Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Novoroční předsevzetí. Jaká si dát, abyste je s přehledem splnily?

Většina lidí si myslí, že nový rok je ideální startovací čárou pro nové začátky. Proto si dávají předsevzetí, která pak ale ve většině porušují. Jak na to, aby vám předsevzetí vydrželo? A nejste-li zrovna povaha, která má pevnou vůli, má vůbec smysl si nějaká předsevzetí dávat?
Novoroční předsevzetí
zdroj: 123RF.com

02. 01. 2019

Proč zrovna od nového roku?

Magické datum 1.1. nás všechny přitahuje. Nový rok je pro mnoho lidí přelomovým okamžikem, dává možnost změny a možná i tak trochu slibuje, že pokud ta změna začne zrovna 1.1. určitě to vydrží. Aspoň tentokráte. Možnost něco změnit je sice moc hezká, nicméně si uvědomte, že lidé, kteří něco ve svém životě změnit chtěli, začali a svůj život již mění. A je jedno, zda začali 1.1. předsevzetím  nebo 13.8. Zkuste se od nich inspirovat a když už na Nový rok skutečně začnete, vydržte. Jak toho dosáhnout?

Jaká předsevzetí si dát? Jen ta reálná.

To je ten krok správným směrem. Zhodnoťte velice reálně své možnosti. Chcete zhubnout? Od začátku ledna je reálné hubnout rychlostí cca 2 – 3 kg měsíčně. Počítejte tedy s termínem, do kterého chcete zhubnout, započítejte i pár týdnů navíc, po které může váha stagnovat a voila, máte zde i celkem reálné předsevzetí. Stejně tak je to s kouřením. Z jedné krabičky denně na nulu, to je tedy velice obtížný úkol. Co to zkusit postupně? Třeba během měsíce nekouřit více jak 10 cigaret denně, další měsíc pět a postupně přestat. Chcete se učit cizí jazyky? Najděte si hned nějaký kurz. Ale takový, který bude vyhovovat vašim finančním i časovým možnostem během roku. Prostě trochu uvažujte, než po třetí sklence sektu slíbíte: a od zítra začnu s…, nebo naopak přestanu s….

A teď to nejtěžší. Jak vydržet?

Dali jste si reálné předsevzetí? Udělali jste správně. A teď trénujte. Nejde jen o fyzické cvičení, posilujte svoji vůli. S každým dnem, kdy dodržíte své předsevzetí, vaše vůle posiluje. Říká se, že aby se mezi mozkovými spoji utvořila nová cestička, potřebuje nejméně 20 opakování. A stejně je to i s pevnou vůlí. Pokud nový návyk zopakujete nejméně 20x, bude pro vás pak snazší vytrvat. K tomu si přidejte parťáka, motivátora nebo kouče. Tato osoba vás bude po celou dobu vašeho snažení motivovat a podporovat. Může s vámi cvičit, chodit na kurzy salsy, nebo může být váš kouč, který vás bude posouvat dál a pomáhat vám vydržet.

K TÉMATU  Silvestr slavíme všichni. Ale víte, kde a jaký má původ?

Má vůbec smysl si nějaká předsevzetí dávat?

Určitě ano, jen zvažte, jak je pro vás důležité to, k čemu se odhodláváte. Začít můžete kdykoliv, kdy si řeknete, záleží jen na vaší pevné vůli. Předsevzetí si dejte, když chcete opravdu něco změnit. Nebo možná… prostě rovnou začněte. Tak uděláte nejlíp.

Nebuďte mezi těmi, kdo v březnu či ještě dřív přestávají. Pokud si dáte reálné cíle, splňte si je. Nemějte ale velká očekávání. Dát si tři velká předsevzetí a plnit je současně je náročné. Zkuste si vše plnit postupně. A nemusí to být rok po roku, vždy na Nový rok. Můžete začít od března, dubna, prostě kdykoliv. Bude to pro vás jednodušší, když už jste u jednoho předsevzetí uspěli.

Přeji vám úspěšný rok 2019 a splňte si vše, co si slíbíte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ano, i když se to může zdát neuvěřitelné, také na cukru vznikají závislosti. Po konzumaci cukru se v našem mozku spustí centrum odměn stejně, jako když si závislý člověk dá heroin. A člověk se logicky chce odměňovat. Proto je velmi důležité omezit příjem cukru a sledovat své tělo.
Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Představa, že v davu lidí zahlédneme člověka, do kterého se zamilujeme na první pohled je krásná a šílená zároveň. Lásku na první pohled známe především z romantických filmů, jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Opravdu se jedná o lásku na první pohled, nebo jen o přitažlivost, kterou snadno zaměníme s hlubokým citem? Pojďme se tomuto vzácnému jevu podívat na kloub.
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.

Nepřehlédněte

Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek