Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Novoroční předsevzetí. Jaká si dát, abyste je s přehledem splnily?

Většina lidí si myslí, že nový rok je ideální startovací čárou pro nové začátky. Proto si dávají předsevzetí, která pak ale ve většině porušují. Jak na to, aby vám předsevzetí vydrželo? A nejste-li zrovna povaha, která má pevnou vůli, má vůbec smysl si nějaká předsevzetí dávat?
Novoroční předsevzetí
zdroj: 123RF.com

02. 01. 2019

Proč zrovna od nového roku?

Magické datum 1.1. nás všechny přitahuje. Nový rok je pro mnoho lidí přelomovým okamžikem, dává možnost změny a možná i tak trochu slibuje, že pokud ta změna začne zrovna 1.1. určitě to vydrží. Aspoň tentokráte. Možnost něco změnit je sice moc hezká, nicméně si uvědomte, že lidé, kteří něco ve svém životě změnit chtěli, začali a svůj život již mění. A je jedno, zda začali 1.1. předsevzetím  nebo 13.8. Zkuste se od nich inspirovat a když už na Nový rok skutečně začnete, vydržte. Jak toho dosáhnout?

Jaká předsevzetí si dát? Jen ta reálná.

To je ten krok správným směrem. Zhodnoťte velice reálně své možnosti. Chcete zhubnout? Od začátku ledna je reálné hubnout rychlostí cca 2 – 3 kg měsíčně. Počítejte tedy s termínem, do kterého chcete zhubnout, započítejte i pár týdnů navíc, po které může váha stagnovat a voila, máte zde i celkem reálné předsevzetí. Stejně tak je to s kouřením. Z jedné krabičky denně na nulu, to je tedy velice obtížný úkol. Co to zkusit postupně? Třeba během měsíce nekouřit více jak 10 cigaret denně, další měsíc pět a postupně přestat. Chcete se učit cizí jazyky? Najděte si hned nějaký kurz. Ale takový, který bude vyhovovat vašim finančním i časovým možnostem během roku. Prostě trochu uvažujte, než po třetí sklence sektu slíbíte: a od zítra začnu s…, nebo naopak přestanu s….

A teď to nejtěžší. Jak vydržet?

Dali jste si reálné předsevzetí? Udělali jste správně. A teď trénujte. Nejde jen o fyzické cvičení, posilujte svoji vůli. S každým dnem, kdy dodržíte své předsevzetí, vaše vůle posiluje. Říká se, že aby se mezi mozkovými spoji utvořila nová cestička, potřebuje nejméně 20 opakování. A stejně je to i s pevnou vůlí. Pokud nový návyk zopakujete nejméně 20x, bude pro vás pak snazší vytrvat. K tomu si přidejte parťáka, motivátora nebo kouče. Tato osoba vás bude po celou dobu vašeho snažení motivovat a podporovat. Může s vámi cvičit, chodit na kurzy salsy, nebo může být váš kouč, který vás bude posouvat dál a pomáhat vám vydržet.

K TÉMATU  Je vám zima? Co přidat do podzimního jídelníčku a na co nezapomínat? Tyhle potraviny vás bezpečně zahřejí!

Má vůbec smysl si nějaká předsevzetí dávat?

Určitě ano, jen zvažte, jak je pro vás důležité to, k čemu se odhodláváte. Začít můžete kdykoliv, kdy si řeknete, záleží jen na vaší pevné vůli. Předsevzetí si dejte, když chcete opravdu něco změnit. Nebo možná… prostě rovnou začněte. Tak uděláte nejlíp.

Nebuďte mezi těmi, kdo v březnu či ještě dřív přestávají. Pokud si dáte reálné cíle, splňte si je. Nemějte ale velká očekávání. Dát si tři velká předsevzetí a plnit je současně je náročné. Zkuste si vše plnit postupně. A nemusí to být rok po roku, vždy na Nový rok. Můžete začít od března, dubna, prostě kdykoliv. Bude to pro vás jednodušší, když už jste u jednoho předsevzetí uspěli.

Přeji vám úspěšný rok 2019 a splňte si vše, co si slíbíte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Vždy když potkáme muže, který se nám líbí, bojíme se, že uděláme nebo řekneme něco, čím ho naštveme nebo alespoň nepříjemně překvapíme... Má to tak většina z nás a je to přirozené. Navíc spousta mužů v počátcích vztahu nedává svou nelibost nebo naštvání najevo, ale to neznamená, že k vám nic negativního nemohou pocítit. Mohou, jen si to nechávají pro sebe.
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!

Nepřehlédněte

Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek