Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Jak správně dýchat? Naučte se to, změní se vám život

Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
jak správně dýchat
Jak se naučit správně dýchat? (foto: 1213RF)

31. 05. 2021

Kořen problému

Velkou potíží je, že dýcháme špatně. Nikdo nás vlastně nikdy neučil, jak se má správně dýchat. Pokud jste se tím nějak individuálně sami nezabývali. Proto dýchá většina lidí špatně a to tak zvaně ,,mělce“. Co to znamená? Znamená to, že dýcháte jen do horní části hrudi. Dýcháte navíc většinou rychle, což váš stav ještě zhoršuje.

Správně by se mělo dýchat dlouze, hluboce a až do břicha! Mělké dýchání způsobuje únavu, protože přijímáte málo kyslíku. Zároveň způsobuje špatné držení těla, protože když nedýcháte až do břicha, tak máte horší postoj. No a v neposlední řadě jste více ve stresu. Dlouhé dýchání až do břicha uklidňuje, dodává energii, masíruje orgány v břiše a drží vaše tělo ve správném postavení. 

Energie

Pokud bojujete s únavou, tak začněte praktikovat správné dýchání. Naučte se dýchat dlouže až do břicha, čímž budete přijímat více kyslíku a budete tak více čilí a plní energie. Existuje spoustu dechových technik, které vám dodají energii během chvíle! Například dechová technika Wim Hof anebo praktikování jógových dechových technik. A vy se tak můžete po pár minutách najednou cítit plní energie.

Jestli během dne zpozorujete větší únavu, tak si sedněte a několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Nejen že začnete přijímat více kyslíku, ale také se díky jakýmkoli dechovým technikám dostanete do přítomného okamžiku, což je taky nesmírně klíčové pro naši energii. Když moc přemýšlíme nad minulostí či budoucností, tak nás to unavuje. 

Stres

Dlouhé a hluboké dýchání pomáhá zbavovat se stresu. Opět hlavně díky přítomnému okamžiku, který zklidní vaši mysl od neustálých myšlenek. Většina lidí dýchá mělce a rychle, když jsou pod tlakem. Je to totiž známka stresové reakce. Tudíž kdykoli, kdy jste v nějaké náročné situaci nebo vás sužuje strach, tak se zastavte a dejte si 10 hlubokých nádechů a výdechů!

Jen taková krátká pomůcka vás dostane do klidu. Díky tomu začnete i v té nelehké situaci klidněji reagovat a strach, který jste pociťovali, tak vymizí. 

Postroj

Správný dech vám taky zaručí zdraví vašeho těla. Když dýcháte až do spodu břicha, tak ten dech drží vaše bedra a vaše záda, aby byla rovná a méně se zatěžovala.

Dech si můžete představit jako takovou ochranu pro záda a bedra, aby nedošlo k jejich zatížení a taky aby váš postoj byl rovný. Nejen při postoji, ale hlavně u cvičení je tento dech důležitý. Než půjdete cvičit, tak trénujte správné dýchání, abyste si tak zajistili, že váš trénink bude mít správný účinek a především že si při něm neublížíte. 

K TÉMATUPatrik Hartl o svém filmu: „Jsem přesvědčený, že bude lepší než knížka. Na reakce diváků se těším jak malej kluk"

Cvičení

Jak jsem psala, tak dech bude dělat oporu pro vaše bedra. A to je nesmírně důležité například u dřepů, abyste nezatěžovali bedra a vaše záda. Tím předejdete bolesti zad. Dech je nesmírně důležitý i u cvičení břišních svalů. Když se naučíte správnému dýchání, tak břišní svaly dokážete aktivovat mnohem lépe.

V rámci cvičení je klíčové připomenout, že při námaze (například jdete z dřepů nahoru nebo zvedáte činku) VYDECHUJETE a při povolení (jdete ve dřepu dolů nebo spouštíte činku dolů) se NADECHUJETE. 

Jak začít

Po přečtení tohoto článku si můžete jít rovnou natrénovat dlouhý a hluboký dech až do spodu břicha. Jestliže si nebudete vědět rady, tak na internetu najdete spoustu videí, které vás to krok po kroku naučí. Abyste nezapomněli správně dýchat i během dne, tak si nastavte připomínky do mobilu, které vám budou připomínat, ať si dech uvědomíte.

Takto si postupně navyknete na to, že budete kontrolovat váš dech a časem se správné dýchání pro vás stane automatickým. Díky tomu bude vaše tělo jen a jen prosperovat!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč je v životě důležité správné dýchání? Potěšíte tím nejen své zdraví

Správné dýchání vám umožní zažít naprosto fantastický sex

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.

Nepřehlédněte

Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek