Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Říká vám něco Hamsa jóga nebo védská? Ne vždy je to jen a pouze o cvičení

Když se řekne slovo jóga, většina z nás si představí cvičení. Cvičení, které má mnoho podob a napomáhá k lepšímu držení těla, k uvolnění nebo posílení svalstva. Jóga je však nejen o fyzickém cvičení, ale i o tom psychickém. Pomáhá posilovat tělo i mysl, a jde v ní především o rovnováhu, spojení a také o duchovno.
Hamsa jóga
Jóga není jen o cvičení. Nese v sobě vyšší princip.

04. 07. 2022

Jóga má mnoho podob a liší se tedy i její jednotlivá cvičení. Možná vám spojení Hamsa jóga nebo védská jóga budou připadat zcela neznámá. O co vlastně jde, jak se cvičí a kdy?

Co je Hamsa jóga?

Hamsa jógu si nelze představit jako druh cvičení, má totiž spojitost s astrologií. Podporuje ji planeta Jupiter, která je považovaná za největší planetu naší sluneční soustavy. Právě podle astrologie má Jupiter moc bojovat s nepříjemnostmi různého charakteru. Hamsa má tedy astrologický charakter a tvoří se podle přesně daného plánu. Jak?

Kdy vzniká Hamsa jóga?

Hamsa jóga bude silná jedině tehdy, bude-li silný i Jupiter, a samozřejmě to i v závislosti na vlivu ostatních planet nad Jupiterem. Hamsa jóga vzniká v momentě, kdy se planeta Jupiter nachází v určitých znameních zvěrokruhu, konkrétně ve znamení Střelce, Ryb a Raka, a zároveň v jednom z domů Kendry.

Jóga může mít v jistých případech obrovský vliv na život nativních osob, ale jen za jistých předpokladů. V tomto případě závisí Hamsa jóga na pohybu planet, Jupiter pak musí najednou dosáhnout i síly v oddílovém horoskopu, a právě v tom okamžiku lze z jógy čerpat největší sílu a všechno dobré.

slunce
Hamsa v sobě snoubí celý vesmír.

Zjednodušeně řečeno, Hamsa jóga nemůže nastat vždy. Nejlepší výsledky přináší ascedentům ve znamení Berana, Blíženců, Raka, Střelce, Ryb a Panny. Právě pro tyto ascedenty je Jupiter planetou blahodárně působící. Hamsa jóga je vhodná pro umělce, obchodníky, astrology, pro osoby zabývající se financemi a také pro ty, kteří se zajímají o význam planety Jupiter. A rovněž pro všechny ty, kteří jsou s Jupiterem nějak spojení.

Jaké má Hamsa jóga účinky?

Pokud máte Hamsa jógu ve svém horoskopu, můžete být spokojení. Mělo by se vám totiž dostávat pocty od nadřízených a jiných významných lidí. Hamsa jóga vás obdaří i moudrostí, bohatými vědomostmi a stejně tak i bohatstvím jako takovým. Budete se mít dobře, těšit se budete z oblíbenosti mezi lidmi a z popularity. Hamsa jóga dodává krásu, pohodlí a přepychový život. Vše se ale odráží od síly jógy v horoskopu. Různé druhy jógy mohou člověku přinést pozitivní věci, odpovědi je třeba hledat ve svém horoskopu.

K TÉMATU  Kariéra se nenakopne sama, musíte tomu jít naproti

Védská jóga

Dalším netradičním druhem jógy je jóga védská. Ta má vést k uvolnění a ke snížení napětí, zvolňuje tenze a stará se o klid duše i uvolnění těla. Díky ní můžete bojovat proti depresím, úzkostem a pomůže vám vrátit zase zpět vnitřní klid. Díky védské józe byste měli posílit svou vnitřní sílu, organismus se totiž dokáže uzdravovat jedině tehdy, je-li v pořádku i myšlení a vnitřní koncentrace.

Ve védské józe jde o jednoduché jógové pozice, ale velmi důležitá je tu práce s dechem. Cílem je zejména naučit se správně vnímat své vlastní tělo.

jóga
Védská jóga klade důraz na práci s dechem.

Co jsou védy?

Slovo véda znamená vědění a poznávání pravdy. Védy jsou nesmírně staré a komplikované. Vznikly už kolem roku 1500 – 500 př. n. l. ve starověké Indii. Jsou posvátné a stály u vzniku jógové filozofie. Dokonce jsou považovány za svatá písma a mají velký a hluboký význam. Ve védách se ale mimo jiné dá nalézt i mnoho důležitých poznatků. A i když nejsou brané jako věda, některé tyto poznatky již byly i vědecky ověřeny a potvrzeny.

Jóga nemusí být složitá, ale určitě je obsáhlá a složitá na pochopení. Pokud jí ale propadnete, stojí to za to – a může vám doslova změnit život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč začít s bikram nebo hot jógou? Seznam benefitů je dlouhý

Cvičení pilates formuje postavu. Pozor však na několik chyb

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek