Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Říká vám něco Hamsa jóga nebo védská? Ne vždy je to jen a pouze o cvičení

Když se řekne slovo jóga, většina z nás si představí cvičení. Cvičení, které má mnoho podob a napomáhá k lepšímu držení těla, k uvolnění nebo posílení svalstva. Jóga je však nejen o fyzickém cvičení, ale i o tom psychickém. Pomáhá posilovat tělo i mysl, a jde v ní především o rovnováhu, spojení a také o duchovno.
Hamsa jóga
Jóga není jen o cvičení. Nese v sobě vyšší princip.

04. 07. 2022

Jóga má mnoho podob a liší se tedy i její jednotlivá cvičení. Možná vám spojení Hamsa jóga nebo védská jóga budou připadat zcela neznámá. O co vlastně jde, jak se cvičí a kdy?

Co je Hamsa jóga?

Hamsa jógu si nelze představit jako druh cvičení, má totiž spojitost s astrologií. Podporuje ji planeta Jupiter, která je považovaná za největší planetu naší sluneční soustavy. Právě podle astrologie má Jupiter moc bojovat s nepříjemnostmi různého charakteru. Hamsa má tedy astrologický charakter a tvoří se podle přesně daného plánu. Jak?

Kdy vzniká Hamsa jóga?

Hamsa jóga bude silná jedině tehdy, bude-li silný i Jupiter, a samozřejmě to i v závislosti na vlivu ostatních planet nad Jupiterem. Hamsa jóga vzniká v momentě, kdy se planeta Jupiter nachází v určitých znameních zvěrokruhu, konkrétně ve znamení Střelce, Ryb a Raka, a zároveň v jednom z domů Kendry.

Jóga může mít v jistých případech obrovský vliv na život nativních osob, ale jen za jistých předpokladů. V tomto případě závisí Hamsa jóga na pohybu planet, Jupiter pak musí najednou dosáhnout i síly v oddílovém horoskopu, a právě v tom okamžiku lze z jógy čerpat největší sílu a všechno dobré.

slunce
Hamsa v sobě snoubí celý vesmír.

Zjednodušeně řečeno, Hamsa jóga nemůže nastat vždy. Nejlepší výsledky přináší ascedentům ve znamení Berana, Blíženců, Raka, Střelce, Ryb a Panny. Právě pro tyto ascedenty je Jupiter planetou blahodárně působící. Hamsa jóga je vhodná pro umělce, obchodníky, astrology, pro osoby zabývající se financemi a také pro ty, kteří se zajímají o význam planety Jupiter. A rovněž pro všechny ty, kteří jsou s Jupiterem nějak spojení.

Jaké má Hamsa jóga účinky?

Pokud máte Hamsa jógu ve svém horoskopu, můžete být spokojení. Mělo by se vám totiž dostávat pocty od nadřízených a jiných významných lidí. Hamsa jóga vás obdaří i moudrostí, bohatými vědomostmi a stejně tak i bohatstvím jako takovým. Budete se mít dobře, těšit se budete z oblíbenosti mezi lidmi a z popularity. Hamsa jóga dodává krásu, pohodlí a přepychový život. Vše se ale odráží od síly jógy v horoskopu. Různé druhy jógy mohou člověku přinést pozitivní věci, odpovědi je třeba hledat ve svém horoskopu.

K TÉMATU  8 tipů jak zvýšit svou psychickou i fyzickou odolnost

Védská jóga

Dalším netradičním druhem jógy je jóga védská. Ta má vést k uvolnění a ke snížení napětí, zvolňuje tenze a stará se o klid duše i uvolnění těla. Díky ní můžete bojovat proti depresím, úzkostem a pomůže vám vrátit zase zpět vnitřní klid. Díky védské józe byste měli posílit svou vnitřní sílu, organismus se totiž dokáže uzdravovat jedině tehdy, je-li v pořádku i myšlení a vnitřní koncentrace.

Ve védské józe jde o jednoduché jógové pozice, ale velmi důležitá je tu práce s dechem. Cílem je zejména naučit se správně vnímat své vlastní tělo.

jóga
Védská jóga klade důraz na práci s dechem.

Co jsou védy?

Slovo véda znamená vědění a poznávání pravdy. Védy jsou nesmírně staré a komplikované. Vznikly už kolem roku 1500 – 500 př. n. l. ve starověké Indii. Jsou posvátné a stály u vzniku jógové filozofie. Dokonce jsou považovány za svatá písma a mají velký a hluboký význam. Ve védách se ale mimo jiné dá nalézt i mnoho důležitých poznatků. A i když nejsou brané jako věda, některé tyto poznatky již byly i vědecky ověřeny a potvrzeny.

Jóga nemusí být složitá, ale určitě je obsáhlá a složitá na pochopení. Pokud jí ale propadnete, stojí to za to – a může vám doslova změnit život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč začít s bikram nebo hot jógou? Seznam benefitů je dlouhý

Cvičení pilates formuje postavu. Pozor však na několik chyb

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Naši dva redaktoři, Mirek a Verča, zkusili zdokonalit svou angličtinu pomocí Skype lekcí. Kde našli lektory?
Astroložka Naďa Šmídová přináší horoskop na sobotu i neděli. Úklid je sice potřeba, ale neberte ho tak vážně a hlavně relaxujte. O tom je přece víkend! Co je možné očekávat a čemu se raději vyhnout?
O žádosti o ruku a následné svatbě sní asi každá žena. Manželství je obrovským krokem, a i když už bohužel dost často neplatí, že vydrží navždy, je třeba si to řádně promyslet. Jste s partnerem již delší dobu a chcete se posunout dál?
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Odstranit dioptrickou vadu, zbavit se navždy brýlí, ale i další zákroky si stále častěji pořizujeme na splátky. Které?
Nebojte se, nechceme vás nijak strašit, je už je čas na vánoční přípravy. Ale co si budeme povídat, doma vyrobený adventní kalendář zabere nějaký čas a v době, kdy bude aktuální, budete mít jistě dost jiné práce. Co si to tedy letos trochu ulehčit a připravit se. Užijete si i samotnou výrobu kalendáře třeba v rodinném kruhu.
Když je hezky, chcete se posadit ven na zahrádku. K obědu o víkendu, s návštěvou nebo na večerní grilování, krytý přístřešek je skvělá věc. Můžete v něm i jen tak lenošit, číst knížku nebo trávit čas s rodinou. Zahradní altány mohou mít mnoho podob, a dají se koupit jako skládačka nebo postavit přímo na míru. Prohlédněte si galerii.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.
Všichni mluví o tom, že předehra je důležitou součástí dobrého sexu. Ale jak na tu nejlepší předehru, aby vaše žena byla úplně hotová? Protože milostná předehra přichází v různých podobách, a pro někoho může být matoucí, nebo dokonce stresující se v této změti zorientovat. Ale žádný strach, proto jsme tu my, abychom vám pomohli.

Výběr článků

Jít na první schůzku s celou řadou očekávání, která musí partner splňovat, je velmi kontraproduktivní. Jestliže se chcete seznámit, nemůžete čekat, že protějšek splní vaše představy během krátkého setkání v kavárně. Rychlé soudy jsou špatné soudy.
Že jsem vychovávána tetou, jsem se dozvěděla v patnácti letech. Do té doby jsem netušila, že mí rodiče nejsou mými rodiči, že se o mě od malička stará moje teta. Byl to pro mě šok, ale se situací jsem se smířila docela rychle. Snažila jsem se však vždycky najít svou biologickou matku, která mi chyběla, a chtěla jsem ji poznat.
Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!

Nepřehlédněte

Sváteční atmosféra je o víc než jen vánočním stromečku a dárcích. Jak vykouzlit tu pravou vánoční pohodu? Dnešní článek na Dámské Lize přináší osvědčené tipy, které vám pomohou vytvořit nezapomenutelnou atmosféru na Štědrý den. Od kouzelného osvětlení po voňavé lahůdky, zjistěte, co by nemělo chybět ve vašem vánočním repertoáru a jak si užít tento magický čas s rodinou a přáteli.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek