Úterý , 04. 10. 2022

František

Říká vám něco Hamsa jóga nebo védská? Ne vždy je to jen a pouze o cvičení

Když se řekne slovo jóga, většina z nás si představí cvičení. Cvičení, které má mnoho podob a napomáhá k lepšímu držení těla, k uvolnění nebo posílení svalstva. Jóga je však nejen o fyzickém cvičení, ale i o tom psychickém. Pomáhá posilovat tělo i mysl, a jde v ní především o rovnováhu, spojení a také o duchovno.
Hamsa jóga
Jóga není jen o cvičení. Nese v sobě vyšší princip.

04. 07. 2022

Jóga má mnoho podob a liší se tedy i její jednotlivá cvičení. Možná vám spojení Hamsa jóga nebo védská jóga budou připadat zcela neznámá. O co vlastně jde, jak se cvičí a kdy?

Co je Hamsa jóga?

Hamsa jógu si nelze představit jako druh cvičení, má totiž spojitost s astrologií. Podporuje ji planeta Jupiter, která je považovaná za největší planetu naší sluneční soustavy. Právě podle astrologie má Jupiter moc bojovat s nepříjemnostmi různého charakteru. Hamsa má tedy astrologický charakter a tvoří se podle přesně daného plánu. Jak?

Kdy vzniká Hamsa jóga?

Hamsa jóga bude silná jedině tehdy, bude-li silný i Jupiter, a samozřejmě to i v závislosti na vlivu ostatních planet nad Jupiterem. Hamsa jóga vzniká v momentě, kdy se planeta Jupiter nachází v určitých znameních zvěrokruhu, konkrétně ve znamení Střelce, Ryb a Raka, a zároveň v jednom z domů Kendry.

Jóga může mít v jistých případech obrovský vliv na život nativních osob, ale jen za jistých předpokladů. V tomto případě závisí Hamsa jóga na pohybu planet, Jupiter pak musí najednou dosáhnout i síly v oddílovém horoskopu, a právě v tom okamžiku lze z jógy čerpat největší sílu a všechno dobré.

slunce
Hamsa v sobě snoubí celý vesmír.

Zjednodušeně řečeno, Hamsa jóga nemůže nastat vždy. Nejlepší výsledky přináší ascedentům ve znamení Berana, Blíženců, Raka, Střelce, Ryb a Panny. Právě pro tyto ascedenty je Jupiter planetou blahodárně působící. Hamsa jóga je vhodná pro umělce, obchodníky, astrology, pro osoby zabývající se financemi a také pro ty, kteří se zajímají o význam planety Jupiter. A rovněž pro všechny ty, kteří jsou s Jupiterem nějak spojení.

Jaké má Hamsa jóga účinky?

Pokud máte Hamsa jógu ve svém horoskopu, můžete být spokojení. Mělo by se vám totiž dostávat pocty od nadřízených a jiných významných lidí. Hamsa jóga vás obdaří i moudrostí, bohatými vědomostmi a stejně tak i bohatstvím jako takovým. Budete se mít dobře, těšit se budete z oblíbenosti mezi lidmi a z popularity. Hamsa jóga dodává krásu, pohodlí a přepychový život. Vše se ale odráží od síly jógy v horoskopu. Různé druhy jógy mohou člověku přinést pozitivní věci, odpovědi je třeba hledat ve svém horoskopu.

K TÉMATU  Jak se starat o spálenou pokožku? Zkuste brambory nebo tvaroh!

Védská jóga

Dalším netradičním druhem jógy je jóga védská. Ta má vést k uvolnění a ke snížení napětí, zvolňuje tenze a stará se o klid duše i uvolnění těla. Díky ní můžete bojovat proti depresím, úzkostem a pomůže vám vrátit zase zpět vnitřní klid. Díky védské józe byste měli posílit svou vnitřní sílu, organismus se totiž dokáže uzdravovat jedině tehdy, je-li v pořádku i myšlení a vnitřní koncentrace.

Ve védské józe jde o jednoduché jógové pozice, ale velmi důležitá je tu práce s dechem. Cílem je zejména naučit se správně vnímat své vlastní tělo.

jóga
Védská jóga klade důraz na práci s dechem.

Co jsou védy?

Slovo véda znamená vědění a poznávání pravdy. Védy jsou nesmírně staré a komplikované. Vznikly už kolem roku 1500 – 500 př. n. l. ve starověké Indii. Jsou posvátné a stály u vzniku jógové filozofie. Dokonce jsou považovány za svatá písma a mají velký a hluboký význam. Ve védách se ale mimo jiné dá nalézt i mnoho důležitých poznatků. A i když nejsou brané jako věda, některé tyto poznatky již byly i vědecky ověřeny a potvrzeny.

Jóga nemusí být složitá, ale určitě je obsáhlá a složitá na pochopení. Pokud jí ale propadnete, stojí to za to – a může vám doslova změnit život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč začít s bikram nebo hot jógou? Seznam benefitů je dlouhý

Cvičení pilates formuje postavu. Pozor však na několik chyb

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vaše venkovní sauna na zahradě, to je příjemné pocení v přírodě. Svoji roli hraje i čerstvý vzduch, na který vycházíte ze sauny ven. Ochlazení si dopřejete ve venkovním bazénu nebo v zimě přímo ve sněhu! Sauny se dají postavit na klíč, od těch nejmenších pro dva, až po prostorné zahradní sauny s předsíňkou nebo odpočívárnou. Zajímavou variantou jsou i prosklené dveře nebo stěny sauny. Prohlédněte si galerii a třeba se necháte inspirovat!
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Také někdy nerozumíte tomu, kde se ve vás vzaly negativní pocity? Jak je možné, že se najednou cítíte špatně a podrážděně? Co kdybych vám prozradila, že za to může dokonce i to, co jíte! Možná je to pro vás novinka. Každopádně pojďme si o tom povědět více. V tomto článku pochopíte, jak je to vůbec možné a jak to můžete změnit k lepšímu. Takže určitě pokračujte ve čtení, aby vaše nálada byla už jen lepší a lepší!
Když poprvé začnete s dietou, můžete v prvním měsíci ztratit o něco více. Pokud například dodržujete nízkosacharidovou dietu, vaše tělo spaluje glykogen uložený ve svalové tkáni, když mu dojdou sacharidy. Glykogen se váže na vodu a při jeho spalování na energii se také ztrácí voda. Tato počáteční rychlá ztráta hmotnosti může být velmi motivující, ale nakonec se zúží.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Někdy se to stává a máte pocit, že vás pošle partner brzy k šípku. Položila jste si však otázku, co všechno ho k tomu vede? I my ženy jsme mnohdy nevyzpytatelné. Milé dámy, představte si, že ani muž s vámi nechce někdy mluvit, protože má svou náladičku a mnohokrát je naštvaný či přepracovaný. Když na něj tlačíte, tak celou situaci leda zhoršíte. Bude-li se to opakovat pokaždé, vás nakonec opustí.

Nepřehlédněte

Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek