Domů » Životní styl » 7 tipů, jak zatočit s hemeroidy. Než zajdete k doktorovi…
Životní styl

7 tipů, jak zatočit s hemeroidy. Než zajdete k doktorovi…

Věděly jste, že hemeroidy trápí každého druhého třicátníka a u osob nad čtyřicet let se objevují téměř bez výjimky? Ano, nejste v tom sami a právě proto byste se měli zbavit studu a jít k lékaři, který už vám naordinuje správnou léčbu a to dřív, než bude pozdě. Onemocnění má 4 stádia. Pokud máte to první, může pomoci naše sedmero rad.

Jak poznat jednotlivá stádia nemoci

Hemeroidy jsou přesněji řečeno zvětšené křečové žíly ve vchodu do konečníku nebo přímo v něm. Vyskytují se 2 druhy, hemeroidy vnitřní, které se tvoří uvnitř konečníku a způsobují krvácení po stolici, ale jinak mohou být úplně bez příznaků. Hemeroidy vnější jsou bolestivé a jsou okolo vchodu do konečníku, časem však mohou zmizet samy od sebe.

V prvním stádiu bývá léčba jednodušší, postačí vám masti a čípky. Později dochází na metodu opichu hemoroidální cévy, malý chirurgický zákrok nebo klasická operace, kdy dojde k odstranění uzlu a poté se přívodné cévy podvážou.  

Kdo trpí?

Hemeroidy jsou z části dědičné onemocnění, ale často postihují osoby trpící zácpou nebo nemocí prostaty, ale také těhotné ženy či sportovce jako jsou cyklisté a kulturisti. Onemocnění se nevyhne ani lidem s nedostatkem příjmu vlákniny, ale také těm, kteří mají sedavé zaměstnání.

První pomoc na Hemeroidy

  1. Vyzkoušejte krémy, čípky nebo vložky se znecitlivujícím účinkem.
  2. Nezanedbávejte hygienu – pravidelná koupel sedací části těla, a to i několikrát denně vám prospěje. Snažte se vyhnout sprchování. Samozřejmostí by měla být i výměna toaletního papíru za vlhčené ubrousky.
  3. Chlaďte! Napuchlé oblasti často uleví přiložení sáčků s ledem či studené obklady.
  4. Změňte stravu! Dopřejte tělu dostatek vlákniny (ovoce, zelenina, semínka, sója, luštěniny), dodržujte pitný režim min 1,5 – 2 litry čisté vody.
  5. Návštěvu toalety neodkládejte, později  může být vyměšování bolestivé.
  6. Vyhýbejte se dlouhému sezení či stání. Mějte dostatek pohybu.
  7. Na krátkodobé uvolnění bolesti pomohou léky volně dostupné v lékárně.

Pokud i nadále bojujete s hemeroidy, neváhejte a navštivte lékaře.

red

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest