Středa , 18. 05. 2022

Nataša

7 tipů, jak zatočit s hemeroidy. Než zajdete k doktorovi…

24. 07. 2017

Věděly jste, že hemeroidy trápí každého druhého třicátníka a u osob nad čtyřicet let se objevují téměř bez výjimky? Ano, nejste v tom sami a právě proto byste se měli zbavit studu a jít k lékaři, který už vám naordinuje správnou léčbu a to dřív, než bude pozdě. Onemocnění má 4 stádia. Pokud máte to první, může pomoci naše sedmero rad.

Jak poznat jednotlivá stádia nemoci

Hemeroidy jsou přesněji řečeno zvětšené křečové žíly ve vchodu do konečníku nebo přímo v něm. Vyskytují se 2 druhy, hemeroidy vnitřní, které se tvoří uvnitř konečníku a způsobují krvácení po stolici, ale jinak mohou být úplně bez příznaků. Hemeroidy vnější jsou bolestivé a jsou okolo vchodu do konečníku, časem však mohou zmizet samy od sebe.

V prvním stádiu bývá léčba jednodušší, postačí vám masti a čípky. Později dochází na metodu opichu hemoroidální cévy, malý chirurgický zákrok nebo klasická operace, kdy dojde k odstranění uzlu a poté se přívodné cévy podvážou.  

Kdo trpí?

Hemeroidy jsou z části dědičné onemocnění, ale často postihují osoby trpící zácpou nebo nemocí prostaty, ale také těhotné ženy či sportovce jako jsou cyklisté a kulturisti. Onemocnění se nevyhne ani lidem s nedostatkem příjmu vlákniny, ale také těm, kteří mají sedavé zaměstnání.

První pomoc na Hemeroidy

  1. Vyzkoušejte krémy, čípky nebo vložky se znecitlivujícím účinkem.
  2. Nezanedbávejte hygienu – pravidelná koupel sedací části těla, a to i několikrát denně vám prospěje. Snažte se vyhnout sprchování. Samozřejmostí by měla být i výměna toaletního papíru za vlhčené ubrousky.
  3. Chlaďte! Napuchlé oblasti často uleví přiložení sáčků s ledem či studené obklady.
  4. Změňte stravu! Dopřejte tělu dostatek vlákniny (ovoce, zelenina, semínka, sója, luštěniny), dodržujte pitný režim min 1,5 – 2 litry čisté vody.
  5. Návštěvu toalety neodkládejte, později  může být vyměšování bolestivé.
  6. Vyhýbejte se dlouhému sezení či stání. Mějte dostatek pohybu.
  7. Na krátkodobé uvolnění bolesti pomohou léky volně dostupné v lékárně.
K TÉMATUJarní detoxikace organismu: Jak na orgánovou očistu?

Pokud i nadále bojujete s hemeroidy, neváhejte a navštivte lékaře.

red

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek