Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Umělé oplodnění a tajemná zkratka IUI

Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
oplodnění
Intrauterinní inseminace (IUI) je možným řešení při potížích s početím.

Jak probíhá metoda IUI

K léčebné metodě IUI se přistupuje ve chvíli, kdy ani po roce nechráněného sexu se nedaří páru otěhotnět. Příčin může být několik. Obvykle se jedná o horší kvalitu spermatu u muže nebo nepravidelnou ovulaci u ženy. Díky tomuto postupu se spermie snadněji dostanou k vajíčku, protože nemusí překonávat prostředí pochvy, dělohy a děložního čípku a dojde k snadnějšímu oplodnění. Zároveň se jejich cesta podstatným způsobem zkrátí, čímž se zvýší šance na otěhotnění. Pokud ani tato metoda není úspěšná, přistupuje se obvykle k IVF, případně využití darovaných vajíček či spermatu.

Postup metody IUI

Před samotnou intrauterinní inseminací je nejprve nutné získat sperma. To buď poskytne přímo partner, případně dárce, nebo lze použít zmražený vzorek. V andrologické laboratoři reprodukční kliniky jsou pak prostřednictví spermiogramu vybrány nejkvalitnější spermie. Jejich vzorek se následně prostřednictví tenkého katetru zavede přímo do dělohy ženy. Jedná se o bezbolestný a rychlý zákrok, který se provádí bez lokální anestezie. Součástí této procedury bývá také hormonální stimulace ženy, která zvyšuje šanci na otěhotnění. Úspěšnost prvního cyklu IUI je zhruba 5 až 15 %. V případě, že jsou tři cykly neúspěšné, přichází na řadu umělé oplodnění.

Nedaří se vám počít přirozenou cestou? Kontaktujte reprodukční kliniku Gynem, kde vám zkušení odborníci poradí s dalším postupem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Od 21. dubna, tedy počínaje dneškem, bude vládnout horoskopu až do 21. května znamení Býka. Tito lidé jsou známí svou vášnivostí, spolehlivostí, elegancí a někdy jsou považováni za nejpřitažlivější děti zvěrokruhu. Zároveň jsou čestní a milující. Nechybí jim jistá dávka extravagantnosti, nicméně pokud se rozzuří, často z nich jde i strach. Pokud někdy odhalí, že jste je podvedli, nebudou s vámi mít slitování, jsou totiž opravdu čestní.

Nepřehlédněte

Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek