Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Industriální interiér je pro drsné minimalisty jako stvořený. Těmito jednoduchými kroky jej dosáhnete

Při zařizování interiéru je důležité stanovit si styl, do kterého budete nábytek i doplňky ladit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že váš domov bude působit chaoticky a přeplácaně. Stále tápete, který styl se k vám nejvíce hodí?
industriální
Industriální interiér je v zásadě minimalistický.

24. 03. 2023

Nejste fanoušek přezdobenosti a kýče? Upřednostňujete čisté pravidelné linie, masivnost a přírodnost nebo minimalismus? Jásejte! Právě jste objevili styl přímo pro vás. O jaký se jedná? Industriální styl.

Čím je industriální styl charakteristický?

Rozhodně zde nehledejte křiklavé barvy, volánky či zbytečné dekorace na každém rohu. Industriální styl je, jak již název napovídá, především o „drsném“ průmyslovém vzhledu. Předlohou byly pracovní haly, cihlové a oprýskané zdi, neopracované podlahy a viditelná vzduchotechnika, radiátory nebo dráty elektrického proudu.

Nejpoužívanějšími materiály jsou dřevo, sklo, kovy či beton. Paleta barev je velmi střídmá – šedá, černá, bílá s odstíny dřeva. Zkušení designeři oživují vnitřní prostory tlumenými, ale stále přírodními barvami jako je žlutá, zelená či velmi tlumená červená. Interiéry v tomto stylu jsou vzdušné, minimalistické, a především praktické a snadné na údržbu. Díky těmto aspektům se industriální styl těší oblíbenosti především mezi mladými. Hodí se hlavně do prostorných místností s velkými okny. 

Jak si tedy vytvořit industriální domácnost?

Kvalitní bytelný nábytek

Industriální styl je typický svým drsným vzhledem. Základ je nábytek. Nevybavujte místnosti levnými a nekvalitními kusy ze švédských bytových obchodů. Vsaďte raději na kvalitní dřevěný robustní vzhled. Čím výraznější struktura, tím lepší celkový dojem. Zarazit vás může vyšší pořizovací cena nábytku, avšak si může být jistí, že životnost takých kusů bývá několik desítek let. Nebojte se být kreativní a využijte například i staré palety k výrobě postele, gauče či odkládacího stolku.

industriální
Masivní kusy nábytku v takovém interiéru vyniknou.

Černá je dobrá

Dřevěné vybavení bývá doplněno o kov. Sahejte vždy po černém kovu. Vizuálně nejlépe funguje se strukturou dřeva a udělá vám největší parádu v interiéru. Doplňků z černého kovu v industriálním stylu se rozhodně nebojte. Zakomponujte ho nejen do nábytku, ale i do praktických doplňků. Lampa, květináče, kliky a kování u dveří, váza či rám na obraze. Na detailech záleží. Minimalismus je založený na dokonale zvolených detailech, které dotváří celek.

K TÉMATU  Stylové retro potěšení gramofonu

Nevšednost je na místě

V industriálním stylu není žádoucí, abyste dekorace, které použijete, vídala i u dalších kamarádek. Toho nejlepší výsledku dosáhnete především originalitou. Navštěvujte pravidelně bazary, starožitnosti nebo bleší trhy. Ty jsou ideálním místem k nalezení nevšedních doplňků do bytu. Raději interiér zařizujte postupně. Nechcete ukvapeně nakoupit dekorace a následně litovat a muset měnit za líbivější. Poděkuje vám i vaše peněženka.

Zapojte zlaté české ručičky

Že nejste na výstřední designové kousky? Nebo si je nemůžete finančně dovolit? Nevadí. Vsaďte na jednoduchost, ale stálou atraktivitu. Mnohé kousky si lze vyrobit svépomocí doma. Stačí se poohlédnou ve sklepě nebo na půdě, oprášit, přebrousit, přelakovat či nabarvit a tadáá – nový originální doplněk je na světe. Nestál vás více než trochu námahy, času a pár drobných. Neřadíte se mezi nejšikovnější? Také nevadí, šmouhy, oprýskanost a nedokonalost je vítána.

ložnice
K výrobě nábytku uplatníte i palety a vzniknou tak jedinečné kusy.

Světlo je váš přítel

Tak jako velké otevřené pracovní haly byly opatřené velkými okny, kterými pronikalo mnoho světla, tak i vaše industriální místnost by měla být dokonale prosvětlená. Zapomeňte na těžké a velké závěsy. Naopak nechte okna holá, čímž docílíte velkého průniku světla. Interiér tak nebude působit pochmurně. Pokud však potřebujete stínidlo v okně, sáhněte po žaluziích. Jsou perfektní kombinací designu i praktičnosti. Ve večerních a nočních hodinách dostatek světla podpořte černými kovovými lampami a lustry. Můžete nechat ze stropu vyset samotnou žárovku bez stínidla.

Okouzlil vás industriální styl také?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kokedama, živá mechová kráska do každého interiéru

Interiérové tipy, jak si zařídit moderní obývací pokoj

Zdroje článku:
www.apartmenttherapy.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Přestože má jít o svátky klidu a míru, jsou Vánoce často spojené s nákupním šílenstvím. Lidé v České republice nakupují čím dál tím více dárků a zvyšují se i výdaje spojené s Vánocemi. Kolik tedy v průměru Češi za Vánoce utratí? A je vůbec možné při nákupu vánočních dárků výrazněji ušetřit? Na to se podíváme v tomto článku.

Nepřehlédněte

Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek