Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Industriální interiér je pro drsné minimalisty jako stvořený. Těmito jednoduchými kroky jej dosáhnete

Při zařizování interiéru je důležité stanovit si styl, do kterého budete nábytek i doplňky ladit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že váš domov bude působit chaoticky a přeplácaně. Stále tápete, který styl se k vám nejvíce hodí?
industriální
Industriální interiér je v zásadě minimalistický.

24. 03. 2023

Nejste fanoušek přezdobenosti a kýče? Upřednostňujete čisté pravidelné linie, masivnost a přírodnost nebo minimalismus? Jásejte! Právě jste objevili styl přímo pro vás. O jaký se jedná? Industriální styl.

Čím je industriální styl charakteristický?

Rozhodně zde nehledejte křiklavé barvy, volánky či zbytečné dekorace na každém rohu. Industriální styl je, jak již název napovídá, především o „drsném“ průmyslovém vzhledu. Předlohou byly pracovní haly, cihlové a oprýskané zdi, neopracované podlahy a viditelná vzduchotechnika, radiátory nebo dráty elektrického proudu.

Nejpoužívanějšími materiály jsou dřevo, sklo, kovy či beton. Paleta barev je velmi střídmá – šedá, černá, bílá s odstíny dřeva. Zkušení designeři oživují vnitřní prostory tlumenými, ale stále přírodními barvami jako je žlutá, zelená či velmi tlumená červená. Interiéry v tomto stylu jsou vzdušné, minimalistické, a především praktické a snadné na údržbu. Díky těmto aspektům se industriální styl těší oblíbenosti především mezi mladými. Hodí se hlavně do prostorných místností s velkými okny

Jak si tedy vytvořit industriální domácnost?

Kvalitní bytelný nábytek

Industriální styl je typický svým drsným vzhledem. Základ je nábytek. Nevybavujte místnosti levnými a nekvalitními kusy ze švédských bytových obchodů. Vsaďte raději na kvalitní dřevěný robustní vzhled. Čím výraznější struktura, tím lepší celkový dojem. Zarazit vás může vyšší pořizovací cena nábytku, avšak si může být jistí, že životnost takých kusů bývá několik desítek let. Nebojte se být kreativní a využijte například i staré palety k výrobě postele, gauče či odkládacího stolku.

industriální
Masivní kusy nábytku v takovém interiéru vyniknou.

Černá je dobrá

Dřevěné vybavení bývá doplněno o kov. Sahejte vždy po černém kovu. Vizuálně nejlépe funguje se strukturou dřeva a udělá vám největší parádu v interiéru. Doplňků z černého kovu v industriálním stylu se rozhodně nebojte. Zakomponujte ho nejen do nábytku, ale i do praktických doplňků. Lampa, květináče, kliky a kování u dveří, váza či rám na obraze. Na detailech záleží. Minimalismus je založený na dokonale zvolených detailech, které dotváří celek.

K TÉMATU  Jak na své zahradě úspěšně pěstovat růže?

Nevšednost je na místě

V industriálním stylu není žádoucí, abyste dekorace, které použijete, vídala i u dalších kamarádek. Toho nejlepší výsledku dosáhnete především originalitou. Navštěvujte pravidelně bazary, starožitnosti nebo bleší trhy. Ty jsou ideálním místem k nalezení nevšedních doplňků do bytu. Raději interiér zařizujte postupně. Nechcete ukvapeně nakoupit dekorace a následně litovat a muset měnit za líbivější. Poděkuje vám i vaše peněženka.

Zapojte zlaté české ručičky

Že nejste na výstřední designové kousky? Nebo si je nemůžete finančně dovolit? Nevadí. Vsaďte na jednoduchost, ale stálou atraktivitu. Mnohé kousky si lze vyrobit svépomocí doma. Stačí se poohlédnou ve sklepě nebo na půdě, oprášit, přebrousit, přelakovat či nabarvit a tadáá – nový originální doplněk je na světe. Nestál vás více než trochu námahy, času a pár drobných. Neřadíte se mezi nejšikovnější? Také nevadí, šmouhy, oprýskanost a nedokonalost je vítána.

ložnice
K výrobě nábytku uplatníte i palety a vzniknou tak jedinečné kusy.

Světlo je váš přítel

Tak jako velké otevřené pracovní haly byly opatřené velkými okny, kterými pronikalo mnoho světla, tak i vaše industriální místnost by měla být dokonale prosvětlená. Zapomeňte na těžké a velké závěsy. Naopak nechte okna holá, čímž docílíte velkého průniku světla. Interiér tak nebude působit pochmurně. Pokud však potřebujete stínidlo v okně, sáhněte po žaluziích. Jsou perfektní kombinací designu i praktičnosti. Ve večerních a nočních hodinách dostatek světla podpořte černými kovovými lampami a lustry. Můžete nechat ze stropu vyset samotnou žárovku bez stínidla.

Okouzlil vás industriální styl také?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kokedama, živá mechová kráska do každého interiéru

Interiérové tipy, jak si zařídit moderní obývací pokoj

Zdroje článku:
www.apartmenttherapy.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ženšen mnohým z nás něco říká, ale přesně definovat, k čemu vlastně slouží, je pro obyčejného laika nadmíru těžké. Přitom ženšen představuje důležitou bylinu, jejíž vlastnosti zná každý zkušený lékárník.
Pojďte se v klidu usadit a kroutit hlavou nad příběhy nešťastníků, kterým se rozhodně první rande nepovedlo podle jejich vysněných představ. Kdo si neohlídal zuby, kdo to přehnal s romantikou, kdo ukázal ze svého těla více, než měl původně v plánu a kdo již svou životní lásku nebyl schopen nahradit někým novým?
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
Sváteční atmosféra, radostné děti, a přitom… co s těmi dlouhými vánočními prázdninami? Dnešní článek na Dámské Lize vám přináší hravé rady a tipy, jak s dětmi aktivně a s úsměvem přežít Vánoční prázdniny. Od kreativních vánočních dílen až po rodinná dobrodružství, přinášíme vám inspiraci, jak si užít tuto časově náročnou, ale zároveň kouzelnou dobu s plným srdcem a lehkostí.
Jak poznat u dětí, že se objevily neštovice? Jak se správně o pupínky na dětské pokožce postarat a co dělat, aby pupínky co nejrychleji zmizely, nejlépe bez pozdějších jizviček?
Trápí vás povadlá pleť? Ráda byste zase vypadala o pár let mladší, ale nechcete se dát na milost plastickým chirurgům? Je tu i jiné řešení, které jsme pro vás testovali: Galvanická žehlička od Nu Skin.
S kamarádkami jste dlouho nic pořádného nepodnikly a rády byste si to vynahradily? Zároveň chcete strávit alespoň pár letních dnů na pláži? Spojte tato dvě přání v jedno řešení. Vyrazte s holkami k moři.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Se slovem umělec se často pojí různé výstřednosti, z nichž některé plní stránky novin a o jiných se zase tak moc neví. Pojďme se podívat na to, v čem zvláštním vynikají některé známé osobnosti.
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.

Výběr článků

Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.

Nepřehlédněte

Všude kolem sebe vidíte v zimním období reklamy, jak máte jednu chvíli úplně ucpaný nos a stačí pár kapek "zázračného" přípravku a už se vám skvěle dýchá. Bez ohledu na všechny kapičky stále platí staré přísloví, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Jak s ní zatočit?
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek