Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Omega 3 pomůže během pandemie tělu i duši

Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
omega3
Pro zvýšení omega3 je vhodné konzumovat stravu bohatou na zdravé tuky společně s doplňkem stravy

Děje se tak po celém světě. Vědci se tak kromě hledání vakcíny, která by byla účinná proti všem novým mutacím COVID-19, a účinné léčby musí zaměřit i na další problém. Psychická kondice je totiž důležitá v rámci prevence onemocnění, což je dávno známý fakt. Určitě si všichni vzpomeneme na pořekadlo prarodičů, že ve zdravém těle je zdravý duch. Pokud chřadne mysl, je jen otázkou času, kdy se to projeví na těle. Jednou ze složek vyváženého jídelníčku, který vám může pomoci, je konzumace vyváženého množství Omega 3.

Udržet kondici pomůže vhodná strava

Odborníci proto nabádají lidi, aby dodržovali základní hygienická doporučení, vystavovali se zbytečnému riziku a také zlepšili svůj jídelníček. Zdravá a vyvážená strava totiž dodá organizmu potřebné živiny. Pomohou i doplňky stravy v podobě vitaminu D a C. Kromě nich experti doporučují v rámci prevence užívat i omega 3 nenasycené mastné kyseliny.

Omega3

Omega 3 pro imunitu i psychiku

Jejich význam je opravdu velký. Stimulují imunitní systém a pomáhají tělu se vypořádat se zánětem. Pomohou tak nejen při prevenci, ale v případě onemocnění by měly snížit riziko vážnějšího průběhu choroby. Nové studie poukazují i na to, že mohou zlepšit také naši náladu[1]. To je ale jen zlomek jejich vlivu. Jsou pro nás nepostradatelné a jsou klíčovými prvky v celé řadě procesů. Omega-3 podporují zdraví srdce, mozku i zraku. Byl prokázán také jejich pozitivní účinek na snížení hladiny triglyceridů v krvi či krevního tlaku.

Jenže naše tělo si je neumí samo vyrobit, a proto mu je musíme dodávat. Jejich ideálním zdrojem je doplněk stravy Naturevia Omega 3 One-a-Day, jehož jeho kapsle obsahuje minimálně 700 mg omega-3 mastných kyselin, což je 2x více EPA a DHA oproti běžným přípravkům s rybím olejem. Stačí tedy jen jedna kapsle denně.

K TÉMATU  Zahrňte do pitného režimu jablečný džus. Posílí vám imunitu a podpoří srdeční kondici

Neklesejme na mysli

Je důležité, abychom si v této složité době uchovali duševní a fyzické zdraví. Takže dopřejme si co nejvíce ovoce a zeleniny. Nezapomínejme na vitaminy a další doplňky stravy. Choďme na procházky do přírody a věnujme se činnostem, které nás baví. Nalomenou psychiku má totiž nejeden z nás a čím déle budeme tiše trpět a užírat se, tím složitější a náročnější pak bude návrat do normálu Proto se snažme být optimisté a nacházet radosti i v maličkostech. 

Zdroj: www.naturevia.cz


[1] Zdroj: Jane Pei-Chen Chang, Carmine M. Pariante, Kuan-Pin Su: Omega-3 fatty acids in the psychological and physiological resilience against COVID-19. Více zde.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.

Nepřehlédněte

Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek