Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Omega 3 pomůže během pandemie tělu i duši

Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
omega3
Pro zvýšení omega3 je vhodné konzumovat stravu bohatou na zdravé tuky společně s doplňkem stravy

Děje se tak po celém světě. Vědci se tak kromě hledání vakcíny, která by byla účinná proti všem novým mutacím COVID-19, a účinné léčby musí zaměřit i na další problém. Psychická kondice je totiž důležitá v rámci prevence onemocnění, což je dávno známý fakt. Určitě si všichni vzpomeneme na pořekadlo prarodičů, že ve zdravém těle je zdravý duch. Pokud chřadne mysl, je jen otázkou času, kdy se to projeví na těle. Jednou ze složek vyváženého jídelníčku, který vám může pomoci, je konzumace vyváženého množství Omega 3.

Udržet kondici pomůže vhodná strava

Odborníci proto nabádají lidi, aby dodržovali základní hygienická doporučení, vystavovali se zbytečnému riziku a také zlepšili svůj jídelníček. Zdravá a vyvážená strava totiž dodá organizmu potřebné živiny. Pomohou i doplňky stravy v podobě vitaminu D a C. Kromě nich experti doporučují v rámci prevence užívat i omega 3 nenasycené mastné kyseliny.

Omega3

Omega 3 pro imunitu i psychiku

Jejich význam je opravdu velký. Stimulují imunitní systém a pomáhají tělu se vypořádat se zánětem. Pomohou tak nejen při prevenci, ale v případě onemocnění by měly snížit riziko vážnějšího průběhu choroby. Nové studie poukazují i na to, že mohou zlepšit také naši náladu[1]. To je ale jen zlomek jejich vlivu. Jsou pro nás nepostradatelné a jsou klíčovými prvky v celé řadě procesů. Omega-3 podporují zdraví srdce, mozku i zraku. Byl prokázán také jejich pozitivní účinek na snížení hladiny triglyceridů v krvi či krevního tlaku.

Jenže naše tělo si je neumí samo vyrobit, a proto mu je musíme dodávat. Jejich ideálním zdrojem je doplněk stravy Naturevia Omega 3 One-a-Day, jehož jeho kapsle obsahuje minimálně 700 mg omega-3 mastných kyselin, což je 2x více EPA a DHA oproti běžným přípravkům s rybím olejem. Stačí tedy jen jedna kapsle denně.

K TÉMATU  Získejte dokonalý letní vzhled s novými trendy ve světě opalování

Neklesejme na mysli

Je důležité, abychom si v této složité době uchovali duševní a fyzické zdraví. Takže dopřejme si co nejvíce ovoce a zeleniny. Nezapomínejme na vitaminy a další doplňky stravy. Choďme na procházky do přírody a věnujme se činnostem, které nás baví. Nalomenou psychiku má totiž nejeden z nás a čím déle budeme tiše trpět a užírat se, tím složitější a náročnější pak bude návrat do normálu Proto se snažme být optimisté a nacházet radosti i v maličkostech. 

Zdroj: www.naturevia.cz


[1] Zdroj: Jane Pei-Chen Chang, Carmine M. Pariante, Kuan-Pin Su: Omega-3 fatty acids in the psychological and physiological resilience against COVID-19. Více zde.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Stoly plné jídla a mnoho výjimečných receptů, které se připravují zejména o Vánocích, jen jednou za rok. Jak zvládnout chutě v případě, že držíte dietu? Nenechte se zlákat těžkým jídlem, abyste v novém roce hříchu nelitovala. Díky těmto tipům si užijete Vánoce a zároveň se po nich budete cítit svěže a fit.
Každý, kdo umí perfektně druhý jazyk, vám řekne, že nejlepší metodou, jak se ho naučit, je cestovat a žít v zahraničí. Ne každý k tomu má však vytvořené podmínky. Někomu chybí odvaha, jinému peníze a někdo zkrátka hledá jiné cesty.
Že je příjemné líbání s člověkem, kterého milujete, není třeba víc rozebírat. Víte ale, že se jedná také o zdraví velmi prospěšnou činnost? Líbání je dokonce předmětem mnoha lékařských studií a vědci se intenzivně zajímají o jeho přínos.
Mnoho žen vyššího věku se nemůže dočkat důchodu, ale je to vždycky výhra? Záleží na tom, kolik máte naspořeno. Zda jste využila penzijního spoření, nebo jste si spořila sama či s partnerem jiným způsobem. Protože jen z důchodu se v naší republice moc užívat nedá.
Pokud patříte mezi znalce kávy a je to první věc, na kterou po probuzení myslíte, chápeme vás. Ale mějte se na pozoru. Pokud máte doma čtyřnohého přítele, je možné, že neodolá pokušení ochutnat ten horký nápoj. A zatímco lidé často potřebují na začátek dne kofeinový šok, káva rozhodně není něco, co by si měl dávat váš chlupatý společník. Jak konkrétně je spojení „káva a pes" škodlivé a co může způsobit?
Rak je čtvrtým znamením horoskopu, které začíná vládnout 21. června a 22. července ho dále střídá Lev. Ale nepředbíhejme. Jedná se o vodní znamení, které je, jak název napovídá, reprezentováno rakem.
Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?

Výběr článků

Posledním filmem režiséra Juraje Jakubiska a jeho rozloučením s diváky bude výpravná a očekávaná Perinbaba a dva světy, pokračování Jakubiskovy legendární pohádky Perinbaba. Perinbaba a dva světy vstoupí v Česku a na Slovensku do kin 7. prosince 2023
Na omega-3 mastné kyseliny se dnes klade velký důraz. Taky aby ne, vždyť prospívají mozku i paměti. Zároveň snižují riziko obezity a cukrovky. Víte, že je můžete čerpat třeba z vajec, listové zeleniny, mandlí nebo chia semínek?
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.

Nepřehlédněte

Čím můžete v jakémkoli věku svoje dítě zaručeně otrávit Když budete opakovat tyhle nejhorší rodičovské hlášky. Některé z nich jste určitě slyšely od svých rodičů a nesnášely jste je v dětství a mládí také. Zkuste se jich vyvarovat. I když vás to bude občas stát úsilí a ústa na zámek.
I ženy rády nosí trička. Lze je totiž kombinovat prakticky s jakýmkoliv kouskem oblečení. Hitem jsou bílá trička pod šaty na ramínka. Představíme vám trička pro ženy, které letos v létě můžete nosit všude.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek