Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Omega 3 pomůže během pandemie tělu i duši

Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
omega3
Pro zvýšení omega3 je vhodné konzumovat stravu bohatou na zdravé tuky společně s doplňkem stravy

Děje se tak po celém světě. Vědci se tak kromě hledání vakcíny, která by byla účinná proti všem novým mutacím COVID-19, a účinné léčby musí zaměřit i na další problém. Psychická kondice je totiž důležitá v rámci prevence onemocnění, což je dávno známý fakt. Určitě si všichni vzpomeneme na pořekadlo prarodičů, že ve zdravém těle je zdravý duch. Pokud chřadne mysl, je jen otázkou času, kdy se to projeví na těle. Jednou ze složek vyváženého jídelníčku, který vám může pomoci, je konzumace vyváženého množství Omega 3.

Udržet kondici pomůže vhodná strava

Odborníci proto nabádají lidi, aby dodržovali základní hygienická doporučení, vystavovali se zbytečnému riziku a také zlepšili svůj jídelníček. Zdravá a vyvážená strava totiž dodá organizmu potřebné živiny. Pomohou i doplňky stravy v podobě vitaminu D a C. Kromě nich experti doporučují v rámci prevence užívat i omega 3 nenasycené mastné kyseliny.

Omega3

Omega 3 pro imunitu i psychiku

Jejich význam je opravdu velký. Stimulují imunitní systém a pomáhají tělu se vypořádat se zánětem. Pomohou tak nejen při prevenci, ale v případě onemocnění by měly snížit riziko vážnějšího průběhu choroby. Nové studie poukazují i na to, že mohou zlepšit také naši náladu[1]. To je ale jen zlomek jejich vlivu. Jsou pro nás nepostradatelné a jsou klíčovými prvky v celé řadě procesů. Omega-3 podporují zdraví srdce, mozku i zraku. Byl prokázán také jejich pozitivní účinek na snížení hladiny triglyceridů v krvi či krevního tlaku.

Jenže naše tělo si je neumí samo vyrobit, a proto mu je musíme dodávat. Jejich ideálním zdrojem je doplněk stravy Naturevia Omega 3 One-a-Day, jehož jeho kapsle obsahuje minimálně 700 mg omega-3 mastných kyselin, což je 2x více EPA a DHA oproti běžným přípravkům s rybím olejem. Stačí tedy jen jedna kapsle denně.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na neděli 23. 9. 2018. Přes noc nastane podzimní rovnodennost!

Neklesejme na mysli

Je důležité, abychom si v této složité době uchovali duševní a fyzické zdraví. Takže dopřejme si co nejvíce ovoce a zeleniny. Nezapomínejme na vitaminy a další doplňky stravy. Choďme na procházky do přírody a věnujme se činnostem, které nás baví. Nalomenou psychiku má totiž nejeden z nás a čím déle budeme tiše trpět a užírat se, tím složitější a náročnější pak bude návrat do normálu Proto se snažme být optimisté a nacházet radosti i v maličkostech. 

Zdroj: www.naturevia.cz


[1] Zdroj: Jane Pei-Chen Chang, Carmine M. Pariante, Kuan-Pin Su: Omega-3 fatty acids in the psychological and physiological resilience against COVID-19. Více zde.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.

Nepřehlédněte

Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek