Úterý , 04. 10. 2022

František

Návod: Jak si doma udělat gelové nehty

Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
jak si udělat gelové nehty
Jak na gelové nehty doma? (foto: 123RF)

09. 06. 2021

Potřebné nástroje

Jak si udělat gelové nehty? Před tím, než se na manikúru a tvorbu gelových nehtů vrhnete, musíte se ujistit, že máte připraveny všechny potřebné nástroje a materiály:

  • UV lampa na nehty – manikúra bez ní je nemožná, protože zajišťuje vytvrzení laku. Gel pořádně vysušte, jinak byste se nedočkali správného fungování lamp s výkonem pod 36 W. Pohodlnějším modelem by byla LED lampa, která nehty mnohokrát rychleji vysuší;
  • Primer – podkladovou bázi
  • Gelové laky všech barev a odstínů;
  • Odmašťovač – prostředek, který odstraňuje tuk z povrchu nehtů;
  • Nůžky na manikúru, pilník (jak vybrat správný pilník vybrat se dočtete zde);
  • Různé kamínky, šablony, flitry;
  • Malé ubrousky, které nepouští vlákna. Pokud je nemáte k dispozici, vezměte si měkký hadřík;
  • Kutikulový olej nanesený na uklidnění a vyživení podrážděné pokožky kolem nehtů.

Pamatujte, že nestojí za to nakoupit spoustu materiálů najednou, a to zejména kvůli vysokým nákladům. Ne všechny věci jsou totiž vhodné a potřebné, ty nejlepší se stejně vybírají až s příchodem zkušeností. A pokud ještě váháte a přemýšlíte, zjistěte, jaké jsou výhody gelových nehtů.

Příprava na aplikaci

Pojďme se podrobněji podívat na postup zakrytí nehtu gelovým lakem. Aby byla vaše manikúra opravdu kvalitní, pečlivě připravte povrch nehtu na nátěr. Nejprve se odstraní starý povlak nehtu, a přitom se zmatní i povrch nehtové ploténky.

Poté se zatlačí i kůžička na nehtu, a to nůžkami nebo speciální tekutinou. Konečně nehet obruste pilníkem, aby nijak nevyčníval. Nakonec odstraňte z povrchu nehtu vzniklý prach. Nyní se nedotýkejte nehtu rukama.

Jak si udělat gelové nehty? Vše začíná základním nátěrem

Po této prvotní úpravě se přistupuje k základnímu nátěru, který neobsahuje kyseliny a je bezpečný pro tělo. Nejprve se tedy nanese základní vrstva, ta by přitom na nehtech neměla vytvářet silnou vrstvu, jinak by lak nemohl pořádně vyschnout. Co nejblíže k pokožce naneste základnu na celý nehet, aniž byste se dotkli kůže. Vrstva by měla být rovná, bez jakýchkoli drsností.

K TÉMATU  Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Suší se v lampě. Posléze naneste další vrstvy gelového laku.

Pokyny pro gelový nátěr

Gel pečlivě naneste na nehty jako kdybyste si je obyčejně lakovala. Jakmile bude hotov, zapněte lampu s časovačem na 2 minuty a nehty nechte vysušit. Každá vrstva laku musí být vysušena, aby byla co nejtenčí, přičemž lak se nanáší se nejméně ve 2 vrstvách.

Jakmile dosáhnete požadované sytosti barev můžete manikúru ukončit. Nezapomeňte, že na lak můžete aplikovat ještě různé perličky a podobné ozdůbky. Nakonec je nutné poslední vrstvu přejet odmašťovadlem. Kutikulový olej se nanáší na kůži kolem nehtu.

Tipy na originální manikúru

Pokud máte rádi originální a neotřelou manikúru, dokonalým řešením třeba bude vytvoření různých vzorů a obrázků na povrchu nehtu. Přitom můžete dát vyniknout jen jednomu nehtu, který ponese jiný lak než ty ostatní, a tím bude kontrastovat se zbytkem. Na nehtu můžete kombinovat dvě nebo tři barvy najednou. Vzory si můžete vyrobit samy pomocí tenkého štětečku.

Nezapomeňte na dekorační kamínky

Aby byla manikúra ještě jasnější a originálnější, můžete na pomoc přizvat kamínky, které jsou vhodné pro vícebarevnou i jednobarevnou manikúru. Dekorace jsou k povrchu nehtu připevněny speciálním lepidlem. Pokud lepidlo nemáte, nevadí. Dekorace a různé ozdoby můžete přiložit na ještě neuschlou lepivou vrstvu laku a poté je usušit spolu s lakem pod UV nebo LED lampou.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Období prázdnin a letních dovolených je už definitivně za námi. Přestože meteorologové slibují poměrně slušný podzim, sychravé dny spolu s deštivým počasím už nedočkavě klepou na dveře. Pokud vám zbývá ještě pár dnů dovolené nebo prostě máte chuť vyrazit někam na teplem, rozhodně se vám budou hodit naše tipy na hřejivou podzimní dovolenou.
Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 

Nepřehlédněte

Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek