Domů » Krása a móda » Návod: Jak si doma udělat gelové nehty
Krása a móda

Návod: Jak si doma udělat gelové nehty

jak si udělat gelové nehty
Jak na gelové nehty doma? (foto: 123RF)
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.

Potřebné nástroje

Jak si udělat gelové nehty? Před tím, než se na manikúru a tvorbu gelových nehtů vrhnete, musíte se ujistit, že máte připraveny všechny potřebné nástroje a materiály:

  • UV lampa – manikúra bez ní je nemožná, protože zajišťuje vytvrzení laku. Gel pořádně vysušte, jinak byste se nedočkali správného fungování lamp s výkonem pod 36 W. Pohodlnějším modelem by byla LED lampa, která nehty mnohokrát rychleji vysuší;
  • Primer – podkladovou bázi
  • Gelové laky všech barev a odstínů;
  • Odmašťovač – prostředek, který odstraňuje tuk z povrchu nehtů;
  • Nůžky na manikúru, pilník (jak vybrat správný pilník vybrat se dočtete zde);
  • Různé kamínky, šablony, flitry;
  • Malé ubrousky, které nepouští vlákna. Pokud je nemáte k dispozici, vezměte si měkký hadřík;
  • Kutikulový olej nanesený na uklidnění a vyživení podrážděné pokožky kolem nehtů.

Pamatujte, že nestojí za to nakoupit spoustu materiálů najednou, a to zejména kvůli vysokým nákladům. Ne všechny věci jsou totiž vhodné a potřebné, ty nejlepší se stejně vybírají až s příchodem zkušeností. A pokud ještě váháte a přemýšlíte, zjistěte, jaké jsou výhody gelových nehtů.

Příprava na aplikaci

Pojďme se podrobněji podívat na postup zakrytí nehtu gelovým lakem. Aby byla vaše manikúra opravdu kvalitní, pečlivě připravte povrch nehtu na nátěr. Nejprve se odstraní starý povlak nehtu, a přitom se zmatní i povrch nehtové ploténky.

Poté se zatlačí i kůžička na nehtu, a to nůžkami nebo speciální tekutinou. Konečně nehet obruste pilníkem, aby nijak nevyčníval. Nakonec odstraňte z povrchu nehtu vzniklý prach. Nyní se nedotýkejte nehtu rukama.

Jak si udělat gelové nehty? Vše začíná základním nátěrem

Po této prvotní úpravě se přistupuje k základnímu nátěru, který neobsahuje kyseliny a je bezpečný pro tělo. Nejprve se tedy nanese základní vrstva, ta by přitom na nehtech neměla vytvářet silnou vrstvu, jinak by lak nemohl pořádně vyschnout. Co nejblíže k pokožce naneste základnu na celý nehet, aniž byste se dotkli kůže. Vrstva by měla být rovná, bez jakýchkoli drsností.

Suší se v lampě. Posléze naneste další vrstvy gelového laku.

Pokyny pro gelový nátěr

Gel pečlivě naneste na nehty jako kdybyste si je obyčejně lakovala. Jakmile bude hotov, zapněte lampu s časovačem na 2 minuty a nehty nechte vysušit. Každá vrstva laku musí být vysušena, aby byla co nejtenčí, přičemž lak se nanáší se nejméně ve 2 vrstvách.

Jakmile dosáhnete požadované sytosti barev můžete manikúru ukončit. Nezapomeňte, že na lak můžete aplikovat ještě různé perličky a podobné ozdůbky. Nakonec je nutné poslední vrstvu přejet odmašťovadlem. Kutikulový olej se nanáší na kůži kolem nehtu.

Tipy na originální manikúru

Pokud máte rádi originální a neotřelou manikúru, dokonalým řešením třeba bude vytvoření různých vzorů a obrázků na povrchu nehtu. Přitom můžete dát vyniknout jen jednomu nehtu, který ponese jiný lak než ty ostatní, a tím bude kontrastovat se zbytkem. Na nehtu můžete kombinovat dvě nebo tři barvy najednou. Vzory si můžete vyrobit samy pomocí tenkého štětečku.

Nezapomeňte na dekorační kamínky

Aby byla manikúra ještě jasnější a originálnější, můžete na pomoc přizvat kamínky, které jsou vhodné pro vícebarevnou i jednobarevnou manikúru. Dekorace jsou k povrchu nehtu připevněny speciálním lepidlem. Pokud lepidlo nemáte, nevadí. Dekorace a různé ozdoby můžete přiložit na ještě neuschlou lepivou vrstvu laku a poté je usušit spolu s lakem pod UV nebo LED lampou.