Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Návod: Jak si doma udělat gelové nehty

Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
jak si udělat gelové nehty
Jak na gelové nehty doma? (foto: 123RF)

09. 06. 2021

Potřebné nástroje

Jak si udělat gelové nehty? Před tím, než se na manikúru a tvorbu gelových nehtů vrhnete, musíte se ujistit, že máte připraveny všechny potřebné nástroje a materiály:

  • UV lampa na nehty – manikúra bez ní je nemožná, protože zajišťuje vytvrzení laku. Gel pořádně vysušte, jinak byste se nedočkali správného fungování lamp s výkonem pod 36 W. Pohodlnějším modelem by byla LED lampa, která nehty mnohokrát rychleji vysuší;
  • Primer – podkladovou bázi
  • Gelové laky všech barev a odstínů;
  • Odmašťovač – prostředek, který odstraňuje tuk z povrchu nehtů;
  • Nůžky na manikúru, pilník (jak vybrat správný pilník vybrat se dočtete zde);
  • Různé kamínky, šablony, flitry;
  • Malé ubrousky, které nepouští vlákna. Pokud je nemáte k dispozici, vezměte si měkký hadřík;
  • Kutikulový olej nanesený na uklidnění a vyživení podrážděné pokožky kolem nehtů.

Pamatujte, že nestojí za to nakoupit spoustu materiálů najednou, a to zejména kvůli vysokým nákladům. Ne všechny věci jsou totiž vhodné a potřebné, ty nejlepší se stejně vybírají až s příchodem zkušeností. A pokud ještě váháte a přemýšlíte, zjistěte, jaké jsou výhody gelových nehtů.

Příprava na aplikaci

Pojďme se podrobněji podívat na postup zakrytí nehtu gelovým lakem. Aby byla vaše manikúra opravdu kvalitní, pečlivě připravte povrch nehtu na nátěr. Nejprve se odstraní starý povlak nehtu, a přitom se zmatní i povrch nehtové ploténky.

Poté se zatlačí i kůžička na nehtu, a to nůžkami nebo speciální tekutinou. Konečně nehet obruste pilníkem, aby nijak nevyčníval. Nakonec odstraňte z povrchu nehtu vzniklý prach. Nyní se nedotýkejte nehtu rukama.

Jak si udělat gelové nehty? Vše začíná základním nátěrem

Po této prvotní úpravě se přistupuje k základnímu nátěru, který neobsahuje kyseliny a je bezpečný pro tělo. Nejprve se tedy nanese základní vrstva, ta by přitom na nehtech neměla vytvářet silnou vrstvu, jinak by lak nemohl pořádně vyschnout. Co nejblíže k pokožce naneste základnu na celý nehet, aniž byste se dotkli kůže. Vrstva by měla být rovná, bez jakýchkoli drsností.

K TÉMATU  Kosmetika na míru i pro alergiky. Výroba domácí kosmetiky není složitá. Jak a s čím můžete začít už dnes

Suší se v lampě. Posléze naneste další vrstvy gelového laku.

Pokyny pro gelový nátěr

Gel pečlivě naneste na nehty jako kdybyste si je obyčejně lakovala. Jakmile bude hotov, zapněte lampu s časovačem na 2 minuty a nehty nechte vysušit. Každá vrstva laku musí být vysušena, aby byla co nejtenčí, přičemž lak se nanáší se nejméně ve 2 vrstvách.

Jakmile dosáhnete požadované sytosti barev můžete manikúru ukončit. Nezapomeňte, že na lak můžete aplikovat ještě různé perličky a podobné ozdůbky. Nakonec je nutné poslední vrstvu přejet odmašťovadlem. Kutikulový olej se nanáší na kůži kolem nehtu.

Tipy na originální manikúru

Pokud máte rádi originální a neotřelou manikúru, dokonalým řešením třeba bude vytvoření různých vzorů a obrázků na povrchu nehtu. Přitom můžete dát vyniknout jen jednomu nehtu, který ponese jiný lak než ty ostatní, a tím bude kontrastovat se zbytkem. Na nehtu můžete kombinovat dvě nebo tři barvy najednou. Vzory si můžete vyrobit samy pomocí tenkého štětečku.

Nezapomeňte na dekorační kamínky

Aby byla manikúra ještě jasnější a originálnější, můžete na pomoc přizvat kamínky, které jsou vhodné pro vícebarevnou i jednobarevnou manikúru. Dekorace jsou k povrchu nehtu připevněny speciálním lepidlem. Pokud lepidlo nemáte, nevadí. Dekorace a různé ozdoby můžete přiložit na ještě neuschlou lepivou vrstvu laku a poté je usušit spolu s lakem pod UV nebo LED lampou.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pleťová séra jsou nepostradatelnou součástí naší každodenní péče o obličej. Výběr toho správného však může být docela náročný krok. V první řadě musíte zjistit, co vaše pleť potřebuje, a pak teprve hledat to správné pleťové sérum.
Oblečte se do barev a vyjděte z šedivého průměru. A že máte o pár let nebo pár kilo víc? Vždyť nemusíte zkoušet módní výstřelky. Městská dáma nad šedesát v rozervaných džínách nám přijde trochu přes čáru, ale je spousta dalších možností, jak se cítit skvěle v každém věku i těle.
Miss krásy Kathy Zhu musela svoji korunku vrátit už následující den. Důvod je absurdní: před rokem si odmítla nasadit hidžáb. K tomu navíc zveřejnila nelichotivou statistiku o černoších. Přestože byla pravdivá, vedení soutěže jí titul okamžitě odebralo.
A je to tady zase! S blížící se menstruací se pleť mnoha z nás změní v pastvu roztodivných kožních problémů, za nimiž stojí změna hladiny hormonů. A i když jsme si pubertou a kožními problémy prošly už dávno, hormonální akné umí potrápit v jakémkoliv věku.
Přestože Vánoce jsou obdobím radosti a dávání, může být výběr vhodného dárku pro děti někdy komplikovaný. Dnešní článek na Dámské Lize upozorňuje na pasti nevhodných dárků pro nejmenší pod stromečkem. Od nesprávných hraček až po problematické trendy, prozkoumáváme, co by rodiče měli brát v úvahu při výběru dárků pro své ratolesti, aby byly nejen radostné, ale i bezpečné svátky
Nalíčit se do práce je jedna věc. Do divadla už to zabere trochu více času, ale tohle? Kompletní make-up změní vaši visáž tak, že vás nikdo nepozná! Těchto pět příkladů vám ukáže, že se dá z každé ženy vyrobit kráska.
Zase ti někdo píše. Proč ji sleduješ? Proč nemáme ještě společnou fotku na Instagramu? Musíš s nimi pořád být v kontaktu? Sociální sítě ničí vztahy.
Ženšen mnohým z nás něco říká, ale přesně definovat, k čemu vlastně slouží, je pro obyčejného laika nadmíru těžké. Přitom ženšen představuje důležitou bylinu, jejíž vlastnosti zná každý zkušený lékárník.
Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Je jich plný internet, ale tahle taneční kompilace vede na plné čáře. Lidé se dokáží úplně odvázat, a to i v těch nejméně očekávaných situacích. Policisté na ulici, zákazník v prodejně s elektronikou nebo člen security na plném stadionu. Tohle vás dostane!
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.

Výběr článků

Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Home office je pro mnoho lidí splněným snem. Vždyť doma vás nikdo nekontroluje, šéf vám nedýchá na záda, nemusíte řešit kolegy a mnohdy můžete mít své vlastní pracovní tempo. Úskalím ale může být to, že domácí prostředí tak trošku svádí k prokrastinaci, ne vždy se do pracovního tempa člověk dostane tak rychle, jako ráno po příchodu na pracoviště. Co je ještě horší, mnohdy zapomeneme i pravidelně jíst, chybí nám pohyb a pak nekontrolovatelně přibíráme na váze. Jak tomu předejít?

Nepřehlédněte

Než se stali slavnými, tak mnoho z nejbohatších a nejuznávanějších osobností světa nemělo peníze. A někteří z nich nebyli pouze chudí, byli doslova bezdomovci.
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek