Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Návod: Jak si doma udělat gelové nehty

Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
jak si udělat gelové nehty
Jak na gelové nehty doma? (foto: 123RF)

09. 06. 2021

Potřebné nástroje

Jak si udělat gelové nehty? Před tím, než se na manikúru a tvorbu gelových nehtů vrhnete, musíte se ujistit, že máte připraveny všechny potřebné nástroje a materiály:

  • UV lampa na nehty – manikúra bez ní je nemožná, protože zajišťuje vytvrzení laku. Gel pořádně vysušte, jinak byste se nedočkali správného fungování lamp s výkonem pod 36 W. Pohodlnějším modelem by byla LED lampa, která nehty mnohokrát rychleji vysuší;
  • Primer – podkladovou bázi
  • Gelové laky všech barev a odstínů;
  • Odmašťovač – prostředek, který odstraňuje tuk z povrchu nehtů;
  • Nůžky na manikúru, pilník (jak vybrat správný pilník vybrat se dočtete zde);
  • Různé kamínky, šablony, flitry;
  • Malé ubrousky, které nepouští vlákna. Pokud je nemáte k dispozici, vezměte si měkký hadřík;
  • Kutikulový olej nanesený na uklidnění a vyživení podrážděné pokožky kolem nehtů.

Pamatujte, že nestojí za to nakoupit spoustu materiálů najednou, a to zejména kvůli vysokým nákladům. Ne všechny věci jsou totiž vhodné a potřebné, ty nejlepší se stejně vybírají až s příchodem zkušeností. A pokud ještě váháte a přemýšlíte, zjistěte, jaké jsou výhody gelových nehtů.

Příprava na aplikaci

Pojďme se podrobněji podívat na postup zakrytí nehtu gelovým lakem. Aby byla vaše manikúra opravdu kvalitní, pečlivě připravte povrch nehtu na nátěr. Nejprve se odstraní starý povlak nehtu, a přitom se zmatní i povrch nehtové ploténky.

Poté se zatlačí i kůžička na nehtu, a to nůžkami nebo speciální tekutinou. Konečně nehet obruste pilníkem, aby nijak nevyčníval. Nakonec odstraňte z povrchu nehtu vzniklý prach. Nyní se nedotýkejte nehtu rukama.

Jak si udělat gelové nehty? Vše začíná základním nátěrem

Po této prvotní úpravě se přistupuje k základnímu nátěru, který neobsahuje kyseliny a je bezpečný pro tělo. Nejprve se tedy nanese základní vrstva, ta by přitom na nehtech neměla vytvářet silnou vrstvu, jinak by lak nemohl pořádně vyschnout. Co nejblíže k pokožce naneste základnu na celý nehet, aniž byste se dotkli kůže. Vrstva by měla být rovná, bez jakýchkoli drsností.

K TÉMATU  Co nejnutnějšího by měla obsahovat kosmetická taštička?

Suší se v lampě. Posléze naneste další vrstvy gelového laku.

Pokyny pro gelový nátěr

Gel pečlivě naneste na nehty jako kdybyste si je obyčejně lakovala. Jakmile bude hotov, zapněte lampu s časovačem na 2 minuty a nehty nechte vysušit. Každá vrstva laku musí být vysušena, aby byla co nejtenčí, přičemž lak se nanáší se nejméně ve 2 vrstvách.

Jakmile dosáhnete požadované sytosti barev můžete manikúru ukončit. Nezapomeňte, že na lak můžete aplikovat ještě různé perličky a podobné ozdůbky. Nakonec je nutné poslední vrstvu přejet odmašťovadlem. Kutikulový olej se nanáší na kůži kolem nehtu.

Tipy na originální manikúru

Pokud máte rádi originální a neotřelou manikúru, dokonalým řešením třeba bude vytvoření různých vzorů a obrázků na povrchu nehtu. Přitom můžete dát vyniknout jen jednomu nehtu, který ponese jiný lak než ty ostatní, a tím bude kontrastovat se zbytkem. Na nehtu můžete kombinovat dvě nebo tři barvy najednou. Vzory si můžete vyrobit samy pomocí tenkého štětečku.

Nezapomeňte na dekorační kamínky

Aby byla manikúra ještě jasnější a originálnější, můžete na pomoc přizvat kamínky, které jsou vhodné pro vícebarevnou i jednobarevnou manikúru. Dekorace jsou k povrchu nehtu připevněny speciálním lepidlem. Pokud lepidlo nemáte, nevadí. Dekorace a různé ozdoby můžete přiložit na ještě neuschlou lepivou vrstvu laku a poté je usušit spolu s lakem pod UV nebo LED lampou.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Rostliny nerozeznávají čtyři roční období jako my lidé, ale pouze dvě. Ovšem od podzimu až do jara mají pokojové rostliny období takzvaného vegetativního klidu. Je chladno a brzy se stmívá, proto rostlinky přestávají tak rychle růst a kvést a prožívají zimní spánek.
Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
S blížícími se Vánocemi po nás naši blízcí budou chtít vědět, co si přejeme pod stromeček. To se může zdát jako příjemná otázka, ale opak může být pravdou. Ne vždy máme v záloze seznam předmětů či zážitků, které nutně potřebujeme mít. Často se může dostavit pocit, že už máme vlastně všechno.

Nepřehlédněte

Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek