Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Návod: Jak si doma udělat gelové nehty

Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
jak si udělat gelové nehty
Jak na gelové nehty doma? (foto: 123RF)

09. 06. 2021

Potřebné nástroje

Jak si udělat gelové nehty? Před tím, než se na manikúru a tvorbu gelových nehtů vrhnete, musíte se ujistit, že máte připraveny všechny potřebné nástroje a materiály:

  • UV lampa na nehty – manikúra bez ní je nemožná, protože zajišťuje vytvrzení laku. Gel pořádně vysušte, jinak byste se nedočkali správného fungování lamp s výkonem pod 36 W. Pohodlnějším modelem by byla LED lampa, která nehty mnohokrát rychleji vysuší;
  • Primer – podkladovou bázi
  • Gelové laky všech barev a odstínů;
  • Odmašťovač – prostředek, který odstraňuje tuk z povrchu nehtů;
  • Nůžky na manikúru, pilník (jak vybrat správný pilník vybrat se dočtete zde);
  • Různé kamínky, šablony, flitry;
  • Malé ubrousky, které nepouští vlákna. Pokud je nemáte k dispozici, vezměte si měkký hadřík;
  • Kutikulový olej nanesený na uklidnění a vyživení podrážděné pokožky kolem nehtů.

Pamatujte, že nestojí za to nakoupit spoustu materiálů najednou, a to zejména kvůli vysokým nákladům. Ne všechny věci jsou totiž vhodné a potřebné, ty nejlepší se stejně vybírají až s příchodem zkušeností. A pokud ještě váháte a přemýšlíte, zjistěte, jaké jsou výhody gelových nehtů.

Příprava na aplikaci

Pojďme se podrobněji podívat na postup zakrytí nehtu gelovým lakem. Aby byla vaše manikúra opravdu kvalitní, pečlivě připravte povrch nehtu na nátěr. Nejprve se odstraní starý povlak nehtu, a přitom se zmatní i povrch nehtové ploténky.

Poté se zatlačí i kůžička na nehtu, a to nůžkami nebo speciální tekutinou. Konečně nehet obruste pilníkem, aby nijak nevyčníval. Nakonec odstraňte z povrchu nehtu vzniklý prach. Nyní se nedotýkejte nehtu rukama.

Jak si udělat gelové nehty? Vše začíná základním nátěrem

Po této prvotní úpravě se přistupuje k základnímu nátěru, který neobsahuje kyseliny a je bezpečný pro tělo. Nejprve se tedy nanese základní vrstva, ta by přitom na nehtech neměla vytvářet silnou vrstvu, jinak by lak nemohl pořádně vyschnout. Co nejblíže k pokožce naneste základnu na celý nehet, aniž byste se dotkli kůže. Vrstva by měla být rovná, bez jakýchkoli drsností.

K TÉMATU  Hubneme v padesáti. Jak začít?

Suší se v lampě. Posléze naneste další vrstvy gelového laku.

Pokyny pro gelový nátěr

Gel pečlivě naneste na nehty jako kdybyste si je obyčejně lakovala. Jakmile bude hotov, zapněte lampu s časovačem na 2 minuty a nehty nechte vysušit. Každá vrstva laku musí být vysušena, aby byla co nejtenčí, přičemž lak se nanáší se nejméně ve 2 vrstvách.

Jakmile dosáhnete požadované sytosti barev můžete manikúru ukončit. Nezapomeňte, že na lak můžete aplikovat ještě různé perličky a podobné ozdůbky. Nakonec je nutné poslední vrstvu přejet odmašťovadlem. Kutikulový olej se nanáší na kůži kolem nehtu.

Tipy na originální manikúru

Pokud máte rádi originální a neotřelou manikúru, dokonalým řešením třeba bude vytvoření různých vzorů a obrázků na povrchu nehtu. Přitom můžete dát vyniknout jen jednomu nehtu, který ponese jiný lak než ty ostatní, a tím bude kontrastovat se zbytkem. Na nehtu můžete kombinovat dvě nebo tři barvy najednou. Vzory si můžete vyrobit samy pomocí tenkého štětečku.

Nezapomeňte na dekorační kamínky

Aby byla manikúra ještě jasnější a originálnější, můžete na pomoc přizvat kamínky, které jsou vhodné pro vícebarevnou i jednobarevnou manikúru. Dekorace jsou k povrchu nehtu připevněny speciálním lepidlem. Pokud lepidlo nemáte, nevadí. Dekorace a různé ozdoby můžete přiložit na ještě neuschlou lepivou vrstvu laku a poté je usušit spolu s lakem pod UV nebo LED lampou.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.

Nepřehlédněte

Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek