Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Jak efektivně vybělit zuby i bez dentisty. Nejdříve zjistěte příčinu

Úsměv se podílí na dobrém prvním dojmu. Pakliže máte zuby zažloutlé a nehezké, nemůžeme se divit tomu, když lidé odvrací zrak při rozhovoru s námi. Pokud chcete mít zuby krásně bílé jako perličky, je načase zjistit, díky čemu bílého chrupu dosáhnete.
jak vybělit zuby
Zuby lze vybělit snadno a hravě. (foto: 123rf)

22. 02. 2021

Nemusíte jít ke specialistovi 

Mnozí lidé se domnívají, že krásně bílý a zářivý úsměv umí vykouzlit jenom dentista, respektive specialista na bílý chrup. Jenže to tak rozhodně není. Odpovědí na otázku “jak vybělit zuby” se ukrývají v naší kredenci.

Ať už ale požádáte o pomoc jakéhokoli zmíněného pomocníka, pamatujte na jednu věc, a sice zuby si pravidelně čistěte. Konkrétně dvakrát denně, a to ráno a večer.  

Co stojí za zažloutlými zuby? 

Než si prozradíme konkrétní pomocníky při bělení zubů, stojí za to si také prozradit, co za zažloutlými zuby stojí. Za žlutý odstín chrupu může například konzumace některých potravin, jako je červené víno, borůvky, také černý čaj nebo káva. Může za tím však stát i strava, která obsahuje až příliš mnoho cukrů.  

Pokud jste silným kuřákem, pak máte hned odpověď na zmiňovanou otázku. Cigarety umí velmi výrazně zničit náš chrup. Někdy za tím však může stát i genetika nebo některé léky, které užíváme.  

Za zažloutnutím zubů dále stojí onemocnění zubů, špatná ústní hygiena nebo nezastavitelné stárnutí, při kterém se opotřebovává především sklovina.  

Zuby vybělte jedlou sodou 

Ale už k věci – jak vybělit zuby, aniž bychom museli navštívit odborníka, od kterého bychom odcházeli o několik tisícovek chudší? Už jsme apelovali především na správnou a dostatečnou hygienu. Zuby je nutné čistit alespoň dvakrát denně, a to tedy ráno a večer. Právě správné a dostatečné čištění je základem svítivě bílého úsměvu.  

Pravidelnou hygienu ale můžete podpořit i jinak – a to jedlou sodou. V současné době lze zakoupit pasty, které jsou vyrobené právě z této suroviny. Většinou je přidán ještě peroxid vodíku. Pokud na takovou pastu narazíte, rovnou ji házejte do svého košíku. Tyto pasty se zmiňovaným složením odstraňují plak na zubech i bakterie v ústech.  

K TÉMATU  Tenisky pro každou příležitost: Nebojte se jich ani do společnosti

Jestliže ve vaší drogerii nenajdete pastu s podobným složením, doma si směs z jedlé sody a peroxidu vodíku připravte. Poté ji nanášejte na zuby před nebo po čištění zubů. Už po šesti týdnech pravidelného používání uvidíte opravdu zářivé výsledky.  

Zkuste to s kokosovým olejem 

Jak vybělit zuby? Jde to i s kokosovým olejem, který je v současné době opravdu velice vyzdvihovaný. Používá se jak v kuchyni, tak i v kosmetice. Umí zbavit pokožku hlavy lupů, zároveň je to zdravější tuk než olej nebo máslo. A aby toho nebylo málo, kokosový olej umí také bělit zuby.  

Sice to nikdy nebylo vědecky prokázáno, přesto ti, kteří to vyzkoušeli, jsou toho názoru, že to opravdu funguje. Stačí si denně vyčistit zuby nejen klasickou pastou, ale také kokosovým olejem a už po několika týdnech se uvidí výsledky. Pamatujte ale na jedno pravidlo – kokosový olej nikdy nepolykejte.  

I aktivní uhlí je řešení 

Řada lidí si čistí zuby živočišným uhlím. Jenže je třeba říct, že ani aktivní uhlí nebylo tím, čím se vědecké výzkumy zabývaly. Opět je to tedy jenom zkušenost těch, kteří aktivní uhlí opravdu používali a viděli výsledek.  

Pokud vás však trápí zažloutlý chrup a pokud si nemůžete dovolit specialistu, jistě vyzkoušíte i tento tip. Minimálně dojde k odstranění bakterií a toxických látek v ústech, tudíž předejdete vzniku zubního kamene.  

Účinný je i jablečný ocet 

Podobně jako kokosový olej nebo aktivní uhlí funguje i jablečný ocet. Ten je skvělým pomocníkem i při hubnutí. Pokud se rozhodnete s tímto produktem bojovat se zažloutlým chrupem, stačí vám k bílému úsměvu několikavteřinové výplachy úst.  

Při používání jablečného octu však buďte opatrní. Při příliš častém používání může zuby poškodit. Používejte tedy jenom několikrát týdně. 

K TÉMATU  Jak se správně starat o zuby. Ať váš chrup září na míle daleko

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Křivé zuby, nedokonalost, kterou můžete vyřešit!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Liběna Rochová, přední česká módní návrhářka, zakladatelka Studia LR, ale také vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Svoji tvorbu představila celému světu. V Paříži, Lyonu, Vídni, Düsseldorfu, New Yorku, Los Angeles, Bombaji, Dillí a v mnoha dalších destinacích. Jak se k módní tvorbě dostala a jaké překážky musela překonat?
Asi každý nám dáte za pravdu, že hraní je důležitou součástí vývoje dítěte. Když odloží miminko chrastítko, tak se přesouvá jeho zvídavost k okolí. Navíc se mu v tomto období (1 až 3 roky) rozvíjí pohyb, řeč i myšlení. Jaké vhodné hračky pořídit právě těmto dětem?
Ani letošní léto se neobejde bez tradičních vln veder. Pro letošek meteorologové navíc předpovídají, že teploty mohou být extrémní. A ne každý si může nainstalovat klimatizaci, která by proti vedrům účinně pomohla. Jak si tedy poradit i bez klimatizace a náročných investic? Jak správně větrat v horkém bytě a čím nejlépe stínit?
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.
Tajemný společník tam kdesi z vesmíru, který nám svítí noc co noc – to je Měsíc. Jeho fáze nás zahalují do symboliky a mystiky, ovlivňují naše nálady a energii. Každá fáze Měsíce nese svůj význam a zanechává stopu na našem nitru. Věnujte jim pozornost, prozkoumejte jejich význam a objevte, jak mohou ovlivnit vás a váš život. Vstupte do fascinujícího světa měsíčního cyklu a prožijte jeho magii na vlastní kůži.
Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Na období vánočních svátků se těší téměř celý svět. Na tu chvíli, kdy konečně utichne veškerý hektický život a všichni se oddávají společnému stolování a klidu při sledování pohádek. Ne všude jsou ale tak pohodové vánoční zvyky jako u nás, nebo přinejmenším tak normální zvyky. Podívejte se na ty nejpodivnější vánoční tradice, které rádi přenecháte ostatním zemím.
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.

Nepřehlédněte

Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek