Domů » Krása a móda » Jak efektivně vybělit zuby i bez dentisty. Nejdříve zjistěte příčinu
Krása a móda

Jak efektivně vybělit zuby i bez dentisty. Nejdříve zjistěte příčinu

jak vybělit zuby
Zuby lze vybělit snadno a hravě. (foto: 123rf)
Úsměv se podílí na dobrém prvním dojmu. Pakliže máte zuby zažloutlé a nehezké, nemůžeme se divit tomu, když lidé odvrací zrak při rozhovoru s námi. Pokud chcete mít zuby krásně bílé jako perličky, je načase zjistit, díky čemu bílého chrupu dosáhnete.

Nemusíte jít ke specialistovi 

Mnozí lidé se domnívají, že krásně bílý a zářivý úsměv umí vykouzlit jenom dentista, respektive specialista na bílý chrup. Jenže to tak rozhodně není. Odpovědí na otázku “jak vybělit zuby” se ukrývají v naší kredenci.

Ať už ale požádáte o pomoc jakéhokoli zmíněného pomocníka, pamatujte na jednu věc, a sice zuby si pravidelně čistěte. Konkrétně dvakrát denně, a to ráno a večer.  

Co stojí za zažloutlými zuby? 

Než si prozradíme konkrétní pomocníky při bělení zubů, stojí za to si také prozradit, co za zažloutlými zuby stojí. Za žlutý odstín chrupu může například konzumace některých potravin, jako je červené víno, borůvky, také černý čaj nebo káva. Může za tím však stát i strava, která obsahuje až příliš mnoho cukrů.  

Pokud jste silným kuřákem, pak máte hned odpověď na zmiňovanou otázku. Cigarety umí velmi výrazně zničit náš chrup. Někdy za tím však může stát i genetika nebo některé léky, které užíváme.  

Za zažloutnutím zubů dále stojí onemocnění zubů, špatná ústní hygiena nebo nezastavitelné stárnutí, při kterém se opotřebovává především sklovina.  

Zuby vybělte jedlou sodou 

Ale už k věci – jak vybělit zuby, aniž bychom museli navštívit odborníka, od kterého bychom odcházeli o několik tisícovek chudší? Už jsme apelovali především na správnou a dostatečnou hygienu. Zuby je nutné čistit alespoň dvakrát denně, a to tedy ráno a večer. Právě správné a dostatečné čištění je základem svítivě bílého úsměvu.  

Pravidelnou hygienu ale můžete podpořit i jinak – a to jedlou sodou. V současné době lze zakoupit pasty, které jsou vyrobené právě z této suroviny. Většinou je přidán ještě peroxid vodíku. Pokud na takovou pastu narazíte, rovnou ji házejte do svého košíku. Tyto pasty se zmiňovaným složením odstraňují plak na zubech i bakterie v ústech.  

Jestliže ve vaší drogerii nenajdete pastu s podobným složením, doma si směs z jedlé sody a peroxidu vodíku připravte. Poté ji nanášejte na zuby před nebo po čištění zubů. Už po šesti týdnech pravidelného používání uvidíte opravdu zářivé výsledky.  

Zkuste to s kokosovým olejem 

Jak vybělit zuby? Jde to i s kokosovým olejem, který je v současné době opravdu velice vyzdvihovaný. Používá se jak v kuchyni, tak i v kosmetice. Umí zbavit pokožku hlavy lupů, zároveň je to zdravější tuk než olej nebo máslo. A aby toho nebylo málo, kokosový olej umí také bělit zuby.  

Sice to nikdy nebylo vědecky prokázáno, přesto ti, kteří to vyzkoušeli, jsou toho názoru, že to opravdu funguje. Stačí si denně vyčistit zuby nejen klasickou pastou, ale také kokosovým olejem a už po několika týdnech se uvidí výsledky. Pamatujte ale na jedno pravidlo – kokosový olej nikdy nepolykejte.  

I aktivní uhlí je řešení 

Řada lidí si čistí zuby živočišným uhlím. Jenže je třeba říct, že ani aktivní uhlí nebylo tím, čím se vědecké výzkumy zabývaly. Opět je to tedy jenom zkušenost těch, kteří aktivní uhlí opravdu používali a viděli výsledek.  

Pokud vás však trápí zažloutlý chrup a pokud si nemůžete dovolit specialistu, jistě vyzkoušíte i tento tip. Minimálně dojde k odstranění bakterií a toxických látek v ústech, tudíž předejdete vzniku zubního kamene.  

Účinný je i jablečný ocet 

Podobně jako kokosový olej nebo aktivní uhlí funguje i jablečný ocet. Ten je skvělým pomocníkem i při hubnutí. Pokud se rozhodnete s tímto produktem bojovat se zažloutlým chrupem, stačí vám k bílému úsměvu několikavteřinové výplachy úst.  

Při používání jablečného octu však buďte opatrní. Při příliš častém používání může zuby poškodit. Používejte tedy jenom několikrát týdně. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Křivé zuby, nedokonalost, kterou můžete vyřešit!

Tereza Čierniková

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře