Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Jak efektivně vybělit zuby i bez dentisty. Nejdříve zjistěte příčinu

Úsměv se podílí na dobrém prvním dojmu. Pakliže máte zuby zažloutlé a nehezké, nemůžeme se divit tomu, když lidé odvrací zrak při rozhovoru s námi. Pokud chcete mít zuby krásně bílé jako perličky, je načase zjistit, díky čemu bílého chrupu dosáhnete.
jak vybělit zuby
Zuby lze vybělit snadno a hravě. (foto: 123rf)

22. 02. 2021

Nemusíte jít ke specialistovi 

Mnozí lidé se domnívají, že krásně bílý a zářivý úsměv umí vykouzlit jenom dentista, respektive specialista na bílý chrup. Jenže to tak rozhodně není. Odpovědí na otázku „jak vybělit zuby“ se ukrývají v naší kredenci.

Ať už ale požádáte o pomoc jakéhokoli zmíněného pomocníka, pamatujte na jednu věc, a sice zuby si pravidelně čistěte. Konkrétně dvakrát denně, a to ráno a večer.  

Co stojí za zažloutlými zuby? 

Než si prozradíme konkrétní pomocníky při bělení zubů, stojí za to si také prozradit, co za zažloutlými zuby stojí. Za žlutý odstín chrupu může například konzumace některých potravin, jako je červené víno, borůvky, také černý čaj nebo káva. Může za tím však stát i strava, která obsahuje až příliš mnoho cukrů.  

Pokud jste silným kuřákem, pak máte hned odpověď na zmiňovanou otázku. Cigarety umí velmi výrazně zničit náš chrup. Někdy za tím však může stát i genetika nebo některé léky, které užíváme.  

Za zažloutnutím zubů dále stojí onemocnění zubů, špatná ústní hygiena nebo nezastavitelné stárnutí, při kterém se opotřebovává především sklovina.  

Zuby vybělte jedlou sodou 

Ale už k věci – jak vybělit zuby, aniž bychom museli navštívit odborníka, od kterého bychom odcházeli o několik tisícovek chudší? Už jsme apelovali především na správnou a dostatečnou hygienu. Zuby je nutné čistit alespoň dvakrát denně, a to tedy ráno a večer. Právě správné a dostatečné čištění je základem svítivě bílého úsměvu.  

Pravidelnou hygienu ale můžete podpořit i jinak – a to jedlou sodou. V současné době lze zakoupit pasty, které jsou vyrobené právě z této suroviny. Většinou je přidán ještě peroxid vodíku. Pokud na takovou pastu narazíte, rovnou ji házejte do svého košíku. Tyto pasty se zmiňovaným složením odstraňují plak na zubech i bakterie v ústech.  

K TÉMATU  Pečujete o své brýle správně? Některé návyky mohou ohrozit váš zrak

Jestliže ve vaší drogerii nenajdete pastu s podobným složením, doma si směs z jedlé sody a peroxidu vodíku připravte. Poté ji nanášejte na zuby před nebo po čištění zubů. Už po šesti týdnech pravidelného používání uvidíte opravdu zářivé výsledky.  

Zkuste to s kokosovým olejem 

Jak vybělit zuby? Jde to i s kokosovým olejem, který je v současné době opravdu velice vyzdvihovaný. Používá se jak v kuchyni, tak i v kosmetice. Umí zbavit pokožku hlavy lupů, zároveň je to zdravější tuk než olej nebo máslo. A aby toho nebylo málo, kokosový olej umí také bělit zuby.  

Sice to nikdy nebylo vědecky prokázáno, přesto ti, kteří to vyzkoušeli, jsou toho názoru, že to opravdu funguje. Stačí si denně vyčistit zuby nejen klasickou pastou, ale také kokosovým olejem a už po několika týdnech se uvidí výsledky. Pamatujte ale na jedno pravidlo – kokosový olej nikdy nepolykejte.  

I aktivní uhlí je řešení 

Řada lidí si čistí zuby živočišným uhlím. Jenže je třeba říct, že ani aktivní uhlí nebylo tím, čím se vědecké výzkumy zabývaly. Opět je to tedy jenom zkušenost těch, kteří aktivní uhlí opravdu používali a viděli výsledek.  

Pokud vás však trápí zažloutlý chrup a pokud si nemůžete dovolit specialistu, jistě vyzkoušíte i tento tip. Minimálně dojde k odstranění bakterií a toxických látek v ústech, tudíž předejdete vzniku zubního kamene.  

Účinný je i jablečný ocet 

Podobně jako kokosový olej nebo aktivní uhlí funguje i jablečný ocet. Ten je skvělým pomocníkem i při hubnutí. Pokud se rozhodnete s tímto produktem bojovat se zažloutlým chrupem, stačí vám k bílému úsměvu několikavteřinové výplachy úst.  

Při používání jablečného octu však buďte opatrní. Při příliš častém používání může zuby poškodit. Používejte tedy jenom několikrát týdně. 

K TÉMATU  Prospívají žvýkačky našemu zdraví? Zodpovězme si pokládnou otázku

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Křivé zuby, nedokonalost, kterou můžete vyřešit!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?
Léto je v plném proudu a s ním i studentské prázdniny. Přemýšlíte, jak naložit s volným časem a zároveň si přivydělat nějaký ten peníz? Projděte si náš přehled, který vám usnadní výběr té pravé brigády.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!

Nepřehlédněte

Statistiky uvádějí, že novoroční předsevzetí si dá až 72 % lidí. Z toho pouhá čtvrtina vydrží déle, než tři měsíce. Podle psychologů je lepší dávat sám sobě úkoly kdykoli jindy, než na Nový rok. Hromadná novoroční euforie z toho, že máme "to zlé" za sebou a "to dobré" před námi, svádí k tomu, že na sebe naložíte víc, než unesete.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek