Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Jak efektivně vybělit zuby i bez dentisty. Nejdříve zjistěte příčinu

Úsměv se podílí na dobrém prvním dojmu. Pakliže máte zuby zažloutlé a nehezké, nemůžeme se divit tomu, když lidé odvrací zrak při rozhovoru s námi. Pokud chcete mít zuby krásně bílé jako perličky, je načase zjistit, díky čemu bílého chrupu dosáhnete.
jak vybělit zuby
Zuby lze vybělit snadno a hravě. (foto: 123rf)

22. 02. 2021

Nemusíte jít ke specialistovi 

Mnozí lidé se domnívají, že krásně bílý a zářivý úsměv umí vykouzlit jenom dentista, respektive specialista na bílý chrup. Jenže to tak rozhodně není. Odpovědí na otázku “jak vybělit zuby” se ukrývají v naší kredenci.

Ať už ale požádáte o pomoc jakéhokoli zmíněného pomocníka, pamatujte na jednu věc, a sice zuby si pravidelně čistěte. Konkrétně dvakrát denně, a to ráno a večer.  

Co stojí za zažloutlými zuby? 

Než si prozradíme konkrétní pomocníky při bělení zubů, stojí za to si také prozradit, co za zažloutlými zuby stojí. Za žlutý odstín chrupu může například konzumace některých potravin, jako je červené víno, borůvky, také černý čaj nebo káva. Může za tím však stát i strava, která obsahuje až příliš mnoho cukrů.  

Pokud jste silným kuřákem, pak máte hned odpověď na zmiňovanou otázku. Cigarety umí velmi výrazně zničit náš chrup. Někdy za tím však může stát i genetika nebo některé léky, které užíváme.  

Za zažloutnutím zubů dále stojí onemocnění zubů, špatná ústní hygiena nebo nezastavitelné stárnutí, při kterém se opotřebovává především sklovina.  

Zuby vybělte jedlou sodou 

Ale už k věci – jak vybělit zuby, aniž bychom museli navštívit odborníka, od kterého bychom odcházeli o několik tisícovek chudší? Už jsme apelovali především na správnou a dostatečnou hygienu. Zuby je nutné čistit alespoň dvakrát denně, a to tedy ráno a večer. Právě správné a dostatečné čištění je základem svítivě bílého úsměvu.  

Pravidelnou hygienu ale můžete podpořit i jinak – a to jedlou sodou. V současné době lze zakoupit pasty, které jsou vyrobené právě z této suroviny. Většinou je přidán ještě peroxid vodíku. Pokud na takovou pastu narazíte, rovnou ji házejte do svého košíku. Tyto pasty se zmiňovaným složením odstraňují plak na zubech i bakterie v ústech.  

K TÉMATU  Káva pro ztmavení, ořechy na šediny a citron pro zesvětlení: barvení vlasů jde i šetrnou přírodní cestou. Vyzkoušejte a uvěříte!

Jestliže ve vaší drogerii nenajdete pastu s podobným složením, doma si směs z jedlé sody a peroxidu vodíku připravte. Poté ji nanášejte na zuby před nebo po čištění zubů. Už po šesti týdnech pravidelného používání uvidíte opravdu zářivé výsledky.  

Zkuste to s kokosovým olejem 

Jak vybělit zuby? Jde to i s kokosovým olejem, který je v současné době opravdu velice vyzdvihovaný. Používá se jak v kuchyni, tak i v kosmetice. Umí zbavit pokožku hlavy lupů, zároveň je to zdravější tuk než olej nebo máslo. A aby toho nebylo málo, kokosový olej umí také bělit zuby.  

Sice to nikdy nebylo vědecky prokázáno, přesto ti, kteří to vyzkoušeli, jsou toho názoru, že to opravdu funguje. Stačí si denně vyčistit zuby nejen klasickou pastou, ale také kokosovým olejem a už po několika týdnech se uvidí výsledky. Pamatujte ale na jedno pravidlo – kokosový olej nikdy nepolykejte.  

I aktivní uhlí je řešení 

Řada lidí si čistí zuby živočišným uhlím. Jenže je třeba říct, že ani aktivní uhlí nebylo tím, čím se vědecké výzkumy zabývaly. Opět je to tedy jenom zkušenost těch, kteří aktivní uhlí opravdu používali a viděli výsledek.  

Pokud vás však trápí zažloutlý chrup a pokud si nemůžete dovolit specialistu, jistě vyzkoušíte i tento tip. Minimálně dojde k odstranění bakterií a toxických látek v ústech, tudíž předejdete vzniku zubního kamene.  

Účinný je i jablečný ocet 

Podobně jako kokosový olej nebo aktivní uhlí funguje i jablečný ocet. Ten je skvělým pomocníkem i při hubnutí. Pokud se rozhodnete s tímto produktem bojovat se zažloutlým chrupem, stačí vám k bílému úsměvu několikavteřinové výplachy úst.  

Při používání jablečného octu však buďte opatrní. Při příliš častém používání může zuby poškodit. Používejte tedy jenom několikrát týdně. 

K TÉMATU  Hollywoodský úsměv snadno a rychle: nejúčinnější způsoby bělení zubů

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Křivé zuby, nedokonalost, kterou můžete vyřešit!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!
Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu (22.5. - 21.6.), kterému vládne planeta Merkur. Jedná se o vzdušné znamení, pro něž je charakteristická upovídanost, zvídavost a přemýšlivost. A co dalšího? Jak Blíženci obvykle přistupují k životu, lásce, kariéře?
Ne každému se poštěstí mít velký dům se zahradou. Pokud si chcete dopřát tu samou idylku v prostředí vašeho domova, máme pro vás úžasnou inspiraci. Poradíme vám, jak proměnit balkón nebo terasu v dokonalé místo pro váš odpočinek.
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.
Ačkoli se může zdát, že si svobodu plnými doušky užívají spíše muži, pravda je úplně někde jinde. Protože si doma nemají s kým povídat, existence bez partnerky je pro ně těžkým oříškem i náročnou zkouškou. Jako vážně?!
Čas od času takové jednání musí absolvovat každý z nás. Někdy je to vyřešení rodinného nebo partnerského problému, ale daleko častěji se týká pracovních záležitostí. Chce s vámi mluvit nadřízený nebo máte vy pokárat svého podřízeného. Potřebujete se připravit tak, aby rozhovor proběhl bez zbytečných konfliktů a hádek.
Kůže je krásná na pohled, na omak, a dokonce i nádherně voní. Problém je v tom, že kvůli ní umírají zvířata. Už brzy ale může být kůže všude kolem nás, a to ve svých alternativních a ekologických podobách. Znáte je všechny?
Mnozí lidé si neustále stěžují na nízké mzdy, avšak nejsou ochotni investovat do dalšího vzdělávání, což je pak limituje na trhu práce. Nemohou se uplatnit, případně dělají zaměstnání, které jim nepřináší zajímavé finanční ohodnocení. Nemluvě o tom, že jsou v práci často nešťastní, protože je zkrátka nebaví a stresuje. Přitom stačí relativně málo – najít si vhodný kurz. Za pár měsíců se pak lze ucházet o nové zaměstnání, které jim bude více vyhovovat.
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Luna odjakživa přitahovala myšlení, fantazii i city lidí. Nejeden básník, skladatel nebo malíř jí věnoval své dílo. Působení luny na jevy na zeměkouli jsou jasně vědecky prokázané. Je zde ale jedno odvětví, které stále čeká na to, až jej někdo vědecky dokáže. Co vše vám prozradí lunární kalendář?
Pokud pracujete z domova, například tvoříte weby, píšete články nebo se věnujete jinému odvětví, jistě se setkáváte s problémy, které provází snad každého. Práci z domova si určujete sami, volíte si pracovní dobu i množství práce.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.

Výběr článků

Mykóza je velmi nepříjemný, ale celkem běžný druh infekce. Její příčinou jsou houby, které se běžně vyskytují v našem prostředí. Pokud se kůže nohou nakazí, trápí ji nejen estetické nedostatky, ale také svědí nebo pálí. Při přemnožení hub dochází ke vzniku zánětů.
Volné oblečení, neboli oversize, sluší prakticky všem. Také proto se drží již několik let na výsluní. Jen je třeba jednotlivé kousky správně kombinovat. Povíme si jak.
Blýskající se světla, tóny radosti a nádech elegance – před námi stojí Silvestr, a proč by neměl být stejně nezapomenutelný jako každý okamžik, který nás provází životem? Dnešní předsilvestrovský článek na Dámské Lize vám nabízí vodítko k tomu, jak si připravit vlastní domácí Silvestr, který nejen zaujme, ale zapíše se do paměti jako noblesní večírek ve velkém stylu. Připravte se na luxusní zážitek plný stylu, radosti a nezapomenutelných okamžiků, které budou pro vás a vaše hosty pamětihodné i za dvacet let!

Nepřehlédněte

Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.
Pokud se chystáte na pohovor, mohou se vás zeptat, jaký si představujete měsíční plat. Odpoví jim to na skrytý dotaz, jak si ceníte svých znalostí a vědomostí. Jestliže pracujete na živnostenský list, často navrhujete klientovi cenu za svou práci, výrobek, službu. Podívejte se kolem sebe a nebojte se říct si o peníze.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek