Středa , 28. 02. 2024

Lumír

Kočka jako chlupatá kamarádka. Která plemena jsou nejpřítulnější?

Chcete mít ve své domácnosti domácího mazlíčka, se kterým bude radost trávit volný čas? Nemusíte nutně sahat po pejskovi, i když je jistě velkým lákadlem. Co si domů raději pořídit kočku, která na vás nebude tolik závislá?
kočka
Mainská mývalí je obr mezi kočkami. (foto: 123rf.com)

07. 01. 2022

Samozřejmě můžete zachránit kočku z nějakého útulku. A nebo si pořiďte jedno z plemen, které je proslulé svojí přítulností. Vybrali jsme pro vás pět nejvíc přátelských. Nejen pes, ale i kočka může být nejlepší kamarád člověka.

Mainská mývalí – chlupatý obr

Mezi vůbec nejoblíbenější kočičí plemena u nás patří bezesporu mainská mývalí kočka. Na první pohled se jedná o obra, který je však velice přítulný, nikoliv nebezpečný jako tomu bývá v pohádkách. Podle odborníků se jedná nejen o nejoblíbenější, ale také o jedno z největších kočičích plemen vůbec. Mezi její vlastnosti patří tolerance, hezké vycházení s dětmi a to, že se dobře snáší také s ostatními zvířaty v domácnosti. Mainská mývalí kočka je sice zvědavá jako každé jiné kočky, ale není přehnaně aktivní. A není vlezlá, jak se to u mnoha koček stává. Možná právě tím, že je to takový velikán.

Britská kočka je samostatná jednotka

Mezi českými chovateli se už delší dobu těší velké oblíbenosti britská kočka, která je nadmíru samostatná, nevtíravá a také velice roztomilá na pohled. Tato kočka se hodí také do domácností s dětmi, jelikož se nenechá vyvést ze svého vlastního klidu. Ostatně klid je to, co především vyžaduje. Proto ji nechte žít jejím samostatným životem. Britská kočka vám řekne sama když něco potřebuje. Její výrazy ve tváři jsou dosti čitelné a budou pro chovatele skvělou pomůckou, která přispěje k bezproblémovému soužití.

Sibiřská kočka s krásnou minulostí

Pokud hledáte kočičí plemeno s krásnou minulostí, rozhodně musíte zvážit sibiřskou kočku. Je sice větší, na druhou stranu má opravdu krásnou a bohatou historii. Svůj vzhled si zachovala po svých předcích, stejně tak jí zůstala lovecká vášeň. I když se nyní může zdát, že se jedná o opravdu náročného domácího mazlíčka, není tomu tak. Co je také zajímavé a co ostatní kočky neumí nebo nevyžadují, je voda. Sibiřská kočka ale vodu miluje. Proto jí během léta nachystejte bazének, ve kterém se bude moci svlažit.

K TÉMATU  Nejmenší kočka na světě. Tahle šelma se vám vejde do dlaně

Perská kočka – jedno z nejstarších plemen

Vyrovnaná povaha, oddanost a také přítulnost – to jsou hlavní povahové rysy perské kočky, která je jedním z nejstarších plemen vůbec. Chovatelé označují za velké plus, že se dobře snáší s ostatními domácími mazlíčky v domácnosti. Pokud si toto kočičí plemeno přenesete přes práh domu, pamatujte na jedno – péče o srst je klíčem ke spokojenému životu a hezké kočce. Bohužel je její srst delší, což znamená, že hrozí zacuchání chlupů a následné zapaření kůže. Proto svého čtyřnohého domácího mazlíčka dnes a denně čeště, pravidelně koupejte, pudrujte a sem tam ostříhejte.

Bengálka – energie domova

Zatím to vypadá, že kočky nejsou příliš energická stvoření. Že mají spíše rády svůj klid a jsou samostatné. Přesto do jisté míry přítulné a oddané. Pokud však chcete do domova přinést život, vsaďte na bengálskou kočku, která má obrovskou energii. Je to taková temperamentní divoška, jak o ní chovatelé často říkají. Což je skvělé zjištění, vezmeme-li v potaz, že se stále jedná o domestikované plemeno.

bengálská kočka
Bengálky jsou skryté šelmy. (foto: 123rf.com)

Bengálská kočka je však podobně jako perská kočka poměrně náročná na péči. Musíte jí kupovat hračky i škrabadla, bez kterých se neobejde a nezabaví. Je to zkrátka kočka v pravém slova smyslu, která opravdu neproleží celý den na gauči. Je spíše zvědavá a živá – zkrátka temperamentní, jak už jsme zmínili.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Domácí mazlíček pro děti. Kdo bude nejlepší parťák?

Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Milovala cestování, svého manžela Ronyho, a přála si založit rodinu. Byla usměvavou a laskavou ženou, která si užívala život až do doby, kdy jí byla diagnostikována rakovina. Ano, to je Vlaďka, která bohužel svůj boj s nemocí nakonec prohrála.
Člověk si to neuvědomuje, ale prakticky na každém místě číhají lidé, kteří ho chtějí okrást, respektive obrat o peníze. Což se nyní, v době panující koronavirové krize, neslyší možná rádo. Abyste se vyhnuli tomu, že za služby nebo jiné zaplatíte více, než byste měli, dávejte si pozor hlavně na několik profesí.
Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Období menstruace nemá ráda asi žádá z nás. Jak si ho tedy zpříjemnit, aby to nebyly dny v pekle? Zkuste pár tipů, aby vám bylo lépe!
Vlasy jsou pro ženy velice důležité. Zakládáme si na nich, bereme je jako pýchu, o kterou je potřeba se neustále starat. Někdy, i přes veškerou péči, se nevyhneme zničení a roztřepeným konečkům. Jak proti nim bojovat?
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?
Její jméno je Kathy Jacobs, je jí 56 let a žije ve Spojených státech amerických, konkrétně ve městě Calabass ve státě Kalifornie.
Krásný den všem dámám v naší lize! S blížícím se jarem je nyní ideální čas připravit své tělo na novou sezónu. A co je lepšího než začít s osvědčeným jarním detoxem? V tomto článku se podělíme o jednoduché tipy na přípravu zeleninového smoothie a připravíme si detoxikační polévku. A v neposlední řadě, prozradíme 4 kroky, jak s detoxikací začít jež v únoru.
Našli jste byt, podepsali nájemní smlouvu, zaplatili nájem. Gratulujeme, nyní jste připraveni nastěhovat se do svého prvního bytu.
Následujete každoroční trendy předních designérů z Česka i celého světa? Pak se letos budete divit. Stříbrné barvě totiž odzvonilo. Co ji nahradí?
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Okořenit si společné partnerské chvíle nemusíte jen v rámci ložnice. Co takhle vymyslet nějaký malý vtípek, na který budete dlouho vzpomínat? Máme pro vás pár tipů, které hravě zvládnete, a kterými svého partnera trochu pozlobíte a vyprovokujete k akci. Pojďte se pobavit i vy!

Výběr článků

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.

Nepřehlédněte

Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek