Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Kočka jako chlupatá kamarádka. Která plemena jsou nejpřítulnější?

Chcete mít ve své domácnosti domácího mazlíčka, se kterým bude radost trávit volný čas? Nemusíte nutně sahat po pejskovi, i když je jistě velkým lákadlem. Co si domů raději pořídit kočku, která na vás nebude tolik závislá?
kočka
Mainská mývalí je obr mezi kočkami. (foto: 123rf.com)

07. 01. 2022

Samozřejmě můžete zachránit kočku z nějakého útulku. A nebo si pořiďte jedno z plemen, které je proslulé svojí přítulností. Vybrali jsme pro vás pět nejvíc přátelských. Nejen pes, ale i kočka může být nejlepší kamarád člověka.

Mainská mývalí – chlupatý obr

Mezi vůbec nejoblíbenější kočičí plemena u nás patří bezesporu mainská mývalí kočka. Na první pohled se jedná o obra, který je však velice přítulný, nikoliv nebezpečný jako tomu bývá v pohádkách. Podle odborníků se jedná nejen o nejoblíbenější, ale také o jedno z největších kočičích plemen vůbec. Mezi její vlastnosti patří tolerance, hezké vycházení s dětmi a to, že se dobře snáší také s ostatními zvířaty v domácnosti. Mainská mývalí kočka je sice zvědavá jako každé jiné kočky, ale není přehnaně aktivní. A není vlezlá, jak se to u mnoha koček stává. Možná právě tím, že je to takový velikán.

Britská kočka je samostatná jednotka

Mezi českými chovateli se už delší dobu těší velké oblíbenosti britská kočka, která je nadmíru samostatná, nevtíravá a také velice roztomilá na pohled. Tato kočka se hodí také do domácností s dětmi, jelikož se nenechá vyvést ze svého vlastního klidu. Ostatně klid je to, co především vyžaduje. Proto ji nechte žít jejím samostatným životem. Britská kočka vám řekne sama když něco potřebuje. Její výrazy ve tváři jsou dosti čitelné a budou pro chovatele skvělou pomůckou, která přispěje k bezproblémovému soužití.

Sibiřská kočka s krásnou minulostí

Pokud hledáte kočičí plemeno s krásnou minulostí, rozhodně musíte zvážit sibiřskou kočku. Je sice větší, na druhou stranu má opravdu krásnou a bohatou historii. Svůj vzhled si zachovala po svých předcích, stejně tak jí zůstala lovecká vášeň. I když se nyní může zdát, že se jedná o opravdu náročného domácího mazlíčka, není tomu tak. Co je také zajímavé a co ostatní kočky neumí nebo nevyžadují, je voda. Sibiřská kočka ale vodu miluje. Proto jí během léta nachystejte bazének, ve kterém se bude moci svlažit.

K TÉMATUAgorafobie je strach, který vás uvězní doma. Jak se projevuje a na koho se obrátit?

Perská kočka – jedno z nejstarších plemen

Vyrovnaná povaha, oddanost a také přítulnost – to jsou hlavní povahové rysy perské kočky, která je jedním z nejstarších plemen vůbec. Chovatelé označují za velké plus, že se dobře snáší s ostatními domácími mazlíčky v domácnosti. Pokud si toto kočičí plemeno přenesete přes práh domu, pamatujte na jedno – péče o srst je klíčem ke spokojenému životu a hezké kočce. Bohužel je její srst delší, což znamená, že hrozí zacuchání chlupů a následné zapaření kůže. Proto svého čtyřnohého domácího mazlíčka dnes a denně čeště, pravidelně koupejte, pudrujte a sem tam ostříhejte.

Bengálka – energie domova

Zatím to vypadá, že kočky nejsou příliš energická stvoření. Že mají spíše rády svůj klid a jsou samostatné. Přesto do jisté míry přítulné a oddané. Pokud však chcete do domova přinést život, vsaďte na bengálskou kočku, která má obrovskou energii. Je to taková temperamentní divoška, jak o ní chovatelé často říkají. Což je skvělé zjištění, vezmeme-li v potaz, že se stále jedná o domestikované plemeno.

bengálská kočka
Bengálky jsou skryté šelmy. (foto: 123rf.com)

Bengálská kočka je však podobně jako perská kočka poměrně náročná na péči. Musíte jí kupovat hračky i škrabadla, bez kterých se neobejde a nezabaví. Je to zkrátka kočka v pravém slova smyslu, která opravdu neproleží celý den na gauči. Je spíše zvědavá a živá – zkrátka temperamentní, jak už jsme zmínili.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Domácí mazlíček pro děti. Kdo bude nejlepší parťák?

Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek