Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Domácí mazlíček pro děti. Kdo bude nejlepší parťák?

Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
mazlíček
S papouškem si vy i děti užijete spoustu srandy. (foto: 123rf.com)

07. 12. 2021

Přesto, že jsme jakožto národ kočkomilové a pejskaři, tito živočichové nejsou pro všechny děti tím pravým. Oba druhy vyžadují velkou míru pozornosti, lásky a péče a s tím souvisí i hodně času. Potřebují, aby s nimi bylo správně zacházeno, v opačném případě se neznají. Zejména malým dětem, které ještě navštěvují první stupeň základní školy, je dobré pořídit krapet jiné zvířátko, co však vykouzlí stejný úsměv na jejich tváři.

Mluvící papoušek ohromí každého spolužáka

Velmi často se stává součástí českých domácností papoušek. Sem spadá samozřejmě i andulka, i když ji už za papouška mnohdy nepovažujeme. Jedná se o pestrobarevné, krásné a velmi inteligentní tvory, jež v rodině pobudou dlouhá léta. Umí být občas ale trochu hlučnější, proto vybírejte s rozvahou. Neustálé štěbetání či zpěv papouška s sebou však může nést i kopec srandy. Zejména, pokud doma rádi posloucháte hudbu.

Papouška, který si velmi brzy umí osvojit první slovíčka ze slovní zásoby, doporučujeme pro děti, které nemají tendenci se zvířete neustále dotýkat. Naopak pokud vaše ratolest patří mezi vášnivé pozorovatele, budou okřídlení společníci doslova trefou do černého. Kromě tolerance se děti potrénují také v trpělivosti, protože první slovíčka ze svých zobáků papoušci opravdu nevypustí hned. Mějte také na paměti, že lepšími žáky na mluvení jsou spíše samečci než samičky.

Rybičky pro hyperaktivní děti

Máte doma dítě, co chvilku neposedí? Co takhle domácí mazlíček, který ho možná trochu zpomalí? Na mysli máme akvarijní rybičky. Ty jsou, stejně jako výše zmínění papoušci, určené převážně po vášnivé dětské pozorovatele. Možná si říkáte, že rybky jsou až příliš tichá stvoření. Děti jsou jimi i přesto fascinovány. Navíc domovu přidají na kráse a časem klid jako rodič jistě oceníte.

K TÉMATU  Fyzická kondice ve 3. měsíci těhotenství je důležitá. Co všechno můžete pro vaše tělo i průběh těhotenství udělat? Jak je to s pohybem?

Mezi přední benefity rybiček patří hlavně nenáročná péče. I taková rybička je ale živý tvor, který potřebuje ke svému spokojenému životu pár základních podmínek. Nezapomínejte proto, že velikost akvária se odvíjí od množství jeho osazenstva. Rostliny volte primárně živé, ne umělé. Vyplatí se akvárium osadit flórou, která se nejvíc podobá přirozenému prostředí rybky a bez vodního filtru to také nepůjde.

Když ale splníte těchto pár počátečních bodů, kromě pravidelné výměny vody a občasného čištění akvária, už rybičkám stačí pouze krmení a odmění vás coby živá dekorace přímo v bytě.

Chlupatí křečci jako aktivní noční tvorové

Pokud člověk zapátrá v minulosti, zjistí, že i on byl kdysi chovatelem křečků. Tito domácí mazlíčkové patří bezesporu k tomu nejoblíbenějšímu, co se dětem pořizuje. Děti mají rády menší i větší plemena a nad chlupatou kuličkou možná občas roztajete i vy.

Jestliže se pro křečka rozhodnete, musíte si ovšem být vědomi jedné věci – jsou to noční tvorové, kteří dělají v noci trošku randál při mapování koutů své klícky. Do jejich příbytku proto postavte nevrzající kolotoče a podobné nehlučné atrakce, ať je váš nebo spánek dítěte, ničím nerušený.

Jinak je péče o křečka zcela snadná a nenáročná. Je nutné mu měnit hobliny v kleci, doplňovat vodu a misku s jídlem. Tím však veškerá péče o toho chlupáče končí. Za to vám dá svou přízeň a lásku a ke všemu si s ním užijete také hromadu legrace. Zejména pokud vám uteče z klece a hon na křečka může začít.

křeček, dítě, domácí mazlíček, dcera, zvířátko
Chlupatý křeček je vděčný společník. (foto: 123rf.com)

Želvy jako oblíbený domácí mazlíček

V našem seznamu vhodných domácích mazlíčků pro děti nesmí chybět želvy. Ty se stávají velmi oblíbenou součástí rodiny, která je také tím nejstarším a nakonec i nejmoudřejším. Mluvíme o velice klidných a mírumilovných stvořeních, z nichž budou děti nadšené. Sice to není zrovna nejakčnější společník, protože dokáže v jedné poloze setrvat i dlouhé hodiny, ale bude to skvělý parťák, co vyžaduje pouze jídlo, vodu a možná trochu pozornosti.

K TÉMATU  Rodičovské typy k popukání. Poznáte se i vy?

Pokud jste se nakonec rozhodli, že želva je pro vás ten pravý domácí mazlíček, je důležité zajistit jí dostatečně kvalitní podmínky pro život. Kromě vody dopřejte želvě i kousek suchého místa s výhřevným osvětlením, kde bude moci odpočívat. A samozřejmě jí dejte do akvária či terária co nejvíc přírodních prvků, ať se u vás cítí báječně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Jak zabavit děti během karantény

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.
Neustálé převalování, polštáře na uších, probděné noci, špunty v uších. Přijde vám to povědomé? Pak právě váš partner nebo partnerka chrápe. Nemusíte se obávat toho, že byste v tom byli sami. Najde se mezi námi vícero lidí, kteří se ptají na jednu otázku, a sice jak se zbavit chrápání, které nám nedá v noci spát?
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Brzy se již začne oteplovat a zimní bundy tak budou definitivně out. Pokud chcete i svůj jarní šatník svézt na vlně aktuálních trendů, měli byste se držet několika základních doporučení. Vždy samozřejmě volte kabát vyrobený z lehkého a prodyšného materiálu, jako je bavlna, plátno nebo polyester, aby se vám v kabátu pohodlně chodilo i v teplejším počasí.

Nepřehlédněte

Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek