Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Domácí mazlíček pro děti. Kdo bude nejlepší parťák?

Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
mazlíček
S papouškem si vy i děti užijete spoustu srandy. (foto: 123rf.com)

07. 12. 2021

Přesto, že jsme jakožto národ kočkomilové a pejskaři, tito živočichové nejsou pro všechny děti tím pravým. Oba druhy vyžadují velkou míru pozornosti, lásky a péče a s tím souvisí i hodně času. Potřebují, aby s nimi bylo správně zacházeno, v opačném případě se neznají. Zejména malým dětem, které ještě navštěvují první stupeň základní školy, je dobré pořídit krapet jiné zvířátko, co však vykouzlí stejný úsměv na jejich tváři.

Mluvící papoušek ohromí každého spolužáka

Velmi často se stává součástí českých domácností papoušek. Sem spadá samozřejmě i andulka, i když ji už za papouška mnohdy nepovažujeme. Jedná se o pestrobarevné, krásné a velmi inteligentní tvory, jež v rodině pobudou dlouhá léta. Umí být občas ale trochu hlučnější, proto vybírejte s rozvahou. Neustálé štěbetání či zpěv papouška s sebou však může nést i kopec srandy. Zejména, pokud doma rádi posloucháte hudbu.

Papouška, který si velmi brzy umí osvojit první slovíčka ze slovní zásoby, doporučujeme pro děti, které nemají tendenci se zvířete neustále dotýkat. Naopak pokud vaše ratolest patří mezi vášnivé pozorovatele, budou okřídlení společníci doslova trefou do černého. Kromě tolerance se děti potrénují také v trpělivosti, protože první slovíčka ze svých zobáků papoušci opravdu nevypustí hned. Mějte také na paměti, že lepšími žáky na mluvení jsou spíše samečci než samičky.

Rybičky pro hyperaktivní děti

Máte doma dítě, co chvilku neposedí? Co takhle domácí mazlíček, který ho možná trochu zpomalí? Na mysli máme akvarijní rybičky. Ty jsou, stejně jako výše zmínění papoušci, určené převážně po vášnivé dětské pozorovatele. Možná si říkáte, že rybky jsou až příliš tichá stvoření. Děti jsou jimi i přesto fascinovány. Navíc domovu přidají na kráse a časem klid jako rodič jistě oceníte.

K TÉMATU  Překvapené děti v podmořském světě! Delfíni, tuleni nebo rejnok a jejich vzájemná reakce s malými návštěvníky akvária

Mezi přední benefity rybiček patří hlavně nenáročná péče. I taková rybička je ale živý tvor, který potřebuje ke svému spokojenému životu pár základních podmínek. Nezapomínejte proto, že velikost akvária se odvíjí od množství jeho osazenstva. Rostliny volte primárně živé, ne umělé. Vyplatí se akvárium osadit flórou, která se nejvíc podobá přirozenému prostředí rybky a bez vodního filtru to také nepůjde.

Když ale splníte těchto pár počátečních bodů, kromě pravidelné výměny vody a občasného čištění akvária, už rybičkám stačí pouze krmení a odmění vás coby živá dekorace přímo v bytě.

Chlupatí křečci jako aktivní noční tvorové

Pokud člověk zapátrá v minulosti, zjistí, že i on byl kdysi chovatelem křečků. Tito domácí mazlíčkové patří bezesporu k tomu nejoblíbenějšímu, co se dětem pořizuje. Děti mají rády menší i větší plemena a nad chlupatou kuličkou možná občas roztajete i vy.

Jestliže se pro křečka rozhodnete, musíte si ovšem být vědomi jedné věci – jsou to noční tvorové, kteří dělají v noci trošku randál při mapování koutů své klícky. Do jejich příbytku proto postavte nevrzající kolotoče a podobné nehlučné atrakce, ať je váš nebo spánek dítěte, ničím nerušený.

Jinak je péče o křečka zcela snadná a nenáročná. Je nutné mu měnit hobliny v kleci, doplňovat vodu a misku s jídlem. Tím však veškerá péče o toho chlupáče končí. Za to vám dá svou přízeň a lásku a ke všemu si s ním užijete také hromadu legrace. Zejména pokud vám uteče z klece a hon na křečka může začít.

křeček, dítě, domácí mazlíček, dcera, zvířátko
Chlupatý křeček je vděčný společník. (foto: 123rf.com)

Želvy jako oblíbený domácí mazlíček

V našem seznamu vhodných domácích mazlíčků pro děti nesmí chybět želvy. Ty se stávají velmi oblíbenou součástí rodiny, která je také tím nejstarším a nakonec i nejmoudřejším. Mluvíme o velice klidných a mírumilovných stvořeních, z nichž budou děti nadšené. Sice to není zrovna nejakčnější společník, protože dokáže v jedné poloze setrvat i dlouhé hodiny, ale bude to skvělý parťák, co vyžaduje pouze jídlo, vodu a možná trochu pozornosti.

K TÉMATU  Indigové děti vyžadují trochu jiný přístup

Pokud jste se nakonec rozhodli, že želva je pro vás ten pravý domácí mazlíček, je důležité zajistit jí dostatečně kvalitní podmínky pro život. Kromě vody dopřejte želvě i kousek suchého místa s výhřevným osvětlením, kde bude moci odpočívat. A samozřejmě jí dejte do akvária či terária co nejvíc přírodních prvků, ať se u vás cítí báječně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Jak zabavit děti během karantény

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
Poslechněte si deset hlasů z britské verze talentové show The Voice 2019, které naprosto uchvátily diváky a šokovaly porotu. To je zpěv!
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
Vánoční stromek získává ve většině českých domácností jednou ročně opravdu výraznou roli, protože obzvláště pro naše nejmenší je symbolem splněných přání a naděje. Je tedy potřebné jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Jak vybrat vánoční stromek, aby byl dokonalou ozdobou jakéhokoli prostoru, najdete v následujících řádcích.
Docílit toho, aby záhony nebo okenní parapety zely všemi barvami i během zimy, je poněkud složité. Tedy, to si alespoň zahrádkáři a pěstitelé pokojových rostlin myslí. Ve skutečnosti však existují druhy rostlin, které lze pěstovat i během zimy a které dokonce i v chladných ročních obdobích pučí do všech barev duhy. A jednou z nich je brambořík.
Aby tělo fungovalo správně, je zapotřebí mít vyvážené množství ženských i mužských hormonů. Zkrátka od všeho tak akorát. Každý takový výkyv - nedostatek, nebo naopak nadbytek jednotlivých hormonů, dokáže ženám způsobit značné problémy. A o jednom z nich se právě nyní pobavíme.
Rýže je velmi populární přílohou, a pokud ji dobře připravíte, jistě si na ní pochutnáte. Zdaleka však není jen jedna jediná rýže, ale máte na výběr hned několik druhů. Znáte je a víte, kdy jakou rýži použít?
V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
Nutně potřebujete změnu? Chcete vyzkoušet úplně něco nového a láká vás přestěhovat se do zahraničí? Mnozí z nás se toho bojí, pochopitelně. Je to velký životní krok. Ale ne tak nereálný, jak si myslíte.
Máte potíže s vysokým cholesterolem? Trápí vás kožní vyrážky nebo ekzémy? S tím vám může pomoci strava, která je sice bez barvy, ale to jí na účinnosti vůbec neubírá. Co si tedy servírovat pravidelně?
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.
Při zařizování interiéru je důležité stanovit si styl, do kterého budete nábytek i doplňky ladit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že váš domov bude působit chaoticky a přeplácaně. Stále tápete, který styl se k vám nejvíce hodí?

Výběr článků

Patříte k těm, kteří se rochní v mystičnu i všelijakých záhadách a občas vás přepadne myšlenka, jak skvělé by bylo vidět do minulosti i budoucnosti? Pak jste možná někdy uvažovali nad tím, že by nemuselo být úplně špatné naučit se vykládat karty – ať sobě nebo ostatním. A protože pro podzim se ezoterická atmosféra hodí víc než kdy jindy, nachystali jsme pro vás pár tipů, jak se nacítit na výklad karet.
Jste-li uživatelem sociálních sítí, jako jsou Facebook, TikTok či Instagram, jméno Khaby Lame je vám pravděpodobně povědomé. Nebo možná není, ale jakmile zahlédnete jeho fotografii, okamžitě se vám vybaví vtipná videa, jež pravidelně sdílí. A pokud ho ani takto nepoznáváte, postačí si jich pár pustit a zajisté se zařadíte mezi jeho sledující. Jeho originální nápady hýbou virtuálním světem. Bez jediného slova si získal miliony fanoušků a odběratelů, a tím se mu obrátil život vzhůru nohama.
Každý měsíc je to stejné. Ohlásí se menstruace, která je připravená nám přibližně týden dělat společnost. Ačkoli je menstruace z hlediska přírody naší důležitou součástí, není nám zrovna dvakrát příjemná a to zejména ve chvíli, kdy nám připraví krušné zážitky plné bolesti a nekomfortu. Jak si alespoň trochu takovou část měsíce zpříjemnit a ulevit si od všech nepříjemností.

Nepřehlédněte

Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek