Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Domácí mazlíček pro děti. Kdo bude nejlepší parťák?

Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
mazlíček
S papouškem si vy i děti užijete spoustu srandy. (foto: 123rf.com)

07. 12. 2021

Přesto, že jsme jakožto národ kočkomilové a pejskaři, tito živočichové nejsou pro všechny děti tím pravým. Oba druhy vyžadují velkou míru pozornosti, lásky a péče a s tím souvisí i hodně času. Potřebují, aby s nimi bylo správně zacházeno, v opačném případě se neznají. Zejména malým dětem, které ještě navštěvují první stupeň základní školy, je dobré pořídit krapet jiné zvířátko, co však vykouzlí stejný úsměv na jejich tváři.

Mluvící papoušek ohromí každého spolužáka

Velmi často se stává součástí českých domácností papoušek. Sem spadá samozřejmě i andulka, i když ji už za papouška mnohdy nepovažujeme. Jedná se o pestrobarevné, krásné a velmi inteligentní tvory, jež v rodině pobudou dlouhá léta. Umí být občas ale trochu hlučnější, proto vybírejte s rozvahou. Neustálé štěbetání či zpěv papouška s sebou však může nést i kopec srandy. Zejména, pokud doma rádi posloucháte hudbu.

Papouška, který si velmi brzy umí osvojit první slovíčka ze slovní zásoby, doporučujeme pro děti, které nemají tendenci se zvířete neustále dotýkat. Naopak pokud vaše ratolest patří mezi vášnivé pozorovatele, budou okřídlení společníci doslova trefou do černého. Kromě tolerance se děti potrénují také v trpělivosti, protože první slovíčka ze svých zobáků papoušci opravdu nevypustí hned. Mějte také na paměti, že lepšími žáky na mluvení jsou spíše samečci než samičky.

Rybičky pro hyperaktivní děti

Máte doma dítě, co chvilku neposedí? Co takhle domácí mazlíček, který ho možná trochu zpomalí? Na mysli máme akvarijní rybičky. Ty jsou, stejně jako výše zmínění papoušci, určené převážně po vášnivé dětské pozorovatele. Možná si říkáte, že rybky jsou až příliš tichá stvoření. Děti jsou jimi i přesto fascinovány. Navíc domovu přidají na kráse a časem klid jako rodič jistě oceníte.

K TÉMATU  České prvorodičky rodí stále později. Lékaři před tímto stavem varují. Rizika se s věkem výrazně zvyšují

Mezi přední benefity rybiček patří hlavně nenáročná péče. I taková rybička je ale živý tvor, který potřebuje ke svému spokojenému životu pár základních podmínek. Nezapomínejte proto, že velikost akvária se odvíjí od množství jeho osazenstva. Rostliny volte primárně živé, ne umělé. Vyplatí se akvárium osadit flórou, která se nejvíc podobá přirozenému prostředí rybky a bez vodního filtru to také nepůjde.

Když ale splníte těchto pár počátečních bodů, kromě pravidelné výměny vody a občasného čištění akvária, už rybičkám stačí pouze krmení a odmění vás coby živá dekorace přímo v bytě.

Chlupatí křečci jako aktivní noční tvorové

Pokud člověk zapátrá v minulosti, zjistí, že i on byl kdysi chovatelem křečků. Tito domácí mazlíčkové patří bezesporu k tomu nejoblíbenějšímu, co se dětem pořizuje. Děti mají rády menší i větší plemena a nad chlupatou kuličkou možná občas roztajete i vy.

Jestliže se pro křečka rozhodnete, musíte si ovšem být vědomi jedné věci – jsou to noční tvorové, kteří dělají v noci trošku randál při mapování koutů své klícky. Do jejich příbytku proto postavte nevrzající kolotoče a podobné nehlučné atrakce, ať je váš nebo spánek dítěte, ničím nerušený.

Jinak je péče o křečka zcela snadná a nenáročná. Je nutné mu měnit hobliny v kleci, doplňovat vodu a misku s jídlem. Tím však veškerá péče o toho chlupáče končí. Za to vám dá svou přízeň a lásku a ke všemu si s ním užijete také hromadu legrace. Zejména pokud vám uteče z klece a hon na křečka může začít.

křeček, dítě, domácí mazlíček, dcera, zvířátko
Chlupatý křeček je vděčný společník. (foto: 123rf.com)

Želvy jako oblíbený domácí mazlíček

V našem seznamu vhodných domácích mazlíčků pro děti nesmí chybět želvy. Ty se stávají velmi oblíbenou součástí rodiny, která je také tím nejstarším a nakonec i nejmoudřejším. Mluvíme o velice klidných a mírumilovných stvořeních, z nichž budou děti nadšené. Sice to není zrovna nejakčnější společník, protože dokáže v jedné poloze setrvat i dlouhé hodiny, ale bude to skvělý parťák, co vyžaduje pouze jídlo, vodu a možná trochu pozornosti.

K TÉMATU  Vychovávám dítě sama bez táty aneb matky samoživitelky a jejich trable. Co je trápí ze všeho nejvíc? A jak si s tím poradit?

Pokud jste se nakonec rozhodli, že želva je pro vás ten pravý domácí mazlíček, je důležité zajistit jí dostatečně kvalitní podmínky pro život. Kromě vody dopřejte želvě i kousek suchého místa s výhřevným osvětlením, kde bude moci odpočívat. A samozřejmě jí dejte do akvária či terária co nejvíc přírodních prvků, ať se u vás cítí báječně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Jak zabavit děti během karantény

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Módní trendy obuvi na podzim a zimu 2019 přinášejí řadu stylů. Od jednoduchých, přes potištěné, barevné, vzorované, šněrovací, až po boty ve vojenském stylu. V zimě pak jasně vedou kožešiny. Pro chladné období si vyberte alespoň dva nové modely. Jeden do práce a do města, druhý pro vycházky do přírody a pro výlety na hory. Jaké zimní boty zvolit?
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.

Nepřehlédněte

V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek