Úterý , 04. 10. 2022

František

Plavání dělá krásná těla. Nevěříte? A jak začít, aby to mělo smysl? Zkuste to jako naše redaktorka Blanka!

Kdy jindy máte příležitost se ponořit pod hladinu a ocitnout se v tichu? Kdy jindy byste se mohla naučit dobře plavat? Plavání uklidňuje nervy, léčí duši a umí vytvarovat postavu. To byste mohla zkusit, no ne?
Zdroj:123RF.com

Plavat jsem začala už sice už dávno, ale teprve před rokem, jsem mu podlehla se vším všudy. Nechodím si zaplavat, trénuji. Střídám se na bazénu s těmi nejlepšími plavci a plavkyněmi. A kromě toho, co předvádějí ve vodě, mě motivují pracovat na pevnějším tělu. Však se schválně sama koukněte na instagram třeba na Lucii Svěcenou, Barboru či Terezu Závadovou, Simonu Baumrtovou, ze zahraničních krásek třeba Pernille Blume, či Zsuzsannu Jakabos.

Souměrná postava

Asi žádný jiný sport neumí tělo tak opravdu hezky a hezky vytvarovat. Plavci, ti vrcholoví totiž, nejen plavou, ale i chodí do posilovny, na jógu, běhají. Potřebují mít postavu v rovnováze a zpevněné všechny partie, ne třeba jako cyklisté, co se zaměřují hlavně na nohy. Při plavání se hodí dlouhé štíhlé svaly, zpevněný střed, pevná záda, ramena, stehna i lýtka. To všechno se ve vodě pak hodí. Pokud mimochodem chcete vidět naše nejlepší plavce v akci, od čtvrtka do neděle zamiřte do Prahy Podolí, kde se koná Letní mistrovství republiky dorostu a dospělých. Bude na co koukat!

Proč byste se do vody měla vydat vy?

Argumentů mám spousty: voda nese vaši hmotnost, proto nezatěžujete pohybem šlachy a klouby, na rozdíl třeba od běhu. I proto je plavání vhodné i pro ty s kily navíc, starší či s nějakým zdravotním problémem. Za další: voda skvěle působí na psychiku. Skočíte do ní a ihned zapomenete na starosti (protože budete mít ty, jak správně dýchat, udělat záběr…). A v neposlední řadě: voda je nositelem sexuální energie. Těžké vysvětlit – to musíte zažít. Ve vodě každopádně uvolňujete emoce a můžete zažít euforické pocity.

Jak často chodit?

Záleží na tom, co od toho očekáváte. Pro kondici a zdraví vám stačí dvakrát týdně. Pokud děláte i jiný sport, dostačující je i jedna návštěva týdně. Jestli, ale chcete zhubnout, zlepšit se, naučit se plavat kraul – počítejte s alespoň se třemi návštěvami týdně. A dlouhými aspoň 40 minut (bez povídání, zastávek, opravdu odplavaných). Že jsem vás nepotěšila? Je to holt jako s angličtinou – chcete se naučit, lépe rozumět i mluvit? Jedna lekce je na udržovačku a pomalé kroky vpřed. Opřete se do toho! Není čas ztrácet čas. A plavání vám snahu vrátí, věřte mi!

K TÉMATU  Pozor na podvodné e-shopy! Jak nenaletět?
Blanka Kubíčková
Foto: archiv autora

Trenér stojí za investici

Pak jsou tu i známá fakta: plaváním zpevňujete svaly celého těla. Jen nesmíte plavat s hlavou nad hladinou – tím zatěžujete krční páteř a všechna pozitiva jsou tak v háji. Neumíte-li to jinak, oslovte trenéra plavání, či zajděte do plavecké školy pro dospělé – je jich hodně a rozhodně se díky nim posunete mílovými kroky vpřed.

 Umět dobře plavat zkrátka stojí za snahu. Pro vás samotnou. Na bazénu, koupališti i rybníku pak budete za královnu…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.

Nepřehlédněte

Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek