Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Od nastěhování interiér svého domu nijak neměnila. Návštěva vás vezme zpět do padesátých let

Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.

31. 03. 2020

31. 03. 2020

Podíváme se na příběh ženy, které bude za chvíli sto let a která se před 70 lety nastěhovala do domu, kdy bydlí dodnes. Zvenku vypadá dům zcela běžně, ale jakmile nahlédnete na interiér, budete si myslet, že jste použili stroj času a vrátili se zpět.

Návrat do minulosti

Toto je přesně ten případ, kdy lidé svůj interiér nijak nevylepší. I když v tomto případě ani není co vylepšovat, jelikož dům staré dámy je dokonalou ukázkou toho, jak zajímavě vypadaly interiéry v padesátých letech.

To, co se dnes vídá jenom na fotkách, má v jejím domě reálnou podobu, jde o zajímavý návrat do minulosti, který bere dech.

interiér
Zdroj foto: facebook.com
interiér
Zdroj foto: facebook.com

Stylově a vkusně zařízeno

Mnoha lidem může podobný interiér připadat jako kýčovitý, ale když ho nebudete srovnávat se současnou dobou a vezmete v potaz, že jde o typický styl padesátých let, tak musíte uznat, že tento dům je opravdu vkusně a stylově zařízen.

A vypadá to v něm úplně stejně, jako když se do něho tato žena nastěhovala, ještě jako mladá dáma. Nejde tak o žádné dílo architektů, ale původní interiér, který odolal času.

interiér
Zdroj foto: facebook.com
interiér
Zdroj foto: facebook.com

Řada charakteristických prvků

Interiér jejího domu vypadá doslova, jako by byl zařízen přesně podle příručky architektů vydané v padesátých letech minulého století. Nechybí zde typické barvy v mentolovém nádechu, dřevěný nábytek s bohatým zdobením, stejně jako zde není nouze ani na četné dekorace, nebo charakteristické tapety na stěnách.

interiér
Zdroj foto: facebook.com
interiér
Zdroj foto: facebook.com
interiér
Zdroj foto: facebook.com

Líbí se vám?

Je pravdou, že řada lidí má pro tento styl interiéru slabost, ale ruku na srdce. Skutečně byste v něm chtěli bydlet, několik týdnů, měsíců, nebo let? Trávit zde pár hodin by mohlo být příjemné, ale žít v něčem takovém celý život, to by asi zvládl málokdo.

K TÉMATU  Rouška by vám v těchto dnech neměla doma chybět. Návod, jak si ušít nebo udělat nešitou roušku za pár minut

Tedy pokud by mu netáhlo na stovku a ve stejném interiéru žil od narození.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dekorativní obložení stěn z různých materiálů. Zútulněte si interiér přesně podle vašich představ

Kůže v interiéru. Dokonalý přírodní materiál najde doma i jiné využití, než na sedačky a křesla

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Snad každé dítě se v předvánočním období těší na adventní kalendář s roztomilými obrázky, pod jehož okénky najdou sladkou čokoládku pro každý den. A protože radost si zasloužíme i my větší, postupně vznikly také kalendáře pro dospěláky, vždy tematicky laděné. Nutno ale uznat, že čím více takových hračiček, tím větší množství nadbytečného odpadu, který na planetě prostě nechceme. A právě proto se pomalu rozšiřuje trend udržitelných adventních kalendářů, které vás budou těšit po dlouhou dobu a příroda vám za to od srdce poděkuje.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek