Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Od nastěhování interiér svého domu nijak neměnila. Návštěva vás vezme zpět do padesátých let

Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.

31. 03. 2020

31. 03. 2020

Podíváme se na příběh ženy, které bude za chvíli sto let a která se před 70 lety nastěhovala do domu, kdy bydlí dodnes. Zvenku vypadá dům zcela běžně, ale jakmile nahlédnete na interiér, budete si myslet, že jste použili stroj času a vrátili se zpět.

Návrat do minulosti

Toto je přesně ten případ, kdy lidé svůj interiér nijak nevylepší. I když v tomto případě ani není co vylepšovat, jelikož dům staré dámy je dokonalou ukázkou toho, jak zajímavě vypadaly interiéry v padesátých letech.

To, co se dnes vídá jenom na fotkách, má v jejím domě reálnou podobu, jde o zajímavý návrat do minulosti, který bere dech.

interiér
Zdroj foto: facebook.com
interiér
Zdroj foto: facebook.com

Stylově a vkusně zařízeno

Mnoha lidem může podobný interiér připadat jako kýčovitý, ale když ho nebudete srovnávat se současnou dobou a vezmete v potaz, že jde o typický styl padesátých let, tak musíte uznat, že tento dům je opravdu vkusně a stylově zařízen.

A vypadá to v něm úplně stejně, jako když se do něho tato žena nastěhovala, ještě jako mladá dáma. Nejde tak o žádné dílo architektů, ale původní interiér, který odolal času.

interiér
Zdroj foto: facebook.com
interiér
Zdroj foto: facebook.com

Řada charakteristických prvků

Interiér jejího domu vypadá doslova, jako by byl zařízen přesně podle příručky architektů vydané v padesátých letech minulého století. Nechybí zde typické barvy v mentolovém nádechu, dřevěný nábytek s bohatým zdobením, stejně jako zde není nouze ani na četné dekorace, nebo charakteristické tapety na stěnách.

interiér
Zdroj foto: facebook.com
interiér
Zdroj foto: facebook.com
interiér
Zdroj foto: facebook.com

Líbí se vám?

Je pravdou, že řada lidí má pro tento styl interiéru slabost, ale ruku na srdce. Skutečně byste v něm chtěli bydlet, několik týdnů, měsíců, nebo let? Trávit zde pár hodin by mohlo být příjemné, ale žít v něčem takovém celý život, to by asi zvládl málokdo.

K TÉMATU  Netradiční designová umyvadla do vaší koupelny. Které si vyberete?

Tedy pokud by mu netáhlo na stovku a ve stejném interiéru žil od narození.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dekorativní obložení stěn z různých materiálů. Zútulněte si interiér přesně podle vašich představ

Kůže v interiéru. Dokonalý přírodní materiál najde doma i jiné využití, než na sedačky a křesla

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Blake Lively, nádherná žena, milovaná manželka a matka. To je jen pár z mnoha titulů, kterými se tato pětatřicetiletá herečka může pyšnit. Něco jí do vínku dala sama příroda, na něčem zase musela a musí tvrdě pracovat. Krásná postava a celkový vzhled nejsou nikdy zcela zadarmo. A i Blake si je toho vědoma. Proto se drží určitých stravovacích návyků, kterými se řídí, a my musíme uznat, že se jí vyplácí. Vypadá totiž opravdu božsky.
Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Od 21. dubna, tedy počínaje dneškem, bude vládnout horoskopu až do 21. května znamení Býka. Tito lidé jsou známí svou vášnivostí, spolehlivostí, elegancí a někdy jsou považováni za nejpřitažlivější děti zvěrokruhu. Zároveň jsou čestní a milující. Nechybí jim jistá dávka extravagantnosti, nicméně pokud se rozzuří, často z nich jde i strach. Pokud někdy odhalí, že jste je podvedli, nebudou s vámi mít slitování, jsou totiž opravdu čestní.
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.
Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?

Nepřehlédněte

Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek