Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Pandora začne prodávat dostupnější produkty

Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Pandora
Pandora mění svou strategii. (foto: 123RF)

10. 08. 2021

Pandora je známá pro své šperky plné diamantů. Tyto drahé kameny jsou věčné. I proto na ně ostatně sází už od samotného počátku své existence. Nyní se však současný šéf rozhodl změnit strategii celého byznysu a po dlouhých letech stahuje pravé diamanty z nabídky. Takzvané “krvavé diamanty” se nahrazují těmi z laboratoří.  

Už žádné vytěžené diamanty 

Když člověk nosí krásné šperky plné drahých kamenů, ani si neuvědomí to, odkud vlastně pochází či jaký je za nimi příběh. A to je možná špatně. Kdybychom totiž věděli, co za doputováním diamantů k nám stojí, pravděpodobně bychom šperky nenosili. Tedy alespoň tehdy, pakliže se označujeme za ekologa.  

Pandora se rozhodla jít ekologičtější cestou. Přírodní diamanty, které se v Africe pracně těží, se už nebudou nabízet. Nabízet se budou levnější alternativy putující z laboratoří, které by však svým vzhledem měly být prakticky totožné.  

Přiláká ekologické myšlení nové zákazníky? 

Nejen touha zavděčit se či pomoct matičce Zemi je však důvodem, proč se Pandora rozhodla jít tímto směrem. Doufá, že ekologické myšlení přiláká nové zákazníky. Přece jenom rádoby ekologů (ale i těch skutečných) je mezi námi obrovské množství. 

Cena přiláká. V laboratoři vyrobené diamanty mají nižší náklady na výrobu než ty, jež jsou přírodně těžené. Podle průzkumů jsou až třetinové, což se vyplatí.  

Miliony šperků každý rok 

Pandora dneska patří k předním výrobcům šperků na světě. A patří také k nejvyhledávanějším (o čemž svědčí již zmiňované fronty před kamennými pobočkami hlavně před vánočními svátky). Podle posledních statistik za jeden jediný rok vyrobí i pětaosmdesát milionů šperků, prodá se pak více jak padesát tisíc diamantů.

Už jenom díky těmto číslům došla firma k prozření. A taky k tomu, že cenově dostupné a udržitelné produkty budou směrem, kterým se bude následně ubírat. 

K TÉMATUPřírodní omlazovač: rybí olej! Zpomalí projevy stárnutí, ozdraví nehty a vyléčí akné nebo ekzém. Nevěříte?

Lidé laboratorní verze upřednostňují 

Zatímco někteří stále ještě ohrnují nos nad laboratorně vyráběnými diamanty, najde se více těch, kdo jsou z rozhodnutí nadšení. Je to pouze ukázka měnícího se vkusu a toho, že ekologie je skutečně na prvním místě.  

Laboratorní drahokamy se vyrábí opravdu zvláštním procesem, kdy se směs plynů ohřívá na více jak 800 stupňů Celsia. To umožňuje ukládat atomy uhlíku po vrstvách, dokud nevznikne krystal. Krystal je pak svými vlastnostmi k nerozeznání od skutečného, v přírodě vytěženého diamantu. 

Výroba diamantů v laboratořích na plné pecky 

Diamanty vyráběné v laboratořích nejsou ničím výjimečným. Opět stojí za zmínku pár statistik. Jenom během loňského roku došlo k výrobě přes šest set milionů karátů diamantů. Těžba těch přírodních rapidně klesá, od roku 2017 došlo k vyprodukování zhruba 152 milionů karátů, za uplynulý rok to bylo pouze 111 milionů. 

Důvodem zvýšeného množství laboratorně vyráběných diamantů není jenom ekologie, ale především neustále rostoucí poptávka po levnějších alternativách. Zájem samozřejmě dál roste s každou další a další firmou vyrábějících šperky a směřující tímto směrem.

Zejména když se velké šperkařské podniky známé po celém světě, jako je například Pandora, rozhodnou preferovat laboratorně vyráběné kameny před těmi přírodními, poptávka se rychlým tempem zvedne. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč byste vždy měly mít ve své šperkové kolekci stříbrný náhrdelník?

Nutně potřebujete oživit svůj šatník? Šperky s olivínem jsou v kurzu!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.

Nepřehlédněte

Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek