Neděle , 03. 03. 2024

Anežka

Odhalili jsme, co stojí za ženami ve vysokém postavení

Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit?
postavení
Zdroj fotografií: Canva

Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit? Nemusíte mít ambice na ředitelku zeměkoule. Možná se jen chcete více osamostatnit, vrhnout se do vlastního podnikání nebo se v práci posunout o pozici výš a přemýšlíte, jak si nejen dodat sebevědomí, ale i jak přesvědčit okolí, že na to máte.

Roli bezpochyby hraje spousta faktorů, které stojí za úspěšnými ženami. Charakteristické a osobnostní rysy, rodinné zázemí, vzdělání a také občas špetka štěstí. S většinou se dá něco dělat i přes to, že už školní léta máte za sebou. Vzdělání se dá doplnit během kariéry, pokud si správně vyberete.

Hned z několika důvodů je skvělou volbou studium MBA. Proč?

Jde o profesní formu vzdělávání, čemuž odpovídá nejen náplň, ale také celý koncept studia. MBA studium je zaměřeno na praxi. Vše, co se v průběhu studia učíte také rovnou aplikujete do praxe, probíráte na případových studiích a vztáhnout můžete na vaše vlastní pracovní prostředí a problémy v něm.

Nechodíte do školy denně.

MBA studium myslí na to, že jeho studenti jsou pracující lidé, kteří potřebují primárně chodit do práce a také pracuje s předpokladem, že chcete mít i volný čas na rodinu a odpočinek. Pokud tedy zvolíte kombinovanou formu studia, čeká vás lektorské setkání zpravidla jednou za měsíc v závislosti na výběru školy. Nejšetrnější v tomto směru je pražský Business Institutu, na kterém lektorská setkání probíhají ve všední den v podvečerních hodinách a nezasahují tak do víkendů jako u většiny škol.  Studium trvá 1,5 roku. Zvolit můžete také MBA studium online, které se dá absolvovat už za 1 rok. U této formy studia je časová flexibilita maximální. Lektorská setkání nahrazují videopřednášky, které si ze studentské sekce pustíte kdykoliv a především kdekoliv.

K TÉMATU  Plnit si své sny lze v jakémkoliv věku. Osmdesátiletá DJka je toho důkazem. Jak to zvládá a jaký je její život

Trendy a komplexnost.

Podstatou je také aktuálnost informací a současné trendy. Výuku vedou lektoři, odborníci z oborů, kteří za sebou mají především léta zkušeností.  Díky pečlivému výběru a složení studijních programů tak dostanete komplexní průřez danou oblastí.

Z řad absolventek Business Institutu na studium MBA vsadily například personální ředitelka Lenka Kočárková, která dokonce pokračovala i studiem DBA, které je nejvyšší metou v manažerském vzdělávání. Mezi dalšími můžete najít velké zastoupení z řad lékařek nebo projektovou manažerku Univerzity Palackého v Olomouci Petru Vaculíkovou a mnoho dalších.

Zvládly to ženy z různých oborů a pozic, zvládnete to i vy!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Chystáte se stát maminkou ve 40? Pak se připravte na nelehkou cestu. Ale samozřejmě vás nechceme od tohoto rozhodnutí odradit. Je třeba ale vědět, co vás čeká. Obecně je vyšší věk na dítě rizikový, ale záleží na mnoha faktorech. Co můžete očekávat? Co si o tom myslí doktoři a jak to zvládnout s úsměvem?
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Protože žijeme v globalizovaném světě, i v Asii mnohdy slaví Vánoce podle západních a křesťanských zvyků. Ale stále ještě na tomto kontinentu existují země i kousky míst, kde Vánoce vypadají jinak.
Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Pálení čarodějnic se tradičně slaví v noci ze 30. dubna na 1. května. To znamená, že i letos se čas oslav, opékání špekáčků a zapalování hranic blíží. Víte ale, kde se tento svátek vzal a jaká je jeho historie?
Vybrat si brýle je tuze složitá věc, kterou není radno podcenit. Aby na vás brýle (ať už dioptrické či sluneční) vypadaly dobře a cítili jste se v nich přímo bezvadně, je potřeba, aby tzv. "seděly“ na váš tvar obličeje.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
V generacích to tak chodí, že jedna pomáhá druhé. Hlídání vnoučat babičkami a dědečky k tomu bezpochyby patří. Je také dobré pro budování rodinných vztahů. Nikoli jako sebeobětování, ale jako skvělý čas strávený s generací, která vám může hodně dát, a funguje to i naopak.
Recept, který pro vás dnes máme, patří zcela výjimečně mezi ty náročnější. Ale výsledek rozhodně stojí za to. Tohle lehce netradiční vánoční cukroví si totiž okamžitě zamilujete. Kromě toho s ním uděláte skvělý dojem i na tu nejpřísnější tchýni.

Výběr článků

Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Fascinují vás příběhy lidí s všemožnými podivnými chorobami či tělesnými deformacemi? Připadáte si kvůli tomu jako lidské hyeny? Nezoufejte si, podle amerických psychologů to je naprosto normální.
Villa on the rocks je název rezidence v regionu Bandol ve Francii. Stavba obklopená zelení zaujme hlavně bazénem, skrze který koukáte přímo do domu. Můžete se tu ubytovat i vy.

Nepřehlédněte

Nové album Ondřeje Rumla Zapomenutý příběh posluchače zavede do klidné a radostné atmosféry Vánoc.
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek