Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Odhalili jsme, co stojí za ženami ve vysokém postavení

Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit?
postavení
Zdroj fotografií: Canva

Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit? Nemusíte mít ambice na ředitelku zeměkoule. Možná se jen chcete více osamostatnit, vrhnout se do vlastního podnikání nebo se v práci posunout o pozici výš a přemýšlíte, jak si nejen dodat sebevědomí, ale i jak přesvědčit okolí, že na to máte.

Roli bezpochyby hraje spousta faktorů, které stojí za úspěšnými ženami. Charakteristické a osobnostní rysy, rodinné zázemí, vzdělání a také občas špetka štěstí. S většinou se dá něco dělat i přes to, že už školní léta máte za sebou. Vzdělání se dá doplnit během kariéry, pokud si správně vyberete.

Hned z několika důvodů je skvělou volbou studium MBA. Proč?

Jde o profesní formu vzdělávání, čemuž odpovídá nejen náplň, ale také celý koncept studia. MBA studium je zaměřeno na praxi. Vše, co se v průběhu studia učíte také rovnou aplikujete do praxe, probíráte na případových studiích a vztáhnout můžete na vaše vlastní pracovní prostředí a problémy v něm.

Nechodíte do školy denně.

MBA studium myslí na to, že jeho studenti jsou pracující lidé, kteří potřebují primárně chodit do práce a také pracuje s předpokladem, že chcete mít i volný čas na rodinu a odpočinek. Pokud tedy zvolíte kombinovanou formu studia, čeká vás lektorské setkání zpravidla jednou za měsíc v závislosti na výběru školy. Nejšetrnější v tomto směru je pražský Business Institutu, na kterém lektorská setkání probíhají ve všední den v podvečerních hodinách a nezasahují tak do víkendů jako u většiny škol.  Studium trvá 1,5 roku. Zvolit můžete také MBA studium online, které se dá absolvovat už za 1 rok. U této formy studia je časová flexibilita maximální. Lektorská setkání nahrazují videopřednášky, které si ze studentské sekce pustíte kdykoliv a především kdekoliv.

K TÉMATU  Vánoce se nezadržitelně blíží! Stíháte letos objednat dárky včas? Máme pro vás čtyři nejdůležitější rady, jak nakupovat na internetu

Trendy a komplexnost.

Podstatou je také aktuálnost informací a současné trendy. Výuku vedou lektoři, odborníci z oborů, kteří za sebou mají především léta zkušeností.  Díky pečlivému výběru a složení studijních programů tak dostanete komplexní průřez danou oblastí.

Z řad absolventek Business Institutu na studium MBA vsadily například personální ředitelka Lenka Kočárková, která dokonce pokračovala i studiem DBA, které je nejvyšší metou v manažerském vzdělávání. Mezi dalšími můžete najít velké zastoupení z řad lékařek nebo projektovou manažerku Univerzity Palackého v Olomouci Petru Vaculíkovou a mnoho dalších.

Zvládly to ženy z různých oborů a pozic, zvládnete to i vy!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
Udržitelnost čím dál víc dostává zelenou, a je jedině dobře, že se coby lidstvo snažíme hledat cesty, jak té přírodě o něco odlehčit. Smysl pro udržitelnost se proto propsal i do vánočních svátků – pořadatelé vánočních trhů pracují s obnovitelnou energií, stánkaři prodávají více udržitelných dárků a u řady obchodníků najdete spoustu tipů na dárky, které jsou hezké, a přitom přátelské k přírodě. Vsaďte o letošních, a i těch budoucích Vánocích, na udržitelnost i vy a věnujte přírodě ten nejkrásnější dárek pod stromeček.
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Módní průmysl zažívá boom v mnoha ohledech. Na scénu se vrací devadesátkové trendy, mini střihy jsou po letech znovu v popředí a geometrické tvary na vrcholu. A právě u posledního zmíněného se pozastavíme. Pokud totiž chcete oživit své outfity, proč nezačít právě u vzorovaných modelů, které rozzáří váš šatník?

Nepřehlédněte

O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek