Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

Odhalili jsme, co stojí za ženami ve vysokém postavení

Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit?
postavení
Zdroj fotografií: Canva

Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit? Nemusíte mít ambice na ředitelku zeměkoule. Možná se jen chcete více osamostatnit, vrhnout se do vlastního podnikání nebo se v práci posunout o pozici výš a přemýšlíte, jak si nejen dodat sebevědomí, ale i jak přesvědčit okolí, že na to máte.

Roli bezpochyby hraje spousta faktorů, které stojí za úspěšnými ženami. Charakteristické a osobnostní rysy, rodinné zázemí, vzdělání a také občas špetka štěstí. S většinou se dá něco dělat i přes to, že už školní léta máte za sebou. Vzdělání se dá doplnit během kariéry, pokud si správně vyberete.

Hned z několika důvodů je skvělou volbou studium MBA. Proč?

Jde o profesní formu vzdělávání, čemuž odpovídá nejen náplň, ale také celý koncept studia. MBA studium je zaměřeno na praxi. Vše, co se v průběhu studia učíte také rovnou aplikujete do praxe, probíráte na případových studiích a vztáhnout můžete na vaše vlastní pracovní prostředí a problémy v něm.

Nechodíte do školy denně.

MBA studium myslí na to, že jeho studenti jsou pracující lidé, kteří potřebují primárně chodit do práce a také pracuje s předpokladem, že chcete mít i volný čas na rodinu a odpočinek. Pokud tedy zvolíte kombinovanou formu studia, čeká vás lektorské setkání zpravidla jednou za měsíc v závislosti na výběru školy. Nejšetrnější v tomto směru je pražský Business Institutu, na kterém lektorská setkání probíhají ve všední den v podvečerních hodinách a nezasahují tak do víkendů jako u většiny škol.  Studium trvá 1,5 roku. Zvolit můžete také MBA studium online, které se dá absolvovat už za 1 rok. U této formy studia je časová flexibilita maximální. Lektorská setkání nahrazují videopřednášky, které si ze studentské sekce pustíte kdykoliv a především kdekoliv.

K TÉMATU  Jak se v karanténě nezbláznit. Nejlepší tipy, jak zvládnout svůj psychický stav v sociální izolaci

Trendy a komplexnost.

Podstatou je také aktuálnost informací a současné trendy. Výuku vedou lektoři, odborníci z oborů, kteří za sebou mají především léta zkušeností.  Díky pečlivému výběru a složení studijních programů tak dostanete komplexní průřez danou oblastí.

Z řad absolventek Business Institutu na studium MBA vsadily například personální ředitelka Lenka Kočárková, která dokonce pokračovala i studiem DBA, které je nejvyšší metou v manažerském vzdělávání. Mezi dalšími můžete najít velké zastoupení z řad lékařek nebo projektovou manažerku Univerzity Palackého v Olomouci Petru Vaculíkovou a mnoho dalších.

Zvládly to ženy z různých oborů a pozic, zvládnete to i vy!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.

Nepřehlédněte

Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek