Středa , 29. 11. 2023

Zina

Nádherná místa Nízkých Tater, o kterých turisté netuší

Turistické středisko Jasná je velmi známé, stejně jako mnoho dalších míst v jeho okolí. Dovolená v Nízkých Tatrách na Slovensku ale může být plná jedinečných zážitků z míst, která každý nezná. Poradíme vám, kam vyrazit, abyste nebyli obklopeni obrovskými davy turistů. Díky tomu si užijete dovolenou mnohem více.
tatry
Zdroj obrázku: sitriel / stock.adobe.com

Mezi známá místa Nízkých Tater patří:

  • Demänovská dolina,
  • Chopok,
  • Ďumbier,
  • Demänovské jeskyně.

Přírodní vířivka

Pro zahřátí a zajímavé místo vyrazte do obce Liptovský Ján, který se nachází mezi Liptovským Mikulášem a Liptovským Hrádkem. Najdete tu jedinečné termální prameny v přírodním koupališti, kterému se říká Kaďa. Užijete si zde vodu o teplotě 28 stupňů a nádherný výhled do okolí, včetně malebných domků na slovenském venkově.

Jánská dolina

Jeskyně v Jánské dolině nejsou tak navštěvované jako v Demänovské dolině, ale jsou stejně krásné. Nezapomeňte si dámské a pánské mikiny, protože v jeskyních je zima. Celý komplex skrývá 246 jeskyň o délce 44 kilometrů. Do jeskyní můžete zavítat celoročně a vnitřek si prohlédnout během hodinové prohlídky. S čelovkami na hlavě to bude velké dobrodružství pro děti i dospělé.

Výlet po hřebenech

Nad Jánskou dolinou se můžete vydat na pochod po hřebenech. Bez ohledu na to, z jaké strany se vydáte, uvidíte nádherné scenérie. Hotel Nízké Tatry vám potom poskytne pohodlí, které potřebujete po dlouhé túře. Navíc zde ochutnáte slovenské speciality, které jinde neochutnáte. A domů si přivezete vzpomínky a fotografie, které nebude mít ze Slovenska každý turista.

Skalní Okno

Přírodní zajímavost, tzv. Okno uvidíte z Jánské doliny, ale nachází se na masivu Ohniště. Jestli se tam chcete podívat, udělejte si výlet ke Štefánikově chatě, která se nachází ve výšce 1728 metrů. Jde o celodenní výlet, a proto byste si nahoře v chatě měli zajistit ubytování. Jinak vás může velmi nemile překvapit tma nebo špatné počasí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Pokud se chcete letos blýsknout, můžete vsadit i na červené tenisky. Ty jsou stylové a můžete je ladit s nejrůznějšími trendy oděvy a s módními doplňky. Jestliže zrovna nejste módní guru, nemusíte si zoufat. My vám na následujících řádcích prozradíme o červených teniskách vše podstatné. Proto čtěte a pojďte se inspirovat s námi!
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.

Nepřehlédněte

Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek