Středa , 29. 11. 2023

Zina

Zbytečné chyby, kterými si ničíte své vlasy

Vlasy představují pomyslnou korunku krásy. Péče o ně je velmi důležitá. Zjistěte, jaké chyby ničí vaše vlasy.
vlasy
Používání tepelných spotřebičů val vlasy

03. 11. 2023

03. 11. 2023

Příliš časté mytí

Vlasy potřebují umýt, ale ne zase tak příliš často. Příliš časté mytí, které doprovází prudké pohyby – silné tření pokožky hlavy, pokožku dráždí. Pokožka pak nadměrně produkuje maz pro svoji ochranu. Vlasy jsou tak rychleji mastné. Používejte jemný šampon a kondicionér a to jednou za 2-3 dny. To je postačující doba.

Nedostatek pravidelnosti v rutině péče o vlasy

Chcete-li zlepšit svoji kvalitu vlasů, dbejte na pravidelnou péči. Důležitá je kombinace různých kúr – čistící, balzámy proti lámání, vlasové oleje pro hydrataci. Jen tak vynikne lesk vlasů.

Péči si zaslouží i pokožka hlavy

I když je péče o vlasy důležití, zapomínat nesmíte ani na pokožku hlavy. Pokud je zdravá, budou prospívat i vlasy. Ideální volbou jsou séra na bázi kúry. Dopřejte vaší pokožce přípravky určené pro hloubkové čištění.

Pozor na kartáčování či česání mokrých vlasů

Česání mokrých vlasů napáchá hodně škody. Mokré vlasy jsou křehčí. Jemně je osušte ručníkem a počkejte, až uschnou, teprve pak je češte. Používejte přípravky určené pro snazší rozčesávání vlasů.

Česání mokrých vlasů napáchá hodně škody
Česání mokrých vlasů napáchá hodně škody

Používání tepelných spotřebičů val vlasy

Jedná se o žehličky, kulmy nebo fény. Pokud je budete používat každý den, vlasy si poškodíte. Při jejich používání na vlasy nanášejte přípravky určené k ochraně vlasů. Jedná se o kosmetické produkty obohacené o vzácné oleje určené pro bezoplachovou péči. Vlasy vyživí a ochrání.

Časté barvení

Pravidelné a časté barvení vlasy oslabuje. Pro péči o vlasy volte přípravky, které jsou určené pro barvené vlasy. Prodlouží barvení a vlasy budou jemné a lesklé.

Příliš upnuté účesy

Příliš upnuté účesy jsou příčinou lámavosti vlasů. Pokud se rozhodnete pro upnutější účes, dopřejte občas svým vlasům volnější styl.

Mytí vlasů v příliš horké vodě

Příliš horká voda vlasy vysušuje a způsobuje jejich blednutí. Pro mytí používejte vodu spíše vlažnější.

K TÉMATU  DIY video návod, jak si vyrobit praktický a přehledný kosmetický pořadač

Mohlo by vás zajímat:

Na roztřepené konečky platí hlavně prevence. Jak jim předcházet a mít krásné vlasy

Vyrobte si domácí šampon a kondicionér. Připravili jsme podrobný návod

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?

Nepřehlédněte

Dceru jsem vychovávala od jejích devíti let sama, možná i proto jsme měly vždy krásný vztah. Byla jsem spíše kamarádka než matka, nebylo nutné ji nějak držet zkrátka, vždy se mi zdála rozumná a vyspělá, měla zodpovědnost a byla trošku jiná než její vrstevníci. I přesto všechno jsme se ale dostaly nyní do bodu, kdy mi nemůže přijít na jméno, přitom jsem jednala jen tak, jak jsem musela. Snad to jednou pochopí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek