Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Zbytečné chyby, kterými si ničíte své vlasy

Vlasy představují pomyslnou korunku krásy. Péče o ně je velmi důležitá. Zjistěte, jaké chyby ničí vaše vlasy.
vlasy
Používání tepelných spotřebičů val vlasy

03. 11. 2023

03. 11. 2023

Příliš časté mytí

Vlasy potřebují umýt, ale ne zase tak příliš často. Příliš časté mytí, které doprovází prudké pohyby – silné tření pokožky hlavy, pokožku dráždí. Pokožka pak nadměrně produkuje maz pro svoji ochranu. Vlasy jsou tak rychleji mastné. Používejte jemný šampon a kondicionér a to jednou za 2-3 dny. To je postačující doba.

Nedostatek pravidelnosti v rutině péče o vlasy

Chcete-li zlepšit svoji kvalitu vlasů, dbejte na pravidelnou péči. Důležitá je kombinace různých kúr – čistící, balzámy proti lámání, vlasové oleje pro hydrataci. Jen tak vynikne lesk vlasů.

Péči si zaslouží i pokožka hlavy

I když je péče o vlasy důležití, zapomínat nesmíte ani na pokožku hlavy. Pokud je zdravá, budou prospívat i vlasy. Ideální volbou jsou séra na bázi kúry. Dopřejte vaší pokožce přípravky určené pro hloubkové čištění.

Pozor na kartáčování či česání mokrých vlasů

Česání mokrých vlasů napáchá hodně škody. Mokré vlasy jsou křehčí. Jemně je osušte ručníkem a počkejte, až uschnou, teprve pak je češte. Používejte přípravky určené pro snazší rozčesávání vlasů.

Česání mokrých vlasů napáchá hodně škody
Česání mokrých vlasů napáchá hodně škody

Používání tepelných spotřebičů val vlasy

Jedná se o žehličky, kulmy nebo fény. Pokud je budete používat každý den, vlasy si poškodíte. Při jejich používání na vlasy nanášejte přípravky určené k ochraně vlasů. Jedná se o kosmetické produkty obohacené o vzácné oleje určené pro bezoplachovou péči. Vlasy vyživí a ochrání.

Časté barvení

Pravidelné a časté barvení vlasy oslabuje. Pro péči o vlasy volte přípravky, které jsou určené pro barvené vlasy. Prodlouží barvení a vlasy budou jemné a lesklé.

Příliš upnuté účesy

Příliš upnuté účesy jsou příčinou lámavosti vlasů. Pokud se rozhodnete pro upnutější účes, dopřejte občas svým vlasům volnější styl.

Mytí vlasů v příliš horké vodě

Příliš horká voda vlasy vysušuje a způsobuje jejich blednutí. Pro mytí používejte vodu spíše vlažnější.

K TÉMATU  Brenda z Beverly Hills konec snů: Před smrtí se vzdává svého velkého plánu

Mohlo by vás zajímat:

Na roztřepené konečky platí hlavně prevence. Jak jim předcházet a mít krásné vlasy

Vyrobte si domácí šampon a kondicionér. Připravili jsme podrobný návod

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Dnes v pátek 9.2. nás čeká fascinující astrologický úkaz – Novoluní ve Vodnáři. Toto kosmické setkání slunce a měsíce přináší nejen nový začátek, ale také osvěžující energii a nové možnosti pro všechny znamení zvěrokruhu.
Modrý oceán a nekonečná pláž. Radost pohledět? Nejen to! Tahle atmosféra působí preventivně proti celé řadě nemocí. Také vás okamžitě nabije energií a navodí šťastné emoce. Ovšem i na hubnutí má příznivý vliv!
V rámci svého F.A.M.E turné vystoupí latinsko-americký idol Maluma v prostorách Forum Karlín. Předprodej vstupenek začal již ve středu 30. 1. na ticketportal.cz. Na co se můžete těšit?
O v pořadí pátém koučinku Nely s Marcelou se dočtete níže.
Když mi kamarád Milan, co vlastní autoškolu, dával vědět, že se sejdeme na kafe, byla jsem nadšená. Přeci jen se konečně začínají uvolňovat pomalu koronavirová opatření, a proto jsme se sešli na zahrádce jedné příjemné kavárny. To ještě netušil, že nadhodím téma motorka!
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Určitě vám neuniklo, že od jisté doby se všude kolem nás rozmohla termální kosmetika, která se krátce po uvedení na trh stala doslova must-have trendem. Ostatně, co se týče krásy, nám slibuje řadu úžasných účinků, a navíc je zcela přírodní. A právě na to, jestli, jak a proč funguje se společně podíváme.
Bydlíte v bytovce nebo v paneláku? Zřejmě i vy máte potíže s velmi suchým vzduchem v místnostech. Jak ho efektivně zvlhčit a co suchý vzduch vlastně způsobuje?
Oblíbená kulinářská show MasterChef si získala své publikum hned v prvopočátku. Soutěžící jsou vystavení velkému tlaku, je třeba předvést excelentní výkony v krátkém čase, které musí jak vypadat, tak také skvěle chutnat. Pamatujete si ještě na její první řady, soutěžící a porotce?
Skončilo léto a začíná se zkracovat den. Jak se co nejlépe vyrovnat s nadcházejícím špatným počasím a špatnou náladou?
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?

Výběr článků

Herec Martin Hruška, známý svým působením v Divadle pod Palmovkou a Jihočeském divadle, náhle zemřel ve věku 56 let. Úmrtí tohoto talentovaného umělce potvrdilo Jihočeské divadlo na svém facebookovém profilu.
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Rozvod, rozchod, nevěra, výpověď z práce, smrt blízké osoby, nemoc, to vše bychom mohli označit jako životní krize. A nejen to, důvodů životních krizí je mnoho. Životní krize potkají během života každého člověka a některým z nich se nelze vyhnout.

Nepřehlédněte

Naše děti již odrůstají, a jelikož jsou stále více samostatné, nepotřebují mou péči tak často. Už několik měsíců s manželem vedu diskuzi na téma adopce. On s tím ale nesouhlasí. Stále odmítá pochopit, proč je to pro mne tak důležité.
Rodičovská či mateřská dovolená bývají jedny z nejosamocenějších období, a to paradoxně i přesto, že žena či otec v podstatě nikdy sami ve skutečnosti nejsou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek