Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Horoskop krásy a duševního zdraví od 10. do 14. 12. 2018. Ke konci roku ukončete všechny spory, ať máte čistý štít!

V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Horoskop krásy a duševního zdraví
zdroj: 123RF.com

Pondělí 10. 12. 2018

V práci se možná zdržíte

Přepnout z víkendového režimu do pracovního vás přinutí pregnantní Luna v Kozorohu. Připravte se dopředu  na situace, kdy budete muset v zaměstnání  prokázat svou profesionalitu nejen slovy, ale i skutky!  Měsíc budou plout třetím dekanem, a ocitne se mezi Plutem a Dračím ohonem, což patrně odhalí nedostatky z minulého týdne. Tak dopředu počítejte s tím, že ze zaměstnání odejdete později, protože dokud vše nebude tak jak má být, šéf vás domů prostě nepustí!

Nezapomínejte na své zdraví

Konstelace odhalí všechny nedostatky na vaší pokožce, například i počínající lupenku. V takovém případě zamiřte do ordinace dermatologa! Odpoledne je ideální pro posílení nebo změnu odstínu vlasů. Barva dobře chytne a nebude se vymývat. Doma večer choďte chvilku bosé s knihou na hlavě, srovnáte si páteř. Posílit byste měly i prsní svaly zvedáním činek.

Kdy jste byla naposledy v divadle?

Večer nepodceňujte své pocity, strach, úzkost, závist, zlost, pýchu… Bude to signál lunární fáze, že je vaše tělo zaneseno negativními emocemi. Zamyslete se v takovém případě nad svým životním stylem, kdy jste naposled byly v divadle, na koncertu, taneční zábavě. Možná zjistíte, že se jenom honíte za penězi a kariérou. V takovém případě od zítřka každý večer nakrmte psychiku nějakým kulturním či duchovním zážitkem!

Úterý 11. 12. 2018

Ukončete rozepře ke konci roku

„Zakopejte“ válečnou sekeru s lidmi, se kterými máte dlouhodobější konflikty, abyste do vánočních svátků a roku 2019 vstoupily s čistým štítem! Lepší den pro upřímné vyříkání si, co se vám líbí a co ne, už letos nenastane! S Lunou ve Vodnáři totiž dokážete stanovit hranice, za které druhé nepustíte, a lidé uznají že máte nárok například na svůj názor či svobodný prostor.

Můj dům, můj hrad!

Protože Měsíc bude přecházet přes strážkyni ohně, asteroid Vestu, domov se pro vás již odpoledne stane posvátnou půdou, kam smí vkročit pouze jedinci, které vy pozvete dál, nezvané hosty nemilosrdně odeženete od dveří! Je také možné, že po setmění začnete rodině vyprávět o tradicích vašich rodičů či prarodičů v období adventu.

K TÉMATU  Naučte se vykládat karty a nahlížet do budoucnosti

Voda je vždy váš spojenec

Ráno i večer si sprchujte nohy od kotníků ke kolenům studenou vodou, prospěje to vašim cévám. Odpoledne si zajděte na masáž lávovými kameny. Když to nebude možné, alespoň si doma dopřejte bublinkovou koupel nebo relaxujte ve vířivce.

A co ptáčci v zimě?

Šamani i druidové během stávající fáze Měsíce nabádali lidi svého kmene, aby byli solidární vůči přírodě. Na jejich tradici můžete snadno navázat! Kupte semínka slunečnice a naplňte jimi všechny krmítka v okolí svého bydliště!

Středa 12. 12. 2018

Možná budete trochu vyčnívat

Středa je doslova den pokušení! S aktivní Lilith budete mít tendenci vyvolávat rozruch, šokoval ostatní nejen oblečením či líčením, ale také nekonvenčním chováním! Budete mít snahu lidem ukázat, že nerespektujete zavedené normy! Mlčet vám prospěje v práci, protože vaše nápady budou mírně řečeno absurdní!

Je čas to rozetnout?

Zelenou ale dostávají ty z vás, které setrvávají ve vztahu i přesto, že vás partner omezuje. Lilith si totiž nemilosrdně posvítí na všechno harampádí, které jste sami před sebou uklidili do podvědomí a v partnerství neřešili. Bude to taková síla, že konečně dostanete odvahu sbalit kufry a odejít!

Pryč s křečovými žílami!

Máte-li křečové žily, prospěje vám obléknout si ráno zdravotní punčochy. Pokud vám praskají cévky, nevystavujte pokožku kontrastním teplotám, tedy nechoďte do sauny a nenapařujte si obličej! Po příchodu domů dopřejte nohám takzvanou „žilní gymnastiku“. Lehněte si na záda, zvedněte nohy a napodobujte jízdu na kole, účinná bude i svíčka. Před spaním si lýtka promasírujte směrem nahoru sedmikráskovým olejem, který posiluje cévy.

Práce s energií

Sužuje-li vás dlouhodoběji zdravotní problém, fáze Měsíce vám radí vyzkoušet po setmění Reiki. Předávané energie budou mít dvojnásobný účinek než v jiné dny!

Čtvrtek 13. 12. 2018

Příliš mnoho podnětů

Možná se v průběhu čtvrtka sami sebe v duchu zeptáte, zda má vaše šedá kůra mozková dostatečnou kapacitu, aby se do ní uložily všechny informace. Ty se na vás začnou valit ze všech stran! V noci totiž Merkur opustí Štíra, překročí pomyslnou hranici a vstoupí do zvídavého Střelce. Všemu ale nevěřte! Lidé budou přehánět a ještě k tomu si událost převypráví tak, aby pointa byla co nejvíc zajímavá a vtipná! Najdou se ale i tací, kteří budou filozofovat, moralizovat, a ti vás pobaví nejvíc. Hned vám svitne, že „kážou vodu, ale sami pijí víno“!

K TÉMATU  Horoskop 2024: Co vám hvězdy předpovídají v novém roce

Lymfatické uzliny potřebují péči

Protože se dá předpokládat, že vás budou bolet nohy, po  příchodu domů si je vykoupejte v teplém nálevu z jablečného octa, a poté chvilku jakoby šlapejte vodu. Vyčistí se pokožka, uklidní unavená chodidla a zároveň rozpohybuje lymfatický oběh.

Zkuste před spaním hudbu

Večer bude pod taktovkou měsíční fáze, o které se traduje, že pod jejím vlivem funguje jako nejúčinnější relaxační terapie muzika a zpěv. Tak si s rodinou prozpěvujte koledy a neuškodí, když si před spaním pustíte duchovní hudbu.

Pátek 14. 12. 2018

Den pro všechny kreativce

Nejasné situace a nejednoznačné diskuse zapříčiní silný vodní živel. Smiřte se s tím, že prim bude mít fantazie a důležitá rozhodnutí odložte na další týden. Těžit z této situace na obloze budou ale jedinci s kreativní profesí. Je jedno, zda se živíte psaním nebo třeba grafikou či malováním, vaše výtvory budou mít nádech mystiky! Večer byste měly zamířit na adventní koncert, protože umělci, a to profesionálové i amatéři, odvedou úžasný výkon…

Protáhněte nohy i celé tělo

Protože bude nutné rozpohybovat mízní oběh, zejména, když pracujete vsedě, pravidelně si udělejte alespoň 5 dřepů a odpoledne si dopřejte svižnou procházku. Úplně nejlepší ale bude, když si zajdete zaplavat. Uvolní se vám každý sval na těle a pohyb rozproudí lymfatický oběh. Tomu také prospívá pocení, tak druhou variantou je návštěva sauny.

Dnes raději jenom sprchu

Večer si nechte zajít chuť na laškování v koupelně! Luna se bude pohybovat v blízkosti bílé hvězdy Achernar, před kterou varují staří hvězdopravci. Po staletí se totiž o této hvězdě traduje, že asistuje při  zraněních v souvislosti s vodou…

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Co si pro nás dnes hvězdy připravily? Zásadní je, že co dnes vyslovíte, stane se skutečností! Nevěříte? I přání mají energii. A každá energie se počítá. Dávejte si proto pozor, co říkáte a co při tom cítíte. Kromě toho šetřete své nohy. Co ještě dalšího?
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Velké oslavy, večírky, jednohubky, chlebíčky, šampaňské a často rachejtle a ohňostroje k Silvestru patří a těžko bychom si bez nich dokázali příchod nového roku představit. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jaký je původ těchto oslav?
Máte chytrý telefon? S největší pravděpodobností je vaše odpověď kladná. A to možná vůbec není dobře! Kvůli němu totiž snadno „vyfasujete“ problémy se zády i bolesti hlavy. Ale tím to bohužel ještě nekončí…
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Prospívají zdraví, prodlužují věk. Prostě dělají dobře našemu tělu, mozku i kondici. Opravdová definice pro superpotraviny ale neexistuje. Do této kategorie se zařazují potraviny, které mají ve srovnání s podobnými podstatně vyšší obsah zdraví prospěšných látek. Které to jsou?
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Ovdověla jsem velice brzy, bylo mi dvaačtyřicet, když můj manžel zemřel na infarkt a od té doby jsem zůstala sama. Abych svůj život nějak vyplnila, hodně jsem se upnula na dceru, která byla ráda. Vždyť jí alespoň měl kdo pomáhat s jejími třemi dětmi, na které neměla čas, protože chtěla budovat kariéru.
Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?

Výběr článků

Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?

Nepřehlédněte

Vybrat si brýle je tuze složitá věc, kterou není radno podcenit. Aby na vás brýle (ať už dioptrické či sluneční) vypadaly dobře a cítili jste se v nich přímo bezvadně, je potřeba, aby tzv. "seděly“ na váš tvar obličeje.
Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek