Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Reality show je jedním z nejpopulárnějších žánrů doposud. Od sledování všech šokujících, nesestříhaných okamžiků, až po osudy u vašich oblíbených darebáků – sledování dalšího dílu každý týdne je návykové. Jaké reality show nejraději sledují v zahraničí?
nejoblíbenější reality show
Jaké reality show patří k nejoblíbenějším? (zdroj foto: www.123rf.com)

16. 12. 2020

Survivor patří mezi nejoblíbenější reality show

Soutěžili byste o přežití na opuštěném ostrově o cenu 1 milion dolarů? Mezi nejoblíbenější reality show patří i Survivor oceněná Emmy vyšle skupinu cizinců na tropické místo ve snaze stát se „jediným přeživším“.

Na začátku epizody jsou soutěžící rozděleni do kmenů a jsou zodpovědní za společné hledání jídla a přístřeší. Účastní se pravidelných výzev, aby získali eliminační imunitu a odměny, jako je celodenní jídlo, lázeňský výlet, speciální ubytování a další.

Asi v polovině soutěže se kmen spojí do jednoho a konkurence se stává individuální. Od této chvíle se reality show stává přehlídkou na téma „přelstít a přečkat“. Háček celého Survivora je však v tom, že každý člen tajně hlasuje o tom, kdo by měl být zvolen mimo ostrov. Nalaďte se na zrady, nepřetržitou konkurenci a veškeré drama mezi nimi.

The Bachelor

Jak byste se cítili, kdybyste museli chodit s 30 lidmi najednou a každý okamžik byl vysílán v národní televizi? The Bachelor and The Bachelorette jsou jedny z nejznámějších reality show. Od premiéry v roce 2002 už bylo vysíláno 22 sezón.

Přehlídka se koná v kalifornském sídle, kde skupina žen nebo mužů soutěží o jednoho muže nebo ženy. Mezi dramatickými ceremoniemi růží a roztržkami naplněnými slzami diváci sledují soutěžící, kteří skutečně hledají lásku, a ty, kteří tam jsou ze špatných důvodů.

Moderátor Chris Harrison navíc obvykle vyzývá diváky, aby „zůstali naladěni na nejdramatičtější sezónu v historii The Bachelor“, a nikdy se nemýlí.

American Idol

Tisíce lidí na konkurzu, miliony Američanů volí a jedna osoba vyhrává. American Idol je jednou z nejslavnějších pěveckých reality show. Přehlídka vychází z britské show Pop Idol vytvořené Simonem Fullerem, kde se zpěváci snaží uspět před skupinou soudců, ale jejich osud je ponechán v rukou milionů voličů po celé zemi.

K TÉMATU  Šárka Vaňková: Nevím, co by se muselo stát, abych se vrátila do Čech! Jsem na Slovensku šťastná!

Kromě soutěže je během show hlavním bodem zábavy také škádlení a neshody porotců. Původní skupina porotců zahrnovala Simon Cowell, Paulu Abdul a Randyho Jacksona, ale v posledních letech se této roli představily nové tváře jako Jennifer Lopez, Keith Urban, Lionell Richie a Katy Perry.

Real Housewives

Okouzlující auta, nakupování, bohaté dovolené a spousta plastických operací. Série Real Housewives poskytuje divákům pohled na to, jaké to je žít jako zámožná žena v domácnosti. Ale když seskupujete ženy, které mají všechno, nepřestávají klábosit. Reality show sleduje několik žen v domácnosti ve městech jako New York, Beverly Hills, Dallas a Atlanta.

Přestože fanouškům poskytuje zasvěcený pohled na životní styl bohatých a slavných, mohli by si také začít uvědomovat, že tráva zde není vždy zelenější. Být v této reality show znamená, že osobní život každé ženy v domácnosti – v dobrém i v horším – je vystaven milionům lidí.

Jersey Shore

Tato reality show MTV sleduje skupinu spolubydlících, kteří spolu tráví léto na Seaside Heights. Po dlouhých směnách v obchodě Shore Store tráví posádka Jersey Shore léto samou párty a hledáním nových úletů. Během šesti sezón se některé z nejdivočejších okamžiků odehrály přímo na kameře a diváci se tak vraceli pro další.

Po premiéře sezóny se Jersey Shore rychle stal fenoménem popkultury a představil Americe nové slangové výrazy. Přehlídka také přinesla nové reality spin-off jako Snooki & JWoww, The Pauly D Project a Jersey Shore Family Vacation.

Znáte tyto reality show? Nebo máte své jiné oblíbence?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Televize může posloužit jako učebnice. O filmech je ale třeba podle odborníků s dětmi mluvit

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?

Nepřehlédněte

Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek