Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Reality show je jedním z nejpopulárnějších žánrů doposud. Od sledování všech šokujících, nesestříhaných okamžiků, až po osudy u vašich oblíbených darebáků – sledování dalšího dílu každý týdne je návykové. Jaké reality show nejraději sledují v zahraničí?
nejoblíbenější reality show
Jaké reality show patří k nejoblíbenějším? (zdroj foto: www.123rf.com)

16. 12. 2020

Survivor patří mezi nejoblíbenější reality show

Soutěžili byste o přežití na opuštěném ostrově o cenu 1 milion dolarů? Mezi nejoblíbenější reality show patří i Survivor oceněná Emmy vyšle skupinu cizinců na tropické místo ve snaze stát se „jediným přeživším“.

Na začátku epizody jsou soutěžící rozděleni do kmenů a jsou zodpovědní za společné hledání jídla a přístřeší. Účastní se pravidelných výzev, aby získali eliminační imunitu a odměny, jako je celodenní jídlo, lázeňský výlet, speciální ubytování a další.

Asi v polovině soutěže se kmen spojí do jednoho a konkurence se stává individuální. Od této chvíle se reality show stává přehlídkou na téma „přelstít a přečkat“. Háček celého Survivora je však v tom, že každý člen tajně hlasuje o tom, kdo by měl být zvolen mimo ostrov. Nalaďte se na zrady, nepřetržitou konkurenci a veškeré drama mezi nimi.

The Bachelor

Jak byste se cítili, kdybyste museli chodit s 30 lidmi najednou a každý okamžik byl vysílán v národní televizi? The Bachelor and The Bachelorette jsou jedny z nejznámějších reality show. Od premiéry v roce 2002 už bylo vysíláno 22 sezón.

Přehlídka se koná v kalifornském sídle, kde skupina žen nebo mužů soutěží o jednoho muže nebo ženy. Mezi dramatickými ceremoniemi růží a roztržkami naplněnými slzami diváci sledují soutěžící, kteří skutečně hledají lásku, a ty, kteří tam jsou ze špatných důvodů.

Moderátor Chris Harrison navíc obvykle vyzývá diváky, aby „zůstali naladěni na nejdramatičtější sezónu v historii The Bachelor“, a nikdy se nemýlí.

American Idol

Tisíce lidí na konkurzu, miliony Američanů volí a jedna osoba vyhrává. American Idol je jednou z nejslavnějších pěveckých reality show. Přehlídka vychází z britské show Pop Idol vytvořené Simonem Fullerem, kde se zpěváci snaží uspět před skupinou soudců, ale jejich osud je ponechán v rukou milionů voličů po celé zemi.

K TÉMATU  Vánoce v práci? 5 rad, jak to zvládnout

Kromě soutěže je během show hlavním bodem zábavy také škádlení a neshody porotců. Původní skupina porotců zahrnovala Simon Cowell, Paulu Abdul a Randyho Jacksona, ale v posledních letech se této roli představily nové tváře jako Jennifer Lopez, Keith Urban, Lionell Richie a Katy Perry.

Real Housewives

Okouzlující auta, nakupování, bohaté dovolené a spousta plastických operací. Série Real Housewives poskytuje divákům pohled na to, jaké to je žít jako zámožná žena v domácnosti. Ale když seskupujete ženy, které mají všechno, nepřestávají klábosit. Reality show sleduje několik žen v domácnosti ve městech jako New York, Beverly Hills, Dallas a Atlanta.

Přestože fanouškům poskytuje zasvěcený pohled na životní styl bohatých a slavných, mohli by si také začít uvědomovat, že tráva zde není vždy zelenější. Být v této reality show znamená, že osobní život každé ženy v domácnosti – v dobrém i v horším – je vystaven milionům lidí.

Jersey Shore

Tato reality show MTV sleduje skupinu spolubydlících, kteří spolu tráví léto na Seaside Heights. Po dlouhých směnách v obchodě Shore Store tráví posádka Jersey Shore léto samou párty a hledáním nových úletů. Během šesti sezón se některé z nejdivočejších okamžiků odehrály přímo na kameře a diváci se tak vraceli pro další.

Po premiéře sezóny se Jersey Shore rychle stal fenoménem popkultury a představil Americe nové slangové výrazy. Přehlídka také přinesla nové reality spin-off jako Snooki & JWoww, The Pauly D Project a Jersey Shore Family Vacation.

Znáte tyto reality show? Nebo máte své jiné oblíbence?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Televize může posloužit jako učebnice. O filmech je ale třeba podle odborníků s dětmi mluvit

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu (22.5. - 21.6.), kterému vládne planeta Merkur. Jedná se o vzdušné znamení, pro něž je charakteristická upovídanost, zvídavost a přemýšlivost. A co dalšího? Jak Blíženci obvykle přistupují k životu, lásce, kariéře?
Historek o tom, jak tchyně je ta, která rozvrací celou rodinu a nejvíce na nervy leze partnerce či partnerovi vlastního dítěte, je k přečtení a poslechu všude spousta. Když se však v takovéto situaci otočí role, nikdo tomu nechce uvěřit.
Polyamorie během posledních několika let přestává být tabu a začíná se k ní hlásit čím dál tím více lidí, a to včetně osob pohybujících se v showbyznysu. Co to povídáme, vlastně především celebrity polyamorii zpopularizovaly.
Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
S blížící se plavkovou sezónou začíná mnoho z nás přemýšlet o tom, jak své tělo dostat zpátky do formy. Někdy tak neodoláme a zkoušíme různé zázračné diety, které slibují rychlý úbytek váhy.
Je tomu několik dnů, kdy Lela Ceterová a Karlos Vémola oznámili, že jdou od sebe. Složité životní období prožívali již nějaký čas, a v poslední době se dokonce nakazili koronavirem, kterým onemocněla i jejich několikaměsíční dcerka.
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?

Výběr článků

Jak jsou na tom Češi se spodním prádlem? Nosí ho nebo nenosí? A jaké prádlo nejčastěji nakupují v internetových obchodech právě k příležitosti svátku zamilovaných? Aktuální průzkum prozradil zajímavá data.

Nepřehlédněte

Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Konopí seté, latinsky cannabis sativa, je bylinou, chcete-li rostlinou, která má na naše tělo blahodárné účinky a používá se v alternativní medicíně k tlumení bolesti, léčbě neurologických onemocnění nebo zeleného zákalu. A vhodné je i na kašel. Proto se na něj teď podíváme z té lepší stránky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek