Pondělí , 02. 10. 2023

Olívie a Oliver

Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Reality show je jedním z nejpopulárnějších žánrů doposud. Od sledování všech šokujících, nesestříhaných okamžiků, až po osudy u vašich oblíbených darebáků – sledování dalšího dílu každý týdne je návykové. Jaké reality show nejraději sledují v zahraničí?
nejoblíbenější reality show
Jaké reality show patří k nejoblíbenějším? (zdroj foto: www.123rf.com)

16. 12. 2020

Survivor patří mezi nejoblíbenější reality show

Soutěžili byste o přežití na opuštěném ostrově o cenu 1 milion dolarů? Mezi nejoblíbenější reality show patří i Survivor oceněná Emmy vyšle skupinu cizinců na tropické místo ve snaze stát se „jediným přeživším“.

Na začátku epizody jsou soutěžící rozděleni do kmenů a jsou zodpovědní za společné hledání jídla a přístřeší. Účastní se pravidelných výzev, aby získali eliminační imunitu a odměny, jako je celodenní jídlo, lázeňský výlet, speciální ubytování a další.

Asi v polovině soutěže se kmen spojí do jednoho a konkurence se stává individuální. Od této chvíle se reality show stává přehlídkou na téma „přelstít a přečkat“. Háček celého Survivora je však v tom, že každý člen tajně hlasuje o tom, kdo by měl být zvolen mimo ostrov. Nalaďte se na zrady, nepřetržitou konkurenci a veškeré drama mezi nimi.

The Bachelor

Jak byste se cítili, kdybyste museli chodit s 30 lidmi najednou a každý okamžik byl vysílán v národní televizi? The Bachelor and The Bachelorette jsou jedny z nejznámějších reality show. Od premiéry v roce 2002 už bylo vysíláno 22 sezón.

Přehlídka se koná v kalifornském sídle, kde skupina žen nebo mužů soutěží o jednoho muže nebo ženy. Mezi dramatickými ceremoniemi růží a roztržkami naplněnými slzami diváci sledují soutěžící, kteří skutečně hledají lásku, a ty, kteří tam jsou ze špatných důvodů.

Moderátor Chris Harrison navíc obvykle vyzývá diváky, aby „zůstali naladěni na nejdramatičtější sezónu v historii The Bachelor“, a nikdy se nemýlí.

American Idol

Tisíce lidí na konkurzu, miliony Američanů volí a jedna osoba vyhrává. American Idol je jednou z nejslavnějších pěveckých reality show. Přehlídka vychází z britské show Pop Idol vytvořené Simonem Fullerem, kde se zpěváci snaží uspět před skupinou soudců, ale jejich osud je ponechán v rukou milionů voličů po celé zemi.

K TÉMATU  Výstřední pojistky slavných: Co všechno se dá zpeněžit?

Kromě soutěže je během show hlavním bodem zábavy také škádlení a neshody porotců. Původní skupina porotců zahrnovala Simon Cowell, Paulu Abdul a Randyho Jacksona, ale v posledních letech se této roli představily nové tváře jako Jennifer Lopez, Keith Urban, Lionell Richie a Katy Perry.

Real Housewives

Okouzlující auta, nakupování, bohaté dovolené a spousta plastických operací. Série Real Housewives poskytuje divákům pohled na to, jaké to je žít jako zámožná žena v domácnosti. Ale když seskupujete ženy, které mají všechno, nepřestávají klábosit. Reality show sleduje několik žen v domácnosti ve městech jako New York, Beverly Hills, Dallas a Atlanta.

Přestože fanouškům poskytuje zasvěcený pohled na životní styl bohatých a slavných, mohli by si také začít uvědomovat, že tráva zde není vždy zelenější. Být v této reality show znamená, že osobní život každé ženy v domácnosti – v dobrém i v horším – je vystaven milionům lidí.

Jersey Shore

Tato reality show MTV sleduje skupinu spolubydlících, kteří spolu tráví léto na Seaside Heights. Po dlouhých směnách v obchodě Shore Store tráví posádka Jersey Shore léto samou párty a hledáním nových úletů. Během šesti sezón se některé z nejdivočejších okamžiků odehrály přímo na kameře a diváci se tak vraceli pro další.

Po premiéře sezóny se Jersey Shore rychle stal fenoménem popkultury a představil Americe nové slangové výrazy. Přehlídka také přinesla nové reality spin-off jako Snooki & JWoww, The Pauly D Project a Jersey Shore Family Vacation.

Znáte tyto reality show? Nebo máte své jiné oblíbence?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Televize může posloužit jako učebnice. O filmech je ale třeba podle odborníků s dětmi mluvit

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek