Sobota , 02. 07. 2022

Patricie

Co vše o vás prozradí vzhled tváře?

Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
vzhled tváře
Co o nás prozradí vzhled naší tváře? (foto: 123RF)

07. 05. 2021

Zadívejte se na čelo

Co o vás prozradí vzhled tváře? Pojďme postupovat pěkně odshora obličeje. Podle vysokého čela můžete usuzovat, že se jedná o velmi inteligentního člověka. Dvě nebo tři vodorovné vrásky na čele bývají chápány jako znak štěstí. Široké čelo pak svědčí o cílevědomosti.

Pokud vám okraj vlasů na čele vytváří písmenko M, může to být u žen znakem něžnosti a bohaté fantazie. Kolmá silná vráska uprostřed čela se označuje jako Damoklův meč. Takový člověk mívá hodně přátel, ale i krutých nepřátel.

A co takové uši?

Když kouknete zepředu na obličej, o inteligenci člověka můžete usuzovat podle vzájemného postavení špiček uší vzhledem k obočí. Čím jsou špičky uší výš než linie obočí, tím inteligentnějšího člověka před sebou máte. Naopak pokud uši do výšky obočí nedosahují vůbec, intelektem vás dotyčný zřejmě neokouzlí.

Velikost ušního lalůčku odpovídá moudrosti, ale také bohatství daného člověka. Pokud tedy máte zájem nalézt si k sobě finančně zajištěného partnera, můžete zkusit vybrat podle uší. Odstáté uši často patří lidem, kteří měli nešťastné dětství, nebo jejich matka v těhotenství řešila nějaké potíže. Špičaté uši bývají vnímány jako znak vychytralosti.

uši vzhled tváře
Už jste se někdy dívali na své uši? (Foto: 123RF)

Oči – brána do duše  

Velikost očí svědčí o tom, jak hluboko je člověk schopný prožívat emoce. Užší oči mají lidé uzavření. Koutky očí směrem nahoru patří lidem šarmantním, ale velmi nestálým ve vztazích. Oči posazené blízko sebe hovoří o zahleděnosti jedním směrem. Pokud má někdo obočí velmi nízko nad očima, může se jednat o člověka netrpělivého.

oči
Oči jsou bránou do duše. (foto: 123RF)

Orlí nos nebo pršáček?

Čím větší nos člověk má, tím víc dokáže být v životě průbojný. Pokud má někdo nos hodně špičatý, rád ho do věcí strká – je až nadmíru zvědavý. Pršáčky ukazují na lehkomyslnost, ale také velký půvab. Lidé s orlím nosem bývají rození vůdci, často jdou i velmi tvrdě za svým cílem. Pokud máte nos ve tvaru háku, vypovídá to o vaší kreativitě a nekonvenčnosti. Pravděpodobně vám nedělá potíže riskovat.

nos vzhled tváře
Čím větší nos, tím větší průbojnost. (foto: 123RF)

Souměrnost a šíře rtů

U rtů se můžeme zaměřit na to, jestli je horní i spodní zhruba stejně velký. Horní ret vypovídá o schopnosti vydávat city, dolní naopak o potřebě je přijímat. Lidé s plnými rty bývají empatičtí, jsou pro ně v životě velmi důležité vztahy. Naopak lidé s úzkými rty bývají častěji samotáři, v životě potřebují především dostatek svobody. Výrazné vykrojení horního rtu značí kreativitu, ale také vznětlivost.

rty
Jak široké máte rty? (foto: 123RF)

Co o vás vzhled tváře prozrazuje?

K TÉMATUMódní pravidla, díky kterým zazáříte! Co pořídit do šatníku?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Mýty v péči o pleť, kterým dodnes ženy věří. Možná mezi ně patříte i vy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?

Nepřehlédněte

Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek