Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Co vše o vás prozradí vzhled tváře?

Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
vzhled tváře
Co o nás prozradí vzhled naší tváře? (foto: 123RF)

07. 05. 2021

Zadívejte se na čelo

Co o vás prozradí vzhled tváře? Pojďme postupovat pěkně odshora obličeje. Podle vysokého čela můžete usuzovat, že se jedná o velmi inteligentního člověka. Dvě nebo tři vodorovné vrásky na čele bývají chápány jako znak štěstí. Široké čelo pak svědčí o cílevědomosti.

Pokud vám okraj vlasů na čele vytváří písmenko M, může to být u žen znakem něžnosti a bohaté fantazie. Kolmá silná vráska uprostřed čela se označuje jako Damoklův meč. Takový člověk mívá hodně přátel, ale i krutých nepřátel.

A co takové uši?

Když kouknete zepředu na obličej, o inteligenci člověka můžete usuzovat podle vzájemného postavení špiček uší vzhledem k obočí. Čím jsou špičky uší výš než linie obočí, tím inteligentnějšího člověka před sebou máte. Naopak pokud uši do výšky obočí nedosahují vůbec, intelektem vás dotyčný zřejmě neokouzlí.

Velikost ušního lalůčku odpovídá moudrosti, ale také bohatství daného člověka. Pokud tedy máte zájem nalézt si k sobě finančně zajištěného partnera, můžete zkusit vybrat podle uší. Odstáté uši často patří lidem, kteří měli nešťastné dětství, nebo jejich matka v těhotenství řešila nějaké potíže. Špičaté uši bývají vnímány jako znak vychytralosti.

uši vzhled tváře
Už jste se někdy dívali na své uši? (Foto: 123RF)

Oči – brána do duše  

Velikost očí svědčí o tom, jak hluboko je člověk schopný prožívat emoce. Užší oči mají lidé uzavření. Koutky očí směrem nahoru patří lidem šarmantním, ale velmi nestálým ve vztazích. Oči posazené blízko sebe hovoří o zahleděnosti jedním směrem. Pokud má někdo obočí velmi nízko nad očima, může se jednat o člověka netrpělivého.

oči
Oči jsou bránou do duše. (foto: 123RF)

Orlí nos nebo pršáček?

Čím větší nos člověk má, tím víc dokáže být v životě průbojný. Pokud má někdo nos hodně špičatý, rád ho do věcí strká – je až nadmíru zvědavý. Pršáčky ukazují na lehkomyslnost, ale také velký půvab. Lidé s orlím nosem bývají rození vůdci, často jdou i velmi tvrdě za svým cílem. Pokud máte nos ve tvaru háku, vypovídá to o vaší kreativitě a nekonvenčnosti. Pravděpodobně vám nedělá potíže riskovat.

nos vzhled tváře
Čím větší nos, tím větší průbojnost. (foto: 123RF)

Souměrnost a šíře rtů

U rtů se můžeme zaměřit na to, jestli je horní i spodní zhruba stejně velký. Horní ret vypovídá o schopnosti vydávat city, dolní naopak o potřebě je přijímat. Lidé s plnými rty bývají empatičtí, jsou pro ně v životě velmi důležité vztahy. Naopak lidé s úzkými rty bývají častěji samotáři, v životě potřebují především dostatek svobody. Výrazné vykrojení horního rtu značí kreativitu, ale také vznětlivost.

rty
Jak široké máte rty? (foto: 123RF)

Co o vás vzhled tváře prozrazuje?

K TÉMATU  Proč se nám neustále mastí vlasy? Na vině může být časté umývání

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Mýty v péči o pleť, kterým dodnes ženy věří. Možná mezi ně patříte i vy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Kdo by neznal a nemiloval levanduli. V průběhu měsíce června se levandule dostává do květu a všechno kolem sebe překrásně provoní. Levanduli máme všichni spojenou zejména s Francií a konkrétně s oblastí Provence. Dnes se ale pěstuje téměř v celé Evropě.
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?

Nepřehlédněte

Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek