Domů » Životní styl » Co vše o vás prozradí vzhled tváře?
Pokožka a pleť Životní styl

Co vše o vás prozradí vzhled tváře?

vzhled tváře
Co o nás prozradí vzhled naší tváře? (foto: 123RF)
Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...

Zadívejte se na čelo

Co o vás prozradí vzhled tváře? Pojďme postupovat pěkně odshora obličeje. Podle vysokého čela můžete usuzovat, že se jedná o velmi inteligentního člověka. Dvě nebo tři vodorovné vrásky na čele bývají chápány jako znak štěstí. Široké čelo pak svědčí o cílevědomosti.

Pokud vám okraj vlasů na čele vytváří písmenko M, může to být u žen znakem něžnosti a bohaté fantazie. Kolmá silná vráska uprostřed čela se označuje jako Damoklův meč. Takový člověk mívá hodně přátel, ale i krutých nepřátel.

A co takové uši?

Když kouknete zepředu na obličej, o inteligenci člověka můžete usuzovat podle vzájemného postavení špiček uší vzhledem k obočí. Čím jsou špičky uší výš než linie obočí, tím inteligentnějšího člověka před sebou máte. Naopak pokud uši do výšky obočí nedosahují vůbec, intelektem vás dotyčný zřejmě neokouzlí.

Velikost ušního lalůčku odpovídá moudrosti, ale také bohatství daného člověka. Pokud tedy máte zájem nalézt si k sobě finančně zajištěného partnera, můžete zkusit vybrat podle uší. Odstáté uši často patří lidem, kteří měli nešťastné dětství, nebo jejich matka v těhotenství řešila nějaké potíže. Špičaté uši bývají vnímány jako znak vychytralosti.

uši vzhled tváře
Už jste se někdy dívali na své uši? (Foto: 123RF)

Oči – brána do duše  

Velikost očí svědčí o tom, jak hluboko je člověk schopný prožívat emoce. Užší oči mají lidé uzavření. Koutky očí směrem nahoru patří lidem šarmantním, ale velmi nestálým ve vztazích. Oči posazené blízko sebe hovoří o zahleděnosti jedním směrem. Pokud má někdo obočí velmi nízko nad očima, může se jednat o člověka netrpělivého.

oči
Oči jsou bránou do duše. (foto: 123RF)

Orlí nos nebo pršáček?

Čím větší nos člověk má, tím víc dokáže být v životě průbojný. Pokud má někdo nos hodně špičatý, rád ho do věcí strká – je až nadmíru zvědavý. Pršáčky ukazují na lehkomyslnost, ale také velký půvab. Lidé s orlím nosem bývají rození vůdci, často jdou i velmi tvrdě za svým cílem. Pokud máte nos ve tvaru háku, vypovídá to o vaší kreativitě a nekonvenčnosti. Pravděpodobně vám nedělá potíže riskovat.

nos vzhled tváře
Čím větší nos, tím větší průbojnost. (foto: 123RF)

Souměrnost a šíře rtů

U rtů se můžeme zaměřit na to, jestli je horní i spodní zhruba stejně velký. Horní ret vypovídá o schopnosti vydávat city, dolní naopak o potřebě je přijímat. Lidé s plnými rty bývají empatičtí, jsou pro ně v životě velmi důležité vztahy. Naopak lidé s úzkými rty bývají častěji samotáři, v životě potřebují především dostatek svobody. Výrazné vykrojení horního rtu značí kreativitu, ale také vznětlivost.

rty
Jak široké máte rty? (foto: 123RF)

Co o vás vzhled tváře prozrazuje?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Mýty v péči o pleť, kterým dodnes ženy věří. Možná mezi ně patříte i vy

Michaela Dušková

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře