Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Co vše o vás prozradí vzhled tváře?

Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
vzhled tváře
Co o nás prozradí vzhled naší tváře? (foto: 123RF)

07. 05. 2021

Zadívejte se na čelo

Co o vás prozradí vzhled tváře? Pojďme postupovat pěkně odshora obličeje. Podle vysokého čela můžete usuzovat, že se jedná o velmi inteligentního člověka. Dvě nebo tři vodorovné vrásky na čele bývají chápány jako znak štěstí. Široké čelo pak svědčí o cílevědomosti.

Pokud vám okraj vlasů na čele vytváří písmenko M, může to být u žen znakem něžnosti a bohaté fantazie. Kolmá silná vráska uprostřed čela se označuje jako Damoklův meč. Takový člověk mívá hodně přátel, ale i krutých nepřátel.

A co takové uši?

Když kouknete zepředu na obličej, o inteligenci člověka můžete usuzovat podle vzájemného postavení špiček uší vzhledem k obočí. Čím jsou špičky uší výš než linie obočí, tím inteligentnějšího člověka před sebou máte. Naopak pokud uši do výšky obočí nedosahují vůbec, intelektem vás dotyčný zřejmě neokouzlí.

Velikost ušního lalůčku odpovídá moudrosti, ale také bohatství daného člověka. Pokud tedy máte zájem nalézt si k sobě finančně zajištěného partnera, můžete zkusit vybrat podle uší. Odstáté uši často patří lidem, kteří měli nešťastné dětství, nebo jejich matka v těhotenství řešila nějaké potíže. Špičaté uši bývají vnímány jako znak vychytralosti.

uši vzhled tváře
Už jste se někdy dívali na své uši? (Foto: 123RF)

Oči – brána do duše  

Velikost očí svědčí o tom, jak hluboko je člověk schopný prožívat emoce. Užší oči mají lidé uzavření. Koutky očí směrem nahoru patří lidem šarmantním, ale velmi nestálým ve vztazích. Oči posazené blízko sebe hovoří o zahleděnosti jedním směrem. Pokud má někdo obočí velmi nízko nad očima, může se jednat o člověka netrpělivého.

oči
Oči jsou bránou do duše. (foto: 123RF)

Orlí nos nebo pršáček?

Čím větší nos člověk má, tím víc dokáže být v životě průbojný. Pokud má někdo nos hodně špičatý, rád ho do věcí strká – je až nadmíru zvědavý. Pršáčky ukazují na lehkomyslnost, ale také velký půvab. Lidé s orlím nosem bývají rození vůdci, často jdou i velmi tvrdě za svým cílem. Pokud máte nos ve tvaru háku, vypovídá to o vaší kreativitě a nekonvenčnosti. Pravděpodobně vám nedělá potíže riskovat.

nos vzhled tváře
Čím větší nos, tím větší průbojnost. (foto: 123RF)

Souměrnost a šíře rtů

U rtů se můžeme zaměřit na to, jestli je horní i spodní zhruba stejně velký. Horní ret vypovídá o schopnosti vydávat city, dolní naopak o potřebě je přijímat. Lidé s plnými rty bývají empatičtí, jsou pro ně v životě velmi důležité vztahy. Naopak lidé s úzkými rty bývají častěji samotáři, v životě potřebují především dostatek svobody. Výrazné vykrojení horního rtu značí kreativitu, ale také vznětlivost.

rty
Jak široké máte rty? (foto: 123RF)

Co o vás vzhled tváře prozrazuje?

K TÉMATU  Psychosomatika aneb nemoc jako řeč duše

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Mýty v péči o pleť, kterým dodnes ženy věří. Možná mezi ně patříte i vy

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Křišťálově průzračná voda, sluneční paprsky v plné síle, relax na písečných plážích a k tomu dechberoucí výhled na panorama majestátních hor. Jaká nejkrásnější rakouská jezera stojí za to navštívit?
Bezchybný výkon předvedla malá Angelica Hale při zpěvu písně Girl on Fire. Takový hlasový projev jí mohou závidět profesionální zpěváci a porota americké talentové soutěže nevěřila svým uším. Právem si tak Angelica vysloužila okamžitý postup do finále. Takto čistý projev je u desetileté dívky skutečně ohromující. Užijte si to!
Nezapomínejte, že víkend je hlavně o odpočinku! Co vám přinesou volné dny napoví horoskop, který připravila astroložka Naďa Šmídová.
Pokud se vám podařilo něco zhubnout přes léto, nebo zkrátka chcete jen udržet, to co máte, máme pro vás tipy, které fungují. Stačí dodržovat tyto jednoduché stravovací návyky.
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
Ať už před sebou tlačíte vozík s potravinami nebo si obouváte boty, střed svého těla využíváte v rámci každodenních činností. Ovlivňuje také naši rovnováhu, správné držení těla, ale i celkovou stabilitu. A všeobecně platí, že s pevnějším corem získáte nejen na pohled hezké tělo, ale i zdraví. Bolestem zad a dalším neduhům tak můžete dát sbohem.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Říká se, že ticho je ten nejkrásnější zvuk. V případě, že potřebujete shodit nadbytečná kila, podpořit zdraví srdce, zlepšit náladu a nakopnout pracovní výkon, vám však nepomůže. To hudba ano!
V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.
Vybíráte mobilní telefon pro dítě? Nejdůležitější je řídit se zdravým rozumem. Dítě v první třídě mít telefon nemusí. Kdy je tedy vhodný čas a co zohlednit při výběru?
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.

Výběr článků

Každý máme ve svém okolí někoho, pro koho je káva tématem číslo jedna. Ať už raději pijí ristretto, espresso nebo nadýchané cappuccino, jejich den bez šálku kvalitní kávy jako by ani nebyl. A co by je pod stromečkem mohlo potěšit víc než právě výběrová káva či předměty, se kterými svůj kávový rituál pozvednou na ještě vyšší úroveň?
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Spousta lidí si čas od času zpříjemní potemnělé večery tím, že zapálí vonné svíčky. Patříte k nim i vy? V tom případě je dobré se seznámit s riziky, které tato záliba přináší. Čemu všemu jdete naproti s každým zažehnutým plamínkem?

Nepřehlédněte

Obrovskou tragédii prožívá moderátorka Novy Petra Svoboda (41). Za tragických okolností přišla v neděli odpoledne o manžela. Manažer Ondřej Křivka (†39) utrpěl fatální nehodu na kole, srazil ho nepozorný řidič.
Tahle kočka zůstává nerada doma sama, a tak se spolu se svým páníčkem pohybuje po městě i na motorce. Nestrpí ovšem žádnou potupnou krabici nebo přepravku, a cestuje raději jako běžný spolujezdec. Vypadá to, že byla dobře proškolená o bezpečnosti na vozovce. Už jste viděly něco podobného třeba u vás ve městě?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek