Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonín

Jak se zbavit octomilek v domácnosti – rychle a bez větších výdajů

Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.
jak se zbavit octomilek
Co na octomilky platí? (foto: 123rf)

05. 03. 2021

Zbytečně je nelákejte

Jak se zbavit octomilek? Snažte se vyhnout tomu, aby si octomilky vaši domácnost vůbec vyhlédly pro svůj další pobyt. Mají vynikající čich, tak jim nedopřejte žádné pro ně lákavé vůně. Nahnívající ovoce bez milosti vyhoďte (ideálně okamžitě mimo prostory bytu), různě rozkrojené kousky jablek apod. dávejte do lednice.

Mušky milují i zbytky sladkých nápojů. Vymyjte tedy sklenice a hrnky od džusu, šťávy, ale i piva a vína. Stejně tak nenechávejte nikde láhve nebo plechovky od nápojů. Lákadlem pro octomilky může být i rozlité pití na stole nebo na podlaze. Základní prevencí je tedy zajištění čistoty.

Pořádná čistka odpadů

Octomilky lákají nejen zbytky dobrot, ale třeba také zanesené odpady nebo různý obsah odpadkového koše. Koš tak pravidelně vynášejte a odpad pročistěte. Na odpad můžete koupit některý ze speciálních čističů dostupných na trhu, ale vystačíte si i s tím, co máte k dispozici doma.

Jak se zbavit octomilek? Do odpadu nasypte sáček jedlé sody, zalijte ji octem a nechte chvíli působit. Pak je nutné propláchnout odpad horkou vodou.

Nepřeléváte květiny?

U uvedeného dotazu by se mohlo zdát, že s tématem článku nesouvisí, ale není tomu tak. Octomilky se rády množí také v mokré hlíně. Zkontrolujte tedy své pokojové květiny, jestli některá z nich není příliš zalitá a hlína není dlouhodobě vlhká. Pokud už se to tedy stalo, nechte hlínu důkladně proschnout.

Veškeré mušky odchyťte

Jestli se vám už octomilky usadily v bytě, vyzkoušejte některý z uvedených způsobů, jak je lapit do pasti. Zakoupit můžete klasickou lepící pásku „mucholapku“. Ta mušky přiláká a obsažené insekticidy je následně zahubí. Jedná se o investici v řádu několika korun. Můžete zakoupit i různé lapače v podobě misek nebo speciální lampy.

K TÉMATU  Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Můžete ale vsadit třeba i na vůni koření – octomilky ji totiž nesnáší. Po bytě rozmístěte hřebíček, do květináčů můžete dát stroužek česneku. Tady ovšem budete tak trochu obtěžovat i sebe, protože celý byt bude zvláštně provoněn.

Na octomilky můžete snadno vyrobit past. Stačí, když dáte do vhodné nádoby zbytek džusu nebo vína. Na vršek láhve dejte papír a udělejte do něj malé dírky. Octomilky přiláká vůně nápoje, vlezou dovnitř, ale ven se už nedostanou. Láhev i s celým obsahem pak můžete vyhodit.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aromalampa nebo difuzér? Co je lepší? A jak si jednoduše vyrobit osvěžovače s vůní vašeho domova? Dáme vám návod!

Jednoduchý návod, jak vyndat bez námahy plný pytel z odpadkového koše

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
Lyžování není jen o dovednostech na svahu, ale také o tom, jak se cítíte ve svém oblečení. Správně vybrané vrstvy jsou klíčové pro váš komfort, tepelnou regulaci a pohyblivost při lyžování. Abychom vám pomohli vybrat to nejlepší dámské lyžařské oblečení, přinášíme vám několik tipů a doporučení.
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
Nejúchvatnější pláže světa? Tyhle si zamilujete. Existují totiž místa, o kterých jste zákonitě nevěděly a my jsme se rozhodli vám je odtajnit. Tak schválně, kam byste se chtěly podívat?
Novou Miss Czech Republic pro rok 2024 se stala Adéla Štroffeková, která soutěžila s číslem dvě. Korunku jí předávala stávající Miss World Krystyna Pyszková
Trh s nemovitostmi zažívá nevídané období. I když se původně mluvilo o tom, že Češi nemají našetřeno a že jim chybí takzvaný hotovostní polštář, ukázalo se, že peněz je – a mnoho. Skupují se totiž i takové nemovitosti, které svou cenou volají do nebes. A zájem zatím neutichá.
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
Mám báječnou kariéru, vydělávám pěkné peníze, ale s osobním životem to vázne. Neseznamuji se, nikam nechodím a vlastně se soustředím jen na práci.
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?

Výběr článků

Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Rozhodli jste se vystoupit ze své komfortní zóny a rozjet podnikání? Nechcete se přímo stát osobou samostatně výdělečně činnou, vaše vize jsou hodny společnosti?
Jistěže si můžete koupit klasické hnojivo na pokojové či venkovní rostliny a hnojit bez obav jím. Ale proč nevyužít to, co třeba máte běžně doma? Vyzkoušejte osvědčené tipy a triky všech zkušených pěstitelů.

Nepřehlédněte

Minulý týden jsme si zasoutěžili o dvoje krásná sluchátka. Dnes už známe vítězky naší soutěže. Kdo měl štěstí a krásná sluchátka Trust Norma do nás dostane?
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek