Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Jak se zbavit octomilek v domácnosti – rychle a bez větších výdajů

Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.
jak se zbavit octomilek
Co na octomilky platí? (foto: 123rf)

05. 03. 2021

Zbytečně je nelákejte

Jak se zbavit octomilek? Snažte se vyhnout tomu, aby si octomilky vaši domácnost vůbec vyhlédly pro svůj další pobyt. Mají vynikající čich, tak jim nedopřejte žádné pro ně lákavé vůně. Nahnívající ovoce bez milosti vyhoďte (ideálně okamžitě mimo prostory bytu), různě rozkrojené kousky jablek apod. dávejte do lednice.

Mušky milují i zbytky sladkých nápojů. Vymyjte tedy sklenice a hrnky od džusu, šťávy, ale i piva a vína. Stejně tak nenechávejte nikde láhve nebo plechovky od nápojů. Lákadlem pro octomilky může být i rozlité pití na stole nebo na podlaze. Základní prevencí je tedy zajištění čistoty.

Pořádná čistka odpadů

Octomilky lákají nejen zbytky dobrot, ale třeba také zanesené odpady nebo různý obsah odpadkového koše. Koš tak pravidelně vynášejte a odpad pročistěte. Na odpad můžete koupit některý ze speciálních čističů dostupných na trhu, ale vystačíte si i s tím, co máte k dispozici doma.

Jak se zbavit octomilek? Do odpadu nasypte sáček jedlé sody, zalijte ji octem a nechte chvíli působit. Pak je nutné propláchnout odpad horkou vodou.

Nepřeléváte květiny?

U uvedeného dotazu by se mohlo zdát, že s tématem článku nesouvisí, ale není tomu tak. Octomilky se rády množí také v mokré hlíně. Zkontrolujte tedy své pokojové květiny, jestli některá z nich není příliš zalitá a hlína není dlouhodobě vlhká. Pokud už se to tedy stalo, nechte hlínu důkladně proschnout.

Veškeré mušky odchyťte

Jestli se vám už octomilky usadily v bytě, vyzkoušejte některý z uvedených způsobů, jak je lapit do pasti. Zakoupit můžete klasickou lepící pásku „mucholapku“. Ta mušky přiláká a obsažené insekticidy je následně zahubí. Jedná se o investici v řádu několika korun. Můžete zakoupit i různé lapače v podobě misek nebo speciální lampy.

K TÉMATU  Jak si užít pohodlí svého domova ve špatném počasí?

Můžete ale vsadit třeba i na vůni koření – octomilky ji totiž nesnáší. Po bytě rozmístěte hřebíček, do květináčů můžete dát stroužek česneku. Tady ovšem budete tak trochu obtěžovat i sebe, protože celý byt bude zvláštně provoněn.

Na octomilky můžete snadno vyrobit past. Stačí, když dáte do vhodné nádoby zbytek džusu nebo vína. Na vršek láhve dejte papír a udělejte do něj malé dírky. Octomilky přiláká vůně nápoje, vlezou dovnitř, ale ven se už nedostanou. Láhev i s celým obsahem pak můžete vyhodit.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aromalampa nebo difuzér? Co je lepší? A jak si jednoduše vyrobit osvěžovače s vůní vašeho domova? Dáme vám návod!

Jednoduchý návod, jak vyndat bez námahy plný pytel z odpadkového koše

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.

Nepřehlédněte

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek