Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Jak se zbavit octomilek v domácnosti – rychle a bez větších výdajů

Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.
jak se zbavit octomilek
Co na octomilky platí? (foto: 123rf)

05. 03. 2021

Zbytečně je nelákejte

Jak se zbavit octomilek? Snažte se vyhnout tomu, aby si octomilky vaši domácnost vůbec vyhlédly pro svůj další pobyt. Mají vynikající čich, tak jim nedopřejte žádné pro ně lákavé vůně. Nahnívající ovoce bez milosti vyhoďte (ideálně okamžitě mimo prostory bytu), různě rozkrojené kousky jablek apod. dávejte do lednice.

Mušky milují i zbytky sladkých nápojů. Vymyjte tedy sklenice a hrnky od džusu, šťávy, ale i piva a vína. Stejně tak nenechávejte nikde láhve nebo plechovky od nápojů. Lákadlem pro octomilky může být i rozlité pití na stole nebo na podlaze. Základní prevencí je tedy zajištění čistoty.

Pořádná čistka odpadů

Octomilky lákají nejen zbytky dobrot, ale třeba také zanesené odpady nebo různý obsah odpadkového koše. Koš tak pravidelně vynášejte a odpad pročistěte. Na odpad můžete koupit některý ze speciálních čističů dostupných na trhu, ale vystačíte si i s tím, co máte k dispozici doma.

Jak se zbavit octomilek? Do odpadu nasypte sáček jedlé sody, zalijte ji octem a nechte chvíli působit. Pak je nutné propláchnout odpad horkou vodou.

Nepřeléváte květiny?

U uvedeného dotazu by se mohlo zdát, že s tématem článku nesouvisí, ale není tomu tak. Octomilky se rády množí také v mokré hlíně. Zkontrolujte tedy své pokojové květiny, jestli některá z nich není příliš zalitá a hlína není dlouhodobě vlhká. Pokud už se to tedy stalo, nechte hlínu důkladně proschnout.

Veškeré mušky odchyťte

Jestli se vám už octomilky usadily v bytě, vyzkoušejte některý z uvedených způsobů, jak je lapit do pasti. Zakoupit můžete klasickou lepící pásku „mucholapku“. Ta mušky přiláká a obsažené insekticidy je následně zahubí. Jedná se o investici v řádu několika korun. Můžete zakoupit i různé lapače v podobě misek nebo speciální lampy.

K TÉMATU  4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Můžete ale vsadit třeba i na vůni koření – octomilky ji totiž nesnáší. Po bytě rozmístěte hřebíček, do květináčů můžete dát stroužek česneku. Tady ovšem budete tak trochu obtěžovat i sebe, protože celý byt bude zvláštně provoněn.

Na octomilky můžete snadno vyrobit past. Stačí, když dáte do vhodné nádoby zbytek džusu nebo vína. Na vršek láhve dejte papír a udělejte do něj malé dírky. Octomilky přiláká vůně nápoje, vlezou dovnitř, ale ven se už nedostanou. Láhev i s celým obsahem pak můžete vyhodit.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aromalampa nebo difuzér? Co je lepší? A jak si jednoduše vyrobit osvěžovače s vůní vašeho domova? Dáme vám návod!

Jednoduchý návod, jak vyndat bez námahy plný pytel z odpadkového koše

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?

Nepřehlédněte

Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek