Pondělí , 08. 08. 2022

Soběslav

Jak se zbavit octomilek v domácnosti – rychle a bez větších výdajů

Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.
jak se zbavit octomilek
Co na octomilky platí? (foto: 123rf)

05. 03. 2021

Zbytečně je nelákejte

Jak se zbavit octomilek? Snažte se vyhnout tomu, aby si octomilky vaši domácnost vůbec vyhlédly pro svůj další pobyt. Mají vynikající čich, tak jim nedopřejte žádné pro ně lákavé vůně. Nahnívající ovoce bez milosti vyhoďte (ideálně okamžitě mimo prostory bytu), různě rozkrojené kousky jablek apod. dávejte do lednice.

Mušky milují i zbytky sladkých nápojů. Vymyjte tedy sklenice a hrnky od džusu, šťávy, ale i piva a vína. Stejně tak nenechávejte nikde láhve nebo plechovky od nápojů. Lákadlem pro octomilky může být i rozlité pití na stole nebo na podlaze. Základní prevencí je tedy zajištění čistoty.

Pořádná čistka odpadů

Octomilky lákají nejen zbytky dobrot, ale třeba také zanesené odpady nebo různý obsah odpadkového koše. Koš tak pravidelně vynášejte a odpad pročistěte. Na odpad můžete koupit některý ze speciálních čističů dostupných na trhu, ale vystačíte si i s tím, co máte k dispozici doma.

Jak se zbavit octomilek? Do odpadu nasypte sáček jedlé sody, zalijte ji octem a nechte chvíli působit. Pak je nutné propláchnout odpad horkou vodou.

Nepřeléváte květiny?

U uvedeného dotazu by se mohlo zdát, že s tématem článku nesouvisí, ale není tomu tak. Octomilky se rády množí také v mokré hlíně. Zkontrolujte tedy své pokojové květiny, jestli některá z nich není příliš zalitá a hlína není dlouhodobě vlhká. Pokud už se to tedy stalo, nechte hlínu důkladně proschnout.

Veškeré mušky odchyťte

Jestli se vám už octomilky usadily v bytě, vyzkoušejte některý z uvedených způsobů, jak je lapit do pasti. Zakoupit můžete klasickou lepící pásku „mucholapku“. Ta mušky přiláká a obsažené insekticidy je následně zahubí. Jedná se o investici v řádu několika korun. Můžete zakoupit i různé lapače v podobě misek nebo speciální lampy.

K TÉMATUVyvařování utěrek je zbytečné. Vyzkoušejte speciální trik!

Můžete ale vsadit třeba i na vůni koření – octomilky ji totiž nesnáší. Po bytě rozmístěte hřebíček, do květináčů můžete dát stroužek česneku. Tady ovšem budete tak trochu obtěžovat i sebe, protože celý byt bude zvláštně provoněn.

Na octomilky můžete snadno vyrobit past. Stačí, když dáte do vhodné nádoby zbytek džusu nebo vína. Na vršek láhve dejte papír a udělejte do něj malé dírky. Octomilky přiláká vůně nápoje, vlezou dovnitř, ale ven se už nedostanou. Láhev i s celým obsahem pak můžete vyhodit.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aromalampa nebo difuzér? Co je lepší? A jak si jednoduše vyrobit osvěžovače s vůní vašeho domova? Dáme vám návod!

Jednoduchý návod, jak vyndat bez námahy plný pytel z odpadkového koše

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.

Nepřehlédněte

Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek