Pondělí , 02. 10. 2023

Olívie a Oliver

Robotický vysavač: vyzkoušeli jsme. V čem je skvělý a co naopak nezvládá?

Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit?
robotický vysavač
Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit? (zdroj foto: www.pixabay.com

12. 01. 2021

Příprava prostoru

Před tím, než jsme si domů pozvali robotický vysavač, jsme se porozhlídli po domácnosti. Ze zkušenosti našich známých víme, že vysavače střední třídy narážejí do předmětů nebo jim občas v chřtánu uvízne nějaký kabel od telefonu a podobně.

Proto jsme se pořádně podívali, jak to u nás vypadá a co by se muselo s příchodem nového pomocníka změnit. Zjistili jsme pár drobností, a ty jsme odstranili. Nezbývalo než se pustit do ostré zkoušky.

Robot na zkoušku byla super volba

V internetovém obchodě s robotickými vysavači jsme si vyhlédli možnost robota zdarma půjčit. Nemohli jsme se rozhodnout mezi kulatým robotem a vysavačem, který má tvar písmene – jejich cena nebyla rozlišná. Nakonec jsme si půjčili tři roboty – dva nejprodávanější typy kulatého, ve kterých byl drobný rozdíl, a jeden ve tvaru písmene D. Druhý den zazvonil kurýr a dovezl nové pomocníky.

Stále v síti

Robotické vysavače, které jsme měli půjčené, musí být (mimo vysávání samozřejmě) stále na své nabíjecí stanici. Proto se hned po příjezdu našlo místo pro tři krasavce a jejich závodní depa. Když je vysavač dlouhodobě umístěn mimo depo, jeho baterie ztrácí životnost. Prakticky ihned jsme je podrobili ostré zkoušce.

Robotický vysavač v akci

Schválně jsme tři dny před jejich příjezdem nevysávali, abychom poznali výsledek. A musíme přiznat, že jsme byli velmi pozitivně překvapeni! Všechny tři přístroje obstály výborně! Nejdříve jsme je vyzkoušeli na koberci s vyšším chlupem, který je přes celý obrovský obývák. Tam si robot poradil skvěle.

Poté se odebral do kuchyně, kde je linoleum. I zde vymetli každé smítko. Pouze velmi těžké kousky, jako byla mince, nevysál. Libovali jsme si, když se flotila prohnala koupelnou a dokonale vysála spáry, které jsme jinak pracně čistili. A největší radost nastala v dětském pokoji. Tam se ale objevil také zádrhel.

K TÉMATU  Stromy v interiéru! Netradiční živá dekorace přímo uprostřed domu. Kus opravdové přírody můžete mít i v obývacím pokoji!

Dětský pokoj

Pokojíček dětí, který po třech dnech bez vysávání vypadal vskutku nevábně, byl velká zkouška. Rozlehlý pokoj plný zákoutí a nábytku, na jehož podlaze leží teplý koberec s vysokým chlupem – no, moc jsme těm třem našampónovaným frajírkům nevěřili. Obstáli ale všichni tři, a to na výbornou!

Pouze jeden z nich se setkal s potíží. Namotal na sebe vodicí šňůrku dřevěného pejska na provázku. Chvíli si omotaného psa na krátkém vodítku s sebou vozil, ale pak vyhodnotil, že nic nevysaje a začal hlásit chybu. Poté se zastavil. Bylo super, že jsme mu nemuseli nijak pomáhat, prostě se zastavil a vypnul sám. Po odmotání provázku opět jezdil.

Podtrženo sečteno

Když shrneme celodenní zábavu rodiny při pozorování robotů v akci, musíme uznat, že jsou to skutečně hodnotní pomocníci. Podobně, jako si již neumíme představit život bez pračky a myčky, je robot další velký pomocník. Byli jsme ale naštvaní, když se zakousnul do kusového pleteného koberečku, co je v ložnici.

Ten už proto raději vytřepeme a pro vysávání odklízíme. Jiná překážka nenalezena. Rohy obstojně vymetou i vysavače kulaté, protože mají na boku postranní kartáč. Žádnou výhodu oproti hranatějšímu kolegovi jsme tak nezaznamenali.

Pak už je na nás, zda si přejeme připlatit si za virtuální zeď, přes kterou robotický vysavač nepřejede, nebo zda máme doma dveře, které mu řeknou, kde je jeho momentální úkol. Další příplatky jsou za programování úklidu v jednotlivé dny, nebo za ovládání na dálku. My už svého krasavce doma máme. Skvělá volba! Jezdí denně a doma je čisto!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!
Někdo si o Vánocích libuje v koledách a tradičních českých svátečních písničkách, někdo se zase nemůže nabažit zahraniční tvorby. Hudba zkrátka v předvánočním období nesmí scházet, a to zejména při pečení cukroví, balení dárků, strojení stromečku či zdobení bytu. A pro příznivce vánoční hudby tu máme výběr nestárnoucích songů, u kterých se během zimních svátků vyplatí otočit volume doprava.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!

Nepřehlédněte

Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek