Pátek , 30. 09. 2022

Michal

Robotický vysavač: vyzkoušeli jsme. V čem je skvělý a co naopak nezvládá?

Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit?
robotický vysavač
Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit? (zdroj foto: www.pixabay.com

12. 01. 2021

Příprava prostoru

Před tím, než jsme si domů pozvali robotický vysavač, jsme se porozhlídli po domácnosti. Ze zkušenosti našich známých víme, že vysavače střední třídy narážejí do předmětů nebo jim občas v chřtánu uvízne nějaký kabel od telefonu a podobně.

Proto jsme se pořádně podívali, jak to u nás vypadá a co by se muselo s příchodem nového pomocníka změnit. Zjistili jsme pár drobností, a ty jsme odstranili. Nezbývalo než se pustit do ostré zkoušky.

Robot na zkoušku byla super volba

V internetovém obchodě s robotickými vysavači jsme si vyhlédli možnost robota zdarma půjčit. Nemohli jsme se rozhodnout mezi kulatým robotem a vysavačem, který má tvar písmene – jejich cena nebyla rozlišná. Nakonec jsme si půjčili tři roboty – dva nejprodávanější typy kulatého, ve kterých byl drobný rozdíl, a jeden ve tvaru písmene D. Druhý den zazvonil kurýr a dovezl nové pomocníky.

Stále v síti

Robotické vysavače, které jsme měli půjčené, musí být (mimo vysávání samozřejmě) stále na své nabíjecí stanici. Proto se hned po příjezdu našlo místo pro tři krasavce a jejich závodní depa. Když je vysavač dlouhodobě umístěn mimo depo, jeho baterie ztrácí životnost. Prakticky ihned jsme je podrobili ostré zkoušce.

Robotický vysavač v akci

Schválně jsme tři dny před jejich příjezdem nevysávali, abychom poznali výsledek. A musíme přiznat, že jsme byli velmi pozitivně překvapeni! Všechny tři přístroje obstály výborně! Nejdříve jsme je vyzkoušeli na koberci s vyšším chlupem, který je přes celý obrovský obývák. Tam si robot poradil skvěle.

Poté se odebral do kuchyně, kde je linoleum. I zde vymetli každé smítko. Pouze velmi těžké kousky, jako byla mince, nevysál. Libovali jsme si, když se flotila prohnala koupelnou a dokonale vysála spáry, které jsme jinak pracně čistili. A největší radost nastala v dětském pokoji. Tam se ale objevil také zádrhel.

K TÉMATU  Dokonalý domek z recyklovaného materiálu. Co na něj říkáte?

Dětský pokoj

Pokojíček dětí, který po třech dnech bez vysávání vypadal vskutku nevábně, byl velká zkouška. Rozlehlý pokoj plný zákoutí a nábytku, na jehož podlaze leží teplý koberec s vysokým chlupem – no, moc jsme těm třem našampónovaným frajírkům nevěřili. Obstáli ale všichni tři, a to na výbornou!

Pouze jeden z nich se setkal s potíží. Namotal na sebe vodicí šňůrku dřevěného pejska na provázku. Chvíli si omotaného psa na krátkém vodítku s sebou vozil, ale pak vyhodnotil, že nic nevysaje a začal hlásit chybu. Poté se zastavil. Bylo super, že jsme mu nemuseli nijak pomáhat, prostě se zastavil a vypnul sám. Po odmotání provázku opět jezdil.

Podtrženo sečteno

Když shrneme celodenní zábavu rodiny při pozorování robotů v akci, musíme uznat, že jsou to skutečně hodnotní pomocníci. Podobně, jako si již neumíme představit život bez pračky a myčky, je robot další velký pomocník. Byli jsme ale naštvaní, když se zakousnul do kusového pleteného koberečku, co je v ložnici.

Ten už proto raději vytřepeme a pro vysávání odklízíme. Jiná překážka nenalezena. Rohy obstojně vymetou i vysavače kulaté, protože mají na boku postranní kartáč. Žádnou výhodu oproti hranatějšímu kolegovi jsme tak nezaznamenali.

Pak už je na nás, zda si přejeme připlatit si za virtuální zeď, přes kterou robotický vysavač nepřejede, nebo zda máme doma dveře, které mu řeknou, kde je jeho momentální úkol. Další příplatky jsou za programování úklidu v jednotlivé dny, nebo za ovládání na dálku. My už svého krasavce doma máme. Skvělá volba! Jezdí denně a doma je čisto!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.

Nepřehlédněte

K získání krásné a zdravé pokožky bez nedokonalostí, silných vlasů a pěstěných nehtů nemusíte podstupovat žádné složité procedury. Tím správným receptem pro přirozenou krásu jsou vzácné přírodní oleje, které dokáží s vaším vzhledem učiněné zázraky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek