Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Robotický vysavač: vyzkoušeli jsme. V čem je skvělý a co naopak nezvládá?

Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit?
robotický vysavač
Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit? (zdroj foto: www.pixabay.com

12. 01. 2021

Příprava prostoru

Před tím, než jsme si domů pozvali robotický vysavač, jsme se porozhlídli po domácnosti. Ze zkušenosti našich známých víme, že vysavače střední třídy narážejí do předmětů nebo jim občas v chřtánu uvízne nějaký kabel od telefonu a podobně.

Proto jsme se pořádně podívali, jak to u nás vypadá a co by se muselo s příchodem nového pomocníka změnit. Zjistili jsme pár drobností, a ty jsme odstranili. Nezbývalo než se pustit do ostré zkoušky.

Robot na zkoušku byla super volba

V internetovém obchodě s robotickými vysavači jsme si vyhlédli možnost robota zdarma půjčit. Nemohli jsme se rozhodnout mezi kulatým robotem a vysavačem, který má tvar písmene – jejich cena nebyla rozlišná. Nakonec jsme si půjčili tři roboty – dva nejprodávanější typy kulatého, ve kterých byl drobný rozdíl, a jeden ve tvaru písmene D. Druhý den zazvonil kurýr a dovezl nové pomocníky.

Stále v síti

Robotické vysavače, které jsme měli půjčené, musí být (mimo vysávání samozřejmě) stále na své nabíjecí stanici. Proto se hned po příjezdu našlo místo pro tři krasavce a jejich závodní depa. Když je vysavač dlouhodobě umístěn mimo depo, jeho baterie ztrácí životnost. Prakticky ihned jsme je podrobili ostré zkoušce.

Robotický vysavač v akci

Schválně jsme tři dny před jejich příjezdem nevysávali, abychom poznali výsledek. A musíme přiznat, že jsme byli velmi pozitivně překvapeni! Všechny tři přístroje obstály výborně! Nejdříve jsme je vyzkoušeli na koberci s vyšším chlupem, který je přes celý obrovský obývák. Tam si robot poradil skvěle.

Poté se odebral do kuchyně, kde je linoleum. I zde vymetli každé smítko. Pouze velmi těžké kousky, jako byla mince, nevysál. Libovali jsme si, když se flotila prohnala koupelnou a dokonale vysála spáry, které jsme jinak pracně čistili. A největší radost nastala v dětském pokoji. Tam se ale objevil také zádrhel.

K TÉMATUJak zútulnit domácnost a nevydat se ze všech úspor?

Dětský pokoj

Pokojíček dětí, který po třech dnech bez vysávání vypadal vskutku nevábně, byl velká zkouška. Rozlehlý pokoj plný zákoutí a nábytku, na jehož podlaze leží teplý koberec s vysokým chlupem – no, moc jsme těm třem našampónovaným frajírkům nevěřili. Obstáli ale všichni tři, a to na výbornou!

Pouze jeden z nich se setkal s potíží. Namotal na sebe vodicí šňůrku dřevěného pejska na provázku. Chvíli si omotaného psa na krátkém vodítku s sebou vozil, ale pak vyhodnotil, že nic nevysaje a začal hlásit chybu. Poté se zastavil. Bylo super, že jsme mu nemuseli nijak pomáhat, prostě se zastavil a vypnul sám. Po odmotání provázku opět jezdil.

Podtrženo sečteno

Když shrneme celodenní zábavu rodiny při pozorování robotů v akci, musíme uznat, že jsou to skutečně hodnotní pomocníci. Podobně, jako si již neumíme představit život bez pračky a myčky, je robot další velký pomocník. Byli jsme ale naštvaní, když se zakousnul do kusového pleteného koberečku, co je v ložnici.

Ten už proto raději vytřepeme a pro vysávání odklízíme. Jiná překážka nenalezena. Rohy obstojně vymetou i vysavače kulaté, protože mají na boku postranní kartáč. Žádnou výhodu oproti hranatějšímu kolegovi jsme tak nezaznamenali.

Pak už je na nás, zda si přejeme připlatit si za virtuální zeď, přes kterou robotický vysavač nepřejede, nebo zda máme doma dveře, které mu řeknou, kde je jeho momentální úkol. Další příplatky jsou za programování úklidu v jednotlivé dny, nebo za ovládání na dálku. My už svého krasavce doma máme. Skvělá volba! Jezdí denně a doma je čisto!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.

Nepřehlédněte

Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek