Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Robotický vysavač: vyzkoušeli jsme. V čem je skvělý a co naopak nezvládá?

Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit?
robotický vysavač
Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit? (zdroj foto: www.pixabay.com

12. 01. 2021

Příprava prostoru

Před tím, než jsme si domů pozvali robotický vysavač, jsme se porozhlídli po domácnosti. Ze zkušenosti našich známých víme, že vysavače střední třídy narážejí do předmětů nebo jim občas v chřtánu uvízne nějaký kabel od telefonu a podobně.

Proto jsme se pořádně podívali, jak to u nás vypadá a co by se muselo s příchodem nového pomocníka změnit. Zjistili jsme pár drobností, a ty jsme odstranili. Nezbývalo než se pustit do ostré zkoušky.

Robot na zkoušku byla super volba

V internetovém obchodě s robotickými vysavači jsme si vyhlédli možnost robota zdarma půjčit. Nemohli jsme se rozhodnout mezi kulatým robotem a vysavačem, který má tvar písmene – jejich cena nebyla rozlišná. Nakonec jsme si půjčili tři roboty – dva nejprodávanější typy kulatého, ve kterých byl drobný rozdíl, a jeden ve tvaru písmene D. Druhý den zazvonil kurýr a dovezl nové pomocníky.

Stále v síti

Robotické vysavače, které jsme měli půjčené, musí být (mimo vysávání samozřejmě) stále na své nabíjecí stanici. Proto se hned po příjezdu našlo místo pro tři krasavce a jejich závodní depa. Když je vysavač dlouhodobě umístěn mimo depo, jeho baterie ztrácí životnost. Prakticky ihned jsme je podrobili ostré zkoušce.

Robotický vysavač v akci

Schválně jsme tři dny před jejich příjezdem nevysávali, abychom poznali výsledek. A musíme přiznat, že jsme byli velmi pozitivně překvapeni! Všechny tři přístroje obstály výborně! Nejdříve jsme je vyzkoušeli na koberci s vyšším chlupem, který je přes celý obrovský obývák. Tam si robot poradil skvěle.

Poté se odebral do kuchyně, kde je linoleum. I zde vymetli každé smítko. Pouze velmi těžké kousky, jako byla mince, nevysál. Libovali jsme si, když se flotila prohnala koupelnou a dokonale vysála spáry, které jsme jinak pracně čistili. A největší radost nastala v dětském pokoji. Tam se ale objevil také zádrhel.

K TÉMATU  Jak pěstovat rajčata? S výsadbou na jaře neotálejte

Dětský pokoj

Pokojíček dětí, který po třech dnech bez vysávání vypadal vskutku nevábně, byl velká zkouška. Rozlehlý pokoj plný zákoutí a nábytku, na jehož podlaze leží teplý koberec s vysokým chlupem – no, moc jsme těm třem našampónovaným frajírkům nevěřili. Obstáli ale všichni tři, a to na výbornou!

Pouze jeden z nich se setkal s potíží. Namotal na sebe vodicí šňůrku dřevěného pejska na provázku. Chvíli si omotaného psa na krátkém vodítku s sebou vozil, ale pak vyhodnotil, že nic nevysaje a začal hlásit chybu. Poté se zastavil. Bylo super, že jsme mu nemuseli nijak pomáhat, prostě se zastavil a vypnul sám. Po odmotání provázku opět jezdil.

Podtrženo sečteno

Když shrneme celodenní zábavu rodiny při pozorování robotů v akci, musíme uznat, že jsou to skutečně hodnotní pomocníci. Podobně, jako si již neumíme představit život bez pračky a myčky, je robot další velký pomocník. Byli jsme ale naštvaní, když se zakousnul do kusového pleteného koberečku, co je v ložnici.

Ten už proto raději vytřepeme a pro vysávání odklízíme. Jiná překážka nenalezena. Rohy obstojně vymetou i vysavače kulaté, protože mají na boku postranní kartáč. Žádnou výhodu oproti hranatějšímu kolegovi jsme tak nezaznamenali.

Pak už je na nás, zda si přejeme připlatit si za virtuální zeď, přes kterou robotický vysavač nepřejede, nebo zda máme doma dveře, které mu řeknou, kde je jeho momentální úkol. Další příplatky jsou za programování úklidu v jednotlivé dny, nebo za ovládání na dálku. My už svého krasavce doma máme. Skvělá volba! Jezdí denně a doma je čisto!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!

Nepřehlédněte

Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek