Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Prožijte speciální události v pohodlí: Nejlepší prádlo pro období menstruace, těhotenství i mateřství

Většinu žen za život čeká několik událostí, které vyžadují speciální prádlo. Nemyslíme tím ale svatbu, výročí nebo kulaté narozeniny. Na mysli máme těhotenství, mateřství i samotnou menstruaci. Víme, že pohodlí začíná už pod šaty a při těchto událostech to platí dvojnásob.
Těhotenství
Slyšeli jste už o menstruačních kalhotkách? V posledních několika letech se z nich stal hit

12. 09. 2023

12. 09. 2023

Skvělá alternativa k hygienickým pomůckám

Slyšeli jste už o menstruačních kalhotkách? V posledních několika letech se z nich stal hit. A není se čemu divit. Menstruace je nedílnou součástí našich životů, a proto neustále hledáme způsoby, jak ji prožít v maximálním pohodlí. Menstruační kalhotky jsou právě takové. Navíc jsou snadné na používání a velice diskrétní.

Jak vlastně fungují? Jejich kouzlo spočívá v tom, že se skládají se ze tří vrstev – vrchní, prostřední a spodní. Vrchní vrstva odvádí tekutiny pryč od těla. Prostřední zabraňuje protečení a vnější vrstva vypadá jako běžné spodní prádlo. Všechny navíc účinně neutralizují zápach.

Těhotenství vládnou pohodlné kousky!

Nejkrásnější životní role si zasloužíte prožít v těch nejpohodlnějších kouscích, které nikde nebudou škrtit či tlačit na měnící se tělo. První, co okolí prozradí, že jste těhotná nebude rostoucí bříško, ale přetékající košíčky. V takové chvíli si pořiďte pohodlnou těhotenskou podprsenku – ale pozor, ještě ne tu kojící. Prsa budou v průběhu těhotenství velmi citlivá, a proto potřebují prádlo z prodyšných a elastických materiálů. Při výběru těhotenské podprsenky proto myslete na to, že by měla obsahovat 10 až 20 % elastanu.

Mimo prsou vyžaduje i rostoucí bříško prádlo, které ho nebude nikde omezovat ani tlačit. Proto i kalhotky pro nastávající maminky musí být pohodlné, flexibilní a ušité z materiálů citlivých k pokožce. Těhotenské kalhotky se zpravidla vyrábějí ve dvou hlavních střizích – s vysokým pasem a s nízkým. První z jmenovaných má zvýšeným pas a kalhotky tak objímají skoro celé bříško. Druhé naopak končí přímo pod ním.

Pokud jste těhotná během chladnějších měsíců a nechcete se vzdát šatů nebo sukní, vsaďte na těhotenské punčochy. Ty díky vysokému pasu příjemně zakryjí celé bříško a jejich speciální střih kalhotkové části bříško zespodu přidrží. Ploché švy navíc způsobí, že punčochy nebudou nikde tlačit.

K TÉMATU  Jak správně pečovat o pleť: Proč je lepší používat denní i noční krém?

Když je miminko na světě

Nákup kojící podprsenky klidně nechejte až na poslední týdny před porodem nebo krátce po něm. Proč? Prsa se vám neustále mění a jejich velikost se ustálí nejdříve týden po porodu s nástupem kojení. Každé mamince přijdou vhod i vkládací bavlněné vložky do podprsenky, které udrží pokožku prsou v době kojení suchou.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.

Nepřehlédněte

Období plodných dnů i samotná ovulace jsou jedinou cestou, díky které je možné stát se maminkou. Věděli jste ale, že ovulace v jednom cyklu nemusí být pouze jedna? A jak je možné, že za měsíc může tělo ovulovat klidně dvakrát?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek