Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Vdechněte starým věcem nový život. Přinášíme dokonalé tipy do vaší domácnosti. Značka: upcykle

Proč nakupovat nové, když lze kreativně použít věci, které se nám již nelíbí. Pojďte se povídat na dokonalé tipy, jak si váš domov zkrášlit pomocí upcyklovaných věcí. Jdeme starým věcem dát nový život. Budete zírat, co vše se dá vytvořit! Do upcykle!
Upcykle
Podlehněte upcykle trendu a využijte staré věci. Teď už nemusíte nic vyhazovat!

18. 03. 2020

Vertikální zahrada do chodby i kuchyně

Máte starý kredenc, který se válí na chatě, a už se vám nelíbí? Pojďte se na to podívat jinýma očima – když vezmete veselou barvu, jako je žlutá, zelená nebo oranžová, a dáte vašemu sekretáři zcela nový vintage háv, vznikne vám parádní vertikální zahrada! Otevřete šuplíky a umístěte do nich květináče s pokojovými rostlinami.

Odstraňte dvířka a využijte vzniklý prostor jako knihovnu. Nový a svěží nápad projasní vaši domácnost! A starý sekretář může opět dělat radost a krásu. Zkrátka upcykle.

Psací stůl z dětské postýlky

Kdo máte odrůstající batole, zbystřete! Dětskou postýlku rozhodně nevyhazujte. V případě, že se ji budete snažit prodat, získáte jen pár švestek. Nejlepší možné využití je nasnadě – vytvořte svému dítěti psací stůl! Místo, kde si bude moci odkládat své výtvarné potřeby, a kde budou vznikat od věku 1,5 – 7 let ta nejkrásnější umělecká díla, vytvoříte vlastníma rukama.

Vše, co potřebujete, je dobrá nálada, deska a pár šroubů. Stůl natřete potravinářskou barvou, která je určena pro malé děti, umístěte na ni závěsné květináče s pastelkami, a máte hotovo! Dítě bude nadšené, že má svůj výtvarný kout a vy budete mít dobrý pocit ze super nápadu.

Upcykle
Dětská postýlka. (zdroj foto: pixabay.com)

Posviťte si na dobrou náladu

Domov je místo, kam se těšíte. Jsou vaše místnosti omšelé a chybí v nich život a nápaditost? Pomocí jednoho upcykle prvku se z nich stanou dokonale stylová místa, která lákají ke kreativitě. Co takhle vyměnit vaše svítidlo za cylindr? Je to na vás příliš?

Dobře, zkusíme to i jinak. Stejně výborně vám totiž poslouží starý talíř, mísa nebo starodávná čajová konvice po babičce. Prostor je vyladěn, vychutnejte si kouzlo domova! Konečně se tam budete pořádně těšit.

K TÉMATU  Bláznivé nápady na dětský pokoj. Pokud máte dost místa, můžete svým ratolestem postavit vlastní svět

Upcykle a hravá kuchyň

Supermoderní kuchyň získá punc jedinečnosti, když jí dopřejete hravou tečku. Máte staré nádobí, které už nepoužíváte? Hrnky, naběračky, misky nebo malé hrnce? Zavěste je na hřebíček na zeď, a dejte do nich drobné sukulenty. Minizahrádka potěší vaše oko a hravé detaily pohladí vaši duši. Už se těšíte, až si do hrnku dáte substrát pro pěstování bonsají nebo sukulentů?

Minizahrádku v kuchyni můžete použít i jako zásobárnu zdravých bylinek. Není nad to si přímo v kuchyni pěstovat lahodnou bazalku, zdravou petrželku nebo voňavou pažitku. Hurá na zdravé mlsání!

Upcykle
Bylinky ve vyřazených hrnečcích. (zdroj foto: pixabay.com

Parádní polička na knihy

Chybí vám v obývacím pokoji místo, kam byste odložili knihy? Parádní odkládací prostor si vytvořte z bedýnek od ovoce, které pomocí malých hřebíčků nebo lepidla upevníte k sobě. Přejete si barevnou variantu, kdy nejprve každou bedýnku obarvíte na žlutou, modrou, zelenou nebo červenou barvu?

Nebo dáváte přednost vintage nábytku a postačí vám bílá nebo šedá patina? Vaše knihy už se těší, až budou mít své vlastní místo! Nahoru umístěte pokojovou rostlinu a těšte se z útulného koutku. Navíc jste za nový nábytek neutratili ani korunu.

A tip na závěr – víte o tom, že veškerý nábytek do ložnice i do obývacího pokoje si můžete zhotovit z prachobyčejných palet? Postel, stůl i gauč si tak pořídíte doslova za hubičku. Originální a podle svých představ. Prostě upcykle.

Máte radost, že se vám povedlo vytvořit nový a útulný kousek do vašeho bytu, a navíc jste nezatížili životní prostředí? Proč kupovat něco nového, když si můžete svůj byt zdokonalit věcmi, které byste vyhodili. Využijte své kreativní chvilky a vytvořte něco užitečného, praktického i zdobného.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

DIY: Tyhle vychytávky vyzvednou vaši domácnost na nový level. Jak na to?

K TÉMATU  Jak může jedlá soda pomoct na zahradě? Budete překvapení!

Neobvyklé nápady, jak v domácnosti využít ocet. Znáte je?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Chystáte se na dovolenou na druhý konec světa a čeká vás dlouhý let? V tom případě se na něj musíte dobře připravit. Pokud tedy nepatříte mezi šťastlivce, kteří každý let bez problémů prospí.
Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Babí léto nám o víkendu přinese dobrou náladu. Volné dny věnujte péči o pokožku, troše zdravého pohybu venku, a večery si nechte pro sebe. Co dalšího radí astroložka Naďa Šmídová?
Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.
Všechny to známe. Místo toho, abychom si užívaly adventní čas, sháníme dárky, uklízíme, pečeme cukroví, v práci doháníme resty a nemáme ani čas si zapálit adventní svíčky. O Vánocích jsme pak ve stresu z toho, že jsme na něco zapomněly, jestli se budou dárky líbit, cukroví chutnat a zdali máme skutečně pořádně naklizeno. Co takhle to letos udělat jinak?
„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
Jestli pracujete denně s počítačem, zřejmě je vám jasné, o čem je řeč. Při dlouhodobé neměnné pozici ruky se pak často objevuje její bolest. Ruka vás může pálit, mravenčit nebo v ní ztrácíte citlivost. To vše lze shrnout pod označení syndrom karpálního tunelu.
Začátek školního roku bývá pro děti náročný. Především přeladit se z prázdninového módu do toho studijního vyžaduje mnoho úsilí. Nenáročným způsobem, jak se děti můžou začít učit, aniž by si to uvědomovaly, jsou naučné filmy a seriály. Jen posadit děti před obrazovku ale nestačí. Důležité je s nimi o pořadech mluvit. Jak na to?

Výběr článků

Sůl možná není až tak zdravá na talíři, ale jako kosmetický přípravek dokáže hotové zázraky. Účinky mořské vody známe snad všechny, ale nemusíme hned jezdit k moři, abychom si mohly dopřát všechny blahodárné účinky soli.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Mnoho žen vyššího věku se nemůže dočkat důchodu, ale je to vždycky výhra? Záleží na tom, kolik máte naspořeno. Zda jste využila penzijního spoření, nebo jste si spořila sama či s partnerem jiným způsobem. Protože jen z důchodu se v naší republice moc užívat nedá.

Nepřehlédněte

Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Naši dva redaktoři, Mirek a Verča, zkusili zdokonalit svou angličtinu pomocí Skype lekcí. Kde našli lektory?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek