Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Vdechněte starým věcem nový život. Přinášíme dokonalé tipy do vaší domácnosti. Značka: upcykle

Proč nakupovat nové, když lze kreativně použít věci, které se nám již nelíbí. Pojďte se povídat na dokonalé tipy, jak si váš domov zkrášlit pomocí upcyklovaných věcí. Jdeme starým věcem dát nový život. Budete zírat, co vše se dá vytvořit! Do upcykle!
Upcykle
Podlehněte upcykle trendu a využijte staré věci. Teď už nemusíte nic vyhazovat!

18. 03. 2020

Vertikální zahrada do chodby i kuchyně

Máte starý kredenc, který se válí na chatě, a už se vám nelíbí? Pojďte se na to podívat jinýma očima – když vezmete veselou barvu, jako je žlutá, zelená nebo oranžová, a dáte vašemu sekretáři zcela nový vintage háv, vznikne vám parádní vertikální zahrada! Otevřete šuplíky a umístěte do nich květináče s pokojovými rostlinami.

Odstraňte dvířka a využijte vzniklý prostor jako knihovnu. Nový a svěží nápad projasní vaši domácnost! A starý sekretář může opět dělat radost a krásu. Zkrátka upcykle.

Psací stůl z dětské postýlky

Kdo máte odrůstající batole, zbystřete! Dětskou postýlku rozhodně nevyhazujte. V případě, že se ji budete snažit prodat, získáte jen pár švestek. Nejlepší možné využití je nasnadě – vytvořte svému dítěti psací stůl! Místo, kde si bude moci odkládat své výtvarné potřeby, a kde budou vznikat od věku 1,5 – 7 let ta nejkrásnější umělecká díla, vytvoříte vlastníma rukama.

Vše, co potřebujete, je dobrá nálada, deska a pár šroubů. Stůl natřete potravinářskou barvou, která je určena pro malé děti, umístěte na ni závěsné květináče s pastelkami, a máte hotovo! Dítě bude nadšené, že má svůj výtvarný kout a vy budete mít dobrý pocit ze super nápadu.

Upcykle
Dětská postýlka. (zdroj foto: pixabay.com)

Posviťte si na dobrou náladu

Domov je místo, kam se těšíte. Jsou vaše místnosti omšelé a chybí v nich život a nápaditost? Pomocí jednoho upcykle prvku se z nich stanou dokonale stylová místa, která lákají ke kreativitě. Co takhle vyměnit vaše svítidlo za cylindr? Je to na vás příliš?

Dobře, zkusíme to i jinak. Stejně výborně vám totiž poslouží starý talíř, mísa nebo starodávná čajová konvice po babičce. Prostor je vyladěn, vychutnejte si kouzlo domova! Konečně se tam budete pořádně těšit.

K TÉMATU  Skandinávský, Provence, rustikální: Poznáte styl nábytku podle komody?

Upcykle a hravá kuchyň

Supermoderní kuchyň získá punc jedinečnosti, když jí dopřejete hravou tečku. Máte staré nádobí, které už nepoužíváte? Hrnky, naběračky, misky nebo malé hrnce? Zavěste je na hřebíček na zeď, a dejte do nich drobné sukulenty. Minizahrádka potěší vaše oko a hravé detaily pohladí vaši duši. Už se těšíte, až si do hrnku dáte substrát pro pěstování bonsají nebo sukulentů?

Minizahrádku v kuchyni můžete použít i jako zásobárnu zdravých bylinek. Není nad to si přímo v kuchyni pěstovat lahodnou bazalku, zdravou petrželku nebo voňavou pažitku. Hurá na zdravé mlsání!

Upcykle
Bylinky ve vyřazených hrnečcích. (zdroj foto: pixabay.com

Parádní polička na knihy

Chybí vám v obývacím pokoji místo, kam byste odložili knihy? Parádní odkládací prostor si vytvořte z bedýnek od ovoce, které pomocí malých hřebíčků nebo lepidla upevníte k sobě. Přejete si barevnou variantu, kdy nejprve každou bedýnku obarvíte na žlutou, modrou, zelenou nebo červenou barvu?

Nebo dáváte přednost vintage nábytku a postačí vám bílá nebo šedá patina? Vaše knihy už se těší, až budou mít své vlastní místo! Nahoru umístěte pokojovou rostlinu a těšte se z útulného koutku. Navíc jste za nový nábytek neutratili ani korunu.

A tip na závěr – víte o tom, že veškerý nábytek do ložnice i do obývacího pokoje si můžete zhotovit z prachobyčejných palet? Postel, stůl i gauč si tak pořídíte doslova za hubičku. Originální a podle svých představ. Prostě upcykle.

Máte radost, že se vám povedlo vytvořit nový a útulný kousek do vašeho bytu, a navíc jste nezatížili životní prostředí? Proč kupovat něco nového, když si můžete svůj byt zdokonalit věcmi, které byste vyhodili. Využijte své kreativní chvilky a vytvořte něco užitečného, praktického i zdobného.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

DIY: Tyhle vychytávky vyzvednou vaši domácnost na nový level. Jak na to?

K TÉMATU  Pánská pracovna. Jak ji zařídit a vytvořit dokonalou domácí kancelář

Neobvyklé nápady, jak v domácnosti využít ocet. Znáte je?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
Někdy se to stává a máte pocit, že vás pošle partner brzy k šípku. Položila jste si však otázku, co všechno ho k tomu vede? I my ženy jsme mnohdy nevyzpytatelné. Milé dámy, představte si, že ani muž s vámi nechce někdy mluvit, protože má svou náladičku a mnohokrát je naštvaný či přepracovaný. Když na něj tlačíte, tak celou situaci leda zhoršíte. Bude-li se to opakovat pokaždé, vás nakonec opustí.

Nepřehlédněte

V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek