Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Vdechněte starým věcem nový život. Přinášíme dokonalé tipy do vaší domácnosti. Značka: upcykle

Proč nakupovat nové, když lze kreativně použít věci, které se nám již nelíbí. Pojďte se povídat na dokonalé tipy, jak si váš domov zkrášlit pomocí upcyklovaných věcí. Jdeme starým věcem dát nový život. Budete zírat, co vše se dá vytvořit! Do upcykle!
Upcykle
Podlehněte upcykle trendu a využijte staré věci. Teď už nemusíte nic vyhazovat!

18. 03. 2020

Vertikální zahrada do chodby i kuchyně

Máte starý kredenc, který se válí na chatě, a už se vám nelíbí? Pojďte se na to podívat jinýma očima – když vezmete veselou barvu, jako je žlutá, zelená nebo oranžová, a dáte vašemu sekretáři zcela nový vintage háv, vznikne vám parádní vertikální zahrada! Otevřete šuplíky a umístěte do nich květináče s pokojovými rostlinami.

Odstraňte dvířka a využijte vzniklý prostor jako knihovnu. Nový a svěží nápad projasní vaši domácnost! A starý sekretář může opět dělat radost a krásu. Zkrátka upcykle.

Psací stůl z dětské postýlky

Kdo máte odrůstající batole, zbystřete! Dětskou postýlku rozhodně nevyhazujte. V případě, že se ji budete snažit prodat, získáte jen pár švestek. Nejlepší možné využití je nasnadě – vytvořte svému dítěti psací stůl! Místo, kde si bude moci odkládat své výtvarné potřeby, a kde budou vznikat od věku 1,5 – 7 let ta nejkrásnější umělecká díla, vytvoříte vlastníma rukama.

Vše, co potřebujete, je dobrá nálada, deska a pár šroubů. Stůl natřete potravinářskou barvou, která je určena pro malé děti, umístěte na ni závěsné květináče s pastelkami, a máte hotovo! Dítě bude nadšené, že má svůj výtvarný kout a vy budete mít dobrý pocit ze super nápadu.

Upcykle
Dětská postýlka. (zdroj foto: pixabay.com)

Posviťte si na dobrou náladu

Domov je místo, kam se těšíte. Jsou vaše místnosti omšelé a chybí v nich život a nápaditost? Pomocí jednoho upcykle prvku se z nich stanou dokonale stylová místa, která lákají ke kreativitě. Co takhle vyměnit vaše svítidlo za cylindr? Je to na vás příliš?

Dobře, zkusíme to i jinak. Stejně výborně vám totiž poslouží starý talíř, mísa nebo starodávná čajová konvice po babičce. Prostor je vyladěn, vychutnejte si kouzlo domova! Konečně se tam budete pořádně těšit.

K TÉMATU  Pokojové rostliny, které váš byt nabijí pozitivní energií

Upcykle a hravá kuchyň

Supermoderní kuchyň získá punc jedinečnosti, když jí dopřejete hravou tečku. Máte staré nádobí, které už nepoužíváte? Hrnky, naběračky, misky nebo malé hrnce? Zavěste je na hřebíček na zeď, a dejte do nich drobné sukulenty. Minizahrádka potěší vaše oko a hravé detaily pohladí vaši duši. Už se těšíte, až si do hrnku dáte substrát pro pěstování bonsají nebo sukulentů?

Minizahrádku v kuchyni můžete použít i jako zásobárnu zdravých bylinek. Není nad to si přímo v kuchyni pěstovat lahodnou bazalku, zdravou petrželku nebo voňavou pažitku. Hurá na zdravé mlsání!

Upcykle
Bylinky ve vyřazených hrnečcích. (zdroj foto: pixabay.com

Parádní polička na knihy

Chybí vám v obývacím pokoji místo, kam byste odložili knihy? Parádní odkládací prostor si vytvořte z bedýnek od ovoce, které pomocí malých hřebíčků nebo lepidla upevníte k sobě. Přejete si barevnou variantu, kdy nejprve každou bedýnku obarvíte na žlutou, modrou, zelenou nebo červenou barvu?

Nebo dáváte přednost vintage nábytku a postačí vám bílá nebo šedá patina? Vaše knihy už se těší, až budou mít své vlastní místo! Nahoru umístěte pokojovou rostlinu a těšte se z útulného koutku. Navíc jste za nový nábytek neutratili ani korunu.

A tip na závěr – víte o tom, že veškerý nábytek do ložnice i do obývacího pokoje si můžete zhotovit z prachobyčejných palet? Postel, stůl i gauč si tak pořídíte doslova za hubičku. Originální a podle svých představ. Prostě upcykle.

Máte radost, že se vám povedlo vytvořit nový a útulný kousek do vašeho bytu, a navíc jste nezatížili životní prostředí? Proč kupovat něco nového, když si můžete svůj byt zdokonalit věcmi, které byste vyhodili. Využijte své kreativní chvilky a vytvořte něco užitečného, praktického i zdobného.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

DIY: Tyhle vychytávky vyzvednou vaši domácnost na nový level. Jak na to?

K TÉMATU  5 pravidel, jak zařídit obývací pokoj podle feng-šuej

Neobvyklé nápady, jak v domácnosti využít ocet. Znáte je?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
Fenomén českých televizních seriálů z období totality přetrval do dnešních dnů, a důvodů pro to je více. Ti starší se dívají často z nostalgie, mladší diváci sledují dobu, kterou nezažili, a srovnávají s dneškem. Ovšem dobrým důvodem, proč se vysílají a jsou v oblibě, je také nesporná kvalita mnoha tehdy natočených děl.
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?

Nepřehlédněte

Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek