Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Vdechněte starým věcem nový život. Přinášíme dokonalé tipy do vaší domácnosti. Značka: upcykle

Proč nakupovat nové, když lze kreativně použít věci, které se nám již nelíbí. Pojďte se povídat na dokonalé tipy, jak si váš domov zkrášlit pomocí upcyklovaných věcí. Jdeme starým věcem dát nový život. Budete zírat, co vše se dá vytvořit! Do upcykle!
Upcykle
Podlehněte upcykle trendu a využijte staré věci. Teď už nemusíte nic vyhazovat!

18. 03. 2020

Vertikální zahrada do chodby i kuchyně

Máte starý kredenc, který se válí na chatě, a už se vám nelíbí? Pojďte se na to podívat jinýma očima – když vezmete veselou barvu, jako je žlutá, zelená nebo oranžová, a dáte vašemu sekretáři zcela nový vintage háv, vznikne vám parádní vertikální zahrada! Otevřete šuplíky a umístěte do nich květináče s pokojovými rostlinami.

Odstraňte dvířka a využijte vzniklý prostor jako knihovnu. Nový a svěží nápad projasní vaši domácnost! A starý sekretář může opět dělat radost a krásu. Zkrátka upcykle.

Psací stůl z dětské postýlky

Kdo máte odrůstající batole, zbystřete! Dětskou postýlku rozhodně nevyhazujte. V případě, že se ji budete snažit prodat, získáte jen pár švestek. Nejlepší možné využití je nasnadě – vytvořte svému dítěti psací stůl! Místo, kde si bude moci odkládat své výtvarné potřeby, a kde budou vznikat od věku 1,5 – 7 let ta nejkrásnější umělecká díla, vytvoříte vlastníma rukama.

Vše, co potřebujete, je dobrá nálada, deska a pár šroubů. Stůl natřete potravinářskou barvou, která je určena pro malé děti, umístěte na ni závěsné květináče s pastelkami, a máte hotovo! Dítě bude nadšené, že má svůj výtvarný kout a vy budete mít dobrý pocit ze super nápadu.

Upcykle
Dětská postýlka. (zdroj foto: pixabay.com)

Posviťte si na dobrou náladu

Domov je místo, kam se těšíte. Jsou vaše místnosti omšelé a chybí v nich život a nápaditost? Pomocí jednoho upcykle prvku se z nich stanou dokonale stylová místa, která lákají ke kreativitě. Co takhle vyměnit vaše svítidlo za cylindr? Je to na vás příliš?

Dobře, zkusíme to i jinak. Stejně výborně vám totiž poslouží starý talíř, mísa nebo starodávná čajová konvice po babičce. Prostor je vyladěn, vychutnejte si kouzlo domova! Konečně se tam budete pořádně těšit.

K TÉMATUPodzim na okenních parapetech. Jaké květiny zvládnou i chladné období?

Upcykle a hravá kuchyň

Supermoderní kuchyň získá punc jedinečnosti, když jí dopřejete hravou tečku. Máte staré nádobí, které už nepoužíváte? Hrnky, naběračky, misky nebo malé hrnce? Zavěste je na hřebíček na zeď, a dejte do nich drobné sukulenty. Minizahrádka potěší vaše oko a hravé detaily pohladí vaši duši. Už se těšíte, až si do hrnku dáte substrát pro pěstování bonsají nebo sukulentů?

Minizahrádku v kuchyni můžete použít i jako zásobárnu zdravých bylinek. Není nad to si přímo v kuchyni pěstovat lahodnou bazalku, zdravou petrželku nebo voňavou pažitku. Hurá na zdravé mlsání!

Upcykle
Bylinky ve vyřazených hrnečcích. (zdroj foto: pixabay.com

Parádní polička na knihy

Chybí vám v obývacím pokoji místo, kam byste odložili knihy? Parádní odkládací prostor si vytvořte z bedýnek od ovoce, které pomocí malých hřebíčků nebo lepidla upevníte k sobě. Přejete si barevnou variantu, kdy nejprve každou bedýnku obarvíte na žlutou, modrou, zelenou nebo červenou barvu?

Nebo dáváte přednost vintage nábytku a postačí vám bílá nebo šedá patina? Vaše knihy už se těší, až budou mít své vlastní místo! Nahoru umístěte pokojovou rostlinu a těšte se z útulného koutku. Navíc jste za nový nábytek neutratili ani korunu.

A tip na závěr – víte o tom, že veškerý nábytek do ložnice i do obývacího pokoje si můžete zhotovit z prachobyčejných palet? Postel, stůl i gauč si tak pořídíte doslova za hubičku. Originální a podle svých představ. Prostě upcykle.

Máte radost, že se vám povedlo vytvořit nový a útulný kousek do vašeho bytu, a navíc jste nezatížili životní prostředí? Proč kupovat něco nového, když si můžete svůj byt zdokonalit věcmi, které byste vyhodili. Využijte své kreativní chvilky a vytvořte něco užitečného, praktického i zdobného.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

DIY: Tyhle vychytávky vyzvednou vaši domácnost na nový level. Jak na to?

K TÉMATUPěstování jahod: doma v truhlíku versus na zahradě

Neobvyklé nápady, jak v domácnosti využít ocet. Znáte je?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
Avokádo se řadí mezi superpotraviny – a to rozhodně právem, je totiž plné zdraví prospěšných benefitů. Stalo se základem mnoha profesionálních kuchyní, jelikož je prakticky univerzální ingrediencí při vaření a je součástí vyvážené stravy. Jaké jsou jeho zdravotní výhody a jak si připravit tu nejlepší avokádovou pomazánku?
Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek