Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Co s partnerem probrat ještě před zásnubami? Na tahle témata hledejte odpovědi ještě dříve, než vstoupíte do manželství

O žádosti o ruku a následné svatbě sní asi každá žena. Manželství je obrovským krokem, a i když už bohužel dost často neplatí, že vydrží navždy, je třeba si to řádně promyslet. Jste s partnerem již delší dobu a chcete se posunout dál?
manželství
Nemůžete se dočkat společného života? Pak si udělejte v pár věcech jasno.

21. 03. 2023

Svatba, manželství, děti, to všechno vztah dvou lidí bezpochyby o pořádný krok vpřed posune, ale ještě před svým velkým dnem byste si měli celou řadu věcí vyjasnit. Manželství totiž nakonec může změnit mnohem více, než jste čekali. Mluvíte spolu o plánech do budoucna dostatečně?

Nepříliš populární téma okolo financí

Nejen nevěra, ale zejména finance stojí za rozpadem velkého počtu manželství. Nevyřešené finanční záležitosti dokážou hodně zahýbat s rodinným a partnerským štěstím. Takže ještě než se rozhodnete vstoupit do svazku manželského, sedněte si společně k jednomu stolu a otevřeně si na toto téma promluvte. Možná to nebude úplně příjemné, ale je to minimálně nutné i praktické. Ať už jde o otázky na téma dluhů, společného účtu, spoření, výdajů i příjmů nebo společného jmění manželů, je potřeba všechno bez příkras probrat.

večeře
Růžové brýle jednou spadnou a pak se možná budete hodně divit.

Problémy pak nastávají hlavně ve chvíli, kdy má jen jeden z partnerů nějaké dluhy z minulosti, vztahy ale mohou být rozvrácené i tehdy, vydělává-li jeden z partnerů více a druhý méně. Ještě před tím, než se rozhodnete zasnoubit a uvažovat o svatbě si vyřešte to, jak budete hospodařit s penězi, zda budete mít společný účet nebo každý svůj, zda si zařídíte spořicí účet nebo jak budete splácet dluhy. I když zamilovaní o penězích často mluvit nechtějí, každému po čase realita strhne z očí růžové brýle a pak se můžete dostat do problémů, které vznikají často zbytečně.

Když už se rozhodnete sdílet společné jméno a bydliště, musíte si ujasnit i to, zda společně zvládnete i hospodařit. Pokud přijdete na to, že každý to ohledně financí myslí jinak, svět se nehroutí. Jen je dobré si nastavit mantinely a domluvit se na tom, jak budete fungovat. Nikde není psáno, že manželé musí mít všechny peníze na jedné hromádce. Každý můžete mít svůj účet a výdaje si můžete rozdělit spravedlivě.

K TÉMATU  Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Společné bydlení

Pokud jste společné bydlení ještě nestihli jako partneři vyřešit, jako manželé to budete muset udělat. Chcete být v podnájmu nebo toužíte po vlastním bydlení? Chcete žít v domečku nebo v bytě? A jak velký potřebujete prostor? Bydlení navazuje na téma financí, ale i o tom je třeba mluvit. Určitě totiž budete chtít zakládat rodinu, takže o větším bydlení uvažujte už před zásnubami.

Kdy přijdou děti?

Děti jsou dalším velkým tématem. Pokud moc toužíte po založení rodiny, ještě než si navléknete prstýnek, musíte vědět, jak je na tom váš partner. Bude chtít děti? A kdy? Mnoho mužů se zdráhá na toto téma mluvit, ženy jsou totiž na děti připravené mnohdy mnohem dříve než muži. Jestli se ale na tohle nezeptáte otevřeně, můžete se následně klidně i dlouhé roky trápit. Proto se nikdy toto téma nebojte otevřít. Koneckonců, jestliže se chcete brát, musíte oba nahlížet na téma dětí stejně. Jenže, co když si váš partner chce ještě chvíli užívat života jen ve dvou? A nebo naopak vy?

svatba
Svatba nic nezmění, ale když se nepřipravíte, může vše zkomplikovat.

Práce versus volný čas

Kromě vyloženě praktických témat, která v životě řešíme nejčastěji, byste si měli vyjasnit i to, jak budete fungovat ve volném čase. Práce totiž v dnešní době dost často zasahuje i do volného času lidí. Za následek to má zejména nedostatek společně stráveného času, což je v manželství problém. Jako partneři možná neřešíte, kolik času spolu trávíte, ale pokud už budete manželé, měli byste spolu každý den fungovat, podílet se zejména na chodu domácnosti, a to hlavně tehdy, přijdou-li děti. Nebude vás trápit, že je protějšek často v práci třeba až do večera? A budete mít společné koníčky?

K TÉMATU  Rodiče mají vždycky pravdu a neustále se před nimi obhajujete. Nehádejte se, když to nemá smysl

Od manželství si řada lidí také slibuje větší životní změnu. Pokud si ale myslíte, že se váš partner změní ve chvíli, kdy si vzájemně navléknete prstýnek, jste na velkém omylu. Zázraky od svatby čekat nelze. Pořád je to na jednu stranu jen kus papíru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Svatba nebo život na psí knížku? Záleží na tom, jak moc se chcete (od)vázat

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Co dnes velí hvězdy? Začněte hubnout nebo ozdravovat jídelníček. Dejte si také pozor na uši a krk a chraňte svá záda. Co ještě říkají pro dnešek hvězdy?
Ptáte se, jak souvisí zrak s životním stylem? Můžeme jej ovlivnit, například stravou, pitným režimem, (ne)kouřením, ne(stresováním se), fyzickou aktivitou? Na otázku, jak souvisí zrak s naším životním stylem a jak chránit svůj zrak, nám odpověděla primářka oční kliniky.
Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.
Určitě vám neuniklo, že od jisté doby se všude kolem nás rozmohla termální kosmetika, která se krátce po uvedení na trh stala doslova must-have trendem. Ostatně, co se týče krásy, nám slibuje řadu úžasných účinků, a navíc je zcela přírodní. A právě na to, jestli, jak a proč funguje se společně podíváme.
Zvlášť v přechodných obdobích typu jaro a podzim to na ulicích vypadá velmi pestře. Někdo má i přes podzimní období ještě dnes kraťasy a sandály, zatímco jiný už obléká péřovku a kulicha. Co je zdravější? Jaké oblečení zvolit v přechodném období?
Posledním filmem režiséra Juraje Jakubiska a jeho rozloučením s diváky bude výpravná a očekávaná Perinbaba a dva světy, pokračování Jakubiskovy legendární pohádky Perinbaba. Perinbaba a dva světy vstoupí v Česku a na Slovensku do kin 7. prosince 2023
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Plánování prázdnin s dětmi školou povinnými se často rovná složité manažerské práci. Prázdniny jsou pro všechny děti radostí a úlevou od školních povinností, ale ne tak pro rodiče. Ti musí velmi pečlivě plánovat, kam se školáky. Volných dnů je totiž podstatně víc, než mají dospělí dovolené.
Ještě jste nenašla sport, který by vás skutečně a bez výhrad bavil? Začněte chodit. Tím spálíte více kalorií, než si možná myslíte. Zároveň zatočíte se stresem, zlepšíte si náladu a prospějete svému srdci.
Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.

Výběr článků

Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.

Nepřehlédněte

S postupem digitální éry a vzrůstajícím vlivem sociálních sítí se mění nejen náš každodenní život, ale i způsob, jakým procházíme světem romantických vztahů. Seznamovací aplikace se zdají být klíčem k pohodlnému a snadnému hledání partnera, přesto se s nimi vážou otázky a zážitky, které mohou ovlivnit náš citový i sociální život. Tato nová realita digitálního seznamování ovlivňuje různé aspekty mezilidských vztahů a vyvolává diskuse o pravé podstatě lásky v online prostředí.
Celé léto jste strávila v teniskách, protože vám sráží sebevědomí neposlušný vbočený palec? Nechodíte kvůli němu ani na pedikúru? V tom případě vám prozradíme, jak na něj vyzrát, abyste další léto byla do sandálů připravená.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek