Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Co s partnerem probrat ještě před zásnubami? Na tahle témata hledejte odpovědi ještě dříve, než vstoupíte do manželství

O žádosti o ruku a následné svatbě sní asi každá žena. Manželství je obrovským krokem, a i když už bohužel dost často neplatí, že vydrží navždy, je třeba si to řádně promyslet. Jste s partnerem již delší dobu a chcete se posunout dál?
manželství
Nemůžete se dočkat společného života? Pak si udělejte v pár věcech jasno.

21. 03. 2023

Svatba, manželství, děti, to všechno vztah dvou lidí bezpochyby o pořádný krok vpřed posune, ale ještě před svým velkým dnem byste si měli celou řadu věcí vyjasnit. Manželství totiž nakonec může změnit mnohem více, než jste čekali. Mluvíte spolu o plánech do budoucna dostatečně?

Nepříliš populární téma okolo financí

Nejen nevěra, ale zejména finance stojí za rozpadem velkého počtu manželství. Nevyřešené finanční záležitosti dokážou hodně zahýbat s rodinným a partnerským štěstím. Takže ještě než se rozhodnete vstoupit do svazku manželského, sedněte si společně k jednomu stolu a otevřeně si na toto téma promluvte. Možná to nebude úplně příjemné, ale je to minimálně nutné i praktické. Ať už jde o otázky na téma dluhů, společného účtu, spoření, výdajů i příjmů nebo společného jmění manželů, je potřeba všechno bez příkras probrat.

večeře
Růžové brýle jednou spadnou a pak se možná budete hodně divit.

Problémy pak nastávají hlavně ve chvíli, kdy má jen jeden z partnerů nějaké dluhy z minulosti, vztahy ale mohou být rozvrácené i tehdy, vydělává-li jeden z partnerů více a druhý méně. Ještě před tím, než se rozhodnete zasnoubit a uvažovat o svatbě si vyřešte to, jak budete hospodařit s penězi, zda budete mít společný účet nebo každý svůj, zda si zařídíte spořicí účet nebo jak budete splácet dluhy. I když zamilovaní o penězích často mluvit nechtějí, každému po čase realita strhne z očí růžové brýle a pak se můžete dostat do problémů, které vznikají často zbytečně.

Když už se rozhodnete sdílet společné jméno a bydliště, musíte si ujasnit i to, zda společně zvládnete i hospodařit. Pokud přijdete na to, že každý to ohledně financí myslí jinak, svět se nehroutí. Jen je dobré si nastavit mantinely a domluvit se na tom, jak budete fungovat. Nikde není psáno, že manželé musí mít všechny peníze na jedné hromádce. Každý můžete mít svůj účet a výdaje si můžete rozdělit spravedlivě.

K TÉMATU  Svatební sezóna je před námi. Specialistka radí, na čem rozhodně u svatby nešetřit a proč, abyste pak nebyly zklamané

Společné bydlení

Pokud jste společné bydlení ještě nestihli jako partneři vyřešit, jako manželé to budete muset udělat. Chcete být v podnájmu nebo toužíte po vlastním bydlení? Chcete žít v domečku nebo v bytě? A jak velký potřebujete prostor? Bydlení navazuje na téma financí, ale i o tom je třeba mluvit. Určitě totiž budete chtít zakládat rodinu, takže o větším bydlení uvažujte už před zásnubami.

Kdy přijdou děti?

Děti jsou dalším velkým tématem. Pokud moc toužíte po založení rodiny, ještě než si navléknete prstýnek, musíte vědět, jak je na tom váš partner. Bude chtít děti? A kdy? Mnoho mužů se zdráhá na toto téma mluvit, ženy jsou totiž na děti připravené mnohdy mnohem dříve než muži. Jestli se ale na tohle nezeptáte otevřeně, můžete se následně klidně i dlouhé roky trápit. Proto se nikdy toto téma nebojte otevřít. Koneckonců, jestliže se chcete brát, musíte oba nahlížet na téma dětí stejně. Jenže, co když si váš partner chce ještě chvíli užívat života jen ve dvou? A nebo naopak vy?

svatba
Svatba nic nezmění, ale když se nepřipravíte, může vše zkomplikovat.

Práce versus volný čas

Kromě vyloženě praktických témat, která v životě řešíme nejčastěji, byste si měli vyjasnit i to, jak budete fungovat ve volném čase. Práce totiž v dnešní době dost často zasahuje i do volného času lidí. Za následek to má zejména nedostatek společně stráveného času, což je v manželství problém. Jako partneři možná neřešíte, kolik času spolu trávíte, ale pokud už budete manželé, měli byste spolu každý den fungovat, podílet se zejména na chodu domácnosti, a to hlavně tehdy, přijdou-li děti. Nebude vás trápit, že je protějšek často v práci třeba až do večera? A budete mít společné koníčky?

K TÉMATU  Kdy posílat svatební pozvánky a na co si dát pozor?

Od manželství si řada lidí také slibuje větší životní změnu. Pokud si ale myslíte, že se váš partner změní ve chvíli, kdy si vzájemně navléknete prstýnek, jste na velkém omylu. Zázraky od svatby čekat nelze. Pořád je to na jednu stranu jen kus papíru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Svatba nebo život na psí knížku? Záleží na tom, jak moc se chcete (od)vázat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.

Nepřehlédněte

S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek