Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Co s partnerem probrat ještě před zásnubami? Na tahle témata hledejte odpovědi ještě dříve, než vstoupíte do manželství

O žádosti o ruku a následné svatbě sní asi každá žena. Manželství je obrovským krokem, a i když už bohužel dost často neplatí, že vydrží navždy, je třeba si to řádně promyslet. Jste s partnerem již delší dobu a chcete se posunout dál?
manželství
Nemůžete se dočkat společného života? Pak si udělejte v pár věcech jasno.

21. 03. 2023

Svatba, manželství, děti, to všechno vztah dvou lidí bezpochyby o pořádný krok vpřed posune, ale ještě před svým velkým dnem byste si měli celou řadu věcí vyjasnit. Manželství totiž nakonec může změnit mnohem více, než jste čekali. Mluvíte spolu o plánech do budoucna dostatečně?

Nepříliš populární téma okolo financí

Nejen nevěra, ale zejména finance stojí za rozpadem velkého počtu manželství. Nevyřešené finanční záležitosti dokážou hodně zahýbat s rodinným a partnerským štěstím. Takže ještě než se rozhodnete vstoupit do svazku manželského, sedněte si společně k jednomu stolu a otevřeně si na toto téma promluvte. Možná to nebude úplně příjemné, ale je to minimálně nutné i praktické. Ať už jde o otázky na téma dluhů, společného účtu, spoření, výdajů i příjmů nebo společného jmění manželů, je potřeba všechno bez příkras probrat.

večeře
Růžové brýle jednou spadnou a pak se možná budete hodně divit.

Problémy pak nastávají hlavně ve chvíli, kdy má jen jeden z partnerů nějaké dluhy z minulosti, vztahy ale mohou být rozvrácené i tehdy, vydělává-li jeden z partnerů více a druhý méně. Ještě před tím, než se rozhodnete zasnoubit a uvažovat o svatbě si vyřešte to, jak budete hospodařit s penězi, zda budete mít společný účet nebo každý svůj, zda si zařídíte spořicí účet nebo jak budete splácet dluhy. I když zamilovaní o penězích často mluvit nechtějí, každému po čase realita strhne z očí růžové brýle a pak se můžete dostat do problémů, které vznikají často zbytečně.

Když už se rozhodnete sdílet společné jméno a bydliště, musíte si ujasnit i to, zda společně zvládnete i hospodařit. Pokud přijdete na to, že každý to ohledně financí myslí jinak, svět se nehroutí. Jen je dobré si nastavit mantinely a domluvit se na tom, jak budete fungovat. Nikde není psáno, že manželé musí mít všechny peníze na jedné hromádce. Každý můžete mít svůj účet a výdaje si můžete rozdělit spravedlivě.

K TÉMATU  Jaké kameny k vám nejlépe ladí podle vašeho znamení?

Společné bydlení

Pokud jste společné bydlení ještě nestihli jako partneři vyřešit, jako manželé to budete muset udělat. Chcete být v podnájmu nebo toužíte po vlastním bydlení? Chcete žít v domečku nebo v bytě? A jak velký potřebujete prostor? Bydlení navazuje na téma financí, ale i o tom je třeba mluvit. Určitě totiž budete chtít zakládat rodinu, takže o větším bydlení uvažujte už před zásnubami.

Kdy přijdou děti?

Děti jsou dalším velkým tématem. Pokud moc toužíte po založení rodiny, ještě než si navléknete prstýnek, musíte vědět, jak je na tom váš partner. Bude chtít děti? A kdy? Mnoho mužů se zdráhá na toto téma mluvit, ženy jsou totiž na děti připravené mnohdy mnohem dříve než muži. Jestli se ale na tohle nezeptáte otevřeně, můžete se následně klidně i dlouhé roky trápit. Proto se nikdy toto téma nebojte otevřít. Koneckonců, jestliže se chcete brát, musíte oba nahlížet na téma dětí stejně. Jenže, co když si váš partner chce ještě chvíli užívat života jen ve dvou? A nebo naopak vy?

svatba
Svatba nic nezmění, ale když se nepřipravíte, může vše zkomplikovat.

Práce versus volný čas

Kromě vyloženě praktických témat, která v životě řešíme nejčastěji, byste si měli vyjasnit i to, jak budete fungovat ve volném čase. Práce totiž v dnešní době dost často zasahuje i do volného času lidí. Za následek to má zejména nedostatek společně stráveného času, což je v manželství problém. Jako partneři možná neřešíte, kolik času spolu trávíte, ale pokud už budete manželé, měli byste spolu každý den fungovat, podílet se zejména na chodu domácnosti, a to hlavně tehdy, přijdou-li děti. Nebude vás trápit, že je protějšek často v práci třeba až do večera? A budete mít společné koníčky?

K TÉMATU  Co dělat po rozchodu. Jak rychle zapomenout a neudělat další chyby?

Od manželství si řada lidí také slibuje větší životní změnu. Pokud si ale myslíte, že se váš partner změní ve chvíli, kdy si vzájemně navléknete prstýnek, jste na velkém omylu. Zázraky od svatby čekat nelze. Pořád je to na jednu stranu jen kus papíru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Svatba nebo život na psí knížku? Záleží na tom, jak moc se chcete (od)vázat

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Vstupte do světa, kde síla, odhodlání a vzájemná podpora tvoří základ pro dosažení kariérních výšin v roce 2024. Náš článek "Jak naplánovat a dosáhnout kariérních cílů v roce 2024" vám přináší inspiraci a konkrétní kroky, jak postavit stabilní základ pro váš profesní růst. Od strategického plánování k osobnímu rozvoji, podíváme se na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit úspěšný kariérní rok. Připravte se na podporu a motivaci od Dámské Ligy a objevte cestu ke svým kariérním cílům v roce 2024.
Modrý koník, jeden z nejpopulárnějších portálů pro ženy a matky v České republice a leader ve své kategorii na Slovensku a Viber, jedna z předních komunikačních aplikací, spojili síly, aby uživatelkám nabídly nové možnosti komunikace.
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.
Článek "Co je to Quiet Quitting? A týká se Vás?" rozkrývá fenomén tiché rezignace v pracovním prostředí. Termín označuje nenápadný odchod zaměstnanců, kteří postupně snižují svou angažovanost a odkládají své povinnosti. Dnešní článek nabízí pohled na příčiny, dopady a strategie, jak předejít této formě odchodu nebo s ní efektivně pracovat.
Hledáte studijní obor, který vám pomůže rozšířit vaše odborné znalosti a posune vás v kariéře? Studujte, i když máte málo času. Prozradíme vám, jak se vzdělávat odkudkoliv bez nutnosti účasti na lektorských setkáních.
Evropská komise vydala naléhavé varování spotřebitelům po celé Evropě týkající se několika oblíbených kosmetických produktů. Po jejich použití byly zaznamenány vážné zdravotní problémy, včetně potenciálního rizika neplodnosti. Nebezpečí tkví v chemické složce známé jako butylfenyl methylpropional, která se ve výrobcích může objevit pod názvem lilial. Tato látka, ač obdařená příjemnou květinovou vůní, byla v Evropské unii zakázána kvůli svým škodlivým účinkům na reprodukční systém. Spotřebitelé jsou vyzýváni k maximální opatrnosti a kontrole složení produktů před jejich nákupem.
Černé tečky jsou noční můrou nás všech. Objeví se již pár dní poté, co opustíme kosmetický salón, a vracejí se s železnou pravidelností. Možná jste ale ještě nepřišli na správný způsob, jak na ně. Máme pro vás TOP tipy, jak s nimi zatočit!

Výběr článků

„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
Rychlé odmítnutí rande je jediný způsob, jak muži na rovinu říci, že vás nezajímá. Jestliže opravdu nemáte zájem o osobní setkání, musíte mu říci své stanovisko co nejdříve a nekompromisně. Jak?
Schyluje se u vás k milníku v podobě čtyřicátých narozenin? Těšte se na to, že konečně odhodíte stud a začněte si to v posteli pořádně užívat. Co dalšího vás čeká a co s tím má společného smartphone? Bude hrát s vámi nebo proti vám?

Nepřehlédněte

Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek