Domů » Vztahy » Dopřáváte si ranní sex? Měli byste! Na zdraví má blahodárný vliv
Vztahy Životní styl

Dopřáváte si ranní sex? Měli byste! Na zdraví má blahodárný vliv

ranní sex
Ranní sex má pozitivní dopad na vaše zdraví. (foto: 123Rf)
Ranní sex rozhodně má něco do sebe. Většina z nás se mu ale vyhýbá a to je velká škoda. Věděli jste, že sex po ránu má podobné účinky jako třeba ranní káva?

Ranní sex rozhodně má něco do sebe. Většina z nás se mu ale vyhýbá a to je velká škoda. Věděli jste, že sex po ránu má podobné účinky jako třeba ranní káva?

Mějte hezký den už od jeho startu!

Lze začít ráno příjemněji, nežli milováním s partnerem? Za nás tedy není mnoho možností, které by zrovna takovému začátku nového dne mohly konkurovat. Určitě se shodneme na tom, že dopřát si sex hned po probuzení je způsob, jak se pozitivně naladit na celý den. Proč toho nevyužít?

Jak ranní sex prospívá? Budete se divit!

Možná i vy patříte k ženám, které se rannímu sexu vyhýbají a jednoduše si ho nedopřávají. Mnohem raději si na partnera uděláte čas během dne, nebo se milujete klasicky po večerech. Jenže to je nuda, navíc my víme, že ranní sex může vašemu zdraví prospět. Chcete vědět jak?

ranní sex
Proč si hned po probuzení dopřát ranní sex? (foto: pexels.com)

Vyplavíte do těla hormony štěstí

Není nic horšího, nežli se probudit do špatné nálady. Všechno vidíte černě, na ostatní se mračíte. To prostě nikdo nechce. Když se ale hned po ránu pomilujete, nic takového jako špatná nálada a den pod psa vám rozhodně hrozit nebude. Vaše tělo totiž zaplavíte hormonem štěstí, ze kterého budete čerpat ještě 24 hodin poté!

Zbavíte se stresu

To jde tak trochu ruku v ruce s bodem výše. Dneska je stále více lidí ve stresu, protože na sebe nakládají mnoho povinností a následně se perou se starostmi, které je jednoduše deptají. Možná to dost dobře znáte. A víte co? Dopřejte si po probuzení kvalitní milování a stres se dá na odchod.

Budete vypadat mladší

Jasně, že po ranním sexu rázem jako mávnutím kouzelného proutku nebudete vypadat jako puberťačka, ale odborníci jsou toho názoru, že (pravidelný) ranní sex uvolňuje do těla beta endorfiny společně s protizánětlivými molekulami, díky kterým můžete vypadat mladší. A která žena by to nechtěla, že?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na anální sex? Jednoduchý návod, díky kterému si TO užijete

Nevíte, jak uspokojit partnera? Naučte se správně komunikovat na téma sex