Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Dopřáváte si ranní sex? Měli byste! Na zdraví má blahodárný vliv

Ranní sex rozhodně má něco do sebe. Většina z nás se mu ale vyhýbá a to je velká škoda. Věděli jste, že sex po ránu má podobné účinky jako třeba ranní káva?
ranní sex
Ranní sex má pozitivní dopad na vaše zdraví. (foto: 123Rf)

01. 12. 2021

Ranní sex rozhodně má něco do sebe. Většina z nás se mu ale vyhýbá a to je velká škoda. Věděli jste, že sex po ránu má podobné účinky jako třeba ranní káva?

Mějte hezký den už od jeho startu!

Lze začít ráno příjemněji, nežli milováním s partnerem? Za nás tedy není mnoho možností, které by zrovna takovému začátku nového dne mohly konkurovat. Určitě se shodneme na tom, že dopřát si sex hned po probuzení je způsob, jak se pozitivně naladit na celý den. Proč toho nevyužít?

Jak ranní sex prospívá? Budete se divit!

Možná i vy patříte k ženám, které se rannímu sexu vyhýbají a jednoduše si ho nedopřávají. Mnohem raději si na partnera uděláte čas během dne, nebo se milujete klasicky po večerech. Jenže to je nuda, navíc my víme, že ranní sex může vašemu zdraví prospět. Chcete vědět jak?

ranní sex
Proč si hned po probuzení dopřát ranní sex? (foto: pexels.com)

Vyplavíte do těla hormony štěstí

Není nic horšího, nežli se probudit do špatné nálady. Všechno vidíte černě, na ostatní se mračíte. To prostě nikdo nechce. Když se ale hned po ránu pomilujete, nic takového jako špatná nálada a den pod psa vám rozhodně hrozit nebude. Vaše tělo totiž zaplavíte hormonem štěstí, ze kterého budete čerpat ještě 24 hodin poté!

Zbavíte se stresu

To jde tak trochu ruku v ruce s bodem výše. Dneska je stále více lidí ve stresu, protože na sebe nakládají mnoho povinností a následně se perou se starostmi, které je jednoduše deptají. Možná to dost dobře znáte. A víte co? Dopřejte si po probuzení kvalitní milování a stres se dá na odchod.

Budete vypadat mladší

Jasně, že po ranním sexu rázem jako mávnutím kouzelného proutku nebudete vypadat jako puberťačka, ale odborníci jsou toho názoru, že (pravidelný) ranní sex uvolňuje do těla beta endorfiny společně s protizánětlivými molekulami, díky kterým můžete vypadat mladší. A která žena by to nechtěla, že?

K TÉMATU  Je bývalý partner problém? 4 doporučení, jak s ním vycházet

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na anální sex? Jednoduchý návod, díky kterému si TO užijete

Nevíte, jak uspokojit partnera? Naučte se správně komunikovat na téma sex

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.

Nepřehlédněte

Hledáte originální tipy na výlety v okolí vašeho bydliště, nebo se rádi podíváte i do jiných krajů České republiky? Přinášíme vám nový seriál, v němž vám prozradíme tipy na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ze všech krajů naší země.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek