Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Dopřáváte si ranní sex? Měli byste! Na zdraví má blahodárný vliv

Ranní sex rozhodně má něco do sebe. Většina z nás se mu ale vyhýbá a to je velká škoda. Věděli jste, že sex po ránu má podobné účinky jako třeba ranní káva?
ranní sex
Ranní sex má pozitivní dopad na vaše zdraví. (foto: 123Rf)

01. 12. 2021

Ranní sex rozhodně má něco do sebe. Většina z nás se mu ale vyhýbá a to je velká škoda. Věděli jste, že sex po ránu má podobné účinky jako třeba ranní káva?

Mějte hezký den už od jeho startu!

Lze začít ráno příjemněji, nežli milováním s partnerem? Za nás tedy není mnoho možností, které by zrovna takovému začátku nového dne mohly konkurovat. Určitě se shodneme na tom, že dopřát si sex hned po probuzení je způsob, jak se pozitivně naladit na celý den. Proč toho nevyužít?

Jak ranní sex prospívá? Budete se divit!

Možná i vy patříte k ženám, které se rannímu sexu vyhýbají a jednoduše si ho nedopřávají. Mnohem raději si na partnera uděláte čas během dne, nebo se milujete klasicky po večerech. Jenže to je nuda, navíc my víme, že ranní sex může vašemu zdraví prospět. Chcete vědět jak?

ranní sex
Proč si hned po probuzení dopřát ranní sex? (foto: pexels.com)

Vyplavíte do těla hormony štěstí

Není nic horšího, nežli se probudit do špatné nálady. Všechno vidíte černě, na ostatní se mračíte. To prostě nikdo nechce. Když se ale hned po ránu pomilujete, nic takového jako špatná nálada a den pod psa vám rozhodně hrozit nebude. Vaše tělo totiž zaplavíte hormonem štěstí, ze kterého budete čerpat ještě 24 hodin poté!

Zbavíte se stresu

To jde tak trochu ruku v ruce s bodem výše. Dneska je stále více lidí ve stresu, protože na sebe nakládají mnoho povinností a následně se perou se starostmi, které je jednoduše deptají. Možná to dost dobře znáte. A víte co? Dopřejte si po probuzení kvalitní milování a stres se dá na odchod.

Budete vypadat mladší

Jasně, že po ranním sexu rázem jako mávnutím kouzelného proutku nebudete vypadat jako puberťačka, ale odborníci jsou toho názoru, že (pravidelný) ranní sex uvolňuje do těla beta endorfiny společně s protizánětlivými molekulami, díky kterým můžete vypadat mladší. A která žena by to nechtěla, že?

K TÉMATU  Zamilovaná v sedmdesáti. Možná říkají, že jste divná. Nedejte se, je to normální

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na anální sex? Jednoduchý návod, díky kterému si TO užijete

Nevíte, jak uspokojit partnera? Naučte se správně komunikovat na téma sex

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Když Karel Gott zemřel, byla to doslova národní tragédie. Mnoho lidí ukázalo velkou vlnu solidarity, která spočívala jak ve velkém množství vzkazů, které dostávala manželka Ivana.
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
Už máte zkušenost s rybičkami? Nebo své první akvárko teprve zakládáte? Ani v jednom případě se nemusíte ničeho bát. Chovat krevetky mohou klidně i začátečníci. Navíc jsou doslova a do písmene pastvou pro oko.
A je to tady zase! S blížící se menstruací se pleť mnoha z nás změní v pastvu roztodivných kožních problémů, za nimiž stojí změna hladiny hormonů. A i když jsme si pubertou a kožními problémy prošly už dávno, hormonální akné umí potrápit v jakémkoliv věku.
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
Právě je ten pravý čas promyslet si, čím si vaši zahradu zkrášlíte. Přinášíme několik tipů na zahradní nábytek, díky kterému bude vaše zahrada nádherná, zabydlená a útulná.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se v současné době podepisují na zdravotním stavu velkého procenta populace. Tyto každodenní návyky přinášejí mimo jiné i bolestivé otoky nohou a podporují vznik křečových žil. Jak se s těmito běžnými, avšak velmi nepříjemnými problémy vypořádat?
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Jak už název “ugly shoes” napovídá, tyto boty nejsou na první pohled žádnými krasavci. Přesto si je módní svět zamiloval a už několik sezón vévodí žebříčkům největších trendů. V čem tkví jejich kouzlo a proč si je vůbec lidé pořizují, když jsou vlastně ošklivé?
Nikdo nestojí o takovou bolest, jaká zánět močového měchýře provází. Většinou následuje po prochladnutí a trvá několik dní. Jsou však bylinky, které vám pomohou, aby vás nic z toho nepotkalo. Které?
Celulitida, známá také jako pomerančová kůže, je něco, co žádná žena nechce. Bohužel celulitidou trpí jen ženy a to téměř všechny.

Výběr článků

Žádná domácnost se neobejde bez jídelního stolu. Mezi všemi vyniká stůl z masivu, bytelný a odolný nábytek z masivního dřeva. Můžete vybírat z nespočtu tvarů i materiálů, jako dub, buk, ale i borovice nebo jedle. Stůl z masivu se stane dominantou vaší kuchyně nebo obývacího pokoje.
Český jazyk a jeho gramatika není vaší silnou stránkou? Žádný učený z nebe nespadl, pomůžeme vám naučit se alespoň psát správně velká a malá písmena u všeho, co souvisí s Vánocemi. Pak můžete bez obav začít rozesílat vánoční přání.
Ano, saláty jsou lehké, plné vitamínů a osvěží. Že vás ale nezasytí a máte po nich hlad? Prozradíme vám, jak to udělat, aby vám po salátu nekručelo v žaludku a ještě patřil do dietního jídelníčku. Pak vám hubnutí půjde samo. Zkuste to!

Nepřehlédněte

Luxusní sídlo v australské provincii Victoria pochází už z 80. let. Armadale House prošel kompletní rekonstrukcí a je z něj moderní rezidence snů.
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek