Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Vlasy jsou korunou krásy - a tak na ně i řada žen pohlíží. Ve chvíli, kdy začnou padat a jejich lesk se ztrácí, začínají panikařit a ptát se, jak proti těmto dopadům mohou bojovat, jak jim mohou čelit. Pokud by se zeptaly svých kadeřníků, ti by jim odpověděli jedno - vše začíná u správné péče.  
jak pečovat o vlasy v zimě
Vlasy v zimě trpí. Jak se o ně starat? (Foto: 123RF)

28. 10. 2021

Během zimy naše vlasy velmi trpěly. A ostatně trpí i nadále, protože venkovní teploty jsou jako na houpačce. Mnozí si říkají, že výkyvy hodnot, které ukazuje teploměr, mají negativní vliv jenom na imunitní systém člověka, ale není tomu tak – vliv mají i na naše vlasy, které najednou ztrácí svou zdravost i jas.  Jak tedy pečovat o vlasy v zimě, aby chladné období zvládly?

Klíčem ke krásným vlasům je správné umývání 

Pokud se ptáte, jak k péči o vlasy přistupovat, je to prosté – začněte u mytí vlasů. Řada žen právě v tomto velmi chybuje, což se negativně projevuje na jejich bujné kštici. Řada žen si myje vlasy zacuchané a češe si je až v okamžiku, kdy vyjde ze sprchy nebo z vany.  

Jak je to správně, ptáte se? Před umytím vlasů si je řádně pročešte, abyste se zbavili posledních zbytků, které vám ve vlasech zůstaly po použití stylingových přípravků. Poté se pusťte do mytí vlasů, kdy dáte přednost vlažnější, ne-li studené vodě. Horké se vyhněte obloukem, jelikož ta ničí strukturu vaší kštice. Navíc tolik nerozevírá pokožku hlavy a vlasové cibulky tak nemají tendenci vypadávat.  

Při mytí vlasů používejte vhodný šampon a kondicionér. Tyto produkty by neměly obsahovat chemické složení a alkohol, který má tendenci vlasy vysušovat. V žádném případě nepoužívejte jenom šampon – pouze v kombinaci se zmiňovaným kondicionérem se dočkáte takových výsledků, po jakých prahnete. Zatímco šampon rozevírá vlasovou cibulku a zbavuje vlasy nečistot a mastnoty, kondicionér ji zase uzavírá a dodává jí konečný lesklý, zdravý a silný vzhled.  

Posledním krokem je důkladné vymytí použitých přípravků. Dejte si s tím záležet, zbytky kosmetických vlasových produktů mohou vést k zatížení vlasů a k zatížení pokožky hlavy. Následovat může i tvorba lupů, se kterými se pak bojuje velmi těžce. 

K TÉMATU  Jak na popraskané paty? Věnujte svým chodidlům dostatek péče

Pozor na horký vzduch 

Čemu byste se měli vyvarovat, tak horkému vzduchu. Pokud si stojíte za tím, že vaše vlasy fén potřebují a že jim přirozené schnutí neprospívá, používejte vlažný, ne-li zcela studený vzduch. Sice s jeho pomocí vyfoukáte vlasy pomaleji, na druhou stranu šetrněji.  

Řada kadeřníků doporučuje zprvu foukat na vyšší teplotu, ovšem poslední fázi foukání ponechat na nejnižším stupni, čímž se vlasy zafixují a uzavřou. Myslet se musí samozřejmě na přípravky na vlasy, které zabrání jejich přílišnému poškození.  

Používejte správný kartáč 

Na co řada žen zapomíná, tak na to, jak důležitý je obyčejný kartáč. Sáhnout po tom nejlevnějším se nejeví jako ten nejlepší nápad. Podle kadeřníků jsou nejvhodnější takzvané ploché kartáče, které mají štětiny relativně daleko od sebe. Vlasy “projíždí” snadno a velmi šetrně, bez zadrhávání.  

Když budete v rukou držet správný kartáč, měli byste také vědět, jak ho používat. Při česání vaší kštice začínejte od konečků, poté postupujte výš a výš, až se dostanete ke konečkům vlasů.  

Pozor na gumičky! 

Velkým škůdcem vlasů jsou bohužel gumičky. Culík nebo drdol patří mezi oblíbené účesy mnoha žen, ovšem pokud na tyto účesy použijí příliš tvrdé a velmi stahující gumičky s kovovými prvky, může to vést k poškození šupinaté vrstvy i struktuře vlasů.  

Ideální volbou jsou pružné gumičky, které jsou z umělé hmoty a bez zmiňovaného kovového spoje. Sáhnout tedy můžete po dnes velmi oblíbených spirálových gumičkách. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Problém padání vlasů: Co všechno za ním stojí? Jak poznáte, že máte problém a jak dostat vlasy opět do kondice a rovnováhy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
Kde začít? Anální sex rozhodně nepatří mezi okrajové praktiky, ale přesto se mu spousta párů z rozličných důvodů vyhýbá. Obvykle kvůli strachu z neznámého. Přeci jen jde o milování, které je opředeno různými mýty, polopravdami a absolutními nepravdami. V tomto článku se dozvíte důležitá fakta i rady, jak si první milování „do zadku“ užít bez rizika bolesti či „voňavé“ nehody.
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.

Nepřehlédněte

Konečně jsme s kamarády vyrazili oslavit to, že nemusíme sedět zavření doma a otevřeli se hospody. Vydali jsme se na párty a zábava nebrala konce. Pití teklo proudem. Bohužel se mi pak stalo něco, na co v životě nezapomenu, i když si to prakticky nepamatuju. Až s pomocí přátel jsem nakonec zjistila, co všechno se tu noc dělo.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek