Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Vlasy jsou korunou krásy - a tak na ně i řada žen pohlíží. Ve chvíli, kdy začnou padat a jejich lesk se ztrácí, začínají panikařit a ptát se, jak proti těmto dopadům mohou bojovat, jak jim mohou čelit. Pokud by se zeptaly svých kadeřníků, ti by jim odpověděli jedno - vše začíná u správné péče.  
jak pečovat o vlasy v zimě
Vlasy v zimě trpí. Jak se o ně starat? (Foto: 123RF)

28. 10. 2021

Během zimy naše vlasy velmi trpěly. A ostatně trpí i nadále, protože venkovní teploty jsou jako na houpačce. Mnozí si říkají, že výkyvy hodnot, které ukazuje teploměr, mají negativní vliv jenom na imunitní systém člověka, ale není tomu tak – vliv mají i na naše vlasy, které najednou ztrácí svou zdravost i jas.  Jak tedy pečovat o vlasy v zimě, aby chladné období zvládly?

Klíčem ke krásným vlasům je správné umývání 

Pokud se ptáte, jak k péči o vlasy přistupovat, je to prosté – začněte u mytí vlasů. Řada žen právě v tomto velmi chybuje, což se negativně projevuje na jejich bujné kštici. Řada žen si myje vlasy zacuchané a češe si je až v okamžiku, kdy vyjde ze sprchy nebo z vany.  

Jak je to správně, ptáte se? Před umytím vlasů si je řádně pročešte, abyste se zbavili posledních zbytků, které vám ve vlasech zůstaly po použití stylingových přípravků. Poté se pusťte do mytí vlasů, kdy dáte přednost vlažnější, ne-li studené vodě. Horké se vyhněte obloukem, jelikož ta ničí strukturu vaší kštice. Navíc tolik nerozevírá pokožku hlavy a vlasové cibulky tak nemají tendenci vypadávat.  

Při mytí vlasů používejte vhodný šampon a kondicionér. Tyto produkty by neměly obsahovat chemické složení a alkohol, který má tendenci vlasy vysušovat. V žádném případě nepoužívejte jenom šampon – pouze v kombinaci se zmiňovaným kondicionérem se dočkáte takových výsledků, po jakých prahnete. Zatímco šampon rozevírá vlasovou cibulku a zbavuje vlasy nečistot a mastnoty, kondicionér ji zase uzavírá a dodává jí konečný lesklý, zdravý a silný vzhled.  

Posledním krokem je důkladné vymytí použitých přípravků. Dejte si s tím záležet, zbytky kosmetických vlasových produktů mohou vést k zatížení vlasů a k zatížení pokožky hlavy. Následovat může i tvorba lupů, se kterými se pak bojuje velmi těžce. 

K TÉMATU  Jak vybrat dobře padnoucí podprsenku, aniž bychom ji museli zkoušet

Pozor na horký vzduch 

Čemu byste se měli vyvarovat, tak horkému vzduchu. Pokud si stojíte za tím, že vaše vlasy fén potřebují a že jim přirozené schnutí neprospívá, používejte vlažný, ne-li zcela studený vzduch. Sice s jeho pomocí vyfoukáte vlasy pomaleji, na druhou stranu šetrněji.  

Řada kadeřníků doporučuje zprvu foukat na vyšší teplotu, ovšem poslední fázi foukání ponechat na nejnižším stupni, čímž se vlasy zafixují a uzavřou. Myslet se musí samozřejmě na přípravky na vlasy, které zabrání jejich přílišnému poškození.  

Používejte správný kartáč 

Na co řada žen zapomíná, tak na to, jak důležitý je obyčejný kartáč. Sáhnout po tom nejlevnějším se nejeví jako ten nejlepší nápad. Podle kadeřníků jsou nejvhodnější takzvané ploché kartáče, které mají štětiny relativně daleko od sebe. Vlasy “projíždí” snadno a velmi šetrně, bez zadrhávání.  

Když budete v rukou držet správný kartáč, měli byste také vědět, jak ho používat. Při česání vaší kštice začínejte od konečků, poté postupujte výš a výš, až se dostanete ke konečkům vlasů.  

Pozor na gumičky! 

Velkým škůdcem vlasů jsou bohužel gumičky. Culík nebo drdol patří mezi oblíbené účesy mnoha žen, ovšem pokud na tyto účesy použijí příliš tvrdé a velmi stahující gumičky s kovovými prvky, může to vést k poškození šupinaté vrstvy i struktuře vlasů.  

Ideální volbou jsou pružné gumičky, které jsou z umělé hmoty a bez zmiňovaného kovového spoje. Sáhnout tedy můžete po dnes velmi oblíbených spirálových gumičkách. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Problém padání vlasů: Co všechno za ním stojí? Jak poznáte, že máte problém a jak dostat vlasy opět do kondice a rovnováhy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Díky své divoké touze po nezávislosti bývá Štír mylně zaměňován s ohnivými znameními. Štíři ve skutečnosti ale patří k vodnímu znamení, která bývají citlivá a hluboce emotivní. Jsou to velice přátelští a loajální lidé, vzhledem ke své autentičnosti jim navazování kontaktů jde velice snadno. Pro své nejbližší je ochoten se obětovat.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.

Nepřehlédněte

Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek