Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Vlasy jsou korunou krásy - a tak na ně i řada žen pohlíží. Ve chvíli, kdy začnou padat a jejich lesk se ztrácí, začínají panikařit a ptát se, jak proti těmto dopadům mohou bojovat, jak jim mohou čelit. Pokud by se zeptaly svých kadeřníků, ti by jim odpověděli jedno - vše začíná u správné péče.  
jak pečovat o vlasy v zimě
Vlasy v zimě trpí. Jak se o ně starat? (Foto: 123RF)

28. 10. 2021

Během zimy naše vlasy velmi trpěly. A ostatně trpí i nadále, protože venkovní teploty jsou jako na houpačce. Mnozí si říkají, že výkyvy hodnot, které ukazuje teploměr, mají negativní vliv jenom na imunitní systém člověka, ale není tomu tak – vliv mají i na naše vlasy, které najednou ztrácí svou zdravost i jas.  Jak tedy pečovat o vlasy v zimě, aby chladné období zvládly?

Klíčem ke krásným vlasům je správné umývání 

Pokud se ptáte, jak k péči o vlasy přistupovat, je to prosté – začněte u mytí vlasů. Řada žen právě v tomto velmi chybuje, což se negativně projevuje na jejich bujné kštici. Řada žen si myje vlasy zacuchané a češe si je až v okamžiku, kdy vyjde ze sprchy nebo z vany.  

Jak je to správně, ptáte se? Před umytím vlasů si je řádně pročešte, abyste se zbavili posledních zbytků, které vám ve vlasech zůstaly po použití stylingových přípravků. Poté se pusťte do mytí vlasů, kdy dáte přednost vlažnější, ne-li studené vodě. Horké se vyhněte obloukem, jelikož ta ničí strukturu vaší kštice. Navíc tolik nerozevírá pokožku hlavy a vlasové cibulky tak nemají tendenci vypadávat.  

Při mytí vlasů používejte vhodný šampon a kondicionér. Tyto produkty by neměly obsahovat chemické složení a alkohol, který má tendenci vlasy vysušovat. V žádném případě nepoužívejte jenom šampon – pouze v kombinaci se zmiňovaným kondicionérem se dočkáte takových výsledků, po jakých prahnete. Zatímco šampon rozevírá vlasovou cibulku a zbavuje vlasy nečistot a mastnoty, kondicionér ji zase uzavírá a dodává jí konečný lesklý, zdravý a silný vzhled.  

Posledním krokem je důkladné vymytí použitých přípravků. Dejte si s tím záležet, zbytky kosmetických vlasových produktů mohou vést k zatížení vlasů a k zatížení pokožky hlavy. Následovat může i tvorba lupů, se kterými se pak bojuje velmi těžce. 

K TÉMATU  Jak obnovit přirozenou krásu vlasů? Vyzkoušejte metodu No poo!

Pozor na horký vzduch 

Čemu byste se měli vyvarovat, tak horkému vzduchu. Pokud si stojíte za tím, že vaše vlasy fén potřebují a že jim přirozené schnutí neprospívá, používejte vlažný, ne-li zcela studený vzduch. Sice s jeho pomocí vyfoukáte vlasy pomaleji, na druhou stranu šetrněji.  

Řada kadeřníků doporučuje zprvu foukat na vyšší teplotu, ovšem poslední fázi foukání ponechat na nejnižším stupni, čímž se vlasy zafixují a uzavřou. Myslet se musí samozřejmě na přípravky na vlasy, které zabrání jejich přílišnému poškození.  

Používejte správný kartáč 

Na co řada žen zapomíná, tak na to, jak důležitý je obyčejný kartáč. Sáhnout po tom nejlevnějším se nejeví jako ten nejlepší nápad. Podle kadeřníků jsou nejvhodnější takzvané ploché kartáče, které mají štětiny relativně daleko od sebe. Vlasy “projíždí” snadno a velmi šetrně, bez zadrhávání.  

Když budete v rukou držet správný kartáč, měli byste také vědět, jak ho používat. Při česání vaší kštice začínejte od konečků, poté postupujte výš a výš, až se dostanete ke konečkům vlasů.  

Pozor na gumičky! 

Velkým škůdcem vlasů jsou bohužel gumičky. Culík nebo drdol patří mezi oblíbené účesy mnoha žen, ovšem pokud na tyto účesy použijí příliš tvrdé a velmi stahující gumičky s kovovými prvky, může to vést k poškození šupinaté vrstvy i struktuře vlasů.  

Ideální volbou jsou pružné gumičky, které jsou z umělé hmoty a bez zmiňovaného kovového spoje. Sáhnout tedy můžete po dnes velmi oblíbených spirálových gumičkách. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Problém padání vlasů: Co všechno za ním stojí? Jak poznáte, že máte problém a jak dostat vlasy opět do kondice a rovnováhy?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní společnost často klade na ženy tlak ve smyslu partnerských vztahů, ačkoliv mnohé z nás volí cestu svobody a samostatnosti. Proč je ale tak často stigmatizováno být single, zejména když se jedná o vlastní rozhodnutí? V dnešním článku na Dámské Lize prozkoumáváme realitu života jako single ženy a zkoumáme, jak to, že jsme samy, může být prospěšné a osvobozující rozhodnutí, nikoli něco, co bychom měly vnímat jako nedostatek
Napadlo vás někdy, že když partnerovi řeknete, jak roztomile vypadá třeba při opravě sekačky, že mu vlastně nelichotíte? Ba naopak, že mu to může velmi vadit? Prozradíme vám 10 komplimentů, po kterých váš partner opravdu netouží.
Na stromech žloutne listí, venku se střídá déšť, vítr a mlha, je čas na změnu šatníku. Po letních měsících zase vytáhnout podzimní kabáty a bundy. Před ochlazením se musíme chránit (ledaže byste byli velcí otužilci). Potřebujete kabát nový? Tohle vše by měl splňovat.
Bolest při pohlavním styku, bolestivá menstruace a problémy s početím. To všechno se může skrývat pod diagnózou endometriózy. Endometrióza je gynekologické onemocnění, které postihuje řadu žen především v plodném věku.
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Dokonalý trávník už pro vás nemusí být jen pouhý sen. A to navzdory tomu, že máte doma děti či psa, kteří dávají zahradě každý den zabrat. S triky, které vám představíme v našem dnešním článku, pro vás bude údržba trávníku hračka.
Oblečte se do barev a vyjděte z šedivého průměru. A že máte o pár let nebo pár kilo víc? Vždyť nemusíte zkoušet módní výstřelky. Městská dáma nad šedesát v rozervaných džínách nám přijde trochu přes čáru, ale je spousta dalších možností, jak se cítit skvěle v každém věku i těle.
Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte, co byste se svojí láskou podnikli? Nebo jenom hledáte atraktivní destinaci, kterou navštívíte při další letní dovolené? Nemusíte vždy jezdit tam, kam většina lidí. Zajeďte si za romantikou, která se vám doslova vryje pod kůži.
Nestíháte sníst banány včas a pak vám doma zčernají? Myslíte si, že přezrálé a již na první pohled nehezké banány už se nedají jíst? Možná už vám nebudou chutnat jen tak, ale můžete si z nich připravit dezert nebo třeba zmrzlinu. Jak můžete zužitkovat přezrálé banány? Určitě na mnoho způsobů, vyzkoušejte tyto recepty. A využít pak můžete i samotné slupky, které byste za normálních okolností vyhodili.
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Slyšet za dveřmi ložnice „dneska ne, miláčku“ je pro mnohé muže doslova noční můra. Není tajemstvím, že jsou muži náruživější a mohli by „to“ mít klidně každý den. I několikrát. Ženy v tomto zájmu a potřebách mnohdy pokulhávají. A jsou situace, kdy i zadaná žena, která by mohla mít sex denně, začne intimní radovánky odmítat. Proč?

Výběr článků

Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.
Někdo si o Vánocích libuje v koledách a tradičních českých svátečních písničkách, někdo se zase nemůže nabažit zahraniční tvorby. Hudba zkrátka v předvánočním období nesmí scházet, a to zejména při pečení cukroví, balení dárků, strojení stromečku či zdobení bytu. A pro příznivce vánoční hudby tu máme výběr nestárnoucích songů, u kterých se během zimních svátků vyplatí otočit volume doprava.
Matkou se můžete stát i po čtyřicítce. A to s přehledem. Které celebrity jdou příkladem? Podívejte se.

Nepřehlédněte

Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Zboží z Německa a Německé potraviny - slova, která vyvolávají v mysli mnoha lidí asociace na vynikající kvalitu a špičkové produkty. Pro moderní ženy, které dbají na svůj životní styl a chtějí nakupovat inteligentně, je Německo vynikajícím zdrojem kvalitních výrobků a příležitostí k úsporám. V tomto článku vám přinášíme praktické tipy, jak se stát mistrkou nakupování a získat ty nejlepší produkty z Německa, aniž byste zbytečně utrácely.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek