Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Nejdivnější diety, které někdo opravdu držel

Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
nejdivnější diety
Jaké diety raději nedržet? (Foto: 123RF)

01. 07. 2021

Limonádová strava

Mezi nejdivnější diety patří limonádová strava. Zpěvačka Beyoncé v jednom rozhovoru přiznala, že jednou jedla za účelem diety pouze limonády, javorový sirup a kajenský pepř. Přesně tak – žádné jídlo, pouze koření a nápoje. Jelikož potřebovala rychle zhubnout, volba padla na extrémní metodu.

Ve filmu Ďábel nosí Pradu jedna z postav držela zase dietu sýrovou. Celý den nic nejedla, a když měla opravdu hlad, snědla kousek sýra. Tak tohle rozhodně nedoporučujeme.

Jen dětská výživa

Někteří američtí odborníci na výživu radí o něco lepší fígl: dětskou výživu. Třeba herečka Reese Witherspoon jedla 14 skleniček s dětskou výživou denně a někdy je doplnila o stravu jako je vařená zelenina nebo grilované ryby.

Tento typ diety není nejhorší, musíte jen pochopit, že hubnutí se neděje kvůli kouzlu dětského jídla, ale jednoduše proto, že jíte opravdu málo. Žádný dobrý odborník na výživu to ale z dlouhodobého hlediska neschválí. Raději proto jezte střídmě a často.

Je libo dva vaječné bílky a pečené kuře?

Matthew McConaughey zase během několika dní jedl jen dva vaječné bílky a pečené kuře. Všechno pak zapíjel dietní kolou. Zní to opravdu drasticky. Taky že nikomu nedoporučuje, aby tuto zkušenost po něm opakoval. Dokonce se nechal slyšet, že je tato strava nezdravá, a vzpomíná, že po skončení natáčení se vrhl na rychlé občerstvení jako šílenec a několik dní se nezastavil.

Proto se raději nevrhejte do žádných drastických diet, mohly by skončit velice podobně a výsledek by byl tentam.

Dieta se zelnou polévkou

Tato „tekutá strava“ byla populární v 50. a 60. letech mezi ženami v amerických domácnostech. Věřilo se, že zelná polévka pomáhá zhubnout až 5 kg týdně: jedná se o nízkokalorický produkt s téměř žádným obsahem tuku.

K TÉMATU  Nové studio BodyBody v centru Prahy! Karlovo náměstí je šestou lokalitou v Praze, kde bylo otevřeno fitness studio s EMS tréninkem

Pravdou nicméně taky je, že při dlouhodobém užívání takové diety se objevily vedlejší účinky – ženy trpěly neustálými závratěmi a únavou. Lékaři tehdy apelovali na to, aby ženy od takových razantních diet raději upustily a neriskovaly, že si zničí zdraví.

Půst má staré kořeny

Samozřejmě víme, že půsty jsou velmi silně provázané s náboženstvím, především pak s křesťanstvím. Mnoho lidí se na půst dává i dnes, a to za účelem zhubnutí a vyčištění těla. Velmi decentní půst je půst páteční, kdy si odmítnete veškeré maso a sladkosti. Nakonec můžete zůstat třeba jen o vodě nebo suchém chlebu. Jsou ale i diety přísnější, jednou z nich je 40denní půst o vodě. Bohužel se nedomníváme, že se jeho konce vaše tělesná schránka dočká ve zdraví.

Biblická strava

Když jsme se lehce dotkli náboženství, ještě u něho zůstaneme. Víte, že existuje tzv. biblická dieta?  Americký herec Chris Pratt na začátku tohoto roku oznámil, že si přečetl Starý zákon a rozhodl se řídit se pokyny proroka Daniela a za účelem rychlého zhubnutí se rozhodl jíst jen ovoce, zeleninu, obiloviny, luštěniny a ořechy a také komunikovat více s Bohem.

Meditace a sluneční svit

Asi nejdivnější dietu vymyslela jedna americká sekta, která podporovala „stravování“ formované meditací a slunečním světlem. Do takové stravy nebylo zahrnuto žádné jídlo ani voda! Každému je samozřejmě jasné, že tato dieta trvala jen pár dní a nemohla skončit nijak jinak než fiaskem.

Naštěstí se herečka Michelle Pfeiffer této diety rychle vzdala, než jí dokázala ublížit, a dnes dodržuje speciální veganskou dietu, která je ve světě docela oblíbená.

A jakou dietu držíte vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Keto-dieta, hloupý výmysl, nebo super fígl jak zhubnout?

Nemáte čas na zdravé jídlo? Řešením je krabičková dieta!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek