Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Nejdivnější diety, které někdo opravdu držel

Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
nejdivnější diety
Jaké diety raději nedržet? (Foto: 123RF)

01. 07. 2021

Limonádová strava

Mezi nejdivnější diety patří limonádová strava. Zpěvačka Beyoncé v jednom rozhovoru přiznala, že jednou jedla za účelem diety pouze limonády, javorový sirup a kajenský pepř. Přesně tak – žádné jídlo, pouze koření a nápoje. Jelikož potřebovala rychle zhubnout, volba padla na extrémní metodu.

Ve filmu Ďábel nosí Pradu jedna z postav držela zase dietu sýrovou. Celý den nic nejedla, a když měla opravdu hlad, snědla kousek sýra. Tak tohle rozhodně nedoporučujeme.

Jen dětská výživa

Někteří američtí odborníci na výživu radí o něco lepší fígl: dětskou výživu. Třeba herečka Reese Witherspoon jedla 14 skleniček s dětskou výživou denně a někdy je doplnila o stravu jako je vařená zelenina nebo grilované ryby.

Tento typ diety není nejhorší, musíte jen pochopit, že hubnutí se neděje kvůli kouzlu dětského jídla, ale jednoduše proto, že jíte opravdu málo. Žádný dobrý odborník na výživu to ale z dlouhodobého hlediska neschválí. Raději proto jezte střídmě a často.

Je libo dva vaječné bílky a pečené kuře?

Matthew McConaughey zase během několika dní jedl jen dva vaječné bílky a pečené kuře. Všechno pak zapíjel dietní kolou. Zní to opravdu drasticky. Taky že nikomu nedoporučuje, aby tuto zkušenost po něm opakoval. Dokonce se nechal slyšet, že je tato strava nezdravá, a vzpomíná, že po skončení natáčení se vrhl na rychlé občerstvení jako šílenec a několik dní se nezastavil.

Proto se raději nevrhejte do žádných drastických diet, mohly by skončit velice podobně a výsledek by byl tentam.

Dieta se zelnou polévkou

Tato „tekutá strava“ byla populární v 50. a 60. letech mezi ženami v amerických domácnostech. Věřilo se, že zelná polévka pomáhá zhubnout až 5 kg týdně: jedná se o nízkokalorický produkt s téměř žádným obsahem tuku.

K TÉMATUChyby při dietě. Jak si správně upravit hubnutí nejen v letních měsících

Pravdou nicméně taky je, že při dlouhodobém užívání takové diety se objevily vedlejší účinky – ženy trpěly neustálými závratěmi a únavou. Lékaři tehdy apelovali na to, aby ženy od takových razantních diet raději upustily a neriskovaly, že si zničí zdraví.

Půst má staré kořeny

Samozřejmě víme, že půsty jsou velmi silně provázané s náboženstvím, především pak s křesťanstvím. Mnoho lidí se na půst dává i dnes, a to za účelem zhubnutí a vyčištění těla. Velmi decentní půst je půst páteční, kdy si odmítnete veškeré maso a sladkosti. Nakonec můžete zůstat třeba jen o vodě nebo suchém chlebu. Jsou ale i diety přísnější, jednou z nich je 40denní půst o vodě. Bohužel se nedomníváme, že se jeho konce vaše tělesná schránka dočká ve zdraví.

Biblická strava

Když jsme se lehce dotkli náboženství, ještě u něho zůstaneme. Víte, že existuje tzv. biblická dieta?  Americký herec Chris Pratt na začátku tohoto roku oznámil, že si přečetl Starý zákon a rozhodl se řídit se pokyny proroka Daniela a za účelem rychlého zhubnutí se rozhodl jíst jen ovoce, zeleninu, obiloviny, luštěniny a ořechy a také komunikovat více s Bohem.

Meditace a sluneční svit

Asi nejdivnější dietu vymyslela jedna americká sekta, která podporovala „stravování“ formované meditací a slunečním světlem. Do takové stravy nebylo zahrnuto žádné jídlo ani voda! Každému je samozřejmě jasné, že tato dieta trvala jen pár dní a nemohla skončit nijak jinak než fiaskem.

Naštěstí se herečka Michelle Pfeiffer této diety rychle vzdala, než jí dokázala ublížit, a dnes dodržuje speciální veganskou dietu, která je ve světě docela oblíbená.

A jakou dietu držíte vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Keto-dieta, hloupý výmysl, nebo super fígl jak zhubnout?

Nemáte čas na zdravé jídlo? Řešením je krabičková dieta!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Vyrazit na túru či pořádně šlápnout do pedálů chce během léta nejeden z nás. Jenže mnohdy plány zůstanou jen v hlavě, protože po prvním dni a zvýšené pohybové aktivitě se dostaví bolesti svalů, nepříjemné křeče a únava. Přitom všechny tyto potíže mají často společného původce. Tím je nedostatek hořčíku. Jde-li o dlouhodobý problém, mohou být následky mnohem závažnější.
Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.

Nepřehlédněte

V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek