Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Jak se zbavit únavy a co je její příčinou?

Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
jak se zbavit únavy
Jak se zbavit únavy? (foto: 123Rf)

18. 05. 2021

Jak se zbavit únavy? Nejdříve odhalte příčinu

Jak se zbavit únavy? Nejdříve odhalte její příčinu. Bohužel neexistuje jen jedna jediná příčina toho, proč jste unavení. Těch faktorů je vždy více. Proto vám všechny rozepíšu a věřím, že v jednom z nich se najdete a pochopíte, že to je právě tou příčinou, díky které jste neustále bez energie. Prvním faktorem je určitě váš životní styl.

Stravujete se zdravě a lehce? Nebo se naopak přejídáte a ve vašem jídelníčku převažuje cukr? Pokud do sebe ráno dáváte koblihy, sladkosti anebo jakékoli jiné nezdravé jídlo, tak se nemůžete divit! Strava dělá opravdu hodně a když jíte nekvalitní stravu, tak se to odráží nejen na vaší postavě, ale i na imunitě a energii. Nekvalitní jídlo je totiž nevýživné a nic vašemu tělu nedodá. Naopak kvalitní výživa je plná vitamínů a minerálů, které vás vyživují a vy pak máte energie na rozdávání!

Navíc když jíte lehkou stravu, tak není vaše trávení zatížené. Velká jídla se dlouho tráví a trávení tak spotřebuje veškerou energii na to, aby to strávilo. Proto vám pak už žádná další energie nezbude…

V rámci zdravého životního stylu je to samozřejmě taky dostatek vody a dostatek pohybu. Voda je nesmírně důležitá pro naše tělo a stejně tak pohyb. Ten dokáže rozproudit energii ve vašem těle a nabudit vás! Dalšími faktory jsou především stres a únavné myšlenky, které vás sužují. To vše vás vyčerpává a unavuje.

Jak z toho ven?

Cesta k energii vede skrze ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. Starat se o své tělo, které vám to navrátí velkým přísunem energie. Dbát na kvalitní výživu, díky které se budete cítit spokojeně. Myslet na přísun tekutin a mít každý den alespoň trochu pohybu. Především pohyb na čerstvém vzduchu vám zajistí nárůst energie. Příroda má blahodárný vliv na naši psychiku, dokáže uklidnit a také nabít pozitivní energií.

Pozor na velké množství kávy. Stačí pít kávu 1-2x denně a nepřehánět to s ní! Pak se na ní stane navyklí a budete si připadat stále bez energie, bude mít pro vás opačný účinek. Věřte mi, že když se zaměříte na vaši životosprávu, tak nebudete mít potřebu do sebe lít jednu kávu za druhou.

K TÉMATU  Proč mi v životě nic nevychází? Aneb nikdy se nevzdávej

Dostatek spánku

Je sice hezké, pokud žijete zdravě a pečujete o sebe, ale nedostatek spánku neoklamete. Je důležité, abyste spali minimálně 7-8 hodin denně. A ne, o víkendu to opravdu nedoženete. Soustřeďte se na to, abyste spali každý den dostatečně a zjistíte, jak se to odrazí na vaši energii, ale i na vaší psychice! Budete se cítit mnohem lépe. Tělo během spánku regeneruje a sbírá síly. Takže jestli nemáte dostatek spánku, tak se není čemu divit.

Abyste se naučili dostatečně spát, tak si vyhraďte pravidelný čas, kdy budete uléhat ke spánku. Postupně si na to zvyknete a budete automaticky v tuto hodinu usínat. Platí to i pro ty z vás, kteří jste zvyklí chodit až pozdě v noci. Ze začátku se vám třeba nebudete dařit usínat dříve, ale je to jen o zvyku. Postupem času si na to také navyknete.

Co dále pomáhá?

Zařaďte do vašeho života všechny tyto faktory a máte z velké části vyhráno! Každý jsme individuální, na každého platí něco jiného. Takže zkoušejte, co funguje právě vašemu tělu a co vám energii vždy dodává. Sledujte, po čem máte vždy energii a co vám energii naopak bere. Nejen to, jak žijeme, má vliv na naši únavu. Má na ni vliv také prostředí, ve kterém se nacházíme!

Únavu můžou způsobit i lidé okolo nás, kteří nás mohou energeticky vysávat. A to tím, že si stěžují, nadávají a podobně. Proto se obklopujte lidmi, se kterými se cítíte dobře. Celkově si vybírejte prostředí, kde se cítíte krásně. Najděte si i čas pro sebe a věnujte se alespoň chvíli během dne takovým aktivitám, které vám dělají radost a dodávají vám energii a elán.

Takže jak mít vždy dostatek energie? Stravujte se zdravě a lehce. Pijte dostatek vody a každý den si vyhraďte čas na pohyb. I obyčejná chůze pomáhá! Myslete na to, abyste spali minimálně 7-8 hodin denně. Vybírejte si takové prostředí, ve kterém se cítíte dobře. A především? Najděte si každý den alespoň chvíli času na vaši oblíbenou aktivitu, díky které budete v přítomném okamžiku, nadšení a beze stresu!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jak se ženy vnímají v různých etapách svého života?

Na home officu koukáte hodiny do počítače. Jak minimalizovat negativní vliv obrazovek na oči? Odpovídala nám primářka

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!

Nepřehlédněte

Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek