Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Jak se zbavit únavy a co je její příčinou?

Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
jak se zbavit únavy
Jak se zbavit únavy? (foto: 123Rf)

18. 05. 2021

Jak se zbavit únavy? Nejdříve odhalte příčinu

Jak se zbavit únavy? Nejdříve odhalte její příčinu. Bohužel neexistuje jen jedna jediná příčina toho, proč jste unavení. Těch faktorů je vždy více. Proto vám všechny rozepíšu a věřím, že v jednom z nich se najdete a pochopíte, že to je právě tou příčinou, díky které jste neustále bez energie. Prvním faktorem je určitě váš životní styl.

Stravujete se zdravě a lehce? Nebo se naopak přejídáte a ve vašem jídelníčku převažuje cukr? Pokud do sebe ráno dáváte koblihy, sladkosti anebo jakékoli jiné nezdravé jídlo, tak se nemůžete divit! Strava dělá opravdu hodně a když jíte nekvalitní stravu, tak se to odráží nejen na vaší postavě, ale i na imunitě a energii. Nekvalitní jídlo je totiž nevýživné a nic vašemu tělu nedodá. Naopak kvalitní výživa je plná vitamínů a minerálů, které vás vyživují a vy pak máte energie na rozdávání!

Navíc když jíte lehkou stravu, tak není vaše trávení zatížené. Velká jídla se dlouho tráví a trávení tak spotřebuje veškerou energii na to, aby to strávilo. Proto vám pak už žádná další energie nezbude…

V rámci zdravého životního stylu je to samozřejmě taky dostatek vody a dostatek pohybu. Voda je nesmírně důležitá pro naše tělo a stejně tak pohyb. Ten dokáže rozproudit energii ve vašem těle a nabudit vás! Dalšími faktory jsou především stres a únavné myšlenky, které vás sužují. To vše vás vyčerpává a unavuje.

Jak z toho ven?

Cesta k energii vede skrze ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. Starat se o své tělo, které vám to navrátí velkým přísunem energie. Dbát na kvalitní výživu, díky které se budete cítit spokojeně. Myslet na přísun tekutin a mít každý den alespoň trochu pohybu. Především pohyb na čerstvém vzduchu vám zajistí nárůst energie. Příroda má blahodárný vliv na naši psychiku, dokáže uklidnit a také nabít pozitivní energií.

Pozor na velké množství kávy. Stačí pít kávu 1-2x denně a nepřehánět to s ní! Pak se na ní stane navyklí a budete si připadat stále bez energie, bude mít pro vás opačný účinek. Věřte mi, že když se zaměříte na vaši životosprávu, tak nebudete mít potřebu do sebe lít jednu kávu za druhou.

K TÉMATU  Tyto bylinky jsou tím nejlepším přírodním lékem pro vaše plíce. Většinu z nich dobře znáte

Dostatek spánku

Je sice hezké, pokud žijete zdravě a pečujete o sebe, ale nedostatek spánku neoklamete. Je důležité, abyste spali minimálně 7-8 hodin denně. A ne, o víkendu to opravdu nedoženete. Soustřeďte se na to, abyste spali každý den dostatečně a zjistíte, jak se to odrazí na vaši energii, ale i na vaší psychice! Budete se cítit mnohem lépe. Tělo během spánku regeneruje a sbírá síly. Takže jestli nemáte dostatek spánku, tak se není čemu divit.

Abyste se naučili dostatečně spát, tak si vyhraďte pravidelný čas, kdy budete uléhat ke spánku. Postupně si na to zvyknete a budete automaticky v tuto hodinu usínat. Platí to i pro ty z vás, kteří jste zvyklí chodit až pozdě v noci. Ze začátku se vám třeba nebudete dařit usínat dříve, ale je to jen o zvyku. Postupem času si na to také navyknete.

Co dále pomáhá?

Zařaďte do vašeho života všechny tyto faktory a máte z velké části vyhráno! Každý jsme individuální, na každého platí něco jiného. Takže zkoušejte, co funguje právě vašemu tělu a co vám energii vždy dodává. Sledujte, po čem máte vždy energii a co vám energii naopak bere. Nejen to, jak žijeme, má vliv na naši únavu. Má na ni vliv také prostředí, ve kterém se nacházíme!

Únavu můžou způsobit i lidé okolo nás, kteří nás mohou energeticky vysávat. A to tím, že si stěžují, nadávají a podobně. Proto se obklopujte lidmi, se kterými se cítíte dobře. Celkově si vybírejte prostředí, kde se cítíte krásně. Najděte si i čas pro sebe a věnujte se alespoň chvíli během dne takovým aktivitám, které vám dělají radost a dodávají vám energii a elán.

Takže jak mít vždy dostatek energie? Stravujte se zdravě a lehce. Pijte dostatek vody a každý den si vyhraďte čas na pohyb. I obyčejná chůze pomáhá! Myslete na to, abyste spali minimálně 7-8 hodin denně. Vybírejte si takové prostředí, ve kterém se cítíte dobře. A především? Najděte si každý den alespoň chvíli času na vaši oblíbenou aktivitu, díky které budete v přítomném okamžiku, nadšení a beze stresu!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Zíráte do mobilu? Takto vám oči říkají, že je to příliš často

Na home officu koukáte hodiny do počítače. Jak minimalizovat negativní vliv obrazovek na oči? Odpovídala nám primářka

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Léto už je v plném proudu a s ním i více či méně nutné doplňování a obměňování šatníku. Co by ale v sestavování našeho šatníku na teplé měsíce mělo hrát největší roli, jsou materiály oblečení. Víte, které jsou ty nejvíce vhodné na léto, a kterým je lepší se v obchodě raději obloukem vyhnout?
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.

Nepřehlédněte

Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek