Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Jak se zbavit únavy a co je její příčinou?

Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
jak se zbavit únavy
Jak se zbavit únavy? (foto: 123Rf)

18. 05. 2021

Jak se zbavit únavy? Nejdříve odhalte příčinu

Jak se zbavit únavy? Nejdříve odhalte její příčinu. Bohužel neexistuje jen jedna jediná příčina toho, proč jste unavení. Těch faktorů je vždy více. Proto vám všechny rozepíšu a věřím, že v jednom z nich se najdete a pochopíte, že to je právě tou příčinou, díky které jste neustále bez energie. Prvním faktorem je určitě váš životní styl.

Stravujete se zdravě a lehce? Nebo se naopak přejídáte a ve vašem jídelníčku převažuje cukr? Pokud do sebe ráno dáváte koblihy, sladkosti anebo jakékoli jiné nezdravé jídlo, tak se nemůžete divit! Strava dělá opravdu hodně a když jíte nekvalitní stravu, tak se to odráží nejen na vaší postavě, ale i na imunitě a energii. Nekvalitní jídlo je totiž nevýživné a nic vašemu tělu nedodá. Naopak kvalitní výživa je plná vitamínů a minerálů, které vás vyživují a vy pak máte energie na rozdávání!

Navíc když jíte lehkou stravu, tak není vaše trávení zatížené. Velká jídla se dlouho tráví a trávení tak spotřebuje veškerou energii na to, aby to strávilo. Proto vám pak už žádná další energie nezbude…

V rámci zdravého životního stylu je to samozřejmě taky dostatek vody a dostatek pohybu. Voda je nesmírně důležitá pro naše tělo a stejně tak pohyb. Ten dokáže rozproudit energii ve vašem těle a nabudit vás! Dalšími faktory jsou především stres a únavné myšlenky, které vás sužují. To vše vás vyčerpává a unavuje.

Jak z toho ven?

Cesta k energii vede skrze ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. Starat se o své tělo, které vám to navrátí velkým přísunem energie. Dbát na kvalitní výživu, díky které se budete cítit spokojeně. Myslet na přísun tekutin a mít každý den alespoň trochu pohybu. Především pohyb na čerstvém vzduchu vám zajistí nárůst energie. Příroda má blahodárný vliv na naši psychiku, dokáže uklidnit a také nabít pozitivní energií.

Pozor na velké množství kávy. Stačí pít kávu 1-2x denně a nepřehánět to s ní! Pak se na ní stane navyklí a budete si připadat stále bez energie, bude mít pro vás opačný účinek. Věřte mi, že když se zaměříte na vaši životosprávu, tak nebudete mít potřebu do sebe lít jednu kávu za druhou.

K TÉMATUZnamení o nás může dost vypovědět. V jakém se rodí nejúspěšnější lidé?

Dostatek spánku

Je sice hezké, pokud žijete zdravě a pečujete o sebe, ale nedostatek spánku neoklamete. Je důležité, abyste spali minimálně 7-8 hodin denně. A ne, o víkendu to opravdu nedoženete. Soustřeďte se na to, abyste spali každý den dostatečně a zjistíte, jak se to odrazí na vaši energii, ale i na vaší psychice! Budete se cítit mnohem lépe. Tělo během spánku regeneruje a sbírá síly. Takže jestli nemáte dostatek spánku, tak se není čemu divit.

Abyste se naučili dostatečně spát, tak si vyhraďte pravidelný čas, kdy budete uléhat ke spánku. Postupně si na to zvyknete a budete automaticky v tuto hodinu usínat. Platí to i pro ty z vás, kteří jste zvyklí chodit až pozdě v noci. Ze začátku se vám třeba nebudete dařit usínat dříve, ale je to jen o zvyku. Postupem času si na to také navyknete.

Co dále pomáhá?

Zařaďte do vašeho života všechny tyto faktory a máte z velké části vyhráno! Každý jsme individuální, na každého platí něco jiného. Takže zkoušejte, co funguje právě vašemu tělu a co vám energii vždy dodává. Sledujte, po čem máte vždy energii a co vám energii naopak bere. Nejen to, jak žijeme, má vliv na naši únavu. Má na ni vliv také prostředí, ve kterém se nacházíme!

Únavu můžou způsobit i lidé okolo nás, kteří nás mohou energeticky vysávat. A to tím, že si stěžují, nadávají a podobně. Proto se obklopujte lidmi, se kterými se cítíte dobře. Celkově si vybírejte prostředí, kde se cítíte krásně. Najděte si i čas pro sebe a věnujte se alespoň chvíli během dne takovým aktivitám, které vám dělají radost a dodávají vám energii a elán.

Takže jak mít vždy dostatek energie? Stravujte se zdravě a lehce. Pijte dostatek vody a každý den si vyhraďte čas na pohyb. I obyčejná chůze pomáhá! Myslete na to, abyste spali minimálně 7-8 hodin denně. Vybírejte si takové prostředí, ve kterém se cítíte dobře. A především? Najděte si každý den alespoň chvíli času na vaši oblíbenou aktivitu, díky které budete v přítomném okamžiku, nadšení a beze stresu!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUJak si z bytu či domu vytvořit harmonický domov. Deset tipů, které přinesou klid a vyváženost

Na home officu koukáte hodiny do počítače. Jak minimalizovat negativní vliv obrazovek na oči? Odpovídala nám primářka

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?

Nepřehlédněte

Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek