Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Jak se zbavit únavy a co je její příčinou?

Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
jak se zbavit únavy
Jak se zbavit únavy? (foto: 123Rf)

18. 05. 2021

Jak se zbavit únavy? Nejdříve odhalte příčinu

Jak se zbavit únavy? Nejdříve odhalte její příčinu. Bohužel neexistuje jen jedna jediná příčina toho, proč jste unavení. Těch faktorů je vždy více. Proto vám všechny rozepíšu a věřím, že v jednom z nich se najdete a pochopíte, že to je právě tou příčinou, díky které jste neustále bez energie. Prvním faktorem je určitě váš životní styl.

Stravujete se zdravě a lehce? Nebo se naopak přejídáte a ve vašem jídelníčku převažuje cukr? Pokud do sebe ráno dáváte koblihy, sladkosti anebo jakékoli jiné nezdravé jídlo, tak se nemůžete divit! Strava dělá opravdu hodně a když jíte nekvalitní stravu, tak se to odráží nejen na vaší postavě, ale i na imunitě a energii. Nekvalitní jídlo je totiž nevýživné a nic vašemu tělu nedodá. Naopak kvalitní výživa je plná vitamínů a minerálů, které vás vyživují a vy pak máte energie na rozdávání!

Navíc když jíte lehkou stravu, tak není vaše trávení zatížené. Velká jídla se dlouho tráví a trávení tak spotřebuje veškerou energii na to, aby to strávilo. Proto vám pak už žádná další energie nezbude…

V rámci zdravého životního stylu je to samozřejmě taky dostatek vody a dostatek pohybu. Voda je nesmírně důležitá pro naše tělo a stejně tak pohyb. Ten dokáže rozproudit energii ve vašem těle a nabudit vás! Dalšími faktory jsou především stres a únavné myšlenky, které vás sužují. To vše vás vyčerpává a unavuje.

Jak z toho ven?

Cesta k energii vede skrze ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. Starat se o své tělo, které vám to navrátí velkým přísunem energie. Dbát na kvalitní výživu, díky které se budete cítit spokojeně. Myslet na přísun tekutin a mít každý den alespoň trochu pohybu. Především pohyb na čerstvém vzduchu vám zajistí nárůst energie. Příroda má blahodárný vliv na naši psychiku, dokáže uklidnit a také nabít pozitivní energií.

Pozor na velké množství kávy. Stačí pít kávu 1-2x denně a nepřehánět to s ní! Pak se na ní stane navyklí a budete si připadat stále bez energie, bude mít pro vás opačný účinek. Věřte mi, že když se zaměříte na vaši životosprávu, tak nebudete mít potřebu do sebe lít jednu kávu za druhou.

K TÉMATU  5 důvodů, proč se zamilovat do běhání, i když vám kardio nic neříká

Dostatek spánku

Je sice hezké, pokud žijete zdravě a pečujete o sebe, ale nedostatek spánku neoklamete. Je důležité, abyste spali minimálně 7-8 hodin denně. A ne, o víkendu to opravdu nedoženete. Soustřeďte se na to, abyste spali každý den dostatečně a zjistíte, jak se to odrazí na vaši energii, ale i na vaší psychice! Budete se cítit mnohem lépe. Tělo během spánku regeneruje a sbírá síly. Takže jestli nemáte dostatek spánku, tak se není čemu divit.

Abyste se naučili dostatečně spát, tak si vyhraďte pravidelný čas, kdy budete uléhat ke spánku. Postupně si na to zvyknete a budete automaticky v tuto hodinu usínat. Platí to i pro ty z vás, kteří jste zvyklí chodit až pozdě v noci. Ze začátku se vám třeba nebudete dařit usínat dříve, ale je to jen o zvyku. Postupem času si na to také navyknete.

Co dále pomáhá?

Zařaďte do vašeho života všechny tyto faktory a máte z velké části vyhráno! Každý jsme individuální, na každého platí něco jiného. Takže zkoušejte, co funguje právě vašemu tělu a co vám energii vždy dodává. Sledujte, po čem máte vždy energii a co vám energii naopak bere. Nejen to, jak žijeme, má vliv na naši únavu. Má na ni vliv také prostředí, ve kterém se nacházíme!

Únavu můžou způsobit i lidé okolo nás, kteří nás mohou energeticky vysávat. A to tím, že si stěžují, nadávají a podobně. Proto se obklopujte lidmi, se kterými se cítíte dobře. Celkově si vybírejte prostředí, kde se cítíte krásně. Najděte si i čas pro sebe a věnujte se alespoň chvíli během dne takovým aktivitám, které vám dělají radost a dodávají vám energii a elán.

Takže jak mít vždy dostatek energie? Stravujte se zdravě a lehce. Pijte dostatek vody a každý den si vyhraďte čas na pohyb. I obyčejná chůze pomáhá! Myslete na to, abyste spali minimálně 7-8 hodin denně. Vybírejte si takové prostředí, ve kterém se cítíte dobře. A především? Najděte si každý den alespoň chvíli času na vaši oblíbenou aktivitu, díky které budete v přítomném okamžiku, nadšení a beze stresu!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Co dělat, když se partner neumí sžít s rolí zvanou novopečený otec?

Na home officu koukáte hodiny do počítače. Jak minimalizovat negativní vliv obrazovek na oči? Odpovídala nám primářka

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tyhle zapletené účesy ocení spíše mladší generace. Všechny jsou hotové během minut, takže je můžete mít na hlavě hned, než ráno vyrazíte na autobus.
Ať už jedeme na dovolenou kamkoliv, cílem každého z nás je si odpočinout. A to jak aktivně, tak pasivně. Pokud ale toužíte po dovolené, která vás doslova rozmazlí a třeba také posílí vaše zdraví, pak není nic lepšího, než se vydat do míst, kde je lázeňská péče spolu s léčivými termály naprostou samozřejmostí. A kam jinam vyrazit než právě do Maďarska, které je v tomto ohledu proslulé.
Muž s velkým přirozením je snem mnoha žen. Co když je ale až "moc" velké?
Velké oslavy, večírky, jednohubky, chlebíčky, šampaňské a často rachejtle a ohňostroje k Silvestru patří a těžko bychom si bez nich dokázali příchod nového roku představit. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jaký je původ těchto oslav?
Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Na stromech žloutne listí, venku se střídá déšť, vítr a mlha, je čas na změnu šatníku. Po letních měsících zase vytáhnout podzimní kabáty a bundy. Před ochlazením se musíme chránit (ledaže byste byli velcí otužilci). Potřebujete kabát nový? Tohle vše by měl splňovat.
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Máte rádi, když je každá vaše dovolená tak trochu jiná? Co kdyby vaše příští dny volna byly ve znamení luxusu a dobrodružství? Vydejte se na plavbu jachtou s kapitánem po překrásném Jaderském moři. Objevíte krásy chorvatského pobřeží a ostrovů ze zcela jiného úhlu. Takováto dovolená nemusí být ani extrémně předražená, jak si mnozí myslí. Domluvte se s přáteli a náklady za pronájem jachty si rozdělte.
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Nedělení atmosféra bude uvolněná a veselá, říká astroložka Naďa Šmídová. Co dalšího přináší její horoskop na dnešní víkendový den?
Jan Kačer, herec a režisér nové vlny českého filmu, zemřel ve věku 87 let. Smutnou zprávu potvrdila jeho dcera Adéla Kubačáková. Kačer, který začínal svou kariéru v Divadle Petra Bezruče a výrazně působil v Činoherním klubu a Národním divadle, se proslavil také jako filmový herec v dílech jako "Smrt si říká Engelchen" a "Údolí včel".

Výběr článků

Ekologické metody v domácnosti jsou dobrá nejen pro naši planetu, ale také pro vaši peněženku. Ušetříte díky tomu hodně peněz, které byste jinak zaplatili dodavateli vody. Tím, že naplno využijete dešťovou vodu, se vám hodně sníží účty za energie.
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.

Nepřehlédněte

Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Potřebujete se jen uvolnit, nebo vás trápí fyzická bolest? Existuje nepřeberné množství druhů masáží, ale jen některé vám skutečně pomohou. Vyzkoušejte nejosvědčenější masáže, které vám uleví na duchu i na těle.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek