Domů » Životní styl » Zdraví » Mandlové mléko pro krásu vlasů a pleti
Zdraví

Mandlové mléko pro krásu vlasů a pleti

mandlové mléko
Mandlové mléko potěší nejen vaše zdraví, ale i chuťové buňky. (foto: 123RF)
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.

Co obsahuje?

Mandlové mléko stále získává větší a větší popularitu. Zdaleka mu už neholdují jen vyznavači čistě rostlinných mlék, ale nachází své uplatnění také v kosmetice. Obsahuje totiž sodík, selen, mangan, hořčík, železo, ale i kyselinu listovou, vitamíny D a E. Má v sobě mnoho antioxidantů i proteinů.

Vyrobte si ho

Mandlové mléko nemusíte nikde kupovat, ale je možné připravit si ho bez potíží doma. Vše, co budete potřebovat, jsou čtyři hrnky vody a hrnek neloupaných mandlí. Mandle dejte do vhodné nádoby a zalijte vodou, nechte je takto přes noc. Ráno pak vodu vylijte a mandle propláchněte. Zalijte je čtyřmi hrnky vody a rozmixujte. Mléko můžete přecedit přes plátýnko nebo nechat společně i se zbytkem mandlí.   

Bohatá hříva

Ve vztahu k vlasům se vám může mandlové mléko postarat především o jejich rychlejší růst. A to jistě mnoho žen ocení. Stimuluje totiž vlasové folikuly a zabraňuje nadměrnému vypadávání. Obsažený hořčík a vitamín E podpoří sílu a lesk vlasů.

Jak ho použít? Stačí si před každým mytím vlasů namasírovat mandlovým mlékem pokožku hlavy. Stejně tak ho můžete použít jako ozdravnou kůru. Stačí si dát mandlové mléko po umytí na celou délku vlasů a nechat několik minut působit. Zároveň si můžete mandlové mléko dodat pomocí výrobků, které jsou dnes běžně k dostání v obchodech. Přidává se do šampónů, kondicionerů i masek na vlasy.  

Také pleť vám poděkuje

Vhod přijde mandlové mléko také těm, kteří trpí na akné, vyrážky nebo různé svědivé ekzémy. Uplatní se i jeho regenerační schopnosti. Podpoří přirozenou elasticitu pleti a zmírní tvorbu vrásek. Pleť hloubkově hydratuje. Dokáže účinně předcházet různým zánětlivým procesům v pokožce.

Bude se vám hodit i v momentě, kdy se v létě spálíte na sluníčku a budete chtít trochu ulevit podrážděné pokožce. Mléko stačí dát na vatový tampónek a několik minut ho jemně nanášet na obličej nebo klidně jinou část těla, kde je potřeba zapracovat na vylepšení vzhledu pokožky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rostlinné mléko: Škodí nebo prospívá? Druhy, které preferovat

5 tipů, které podpoří vaše trávení. Pomoct může voda i bylinky