Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Lindsay Lohan: Od dětské hvězdy ke kokainové královně věznice

Kdo by neznal roztomilá dvojčata Annie James a Hallie Parker z filmu Past na rodiče, kde si Lindsay Lohan zahrála dvojroli po boku Dennise Quaida a Natashy Richardson. A právě tento film se stal jejím odrazovým můstkem, který jí navždy změnil život.
Lindsay Lohan
(foto: andykazie/123RF)

04. 02. 2022

Právě zmiňovanou rodinnou komedii Lindsay Lohan natočila v pouhých deseti letech. V jednom rozhovoru pro Rolling Stone se o tomto období rozpovídala: „Bylo mi 10, když jsem natáčela Past na rodiče, školu jsem opustila na osm měsíců. Když jsem se vrátila, moji spolužáci mě zasypali otázkami, kde jsem byla a proč. Všem jsem řekla, že jsme s rodinou podnikli dlouhou dovolenou.“


Zatímco popularita Lindsay v Hollywoodu stoupla filmem Protivný sprostý holky v roce 2004, její osobní problémy začaly zastiňovat její kariéru. Lindsay se v letech 2007 až 2012 objevila u soudu více než 20krát za užívání návykových látek. „Za své první řízení pod vlivem alkoholu jsem byla zatčená, když mi bylo 20. Tenkrát jsem u sebe měla i nějaké drogy. Od té doby mě tisk neustále sledoval. Bylo to poprvé, co jsem si přičichla k drogám. Byla jsem v klubu s lidmi, se kterými jsem být neměla, vzala jsem si kokain a nasedla do auta. Bylo to tak hloupé,“ vzpomíná Lindsay.

Jak šel čas s Lindsay Lohan

Roku 1998 Lindsay Lohan získala cenu Young Artist Award za svůj výkon v remaku filmu z roku 1961, v již zmíněném snímku Past na rodiče. I o čtyři roky později Lindsay dále spolupracovala se společností Disney a na začátku 21. století si zahrála po boku slavné modelky Tyry Banks ve filmu Živá panenka, poté následovaly filmy Mezi námi děvčaty a Najděte stopu. Status dospívající královny si Lindsay získala v roce 2004 filmem Protivný sprostý holky.

Stoupala sláva i problémy

Jak její sláva stoupala, zjišťovala, že si může leccos dovolit. V květnu 2007 ji zatkli za řízení pod vlivem alkoholu a následně zařadili do odvykacího programu. O pár měsíců později ji znovu zatkli, tentokrát kvůli držení kokainu, řízení pod vlivem a řízení s pozastaveným řidičským průkazem. Poté, co Lindsay přiznala svou vinu, byla odsouzená k jednomu dni ve vězení a dostala soudem nařízenou protialkoholní léčbu, veřejně prospěšné práce a na základě toho ji podmínečně propustili z vazby. V listopadu roku 2007 si odseděla 84 minut ve vězení.

K TÉMATU  Bizarní sexuální rekordy, nad kterými zůstává rozum stát. Tipněte si, který je nejšílenější
rebelka Lindsay


Právní tahanice hvězdy filmu Vím, kdo mě zabil pokračovaly, když v roce 2010 nepřišla k soudu na povinné slyšení. Soudce následně rozhodl, že porušila podmínky podmínečného propuštění a odsoudil ji k 90 dnům vězení a 90 dnům odvykací kúry. Po 14 dnech ve vězení byla Lindsay Lohan znovu předčasně propuštěná kvůli přeplněnosti věznice.

Pokus o comeback

Roku 2014 se rebelantka pokouší vrátit na výslunní osmidílným dokumentárním seriálem, který nese její jméno – Lindsay. O dva roky později si v Řecku koupila hotel a stala se z ní velká paní podnikatelka. A o další tři roky později zabodovala v reality show Lindsay Lohan’s Beach Club.

Jednoho krásného dne se pak herečka přestěhovala ze Spojených států do Dubaje. Zkrátka aby změnila klima. Najednou nebyla pod neustálým dohledem paparazzi a kamer. Potřebovala prostě klid. V Dubaji nabírala nové síly zhruba tři roky, načež se ve svých čtyřiatřiceti letech rozhodla v roce 2020 přestěhovat zpět do USA, aby si vzala pod křídla hudební kariéru své sestry Ali.

Světlo na konci tunelu?

Poslední roky Lindsay znovu jakž takž pracuje. Hraje například ve vánočním filmu pro Netflix po boku herce Chorda Overstreeta. Film Falling For Christmas vypovídá o rozmazlené dědičce, která těsně před Vánocemi při lyžování ztratí paměť a skončí na chatě, jejímž majitelem je pohledný otec předčasně vyspělé dcery. Na snímek se můžeme těšit v letošním roce, kdy by měl mít premiéru.

Lindsay Lohan
Královna večírků Lindsay se bude vdávat! (foto: instagram/lindsaylohan)

Lindsay Lohan má za sebou pořádnou minulost plnou skandálů, kterými by se málokdo rád chlubil. Ovšem zdá se, že se v poslední době snaží si dát svůj život dohromady, o čemž vypovídají i její poslední příspěvku na Instagramu, ze kterých je cítit klid a pohoda. A dokonce se na konci loňského roku pochlubila fešným a bohatým přítelem Baderem Shammasem, který ji požádal o ruku prstenem za téměř 6 milionů korun.

K TÉMATU  5 důvodů, proč letět do Dubaje

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

Elizabeth Taylor: Báječná žena obklopená špatnými muži

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Určitě jste i v zimě potkávaly spoustu lidí v teniskách. Již několik let je to módní obuv pro všechny příležitosti. A právě přicházející teplé období nám dovolí více využít přednosti této pohodlné obuvi.
Mileniálové jsou prý rozmazlená generace, která nemá ráda závazky, zato má vysoké ambice. Veškerý volný čas tráví na mobilu a vyhýbají se sexu. Jak je na tom, ale předchozí generace X? Mají si co vyčítat?
Stres hýbe našimi životy a ve své koučovací praxi to slovo slyším často. Nedokážu zařídit, aby jste se s ním už nikdy nesetkali, ale poradím, jak se s ním vypořádat.
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Žádné léto se neobejde bez pokrývky hlavy, otázkou ale je, co tento rok nosit? Podle módní stylistky Holly Katz: „Není v létě nic módnějšího, než si chránit obličej před sluncem."
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Které těhulky se letos nebo příští rok dočkají přírůstku do rodiny? Těhotenství oznámila slavná kontroverzní rapperka. Otec dítěte je navíc muž, který již byl dvanáctkrát ve vězení! Jaké další hvězdy se brzy dočkají potomka?
Jak vypadá vaše každodenní rutina v péči o pleť? Možná začínáte a končíte odličováním, ale vaše pokožka vyžaduje mnohem víc. Zařaďte proto do své pravidelné rutiny také face baňky, s jejichž pomocí můžete rozproudit krev ve vaší pokožce.
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Při zařizování interiéru je důležité stanovit si styl, do kterého budete nábytek i doplňky ladit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že váš domov bude působit chaoticky a přeplácaně. Stále tápete, který styl se k vám nejvíce hodí?

Výběr článků

Začátek školního roku bývá pro děti náročný. Především přeladit se z prázdninového módu do toho studijního vyžaduje mnoho úsilí. Nenáročným způsobem, jak se děti můžou začít učit, aniž by si to uvědomovaly, jsou naučné filmy a seriály. Jen posadit děti před obrazovku ale nestačí. Důležité je s nimi o pořadech mluvit. Jak na to?
Vstupte do světa, kde síla, odhodlání a vzájemná podpora tvoří základ pro dosažení kariérních výšin v roce 2024. Náš článek "Jak naplánovat a dosáhnout kariérních cílů v roce 2024" vám přináší inspiraci a konkrétní kroky, jak postavit stabilní základ pro váš profesní růst. Od strategického plánování k osobnímu rozvoji, podíváme se na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit úspěšný kariérní rok. Připravte se na podporu a motivaci od Dámské Ligy a objevte cestu ke svým kariérním cílům v roce 2024.
V dnešní době máme mnoho starostí, které přirozeně vedou ke stresu. Nemusíte hned ale sahat po lahvičce s prášky, bojovat se stresem můžete také čistě přírodní metodou. Vše je totiž jenom ve vaší hlavě.

Nepřehlédněte

Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Právě ložnice bývá místem, kde ukládáme většinu svého oblečení a jiných drobností, tedy pokud nemáte šatnu. Z toho důvodu je důležité dát si při výběru šatní skříně záležet, aby vyhovovala vašim potřebám. Další úložný prostor navíc můžete přidat díky komodě, která se skvěle hodí nejen do ložnice.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek