Pondělí , 06. 02. 2023

Dobromila

Lindsay Lohan: Od dětské hvězdy ke kokainové královně věznice

Kdo by neznal roztomilá dvojčata Annie James a Hallie Parker z filmu Past na rodiče, kde si Lindsay Lohan zahrála dvojroli po boku Dennise Quaida a Natashy Richardson. A právě tento film se stal jejím odrazovým můstkem, který jí navždy změnil život.
Lindsay Lohan
(foto: andykazie/123RF)

04. 02. 2022

Právě zmiňovanou rodinnou komedii Lindsay Lohan natočila v pouhých deseti letech. V jednom rozhovoru pro Rolling Stone se o tomto období rozpovídala: „Bylo mi 10, když jsem natáčela Past na rodiče, školu jsem opustila na osm měsíců. Když jsem se vrátila, moji spolužáci mě zasypali otázkami, kde jsem byla a proč. Všem jsem řekla, že jsme s rodinou podnikli dlouhou dovolenou.“


Zatímco popularita Lindsay v Hollywoodu stoupla filmem Protivný sprostý holky v roce 2004, její osobní problémy začaly zastiňovat její kariéru. Lindsay se v letech 2007 až 2012 objevila u soudu více než 20krát za užívání návykových látek. „Za své první řízení pod vlivem alkoholu jsem byla zatčená, když mi bylo 20. Tenkrát jsem u sebe měla i nějaké drogy. Od té doby mě tisk neustále sledoval. Bylo to poprvé, co jsem si přičichla k drogám. Byla jsem v klubu s lidmi, se kterými jsem být neměla, vzala jsem si kokain a nasedla do auta. Bylo to tak hloupé,“ vzpomíná Lindsay.

Jak šel čas s Lindsay Lohan

Roku 1998 Lindsay Lohan získala cenu Young Artist Award za svůj výkon v remaku filmu z roku 1961, v již zmíněném snímku Past na rodiče. I o čtyři roky později Lindsay dále spolupracovala se společností Disney a na začátku 21. století si zahrála po boku slavné modelky Tyry Banks ve filmu Živá panenka, poté následovaly filmy Mezi námi děvčaty a Najděte stopu. Status dospívající královny si Lindsay získala v roce 2004 filmem Protivný sprostý holky.

Stoupala sláva i problémy

Jak její sláva stoupala, zjišťovala, že si může leccos dovolit. V květnu 2007 ji zatkli za řízení pod vlivem alkoholu a následně zařadili do odvykacího programu. O pár měsíců později ji znovu zatkli, tentokrát kvůli držení kokainu, řízení pod vlivem a řízení s pozastaveným řidičským průkazem. Poté, co Lindsay přiznala svou vinu, byla odsouzená k jednomu dni ve vězení a dostala soudem nařízenou protialkoholní léčbu, veřejně prospěšné práce a na základě toho ji podmínečně propustili z vazby. V listopadu roku 2007 si odseděla 84 minut ve vězení.

K TÉMATU  Celebrity, kterým drastické hubnutí pomohlo!
rebelka Lindsay


Právní tahanice hvězdy filmu Vím, kdo mě zabil pokračovaly, když v roce 2010 nepřišla k soudu na povinné slyšení. Soudce následně rozhodl, že porušila podmínky podmínečného propuštění a odsoudil ji k 90 dnům vězení a 90 dnům odvykací kúry. Po 14 dnech ve vězení byla Lindsay Lohan znovu předčasně propuštěná kvůli přeplněnosti věznice.

Pokus o comeback

Roku 2014 se rebelantka pokouší vrátit na výslunní osmidílným dokumentárním seriálem, který nese její jméno – Lindsay. O dva roky později si v Řecku koupila hotel a stala se z ní velká paní podnikatelka. A o další tři roky později zabodovala v reality show Lindsay Lohan’s Beach Club.

Jednoho krásného dne se pak herečka přestěhovala ze Spojených států do Dubaje. Zkrátka aby změnila klima. Najednou nebyla pod neustálým dohledem paparazzi a kamer. Potřebovala prostě klid. V Dubaji nabírala nové síly zhruba tři roky, načež se ve svých čtyřiatřiceti letech rozhodla v roce 2020 přestěhovat zpět do USA, aby si vzala pod křídla hudební kariéru své sestry Ali.

Světlo na konci tunelu?

Poslední roky Lindsay znovu jakž takž pracuje. Hraje například ve vánočním filmu pro Netflix po boku herce Chorda Overstreeta. Film Falling For Christmas vypovídá o rozmazlené dědičce, která těsně před Vánocemi při lyžování ztratí paměť a skončí na chatě, jejímž majitelem je pohledný otec předčasně vyspělé dcery. Na snímek se můžeme těšit v letošním roce, kdy by měl mít premiéru.

Lindsay Lohan
Královna večírků Lindsay se bude vdávat! (foto: instagram/lindsaylohan)

Lindsay Lohan má za sebou pořádnou minulost plnou skandálů, kterými by se málokdo rád chlubil. Ovšem zdá se, že se v poslední době snaží si dát svůj život dohromady, o čemž vypovídají i její poslední příspěvku na Instagramu, ze kterých je cítit klid a pohoda. A dokonce se na konci loňského roku pochlubila fešným a bohatým přítelem Baderem Shammasem, který ji požádal o ruku prstenem za téměř 6 milionů korun.

K TÉMATU  Marilyn Monroe: Lidé ji nikdy nebrali vážně

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

Elizabeth Taylor: Báječná žena obklopená špatnými muži

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.

Nepřehlédněte

Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se v současné době podepisují na zdravotním stavu velkého procenta populace. Tyto každodenní návyky přinášejí mimo jiné i bolestivé otoky nohou a podporují vznik křečových žil. Jak se s těmito běžnými, avšak velmi nepříjemnými problémy vypořádat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek