Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Nejmodernější způsoby redukce vrásek. Která je vhodná pro vás?

Zdroj:123RF.com

07. 08. 2017

Jen málokterá žena je se svým vzhledem spokojená. S přibývajícím věkem tohle pravidlo platí dvojnásob. Zatímco u našich mužských protějšků jsou vrásky vnímány jako projev vyzrálosti, nás ženy degradují do kategorie „stárnoucích dam“. Bohužel snižování elasticity kůže se nevyhne nikdo z nás. Dnes už se s tímhle faktem nemusíte nutně smířit a můžete jednoduše vrátit čas o pár let zpět.

Ideální rty? Proč ne!

Úpravy rtů jsou dnes běžné. Proč to vlastně děláme? Nejde jen o to být ještě ve třiceti sexy jako slavné americké herečky, jak mnohé z nás máme utkvělé v představách. Úprava rtů se rozhodně nezastavila u metody napěchování silikonu do horního rtu a stejně tak klientela v čekárnách klinik plastické chirurgie významně zestárla. Proč? Tvar rtů se během života mění. Pomineme případy po havárii apod. Viníkem je věk. S přibývajícími roky kůže tváří ochabuje a rty se vtáčejí směrem do úst, čímž dochází k jejich zmenšení. Nejenže přestávají vypadat mladě, ale mění výraz celého obličeje.

Bezbolestná metoda

Než se vypravíte na plastiku, můžete zkusit speciální druhy kosmetických přípravků, které dokáží spolu s osvědčenými triky vizážistů doslova divy. Často k ideálu pomůže jen odborná pomoc a správné přípravky.

Výplně

Podle stavu pokožky je v některých případech nutné zajít dál – sáhnout po některé metodě plastické chirurgie. S použitím tzv. výplňových materiálů, které se buď vstřebávají nebo ne, se může dosáhnout zvětšení objemu a také zlepšení tvaru rtů. Jaké materiály se k těmto účelům používají? Nejčastěji se používá k tomuto účelu kyselina hyaluronovou nebo její vylepšená forma Juvéderm ULTRA, protože má jemnější konsistenci, což umožňuje citlivější a přesnější aplikaci injekční jehlou. Doba působení je víc než jeden rok. Vstřikuje se do rtů tenkou jehličkou a vyplňuje tak místa, kde je třeba zvětšit objem. Patří mezi vstřebávající se materiály, proto je třeba cca po čtyřech měsících zákrok opakovat. Pro trvalé zvětšení rtů se používá např. Artecoll či Dermalive (nevstřebatelné výplně). Všechny tyto zákroky se provádí v částečné anestezii i proto, abyste si mohla korigovat počínání lékaře. Počítejte také s několikadenním otokem (den až dva), který opadne. Po úrazech či haváriích sahají specialisté k poslední metodě, plastice rtů.

K TÉMATU  Jak šel čas s plavkami. Jaké plavky se budou nosit letos?

Prokoukněte

Mnohé z nás velmi brzy začnou trápit mimické vrásky okolo očí. K jejich odstranění se používají speciální přípravky, které po vstříknutí pod kůži. Botulotoxinové přípravky (Botox, Disport) přeruší nervosvalové spojení a zabrání tak mimickému svalu v jeho smršťování, čímž se omezí tvorba mimických vrásek. Aplikaci je třeba cca po 4 měsících (někdy déle) zopakovat.

Narovnejte si čelo

Ach ty naše zlozvyky. Nemusí vám být ani padesát, dokonce ani čtyřicet, přesto vaše čelo dokáže prozradit všechny vaše neblahé návyky. Trocha mračení nebo údivu a vrásky jsou tu! Vyhladit čelo se dá opět mnoha způsoby. Jako prevence slouží nejrůznější kosmetické kúry. Když už je problém patrný, je lepší se svěřit odborníkům. Na čelo se nejlépe osvědčily chemický peeling nebo laserové metody. Výrazné mimické vrásky se dají řešit i endoskopickým zákrokem (browlifting). Pouhé 3 vpichy ve vlasaté části hlavy postačí při tom lékaři, aby mohl čelo zvednout. Následně je uchytí pomocí speciálních závěsů. Nemusíte se bát ani pooperačních jizev a ranky se rychle hojí. Jedinou nevýhodou je, že se neodstraňuje přebytečná kůže z čela a delší doba rekonvalescence (cca 3 týdny).

Populární a efektní je i metoda feather-lift. Lékař zavěsí kůži na speciální vlákna, která zavede pod povrch. Efekt vydrží cca 2 roky. Zákrok se provádí v místním znecitlivění. Pokud je to nevyhnutelné, přistupuje se i ke klasické plastice čela (face-lift). Odstraňuje se při ní část kůže ve vlasaté části hlavy. Kůže z čela se vytáhne a následně všije v tomto místě. Operace se provádí v celkové anestezii. Hospitalizace trvá 1–2 dny a rekonvalescence 14 dní. 

Některé metody omlazení pleti

Omnilux –terapie speciálním přístrojemčervenými a infračervenými panely či žárovkami – vhodná pro prevenci vzniku vrásek.
Chemický peeling – Slouží k regeneraci a omlazení pleti. V Asklepionu si můžete dopřát klasický dermatologický peeling na bázi kyseliny glykolové. Výsledky jsou takřka srovnatelné s chirurgickou léčbou.
Laserová rejuvenace – Provádí se pomocí laseru, díky jeho paprskům se v hlubokých vrstvách kůže stáhnou povolená kolagenová vlákna. Ta stará a poškozená se vstřebají. Cca během 6 týdnů se začínají tvořit nová, pružnější.
Laserový resurfacing – provádí se tzv. erbiovým laserem, kterým se vyhlazují vrásky nebo jizvičky částí nebo celého obličeje. Při zákroku je nutné místní znecitlivění nebo analgosedace. Výsledkem je radikální vypnutí pleti a celkové omlazení. Doba hojení: 2–4 týdny.
APTOS feather-lift – je moderní metoda, používaná na nosoretní rýhy. V lokální anestézii se zavedou do podkoží speciální nitě, kterými se vrásky „podetnou” a následně ručně vyhladí. Počítejte s dobou hojení 4–7 dní.
Face-lift – Nejradikálnější chirurgická metoda na vypnutí vrásek obličeje nebo krku. Dosáhne se tak výrazně mladšího vzhledu. Provádí se v analgosedaci nebo celkové anestézii. Hospitalizace trvá 1–2 dny a rekonvalescence 10–14 dní.

Silhouette lift i endotinový browlift – patří mezi miniinvazivní výkony a stávají se čím dál víc populární. Jsou to výkony typu “v pátek mě odoperují a v pondělí jdu do práce”. K vypnutí obličeje se používají speciální nitě které plastický chirurg zjednodušeně vede pod kůží. Silhouette lift je vhodný především pro ženy, které nedosahují tak velkého poklesu obličeje, aby byly operovány klasickým faceliftem. Vhodný je například pro ty, které s vráskami bojují pomocí výplňových materiálů. Ty ale potřebují neustále obnovovat.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Slyšet za dveřmi ložnice „dneska ne, miláčku“ je pro mnohé muže doslova noční můra. Není tajemstvím, že jsou muži náruživější a mohli by „to“ mít klidně každý den. I několikrát. Ženy v tomto zájmu a potřebách mnohdy pokulhávají. A jsou situace, kdy i zadaná žena, která by mohla mít sex denně, začne intimní radovánky odmítat. Proč?

Nepřehlédněte

Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek