Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Máte nový vztah a chcete ho otestovat. Zkuste ztroskotat s lodí a uvidíte, na čem jste

Kdysi se mi do dovolené nečekaně vetřel adrenalin, aniž bych ho objednala. Čerstvý partnerský vztah dokonale prověřilo ztroskotání s lodí!
Máte nový vztah a chcete ho vyzkoušet
zdroj: 123RF.com

10. 07. 2019

Nový vztah čekají první zkoušky

V Egyptě jsme s tehdejším přítelem plánovali deset dnů plavání, opalování a milování, možná ještě nějaký ten výlet za památkou. Chodili jsme spolu pár měsíců, takže se jednalo o poměrně čerstvý vztah. V únoru zaplatili tenhle výlet, a až do odjezdu začátkem srpna to bylo celkem fajn. Nebyli jsme spolu každý den, ale když jsme spolu byli, tak jsme se skvěle bavili. Totéž jsme čekali od dovolené. A tam se to stalo.

Jak to tak bývá, nabízeli nám krásné výlety lodí. Jeden jsme si zaplatili, a to celodenní se vším všudy. Těšili jsme se na šnorchlování, plavání, pozorování ryb, oběd na ostrově a krásný den. Jenže všechno bylo jinak.

Neplánované dobrodružství

Lodi, no spíš kocábce, se na širém moři porouchal motor a posádka zhruba o čtyřech lidech si nevěděla rady. Někam stále telefonovali, běhali do strojovny a nám, pasažérům, říkali, že se nic neděje, že to spraví. Nespravili. A najednou, kde se vzal, tu se vzal, odpolední vítr. Nejdřív vánek, pak větříček, který se měnil v docela pěkný vichr. Loďka se houpala v ohromných vlnách, které se přelévaly přes palubu. Zcela neovladatelná nás kamsi unášela a někteří z nás se začali bát.

Houpe se loď i žaludek

Kapitán udělal jedinou věc: otevřel bar. Mladí německy mluvící turisté ho v mžiku vyprázdnili. Jiní, já mezi nimi, jsme vyprázdnili vše, co jsme měli v sobě. Neopili se jen ti, kterým bylo hrozně špatně. A tak nás to neslo dál kolem jakési veliké, zřejmě vojenské lodi. Volali jsme na ni a mávali. Kdosi tam stál, možná nás pozoroval nějakou optikou, a já jsem si připadala jak ve špatném filmu. A tušila, že také můžeme špatně dopadnout.

K TÉMATUAntonie (36): Nevěra je mé druhé jméno. Chodím za svým sousedem!

Kapitán konečně zavolal pobřežní stráž, která nás postupně dostala na břeh. Neptejte se, jak se ve velkých vlnách přesedá z jedné bárky na druhou! Někdo to zvládl až napotřetí. Záchranná loď musela neustále obeplouvat kocábku, přiblížit se ve vhodné době podle vzdutí vln a nabrat jednoho pasažéra. A tak stále dokola. První várka s dětmi a ženami odplula. Vrátili se i pro naši druhou várku. To už jsme byli prosolení naprosto všude. Nebylo co pít, o jídle nikdo neuvažoval.

Skvělá prověrka partnera

Ptáte se, co dělal můj přítel? Naprosto nic! Neopil se, ani mu nebylo špatně. Neutěšoval mě, nezachránil pro mě láhev vody, nenosil mi studené obklady. Seděl na svém sedadle a dělal, že mě nezná. Že nikoho z nás nezná. Ani mi nepomohl nastoupit na záchrannou loď, natož vystoupit.

Zbytek dovolené byl slušný, ale jen s nutnou základní komunikací. Cestou domů jsme v letadle mlčeli. Naštěstí jsme nebydleli spolu. Už jsme si nikdy nezavolali. Od té doby kdykoli jsem někoho poznala, tak jsem přemýšlela, jak by se asi zachoval on. Stačí pozorovat a ptát se sama sebe. Jestli by vám uvařil vývar nebo alespoň čaj, až budete vypadat hnusně, poteče vám z nosu a vlasy jste si nemyla už pár dnů. A jestli by vás zachránil v případě ztroskotání. Jakéhokoli.

Někdy je taková krizová dovolená ideální zkouškou pro vztah. Ostatně, stačí si vzpomenout na můj oblíbený film Svatební cesta do Jiljí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Vaše venkovní sauna na zahradě, to je příjemné pocení v přírodě. Svoji roli hraje i čerstvý vzduch, na který vycházíte ze sauny ven. Ochlazení si dopřejete ve venkovním bazénu nebo v zimě přímo ve sněhu! Sauny se dají postavit na klíč, od těch nejmenších pro dva, až po prostorné zahradní sauny s předsíňkou nebo odpočívárnou. Zajímavou variantou jsou i prosklené dveře nebo stěny sauny. Prohlédněte si galerii a třeba se necháte inspirovat!
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek