Úterý , 04. 10. 2022

František

Sezení nebo špatná ústní hygiena. Co dalšího ještě může mít vliv na vaše srdce? To jste možná netušily!

Zubní nit jste nepoužila ani nepamatujete? Často se stresujete i kvůli naprostým banalitám? Pokud vás navíc neužije ani na pravidelnou fyzickou aktivitu, vaše srdce vyloženě trpí. Co všechno se vám kvůli tomu může stát?
zena a srdce
Zdroj:123RF.com

25. 07. 2018

25. 07. 2018

Jste přesvědčené o tom, že zdraví srdce ničí jenom náklonnost k cigaretám a konzumace tučných jídel? Existují i jiné faktory, které mu dávají pořádně na frak. Co když jednomu z nejdůležitějších orgánů ve vašem těle škodíte – a vůbec si to neuvědomujete? Pokud se najdete v těchto bodech, bohužel se to nedá vyloučit!

Většinu dne prosedíte. A to je hodně špatně

Sedavý životní styl je typickou vizitkou dnešní doby, na což odborníci se vztyčeným prstem výstrahy upozorňují dnes a denně. To, že je situace opravdu vážná, potvrzují i závěry kanadské studie provedené v nemocnici University Health Network, jež má sídlo v Torontu. Z nich jednoznačně vyplývá, že ti, kteří prosedí více jak osm hodin denně, jsou vystaveni výrazně zvýšené pravděpodobnosti srdečních onemocnění. Ovšem pozor, v sázce je toho víc.

„Dospělí, kteří několik hodin v kuse tráví na židli nebo na gauči před televizí, mají narušený krevní oběh a zvýšené množství tuku v krvi. Tyto změny mohou způsobit diabetes 2. typu i hlubokou žilní trombózu. Snížená, nebo spíše nulová fyzická aktivita, přináší populaci také riziko různých rakovin, zejména prsu a tlustého střeva,“  varuje lékař Travis Saunders, který se na zmíněné studii podílel. A jak jste na tom s pohybem právě vy?

Stresujete se? To se vám může vymstít

Jste pod tlakem – a co hůř, trvá to už delší dobu? Ani tohle rozhodně nevěstí nic dobrého, protože následky by na sebe nemusely nechat dlouho čekat. Vy jakožto žena jste na tom ohledně vypjatých nervů také mnohem hůř v porovnání s vaším partnerem. Proč?

„Ženy mladého a středního věku jsou dnes vystaveny neuvěřitelnému tlaku v důsledku emočního stresu, kterému čelí každý den. Hlavními strůjci jsou manželství, kariéra a péče o děti i starší rodiče. Dotyčné si totiž často nevědí rady, jak tohle všechno skloubit, což zvyšuje jejich psychickou zátěž. Ta ale z dlouhodobého hlediska může zapříčinit zúžení periferních nebo koronárních cév, jež nahrává mimo jiné poruchám srdečního rytmu, “ vysvětluje americká kardioložka Viola Vaccarino, která působí na atlantské univerzitě Rollins School of Public Health.

K TÉMATU  Bílá japonská ředkev: Na našem jídelníčku často chybí, a to je velká škoda

Zanedbáváte ústní hygienu. Na to extra pozor

Možná vás nikdy ani nenapadlo, že ústní dutina má se srdcem vůbec něco společného. Nicméně věřte, že v lidském těle všechno souvisí se vším. Co se stane, když nebudete poskytovat svým zubům péči, jakou si zaslouží? Stejné bakterie, které vyvolávají onemocnění dásní, mohou proniknout ve formě slin také do krevního oběhu, takže snadno ohrozí i srdce. Chcete tomu zabránit? Pak nakupte zásoby zubních nití, mezizubních kartáčků, ústních vod, a nepodceňujte ani pravidelné prohlídky u vašeho stomatologa. To je ta správná prevence!

Mimochodem, jak jste na tom s pravidelnými kontrolami u zubaře? Chodíte, nebo s návštěvou otálíte do té doby, než se „ozve“ bolístka? Napište nám o tom.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O nemocech se většinou nevtipkuje, ovšem výjimkou je nemoc zvaná Alzheimer, o které se mluví v mnoha starších i novějších vtipech. Dalo by se říct, že lidé o Alzheimerově nemoci vtipkují do chvíle, dokud se s chorobou nesetkají tváří v tvář. To pak jdou žerty stranou, jelikož se pochopí, že se jedná o závažnou nemoc a že to opravdu není legrace.
Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.
Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Dceru jsem vychovávala od jejích devíti let sama, možná i proto jsme měly vždy krásný vztah. Byla jsem spíše kamarádka než matka, nebylo nutné ji nějak držet zkrátka, vždy se mi zdála rozumná a vyspělá, měla zodpovědnost a byla trošku jiná než její vrstevníci. I přesto všechno jsme se ale dostaly nyní do bodu, kdy mi nemůže přijít na jméno, přitom jsem jednala jen tak, jak jsem musela. Snad to jednou pochopí.
Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek