Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Jak udělat dětem pod stromečkem radost

Každý to má jinak: Někdo s radostí čeká na předvánoční šílenství a těší se na shánění dárků, jiný bledne hrůzou, protože absolutně neví, co má jako dárek zabalit. Shodneme se ale asi v jednom: pro děti se dárky vybírají nejsnáze - obzvlášť pro holčičky. Snové, barevné a třpytivé hračky jsou pastvou pro zvídavé oči malých princezen. I americký výrobce hraček Hasbro si zajistil místo na výsluní svou kolekcí hraček „My little Pony“.

Realita, že kolekce krásných barevných poníků byla na světě už začátkem osmdesátých let, se zdá být pro nás – v sedmdesátých letech narozených – neskutečná! My, které jsme si hrály s gumovými panenkami, kterým nešla ani ohnout ruka a když byly mrkací, byly jsme na vrcholu blaha. Ve Spojených státech amerických si holčičky hrály s panenkami Barbie nebo s pestrobarevnými gumovými koníčky s barevnými hřívami… A dnes My little Pony hračky bývají součástí výbavy pokojíčků malých dětí.

Doba je jiná

Vzpomínky na hračky z minulého století, se nedají s dnešní nabídkou hračkářství srovnat. Dnes je skutečnost o mnoho pestřejší, veselejší a hlavně: bohatší… Když se holčička chodící do školky zamiluje do My little Pony, máte na několik let dárky vyřešeny. Láska k těmto postavičkám koníků je samozřejmě umocněna seriálem, který americká produkce vypustila do světa. Tím způsobila tím globální pozdvižení a obrovský zájem o hračky s touto tématikou.

Poníci pod stromečkem zazáří

Těchto šest nejlepších přátel poníků chodí všude společně, představme si je: fialový Twilight Sparkle, růžový Pinkie Pie, modrý Rainbow Dash, bílý Rarity, žlutý Fluttershy a oranžový Applejack. Všichni tito poníci žijí a prožívají příběhy v Ponylandu, domově všech bájných a kouzelných stvoření v zemi Equestrie. Ovšem ne všichni tvorové z Ponylandu mají mírumilovný život rádi… často musí poníci bojovat o přežití proti čarodějnicím, trollům, skřetům, kteří by rádi viděly poníky zničené, zotročené nebo jinak ublížené. Příběhy jsou často pro malé děti napínavé a dechberoucí.

Štastné a veselé

Sumasumárum: Pokud máte ve své rodině nebo okolí tří až pětiletou holčičku, které chcete dát k Vánocům dárek, nešlápnete vedle, když jí koupíte figurku My little Pony. Tyto klasické figurky jsou skvělé i pro děti- sběratele. Pokud si otevřete internet, uvidíte, jak široká nabídka poníků existuje!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Okenní parapety nemusí zét prázdnotou, i když teploty padají k nule. Stačí, když si vysadíte rostliny, jež jsou pro podzim typické a kterým podzim dokonce prospívá. Jednou takovou podzimní květinou je vřes, který se hravě popere i s prvními zimními mrazíky. Jelikož ho lze koupit v bílé i růžové barvě, bude hezky zdobit jinak pochmurné a smutné okenní parapety.  
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Monstera – pokojová rostlina s monstrózními listy, která je součástí českých rodin už od nepaměti. V mnoha domácnostech se dědí po generace – pěstovaly ji babičky, matky, dcery i vnučky. Je ideální rostlinou do moderních i starších domovů, hravě si s ní poradí i začínající pěstitelé. Ke svému životu totiž nevyžaduje prakticky nic.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek