Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Fyzická kondice ve 3. měsíci těhotenství je důležitá. Co všechno můžete pro vaše tělo i průběh těhotenství udělat? Jak je to s pohybem?

Pohyb v těhotenství nepřispívá pouze k udržování optimální hmotnosti maminky. Mnohem důležitějším faktem je to, že jde o významný faktor pro udržení celkové tělesné kondice, dále podporuje srdeční funkci, zachovává pružnost cév a navíc je důležitý pro zachování správného držení těla.
Tehotenstvi a sport
Zdroj: 123RF.com

Pohyb v těhotenství

Podtrženo a sečteno je pohyb celkově zdravý pro průběh těhotenství samého – nemluvě o psychické pohodě budoucí maminky, která nepochybně kladně ovlivňuje správný vývoj dítěte.

Je všeobecně známo, že ne každý pohyb je pro gravidní ženu tím správným. Například o všech sportech, při kterých dochází k větším otřesům těla, se hovoří jako o nevhodných.

Co může vést k potratu

Podobné sportovní aktivity mohou vést až k potratu. Do této skupiny patří zejména tolik ženami oblíbený aerobik. Stejně nevhodný je i vytrvalostní běh. Těhotné ženy, které holdují např. lyžování, by měly zvážit, jak dobře tuto sportovní aktivitu ovládají a na nějakou dobu se jí vzdát. Ani výborná lyžařka nemůže zabránit případnému pádu, který může bezprostředně ohrozit plod. Rozhodně by bylo rozumné lyžování na jednu sezonu úplně vypustit, a to platí i pro vodní sportování. Z podobného důvodu by se těhotné ženy měly vyhýbat míčovým hrám a také jízdě na koni.

Vhodné sporty v těhotenství

Naopak vhodným sportem v jakémkoli období těhotenství je plavání, při kterém dochází k celkovému protažení všech svalových skupin společně s optimálním posilováním. Současně díky nadnášení odlehčuje unaveným kloubům a svalům těhotenstvím se zvyšující zátěž. Je důležité se ale zaměřit na čistotu bazénu. Moře je ideálním prostředím pro plavání.

Vsaďte na procházky

Další vhodnou aktivitou jsou delší (klidnější) procházky na čerstvém vzduchu. Ty by se měly stát běžnou součástí dne každé nastávající maminky.

Břišní tanec? Ano!

V poslední době se stal velice populárním břišní tanec. Speciální cílený tělocvik pro těhotné ženy bývá i součástí některých předporodních kurzů. Všechny cviky, které se absolventky naučí, by následně měly využít právě při porodu. O konkrétních sportovních aktivitách by se každá těhotná žena měla poradit se svým gynekologem, a to nakolik jí její zdravotní stav dovoluje tyto aktivity provozovat. Jestliže si s cvičením přesto nevíte rady, můžete poprosit o radu právě jeho. Jistě vám vyjde vstříc a poradí ty správné cviky, které jsou pro vás vhodné.

K TÉMATU  Mobilní aplikace pro děti, které podpoří jejich vývoj a obohatí je

Máte další doporučení pro ostatní budoucí maminky? Podělte se s nimi o ně.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ekologické metody v domácnosti jsou dobrá nejen pro naši planetu, ale také pro vaši peněženku. Ušetříte díky tomu hodně peněz, které byste jinak zaplatili dodavateli vody. Tím, že naplno využijete dešťovou vodu, se vám hodně sníží účty za energie.
Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Celebrity umí dost často překvapit, zejména modelky, o kterých byste si řekli, že za celý den sní pouze misku suché rýže a list salátu. O poprask na TikToku se postarala modelka Bella Hadid a její sandwich. Tak schválně, co říkáte na její kulinářské umění?
Začala jste na jaře trénink v přírodě a chcete pokračovat? Běháte nebo chodíte? Dá se to zvládnout i na podzim. Podzim sice přináší nižší teploty, mlhu a občasný déšť. Na takové počasí se však můžete připravit a má dokonce i své výhody. Jak sportovat na podzim a využít potenciálu počasi?
Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?
Tohle někoho určitě naštve. Emancipace žen je jev, který se děje už několik dekád, ale narůstající feminismus něžnému pohlaví jen škodí. Jaké problémy přináší?
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Blíží se významný den vaší ženy, případně jsou za rohem Vánoce a vy ještě nemáte žádný dárek? Nepanikařte, stále vše můžete zachránit. Zapomeňte ale na kreativitu, raději vsaďte na jistotu.
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Život není pokaždé procházka růžovým sadem a občas nastávají situace, do kterých se nikdo z nás nehrne. Hádka nebo nepříjemné životní situace, do kterých se dostaneme se sourozenci, pak obzvláště bolí.
Dnes jsme si již navykli komunikovat běžně přes internet, dozvídat se o kamarádech na sociálních sítích, každý den rozeslat několik e-mailů. Stejně tak jako nám však toto umožňuje velmi efektivně pracovat a být neustále ve spojení, mohou nás právě tyto technologie na druhé straně výrazně ohrožovat.

Výběr článků

Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
Obývací pokoj je srdcem každého domova. Je to místo, kde trávíte spoustu času s rodinou
a přáteli, relaxujete po náročném dni, a kde se odehrávají často nezapomenutelné chvíle. Pohodlná a stylová křesla dotvářejí atmosféru obývacího pokoje a dělají z něj jedno
z nejpříjemnějších míst domova. V tomto článku se zaměříme na výběr toho pravého křesla do obýváku, které splní vaše potřeby a přinese do interiéru zároveň nádech elegance.

Nepřehlédněte

Rostlinné kmenové buňky patří mezi nejnovější objevy se skvělým potenciálem řešit běžné problémy spojené se stárnutím pokožky. Jejich vývoj se dere kupředu až vzrušujícím tempem a na rozdíl od živočišných kmenových buněk neexistuje ani žádný etický či právní argument proti jejich použití v kosmetice. Už na první pohled slibují naprosto neodolatelné výsledky. Mohou ale rostlinné kmenové buňky z ovoce, květů či jiné vegetace udržet krásu a mladí každé pleti? Pojďme se do tohoto tématu ponořit a zjistit to.
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek