Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Fyzická kondice ve 3. měsíci těhotenství je důležitá. Co všechno můžete pro vaše tělo i průběh těhotenství udělat? Jak je to s pohybem?

Pohyb v těhotenství nepřispívá pouze k udržování optimální hmotnosti maminky. Mnohem důležitějším faktem je to, že jde o významný faktor pro udržení celkové tělesné kondice, dále podporuje srdeční funkci, zachovává pružnost cév a navíc je důležitý pro zachování správného držení těla.
Tehotenstvi a sport
Zdroj: 123RF.com

Pohyb v těhotenství

Podtrženo a sečteno je pohyb celkově zdravý pro průběh těhotenství samého – nemluvě o psychické pohodě budoucí maminky, která nepochybně kladně ovlivňuje správný vývoj dítěte.

Je všeobecně známo, že ne každý pohyb je pro gravidní ženu tím správným. Například o všech sportech, při kterých dochází k větším otřesům těla, se hovoří jako o nevhodných.

Co může vést k potratu

Podobné sportovní aktivity mohou vést až k potratu. Do této skupiny patří zejména tolik ženami oblíbený aerobik. Stejně nevhodný je i vytrvalostní běh. Těhotné ženy, které holdují např. lyžování, by měly zvážit, jak dobře tuto sportovní aktivitu ovládají a na nějakou dobu se jí vzdát. Ani výborná lyžařka nemůže zabránit případnému pádu, který může bezprostředně ohrozit plod. Rozhodně by bylo rozumné lyžování na jednu sezonu úplně vypustit, a to platí i pro vodní sportování. Z podobného důvodu by se těhotné ženy měly vyhýbat míčovým hrám a také jízdě na koni.

Vhodné sporty v těhotenství

Naopak vhodným sportem v jakémkoli období těhotenství je plavání, při kterém dochází k celkovému protažení všech svalových skupin společně s optimálním posilováním. Současně díky nadnášení odlehčuje unaveným kloubům a svalům těhotenstvím se zvyšující zátěž. Je důležité se ale zaměřit na čistotu bazénu. Moře je ideálním prostředím pro plavání.

Vsaďte na procházky

Další vhodnou aktivitou jsou delší (klidnější) procházky na čerstvém vzduchu. Ty by se měly stát běžnou součástí dne každé nastávající maminky.

Břišní tanec? Ano!

V poslední době se stal velice populárním břišní tanec. Speciální cílený tělocvik pro těhotné ženy bývá i součástí některých předporodních kurzů. Všechny cviky, které se absolventky naučí, by následně měly využít právě při porodu. O konkrétních sportovních aktivitách by se každá těhotná žena měla poradit se svým gynekologem, a to nakolik jí její zdravotní stav dovoluje tyto aktivity provozovat. Jestliže si s cvičením přesto nevíte rady, můžete poprosit o radu právě jeho. Jistě vám vyjde vstříc a poradí ty správné cviky, které jsou pro vás vhodné.

K TÉMATU  Lékárnička na dovolenou. Lepší být připraven, než překvapen

Máte další doporučení pro ostatní budoucí maminky? Podělte se s nimi o ně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se v současné době podepisují na zdravotním stavu velkého procenta populace. Tyto každodenní návyky přinášejí mimo jiné i bolestivé otoky nohou a podporují vznik křečových žil. Jak se s těmito běžnými, avšak velmi nepříjemnými problémy vypořádat?
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.
Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.

Nepřehlédněte

Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek