Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Lady Gaga zažila znásilnění a šikanu. Svého snu se přesto nikdy nevzdala

Lady Gaga se nesmazatelně vryla do historie pop music. Diva, která to v životě rozhodně nemá jednoduché, ale i přes všechna příkoří stále posouvá svou uměleckou kariéru dál a dál. Natočila film, získala Oscara, a nikdy se nevzdala svého snu.
Lady Gaga
Lady Gaga terčem šikany i znásilnění. (zdroj foto: 123rf.com)

17. 11. 2020

Ovlivněna hvězdami osmdesátek

V roce 2008 odstartovala Lady Gaga svou celosvětovou kariéru. Byl to jen vršek ledovce v jejím uměleckém snažení. Zpěvačka a dnes i herečka, která se vlastním jménem jmenuje Stefani Joanne Angelina Germanottová, se narodila italským rodičům v New Yorku.

Sama uvádí, že ji nejvíce ovlivnil hudební styl 80. let, kdy byli na vrcholu David Bowie, Madonna, Michael Jackson nebo Queen. A právě jedna z písniček legendárních Queenů jí posloužila jako inspirace pro nalezení uměleckého jména. Asi tušíte, že touto písní bylo Radio Ga Ga.

První skladbu napsala ve třinácti

Lady Gaga byla velkým hudebním talentem už od svého dětství. Její rodiče říkají, že hrála na klavír už od svých 4 let. První skutečně samostatnou píseň pak složila již ve svých 13 letech. Její hudební talent se rozvíjel i během studia na soukromé katolické škole s názvem Convent of the Sacred Heart. A pak následoval velký životní úspěch!

Jedna ze dvaceti na světě!

Lady Gaga se totiž již v jejích 17 letech jako jedna z dvaceti lidí z celého světa mohla pochlubit tím, že ji přijali na prestižní univerzitu v New Yorku. A to na Tish School of the Arts. Tam se naplno věnovala studiu hudby.

Psala texty pro Britney Spears

Její hudební talent bylo těžké přehlédnout. A proto, že na sobě tvrdě dřela, se úspěch brzy ukázal. V pouhých 20 letech podepsala smlouvu s Interscope Records – ne však jako hudebnice nebo zpěvačka. Začala totiž psaním textů. A to nejen pro obyčejné hudebníky – rovnou se dostala ke psaní písní pro tehdejší hudební hvězdy, kterými byly Pussycat Dolls a Britney Spears.

Následoval obří úspěch

Od psaní textů byl už jen krůček od toho, aby naplno ukázala, co v ní je. Již v roce 2008 vydala své debutové album, které dodnes zná celý svět. Jmenovalo se The Fame a byly v něm písně „Just Dance“ nebo „Poker Face.“ Vyneslo jí to nominace na ceny Grammy.

K TÉMATUCelebrity, kterým drastické hubnutí pomohlo!

Následoval obří úspěch a celosvětové turné. Stát se světoznámou zpěvačkou a módní ikonou v oblasti extravagance však Lady Gaga nestačilo. Do čeho se pustila?

Film s Bradley Cooperem

V roce 2018 se spolu s charismatickým hollywoodským fešákem objevila v hlavní roli filmu Zrodila se hvězda. Jejich filmový počin byl tak přesvědčivý, že si je bulvární plátky často dobíraly, a miliony fanoušků po celém světě tajně doufaly, že se jejich romance odehrává i na poli osobního života.

Dodnes tvrdí, že jsou skvělými přáteli. Za filmovou píseň Shallow dokonce obdrželi filmové ocenění. Získali cenu BAFTA, Zlatý glóbus i prestižního Oscara.

Nikdy se nevzdala svého snu

Život Lady Gaga není jen růžový. V dětství si prožila šikanu. V show Oprah Winfrey otevřeně přiznala, že v době, kdy s hudbou začínala, ji znásilnil o 20 let starší hudební producent. „Následně se u mě vyvinula posttraumatická stresová porucha. Začala jsem brát léky. Tím to neskončilo. O několik let později jsem po koncertech začala cítit bolest kloubů a svalů.

Doktor mi řekl, že se jedná o fibromyalgie, a že to má zřejmě souvislost s tím, co jsem prožila.“ Zpěvačka následně uvedla, že je na čase, aby se začalo o duševních problémech nahlas hovořit. „Mentální problémy jsou nemoci. Už je na čase, abychom si to konečně připustili,“ uzavřela s pohnutým hlasem.

I přes to, že má za sebou negativní životní zkušenosti a denně je provází silné bolesti, se rozhodla, že se svého snu nevzdá. Chce pokračovat naplno ve své práci a stát se tak inspirací pro spoustu dalších lidí po celém světě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Billie Eilish. Mladá zpěvačka, která se stala slavnou přes noc. Proč ji teenageři zbožňují?

Karlos Vémola a jeho Lela: Jak šel čas se slavným párem, který bojoval s COVID-19

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?

Nepřehlédněte

Když se podíváte do ledničky u svých rodičů nebo u známých, možná vás překvapí, že tam dávají i potraviny, které vy uchováváte jinde. Víte však, co je tedy správné, a jaké potraviny bychom do lednice opravdu dávat neměli?
Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek