Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Lady Gaga zažila znásilnění a šikanu. Svého snu se přesto nikdy nevzdala

Lady Gaga se nesmazatelně vryla do historie pop music. Diva, která to v životě rozhodně nemá jednoduché, ale i přes všechna příkoří stále posouvá svou uměleckou kariéru dál a dál. Natočila film, získala Oscara, a nikdy se nevzdala svého snu.
Lady Gaga
Lady Gaga terčem šikany i znásilnění. (zdroj foto: 123rf.com)

17. 11. 2020

Ovlivněna hvězdami osmdesátek

V roce 2008 odstartovala Lady Gaga svou celosvětovou kariéru. Byl to jen vršek ledovce v jejím uměleckém snažení. Zpěvačka a dnes i herečka, která se vlastním jménem jmenuje Stefani Joanne Angelina Germanottová, se narodila italským rodičům v New Yorku.

Sama uvádí, že ji nejvíce ovlivnil hudební styl 80. let, kdy byli na vrcholu David Bowie, Madonna, Michael Jackson nebo Queen. A právě jedna z písniček legendárních Queenů jí posloužila jako inspirace pro nalezení uměleckého jména. Asi tušíte, že touto písní bylo Radio Ga Ga.

První skladbu napsala ve třinácti

Lady Gaga byla velkým hudebním talentem už od svého dětství. Její rodiče říkají, že hrála na klavír už od svých 4 let. První skutečně samostatnou píseň pak složila již ve svých 13 letech. Její hudební talent se rozvíjel i během studia na soukromé katolické škole s názvem Convent of the Sacred Heart. A pak následoval velký životní úspěch!

Jedna ze dvaceti na světě!

Lady Gaga se totiž již v jejích 17 letech jako jedna z dvaceti lidí z celého světa mohla pochlubit tím, že ji přijali na prestižní univerzitu v New Yorku. A to na Tish School of the Arts. Tam se naplno věnovala studiu hudby.

Psala texty pro Britney Spears

Její hudební talent bylo těžké přehlédnout. A proto, že na sobě tvrdě dřela, se úspěch brzy ukázal. V pouhých 20 letech podepsala smlouvu s Interscope Records – ne však jako hudebnice nebo zpěvačka. Začala totiž psaním textů. A to nejen pro obyčejné hudebníky – rovnou se dostala ke psaní písní pro tehdejší hudební hvězdy, kterými byly Pussycat Dolls a Britney Spears.

Následoval obří úspěch

Od psaní textů byl už jen krůček od toho, aby naplno ukázala, co v ní je. Již v roce 2008 vydala své debutové album, které dodnes zná celý svět. Jmenovalo se The Fame a byly v něm písně „Just Dance“ nebo „Poker Face.“ Vyneslo jí to nominace na ceny Grammy.

K TÉMATU  Navzdory nástrahám showbyznysu mají pevná manželství. České i zahraniční páry, kterým manželství opravdu klape

Následoval obří úspěch a celosvětové turné. Stát se světoznámou zpěvačkou a módní ikonou v oblasti extravagance však Lady Gaga nestačilo. Do čeho se pustila?

Film s Bradley Cooperem

V roce 2018 se spolu s charismatickým hollywoodským fešákem objevila v hlavní roli filmu Zrodila se hvězda. Jejich filmový počin byl tak přesvědčivý, že si je bulvární plátky často dobíraly, a miliony fanoušků po celém světě tajně doufaly, že se jejich romance odehrává i na poli osobního života.

Dodnes tvrdí, že jsou skvělými přáteli. Za filmovou píseň Shallow dokonce obdrželi filmové ocenění. Získali cenu BAFTA, Zlatý glóbus i prestižního Oscara.

Nikdy se nevzdala svého snu

Život Lady Gaga není jen růžový. V dětství si prožila šikanu. V show Oprah Winfrey otevřeně přiznala, že v době, kdy s hudbou začínala, ji znásilnil o 20 let starší hudební producent. „Následně se u mě vyvinula posttraumatická stresová porucha. Začala jsem brát léky. Tím to neskončilo. O několik let později jsem po koncertech začala cítit bolest kloubů a svalů.

Doktor mi řekl, že se jedná o fibromyalgie, a že to má zřejmě souvislost s tím, co jsem prožila.“ Zpěvačka následně uvedla, že je na čase, aby se začalo o duševních problémech nahlas hovořit. „Mentální problémy jsou nemoci. Už je na čase, abychom si to konečně připustili,“ uzavřela s pohnutým hlasem.

I přes to, že má za sebou negativní životní zkušenosti a denně je provází silné bolesti, se rozhodla, že se svého snu nevzdá. Chce pokračovat naplno ve své práci a stát se tak inspirací pro spoustu dalších lidí po celém světě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Billie Eilish. Mladá zpěvačka, která se stala slavnou přes noc. Proč ji teenageři zbožňují?

Karlos Vémola a jeho Lela: Jak šel čas se slavným párem, který bojoval s COVID-19

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?

Nepřehlédněte

Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek