Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Lady Gaga zažila znásilnění a šikanu. Svého snu se přesto nikdy nevzdala

Lady Gaga se nesmazatelně vryla do historie pop music. Diva, která to v životě rozhodně nemá jednoduché, ale i přes všechna příkoří stále posouvá svou uměleckou kariéru dál a dál. Natočila film, získala Oscara, a nikdy se nevzdala svého snu.
Lady Gaga
Lady Gaga terčem šikany i znásilnění. (zdroj foto: 123rf.com)

17. 11. 2020

Ovlivněna hvězdami osmdesátek

V roce 2008 odstartovala Lady Gaga svou celosvětovou kariéru. Byl to jen vršek ledovce v jejím uměleckém snažení. Zpěvačka a dnes i herečka, která se vlastním jménem jmenuje Stefani Joanne Angelina Germanottová, se narodila italským rodičům v New Yorku.

Sama uvádí, že ji nejvíce ovlivnil hudební styl 80. let, kdy byli na vrcholu David Bowie, Madonna, Michael Jackson nebo Queen. A právě jedna z písniček legendárních Queenů jí posloužila jako inspirace pro nalezení uměleckého jména. Asi tušíte, že touto písní bylo Radio Ga Ga.

První skladbu napsala ve třinácti

Lady Gaga byla velkým hudebním talentem už od svého dětství. Její rodiče říkají, že hrála na klavír už od svých 4 let. První skutečně samostatnou píseň pak složila již ve svých 13 letech. Její hudební talent se rozvíjel i během studia na soukromé katolické škole s názvem Convent of the Sacred Heart. A pak následoval velký životní úspěch!

Jedna ze dvaceti na světě!

Lady Gaga se totiž již v jejích 17 letech jako jedna z dvaceti lidí z celého světa mohla pochlubit tím, že ji přijali na prestižní univerzitu v New Yorku. A to na Tish School of the Arts. Tam se naplno věnovala studiu hudby.

Psala texty pro Britney Spears

Její hudební talent bylo těžké přehlédnout. A proto, že na sobě tvrdě dřela, se úspěch brzy ukázal. V pouhých 20 letech podepsala smlouvu s Interscope Records – ne však jako hudebnice nebo zpěvačka. Začala totiž psaním textů. A to nejen pro obyčejné hudebníky – rovnou se dostala ke psaní písní pro tehdejší hudební hvězdy, kterými byly Pussycat Dolls a Britney Spears.

Následoval obří úspěch

Od psaní textů byl už jen krůček od toho, aby naplno ukázala, co v ní je. Již v roce 2008 vydala své debutové album, které dodnes zná celý svět. Jmenovalo se The Fame a byly v něm písně „Just Dance“ nebo „Poker Face.“ Vyneslo jí to nominace na ceny Grammy.

K TÉMATU  Nejlépe placené herečky roku 2020. Tipli byste to do nich?

Následoval obří úspěch a celosvětové turné. Stát se světoznámou zpěvačkou a módní ikonou v oblasti extravagance však Lady Gaga nestačilo. Do čeho se pustila?

Film s Bradley Cooperem

V roce 2018 se spolu s charismatickým hollywoodským fešákem objevila v hlavní roli filmu Zrodila se hvězda. Jejich filmový počin byl tak přesvědčivý, že si je bulvární plátky často dobíraly, a miliony fanoušků po celém světě tajně doufaly, že se jejich romance odehrává i na poli osobního života.

Dodnes tvrdí, že jsou skvělými přáteli. Za filmovou píseň Shallow dokonce obdrželi filmové ocenění. Získali cenu BAFTA, Zlatý glóbus i prestižního Oscara.

Nikdy se nevzdala svého snu

Život Lady Gaga není jen růžový. V dětství si prožila šikanu. V show Oprah Winfrey otevřeně přiznala, že v době, kdy s hudbou začínala, ji znásilnil o 20 let starší hudební producent. „Následně se u mě vyvinula posttraumatická stresová porucha. Začala jsem brát léky. Tím to neskončilo. O několik let později jsem po koncertech začala cítit bolest kloubů a svalů.

Doktor mi řekl, že se jedná o fibromyalgie, a že to má zřejmě souvislost s tím, co jsem prožila.“ Zpěvačka následně uvedla, že je na čase, aby se začalo o duševních problémech nahlas hovořit. „Mentální problémy jsou nemoci. Už je na čase, abychom si to konečně připustili,“ uzavřela s pohnutým hlasem.

I přes to, že má za sebou negativní životní zkušenosti a denně je provází silné bolesti, se rozhodla, že se svého snu nevzdá. Chce pokračovat naplno ve své práci a stát se tak inspirací pro spoustu dalších lidí po celém světě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Billie Eilish. Mladá zpěvačka, která se stala slavnou přes noc. Proč ji teenageři zbožňují?

Karlos Vémola a jeho Lela: Jak šel čas se slavným párem, který bojoval s COVID-19

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
V dnešním uspěchaném a konzumním světě hledají lidé stále efektivnější způsoby, jak uspořádat svůj život. Jedním z trendů, který se v poslední době stává stále populárnějším, je koncept kapsulového šatníku. Tento minimalistický směr v oblasti módy nabízí mnoho výhod a může výrazně usnadnit život každému, kdo se rozhodne ji vyzkoušet. O co jde a jak kapsulového šatníku docílit?
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Výběr kontaktních čoček je pro každého jejich nositele klíčovým. V dnešní době existuje celá řada variant kontaktních čoček, které mohou vyhovovat jednomu a druhému naopak méně, či vůbec. Jak tedy správně vybrat a nesáhnout vedle? Existuje několik možností, ale nejlépe vám pomůže váš oční specialista
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.

Nepřehlédněte

Sladkou chuť miluje většina z nás už odmalička. Ostatně kdo by neměl rád chutné bonbónky, dortíčky nebo třeba sušenky. Ale upřímně – cukr je jed, a přestože nám chutná, ve finále nám škodí. A představa, že se za pár let budeme bahnit v obezitě, trpět srdečním onemocněním nebo si píchat inzulín, není zrovna lahoda. O důvod víc, proč si navyknout na život bez cukru. Jenže, jak na to?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek