Pondělí , 02. 10. 2023

Olívie a Oliver

Průvodce za nákupy v Polsku: Kam se vypravit a jak vychytat nejlepší akce?

Vzhledem k neustálému nárůstu cen je obzvláště potřebné přemýšlet, co vše si opravdu nezbytně musíme pořídit a zároveň i kde výhodně nakoupíme. Zdražuje vše, zato výše platů zůstává prakticky stejná, a proto se řada občanů uchyluje k nouzovým řešením. Jedním z nich jsou nákupy v Polsku.
nákupy v Polsku
Nákupy v Polsku se českým rodinám vyplatí.

21. 11. 2022

Nejvíce vyhledávanou a k životu potřebnou položkou jsou potraviny a jejich nákup. V naší zemi se ceny mnohdy vyšplhaly až na dvojnásobek. Nejedná se jen o potraviny, ale například i o pohonné hmoty, jejichž cena dosáhla na historické maximum. Nákupy v Polsku se Čechům zkrátka jeví jako skvělé řešení.

Vyplatí se nákupy v Polsku?

Ti z obyvatel, kteří žijí v oblasti pohraničí, již dávno vědí, že někteří z našich sousedů mají ceny oproti Česku výrazně jinde. Německé obchody byly jistého času Čechy hromadně navštěvované, nicméně tento trend poslední dobou spíše opadává a začínáme se soustředit na obchody jiné, předně na ty polské.

Ceny jsou zde aktuálně v porovnání s těmi českými výrazně nižší, mnohdy až o polovinu! A to je důvod, proč se nám to pořád vyplatí, i když se na nákupy v Polsku vypravíte z větší vzdálenosti.

Důvodů je více

Ekonomická situace nad všemi důvody, proč si do Polska dojet, převažuje. Přesto se nejedná o důvod jediný. Někteří z nás si nákupy za hranicemi užívají klidně i proto, že rádi zkouší nové produkty a chutě, které u nás nejsou k dostání, anebo že jim to dává pocit výjimečnosti.

Každopádně pokud vyrazíte polské obchody vyzkoušet, počítejte s tím, že češtinu kolem sebe budete slýchat hodně. Pravděpodobně už na parkovišti objevíte značné množství českých poznávacích značek.

nákup
Ceny v Polsku jsou o poznání nižší než v Česku.

Do jakých obchodů v Polsku zajet?

V případě, že jste ještě mezi nákupy v Polsku nováčci, můžete se ptát, jaké obchody se k nákupu nabízí, takže pojďme na ně!

LIDL

Oblíbeným řetězcem, stejně tak jako u nás, je Lidl. Jeho tamní nižší ceny vás mile překvapí, předně u masných výrobků, uzenářských, mléčných, a to hlavně sýrů, a dále u ryb. Neznamená to však, že je v Polsku veškerý sortiment levnější. Některé výrobky zde mají cenu srovnatelnou, ba dokonce o malinko vyšší. Je zkrátka dobré mít ceny u nás zmapované a tam si je jen rychle přepočítat.

K TÉMATU  Jedno dítě a dost? Co je to společenská norma a kolik dětí potřebujeme, aby národ nevymřel?

BIEDRONKA

V každé oblasti se nachází polský řetězec s názvem Biedronka. Charakteristický je svou beruškou ve znaku. Nicméně nečekejte velký supermarket, spíše se jedná o větší obchod s cenově dostupnými a čerstvými potravinami. Zboží je tu většinou vystavované v krabicích, proto si lidé v tomto řetězci tvoří zásoby na delší dobu, potraviny berou po celých kartonech.

TESCO

Řetězec Tesco je další možnou volbou. Koncept je nám Čechům také dobře známý, proto nemusíme mít pocit, že by se výrobky měly jakkoliv odlišovat.

CARREFOUR

Carrefour bývá k nalezení v několika nám blízkých lokalitách a taktéž se v něm dá nakoupit levněji.

CASTORAMA

Castorama je místní řetězec s nábytkem a potřebami do domácnosti, vše v mnohem příznivějších cenových relacích než v českých obchodech obdobného rázu.

TIP: Ve všech případech se zcela určitě vyplatí sledovat jejich letáky a aktuální výhodné akce.

nákup
Jezdíte nakupovat za hranice České republiky?

Lokality k polským nákupům

Teď už máte lepší představu, na jaké obchodní řetězce můžete v Polsku narazit. Zbývá už jenom určit, kam přesně se vydáte?

  1. Rozhodně stojí za zmínku polský Těšín, který je v dosahu lidem žijícím na severní Moravě. Polský Těšín je dostupný na potraviny, oblečení, obuv či kutilské nářadí, viz. Castorama.
  2. Katowice jsou stejně dostupné jako výše zmíněný polský Těšín. V Katowicích je oblíbený Fashion House Outlet, kde si přijdete předně na značkové oblečení za zvýhodněné ceny, za zmínku tu stojí i vyhledávaná Ikea.
  3. Pro obyvatele východních Čech to bude zase Kudowa-Zdroj a Klodzko. Tam Češi vyrážejí pro oblečení, potřeby do domácnosti, spotřebiče, nábytek a hračky.
  4. Obyvatele severních Čech zajímá lokalita nedaleko Szklarské Poreby, Jelenia Góra. I zde je k návštěvě Castorama anebo známé obchodní centrum Galeria Nowy Rynek.

Velice oblíbenou akcí bývají polské bleší trhy, kde lze sehnat ojedinělé a originální kusy. Předně tedy představující věci do domácnosti a nábytek, ale zároveň i všelijaké dekorace včetně těch vánočních.

K TÉMATU  Jak fungují módní swapy a které znáte?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak ušetřit na energiích v domácnosti?

Každá koruna se počítá: Na čem všem se dá ušetřit?

Zdroje článku:
www.traveltriangle.com, www.poland.travel
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...

Nepřehlédněte

Rostlinná mléka jsou skvělou alternativou kravského mléka, a to hlavně pro ty, kterým mléko živočišného původu nedělá dobře, pro lidi s alergií nebo intolerancí na živočišné mléko. Zároveň existuje mnoho lidí, kteří si rostlinné mléko prostě zamilovali a pijí ho i bez zdravotních problémů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek