Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Průvodce za nákupy v Polsku: Kam se vypravit a jak vychytat nejlepší akce?

Vzhledem k neustálému nárůstu cen je obzvláště potřebné přemýšlet, co vše si opravdu nezbytně musíme pořídit a zároveň i kde výhodně nakoupíme. Zdražuje vše, zato výše platů zůstává prakticky stejná, a proto se řada občanů uchyluje k nouzovým řešením. Jedním z nich jsou nákupy v Polsku.
nákupy v Polsku
Nákupy v Polsku se českým rodinám vyplatí.

21. 11. 2022

Nejvíce vyhledávanou a k životu potřebnou položkou jsou potraviny a jejich nákup. V naší zemi se ceny mnohdy vyšplhaly až na dvojnásobek. Nejedná se jen o potraviny, ale například i o pohonné hmoty, jejichž cena dosáhla na historické maximum. Nákupy v Polsku se Čechům zkrátka jeví jako skvělé řešení.

Vyplatí se nákupy v Polsku?

Ti z obyvatel, kteří žijí v oblasti pohraničí, již dávno vědí, že někteří z našich sousedů mají ceny oproti Česku výrazně jinde. Německé obchody byly jistého času Čechy hromadně navštěvované, nicméně tento trend poslední dobou spíše opadává a začínáme se soustředit na obchody jiné, předně na ty polské.

Ceny jsou zde aktuálně v porovnání s těmi českými výrazně nižší, mnohdy až o polovinu! A to je důvod, proč se nám to pořád vyplatí, i když se na nákupy v Polsku vypravíte z větší vzdálenosti.

Důvodů je více

Ekonomická situace nad všemi důvody, proč si do Polska dojet, převažuje. Přesto se nejedná o důvod jediný. Někteří z nás si nákupy za hranicemi užívají klidně i proto, že rádi zkouší nové produkty a chutě, které u nás nejsou k dostání, anebo že jim to dává pocit výjimečnosti.

Každopádně pokud vyrazíte polské obchody vyzkoušet, počítejte s tím, že češtinu kolem sebe budete slýchat hodně. Pravděpodobně už na parkovišti objevíte značné množství českých poznávacích značek.

nákup
Ceny v Polsku jsou o poznání nižší než v Česku.

Do jakých obchodů v Polsku zajet?

V případě, že jste ještě mezi nákupy v Polsku nováčci, můžete se ptát, jaké obchody se k nákupu nabízí, takže pojďme na ně!

LIDL

Oblíbeným řetězcem, stejně tak jako u nás, je Lidl. Jeho tamní nižší ceny vás mile překvapí, předně u masných výrobků, uzenářských, mléčných, a to hlavně sýrů, a dále u ryb. Neznamená to však, že je v Polsku veškerý sortiment levnější. Některé výrobky zde mají cenu srovnatelnou, ba dokonce o malinko vyšší. Je zkrátka dobré mít ceny u nás zmapované a tam si je jen rychle přepočítat.

K TÉMATU  Jak ušetřit na energiích v domácnosti?

BIEDRONKA

V každé oblasti se nachází polský řetězec s názvem Biedronka. Charakteristický je svou beruškou ve znaku. Nicméně nečekejte velký supermarket, spíše se jedná o větší obchod s cenově dostupnými a čerstvými potravinami. Zboží je tu většinou vystavované v krabicích, proto si lidé v tomto řetězci tvoří zásoby na delší dobu, potraviny berou po celých kartonech.

TESCO

Řetězec Tesco je další možnou volbou. Koncept je nám Čechům také dobře známý, proto nemusíme mít pocit, že by se výrobky měly jakkoliv odlišovat.

CARREFOUR

Carrefour bývá k nalezení v několika nám blízkých lokalitách a taktéž se v něm dá nakoupit levněji.

CASTORAMA

Castorama je místní řetězec s nábytkem a potřebami do domácnosti, vše v mnohem příznivějších cenových relacích než v českých obchodech obdobného rázu.

TIP: Ve všech případech se zcela určitě vyplatí sledovat jejich letáky a aktuální výhodné akce.

nákup
Jezdíte nakupovat za hranice České republiky?

Lokality k polským nákupům

Teď už máte lepší představu, na jaké obchodní řetězce můžete v Polsku narazit. Zbývá už jenom určit, kam přesně se vydáte?

  1. Rozhodně stojí za zmínku polský Těšín, který je v dosahu lidem žijícím na severní Moravě. Polský Těšín je dostupný na potraviny, oblečení, obuv či kutilské nářadí, viz. Castorama.
  2. Katowice jsou stejně dostupné jako výše zmíněný polský Těšín. V Katowicích je oblíbený Fashion House Outlet, kde si přijdete předně na značkové oblečení za zvýhodněné ceny, za zmínku tu stojí i vyhledávaná Ikea.
  3. Pro obyvatele východních Čech to bude zase Kudowa-Zdroj a Klodzko. Tam Češi vyrážejí pro oblečení, potřeby do domácnosti, spotřebiče, nábytek a hračky.
  4. Obyvatele severních Čech zajímá lokalita nedaleko Szklarské Poreby, Jelenia Góra. I zde je k návštěvě Castorama anebo známé obchodní centrum Galeria Nowy Rynek.

Velice oblíbenou akcí bývají polské bleší trhy, kde lze sehnat ojedinělé a originální kusy. Předně tedy představující věci do domácnosti a nábytek, ale zároveň i všelijaké dekorace včetně těch vánočních.

K TÉMATU  Do kin míří nová pohádka Hodinářův učeň. Pojďte se do kina pobavit

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak ušetřit na energiích v domácnosti?

Každá koruna se počítá: Na čem všem se dá ušetřit?

Zdroje článku:
www.traveltriangle.com, www.poland.travel
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek