Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Pokojové rostliny, které váš byt nabijí pozitivní energií

Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
pokojovky
Tyhle holky zvládnou každou (ne)péči. (foto: 123RF)

07. 04. 2021

Do stinného bytu

Okřídlený mýtus říká, že rostlinám se ve stinném bytě nemůže dařit. Ale je to skutečně jen mýtus. Pokojové rostliny nevyžadují vždycky dostatek sluníčka. Některé květiny jsou totiž světloplaché, a tak rostou v prostředí, do něhož se sluneční paprsky dostávají jen zřídkakdy, pokud vůbec.

Mezi nejzajímavější rostliny tohoto typu patří rod calathea, jehož listy na první pohled připomínají křídla motýlů.

Výrazně méně extravagantní jsou tropické rostliny, které rostou v pralesech. Tropické pralesy totiž mají hned několik vrstev, skrze které slunce nepronikne, a tak je na zemi věčný stín. Elegantní a nenáročná je třeba dracéna, která se se svými štíhlými listy hodí do skromnějších bytů a garsonek.

Další tropická rostlina, bromélie, připomíná ananas, kterému je ostatně příbuzná. Také bromélie vás i váš byt nabije pozitivní energií.

Do světlého bytu

Pokud máte to štěstí, že bydlíte ve slunném bytě nebo bytě s balkonem, máte prakticky nepřeberné množství možností. Nejlepší je pěstovat bylinky nebo zeleninu. Kromě toho, že vám tyto rostliny krásně provoní byt, ještě získáte potraviny v bio kvalitě. A kdybyste se rozhodli dát přednost okrasným květinám, výběr je opravdu široký.

Mezi nejoblíbenější rostliny, které mají příznivé účinky na naši psychiku, patří jihoamerické lopatkovce. I v tuzemsku vám snadno porostou africké fialky, kterým ale pravděpodobně budete muset změkčovat vodu. Populární jsou také voskovky, které vám pomohou k lepšímu spánku, budete-li je pěstovat v ložnici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pokojové rostliny, které přinesou do domu peníze a hojnost

4 rostliny pro kvalitní spánek a ještě jedna k tomu. Jaké koupit do ložnice?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.

Nepřehlédněte

S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek