Domů » Bydlení » Pokojové rostliny, které váš byt nabijí pozitivní energií
Bydlení Interér

Pokojové rostliny, které váš byt nabijí pozitivní energií

pokojové rostliny
Oživte pokojovými rostlinami svůj interiér. (foto: vychytavkov.cz)
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.

Do stinného bytu

Okřídlený mýtus říká, že rostlinám se ve stinném bytě nemůže dařit. Ale je to skutečně jen mýtus. Pokojové rostliny nevyžadují vždycky dostatek sluníčka. Některé květiny jsou totiž světloplaché, a tak rostou v prostředí, do něhož se sluneční paprsky dostávají jen zřídkakdy, pokud vůbec.

Mezi nejzajímavější rostliny tohoto typu patří rod calathea, jehož listy na první pohled připomínají křídla motýlů.

Výrazně méně extravagantní jsou tropické rostliny, které rostou v pralesech. Tropické pralesy totiž mají hned několik vrstev, skrze které slunce nepronikne, a tak je na zemi věčný stín. Elegantní a nenáročná je třeba dracéna, která se se svými štíhlými listy hodí do skromnějších bytů a garsonek.

Další tropická rostlina, bromélie, připomíná ananas, kterému je ostatně příbuzná. Také bromélie vás i váš byt nabije pozitivní energií.

Do světlého bytu

Pokud máte to štěstí, že bydlíte ve slunném bytě nebo bytě s balkonem, máte prakticky nepřeberné množství možností. Nejlepší je pěstovat bylinky nebo zeleninu. Kromě toho, že vám tyto rostliny krásně provoní byt, ještě získáte potraviny v bio kvalitě. A kdybyste se rozhodli dát přednost okrasným květinám, výběr je opravdu široký.

Mezi nejoblíbenější rostliny, které mají příznivé účinky na naši psychiku, patří jihoamerické lopatkovce. I v tuzemsku vám snadno porostou africké fialky, kterým ale pravděpodobně budete muset změkčovat vodu. Populární jsou také voskovky, které vám pomohou k lepšímu spánku, budete-li je pěstovat v ložnici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pokojové rostliny, které přinesou do domu peníze a hojnost

4 rostliny pro kvalitní spánek a ještě jedna k tomu. Jaké koupit do ložnice?