Pátek , 22. 09. 2023

Darina

Kam na dovolenou? Místa, kde COVID-19 nenajdete

Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.
kam na dovolenou
Místa, kde COVID-19 nenajdete. (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 12. 2020

Prakticky denně se z médií dozvídáme, jak na tom po stránce koronavirové jsme. Jen hrstka kanálů však zmiňuje země, kde se s tímto typem onemocnění prakticky nesetkali – nebo setkali, ale ne v takové míře. A právě tyto destinace jsou pro trávení zimní nebo jarní dovolené jako stvořené. Kam tedy na dovolenou?

Přestaňte už cestovat jenom prstem po mapě a opět po roce něco zažijte! 

Vzhůru do Pacifiku! 

Jak již bylo zmíněno, ne všechny země na světě byly tak moc zasaženy koronavirem. Najdou se některé, které zasažené tolik nejsou. I když samozřejmě musíte přijet s negativním testem nebo platnými vízy, nákazy koronaviru se tolik nemusíte obávat (a to i díky přísnému dodržování hygienických opatření ze stran poskytovatelů služeb).  

Kupříkladu v Pacifiku se od jara nenachází tolik zemí, jež patří mezi nejvíce zasažené. Právě naopak – zdejší místa se řadí spíše k těm méně zasaženým. Mluvíme o tichomořských státech, jako jsou Marshallovy ostrovy, dále také Šalamounovy ostrovy nebo Vanuatu či Tonga Tuvalu.  

Podle posledních statistik se koronavirová pandemie dotkla nejméně také tichomořského ostrova zvaného Anguilla. Jedná se o místo spadající pod Británii s autonomní správou.  

I Laos překvapil 

Když vypukla koronavirová pandemie, lidé měli pocit, že Laos bude jedním z nejvíce zasažených. Ovšem tato velká země ještě donedávna neevidovala žádný aktivní případ. Zbytek jihovýchodní Asie však nepatří do tentýž kategorie. Na mnoha místech v Asii napáchal nový typ koronaviru opravdu velké škody, na svých bedrech nese onemocnění i několik zemřelých.  

Amerika patří k nejvíce zasaženým státům. Některá místa však zdatně odolávají 

Zemí, kterou nový typ koronaviru opravdu nešetřil, je bezesporu Amerika, respektive Spojené státy americké, jež i nyní denně evidují rekordní množství nakažených. I když to ale na první pohled může vypadat v této zemi opravdu bledě, pravdou je, že některá místa spadající pod americkou správu zdatně odolávají panující nemoci.  

K TÉMATU  Jak se bránit agresivnímu chování

Jednou ze zemí je Grónsko, kde si s onemocněním opravdu hravě poradili. Nakazilo se zde jenom několik desítek osob, které se vyléčili. Za zmínku stojí i několik karibských ostrovů nebo Falklandy, kde se dlouhé měsíce neevidoval ani jeden nakažený.  

A co místa v Evropě? 

Nechce se vám cestovat tak daleko? Nechcete strávit hodiny v letadle? Pak zamiřte někam do Evropy! I když to i s Evropou vypadá poněkud bídně, najdou se místa, kde se s koronavirem lidé příliš nepotýkají.  

Třeba takové Faerské ostrovy lze označit za nejúspěšnějšího bojovníka proti koronaviru v Evropě. Během léta se zde evidovali jenom několik stovek nakažených, kteří se však z obávané nemoci už vyléčili. Důvodem toho, že se Faerské ostrovy chlubí tak skvělým skóre je především fakt, že došlo k včasnému zavedení velice přísných restrikcí.  

Ještě donedávna se s minimálním počtem nakažených nepotýkal ani Vatikán, který je nejmenším státem světa. Podobné to bylo i na Manu, kde se nakazilo taktéž jen několik desítek lidí.  

Maledivy jsou aktuálně hitem 

Možná jste zaregistrovali nyní obrovský trend letět na Maledivy. Právě sem míří jedna celebrita za druhou a člověka napadá, jestli je to opravdu země bezpečná. Pravdou je, že i Maledivy se potýkaly s koronavirem, ovšem od léta se plně otevřely turistům za několika podmínek.  

Sice se nemusí do karantény, ale negativní test je podmínkou. Souostroví se za to zavazuje turistům k tomu, že nabídne bezpečné prostředí, kde personál ve službách bude dodržovat hygienická opatření.  

Dalo by se říct, že Maledivy se rozhodly jít do risku, ovšem zatím to vypadá, že se to zemi vyplácí. Turistický ruch začíná ožívat a čísla nakažených zde nijak závažně nestoupají. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Dámská jízda: Co podniknout a proč ji trávit u moře?

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Čekáte přírůstek do rodiny? Gratulujeme! Jednou z velice krásných povinností, která na vás v budoucích měsících čeká, vymýšlení, jak zařídíte pokojíček. Jaké jsou novinky, které vás potěší, a co by v pokojíček pro miminko rozhodně nemělo chybět?
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek