Úterý , 29. 11. 2022

Zina

Kam na dovolenou? Místa, kde COVID-19 nenajdete

Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.
kam na dovolenou
Místa, kde COVID-19 nenajdete. (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 12. 2020

Prakticky denně se z médií dozvídáme, jak na tom po stránce koronavirové jsme. Jen hrstka kanálů však zmiňuje země, kde se s tímto typem onemocnění prakticky nesetkali – nebo setkali, ale ne v takové míře. A právě tyto destinace jsou pro trávení zimní nebo jarní dovolené jako stvořené. Kam tedy na dovolenou?

Přestaňte už cestovat jenom prstem po mapě a opět po roce něco zažijte! 

Vzhůru do Pacifiku! 

Jak již bylo zmíněno, ne všechny země na světě byly tak moc zasaženy koronavirem. Najdou se některé, které zasažené tolik nejsou. I když samozřejmě musíte přijet s negativním testem nebo platnými vízy, nákazy koronaviru se tolik nemusíte obávat (a to i díky přísnému dodržování hygienických opatření ze stran poskytovatelů služeb).  

Kupříkladu v Pacifiku se od jara nenachází tolik zemí, jež patří mezi nejvíce zasažené. Právě naopak – zdejší místa se řadí spíše k těm méně zasaženým. Mluvíme o tichomořských státech, jako jsou Marshallovy ostrovy, dále také Šalamounovy ostrovy nebo Vanuatu či Tonga Tuvalu.  

Podle posledních statistik se koronavirová pandemie dotkla nejméně také tichomořského ostrova zvaného Anguilla. Jedná se o místo spadající pod Británii s autonomní správou.  

I Laos překvapil 

Když vypukla koronavirová pandemie, lidé měli pocit, že Laos bude jedním z nejvíce zasažených. Ovšem tato velká země ještě donedávna neevidovala žádný aktivní případ. Zbytek jihovýchodní Asie však nepatří do tentýž kategorie. Na mnoha místech v Asii napáchal nový typ koronaviru opravdu velké škody, na svých bedrech nese onemocnění i několik zemřelých.  

Amerika patří k nejvíce zasaženým státům. Některá místa však zdatně odolávají 

Zemí, kterou nový typ koronaviru opravdu nešetřil, je bezesporu Amerika, respektive Spojené státy americké, jež i nyní denně evidují rekordní množství nakažených. I když to ale na první pohled může vypadat v této zemi opravdu bledě, pravdou je, že některá místa spadající pod americkou správu zdatně odolávají panující nemoci.  

K TÉMATU  4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál

Jednou ze zemí je Grónsko, kde si s onemocněním opravdu hravě poradili. Nakazilo se zde jenom několik desítek osob, které se vyléčili. Za zmínku stojí i několik karibských ostrovů nebo Falklandy, kde se dlouhé měsíce neevidoval ani jeden nakažený.  

A co místa v Evropě? 

Nechce se vám cestovat tak daleko? Nechcete strávit hodiny v letadle? Pak zamiřte někam do Evropy! I když to i s Evropou vypadá poněkud bídně, najdou se místa, kde se s koronavirem lidé příliš nepotýkají.  

Třeba takové Faerské ostrovy lze označit za nejúspěšnějšího bojovníka proti koronaviru v Evropě. Během léta se zde evidovali jenom několik stovek nakažených, kteří se však z obávané nemoci už vyléčili. Důvodem toho, že se Faerské ostrovy chlubí tak skvělým skóre je především fakt, že došlo k včasnému zavedení velice přísných restrikcí.  

Ještě donedávna se s minimálním počtem nakažených nepotýkal ani Vatikán, který je nejmenším státem světa. Podobné to bylo i na Manu, kde se nakazilo taktéž jen několik desítek lidí.  

Maledivy jsou aktuálně hitem 

Možná jste zaregistrovali nyní obrovský trend letět na Maledivy. Právě sem míří jedna celebrita za druhou a člověka napadá, jestli je to opravdu země bezpečná. Pravdou je, že i Maledivy se potýkaly s koronavirem, ovšem od léta se plně otevřely turistům za několika podmínek.  

Sice se nemusí do karantény, ale negativní test je podmínkou. Souostroví se za to zavazuje turistům k tomu, že nabídne bezpečné prostředí, kde personál ve službách bude dodržovat hygienická opatření.  

Dalo by se říct, že Maledivy se rozhodly jít do risku, ovšem zatím to vypadá, že se to zemi vyplácí. Turistický ruch začíná ožívat a čísla nakažených zde nijak závažně nestoupají. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Co o vás prozradí poloha při spánku? Budete se divit

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mít dokonalou postavu bez špíčků je snem snad každé ženy. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo navíc, jistě jste už někdy přemýšlela o možnosti liposukce. Zatímco některé ženy se nebrání operativnímu zákroku, jiné ženy by raději upřednostnily bezbolestnou metodu hubnutí. A právě v tu chvíli se nabízí možnost využití kryolipolýzy, laserové liposukce nebo kavitace. O jaké metody se jedná a fungují vůbec?
Stříbrný náhrdelník je více než jen krásný. V tomto blogu najdete všechny výhody nošení stříbrného náhrdelníku. Hledáte nový náhrdelník, který byste přidaly do své šperkové kolekce, a zvažujete stříbro? Děláte skvělou volbu. Náhrdelníky ze stříbra jsou krásné, odolné a nestojí jmění. Jsou také hypoalergenní a snadno se udržují na rozdíl od mnoha jiných drahých kovů. Stříbrné náhrdelníky jsou univerzální a dostupné v široké škále stylů. Takže ať už hledáte něco elegantního, nebo dáváte přednost roztomilému a hravému vzhledu, určitě najdete ten pravý stříbrný náhrdelník pro vás. Chcete více podrobností o všech výhodách tohoto úžasného kovu?
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?

Nepřehlédněte

Většina obyvatelstva spíše řeší naprostý opak, a to, jak zhubnout nebo minimálně, jak nepřibrat. Každý závidí těm, kteří nemají sklon k tloustnutí. Nicméně na vše existují dva pohledy a žádný extrém není dobrý. Co když opravdu potřebujete přibrat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek