Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Kam na dovolenou? Místa, kde COVID-19 nenajdete

Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.
kam na dovolenou
Místa, kde COVID-19 nenajdete. (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 12. 2020

Prakticky denně se z médií dozvídáme, jak na tom po stránce koronavirové jsme. Jen hrstka kanálů však zmiňuje země, kde se s tímto typem onemocnění prakticky nesetkali – nebo setkali, ale ne v takové míře. A právě tyto destinace jsou pro trávení zimní nebo jarní dovolené jako stvořené. Kam tedy na dovolenou?

Přestaňte už cestovat jenom prstem po mapě a opět po roce něco zažijte! 

Vzhůru do Pacifiku! 

Jak již bylo zmíněno, ne všechny země na světě byly tak moc zasaženy koronavirem. Najdou se některé, které zasažené tolik nejsou. I když samozřejmě musíte přijet s negativním testem nebo platnými vízy, nákazy koronaviru se tolik nemusíte obávat (a to i díky přísnému dodržování hygienických opatření ze stran poskytovatelů služeb).  

Kupříkladu v Pacifiku se od jara nenachází tolik zemí, jež patří mezi nejvíce zasažené. Právě naopak – zdejší místa se řadí spíše k těm méně zasaženým. Mluvíme o tichomořských státech, jako jsou Marshallovy ostrovy, dále také Šalamounovy ostrovy nebo Vanuatu či Tonga Tuvalu.  

Podle posledních statistik se koronavirová pandemie dotkla nejméně také tichomořského ostrova zvaného Anguilla. Jedná se o místo spadající pod Británii s autonomní správou.  

I Laos překvapil 

Když vypukla koronavirová pandemie, lidé měli pocit, že Laos bude jedním z nejvíce zasažených. Ovšem tato velká země ještě donedávna neevidovala žádný aktivní případ. Zbytek jihovýchodní Asie však nepatří do tentýž kategorie. Na mnoha místech v Asii napáchal nový typ koronaviru opravdu velké škody, na svých bedrech nese onemocnění i několik zemřelých.  

Amerika patří k nejvíce zasaženým státům. Některá místa však zdatně odolávají 

Zemí, kterou nový typ koronaviru opravdu nešetřil, je bezesporu Amerika, respektive Spojené státy americké, jež i nyní denně evidují rekordní množství nakažených. I když to ale na první pohled může vypadat v této zemi opravdu bledě, pravdou je, že některá místa spadající pod americkou správu zdatně odolávají panující nemoci.  

K TÉMATU  Jak podnikat na mateřské: co musíte vyřídit?

Jednou ze zemí je Grónsko, kde si s onemocněním opravdu hravě poradili. Nakazilo se zde jenom několik desítek osob, které se vyléčili. Za zmínku stojí i několik karibských ostrovů nebo Falklandy, kde se dlouhé měsíce neevidoval ani jeden nakažený.  

A co místa v Evropě? 

Nechce se vám cestovat tak daleko? Nechcete strávit hodiny v letadle? Pak zamiřte někam do Evropy! I když to i s Evropou vypadá poněkud bídně, najdou se místa, kde se s koronavirem lidé příliš nepotýkají.  

Třeba takové Faerské ostrovy lze označit za nejúspěšnějšího bojovníka proti koronaviru v Evropě. Během léta se zde evidovali jenom několik stovek nakažených, kteří se však z obávané nemoci už vyléčili. Důvodem toho, že se Faerské ostrovy chlubí tak skvělým skóre je především fakt, že došlo k včasnému zavedení velice přísných restrikcí.  

Ještě donedávna se s minimálním počtem nakažených nepotýkal ani Vatikán, který je nejmenším státem světa. Podobné to bylo i na Manu, kde se nakazilo taktéž jen několik desítek lidí.  

Maledivy jsou aktuálně hitem 

Možná jste zaregistrovali nyní obrovský trend letět na Maledivy. Právě sem míří jedna celebrita za druhou a člověka napadá, jestli je to opravdu země bezpečná. Pravdou je, že i Maledivy se potýkaly s koronavirem, ovšem od léta se plně otevřely turistům za několika podmínek.  

Sice se nemusí do karantény, ale negativní test je podmínkou. Souostroví se za to zavazuje turistům k tomu, že nabídne bezpečné prostředí, kde personál ve službách bude dodržovat hygienická opatření.  

Dalo by se říct, že Maledivy se rozhodly jít do risku, ovšem zatím to vypadá, že se to zemi vyplácí. Turistický ruch začíná ožívat a čísla nakažených zde nijak závažně nestoupají. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Hypermobilita může být příčinou vašich bolestí. Není výhra, když jste extrémně pružní

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Když je sex opravdu dobrý, často si přejeme, aby nikdy neskončil. Jindy se ale nemůžeme dočkat, až bude po všem. Nabízí se otázka, jak dlouho by mělo trvat milování? U každého může být tahle představa o ideální délce sexu trochu jiná...
Vlastníte chytrý telefon? V tom případě byste v něm měla mít nainstalované i chytré aplikace. Které že to jsou? Samozřejmě jde o aplikace, které ocení každá moderní žena.
The Pole House se nachází 40 metrů vysoko nad Fairhaven Beach v Austrálii. Tenhle nádherný výhled si může dopřát každý, kdo si luxusní pobyt pronajme třeba na víkend. Od nás je to ale trochu daleko, takže vám nezbývá, než si alespoň prohlédnout, jak tohle hnízdo vypadá.
Lesklé zrcadlové polevy neboli mirror glaze udělají z každého dortu malířský obraz. Poléváním a mícháním různých barev můžete vytvořit vzory podle své fantazie. Vaše dílo bude vypadat jako od profesionálů!
Koření je nedílnou součástí každé kuchyně - dává výjimečnou chuť jednotlivým pokrmům a dotahuje jeho tóny k dokonalosti. A kromě toho, že dokáže patřičně potěšit naše chuťové buňky, je přínosem i z hlediska zdraví. Samozřejmě v závislosti na použitých bylinkách. Proč ale koření kupovat, když si mnohem kvalitnější můžete vyrobit snadno v pohodlí doma?
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Červen 2024 slibuje pro každé znamení zvěrokruhu jedinečné události a nové příležitosti. Tento měsíc se můžete těšit na různé změny a vývoje ve vašem osobním i profesním životě. Přečtěte si, co vás čeká a na co byste se měli zaměřit, abyste co nejlépe využili energii a možnosti, které vám tento červnový měsíc nabízí.
Jsou přítulní a mazliví, ale také je s nimi velká zábava. Nejlepší čtyřnohý přítel člověka občas předvádí skutečné psí kousky. Podívejte se na ty nejlepší.
Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?

Výběr článků

Slunce prochází každým znamením zodiaku jeden měsíc v roce. Když vstupuje do znamení Lva, což se děje od 22. července do 22. srpna, přináší s sebou specifické energie, které ovlivňují naši vitalitu a náladu.
Zámecké zahrady a parky jsou vynikajícím nápadem na výlet s rodinou nebo romantickou procházku ve dvou. V Čechách máme nemalé množství zámků, které se mohou pyšnit krásně udržovanými parky. Rozkvetlé zahrady jsou tak po prohlídce zámku dalším místem, kam zamíříte. Někde si budete připadat jako v pohádce. Stačí si vybrat, kam vyrazit.

Nepřehlédněte

Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Na Vánoce zařizujete kromě dárků ještě dekorace. Inspirujte se jednoduchými nápady. V hlavní roli jsou svíčky, světýlka a nějaký přírodní materiál.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek