Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Kam na dovolenou? Místa, kde COVID-19 nenajdete

Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.
kam na dovolenou
Místa, kde COVID-19 nenajdete. (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 12. 2020

Prakticky denně se z médií dozvídáme, jak na tom po stránce koronavirové jsme. Jen hrstka kanálů však zmiňuje země, kde se s tímto typem onemocnění prakticky nesetkali – nebo setkali, ale ne v takové míře. A právě tyto destinace jsou pro trávení zimní nebo jarní dovolené jako stvořené. Kam tedy na dovolenou?

Přestaňte už cestovat jenom prstem po mapě a opět po roce něco zažijte! 

Vzhůru do Pacifiku! 

Jak již bylo zmíněno, ne všechny země na světě byly tak moc zasaženy koronavirem. Najdou se některé, které zasažené tolik nejsou. I když samozřejmě musíte přijet s negativním testem nebo platnými vízy, nákazy koronaviru se tolik nemusíte obávat (a to i díky přísnému dodržování hygienických opatření ze stran poskytovatelů služeb).  

Kupříkladu v Pacifiku se od jara nenachází tolik zemí, jež patří mezi nejvíce zasažené. Právě naopak – zdejší místa se řadí spíše k těm méně zasaženým. Mluvíme o tichomořských státech, jako jsou Marshallovy ostrovy, dále také Šalamounovy ostrovy nebo Vanuatu či Tonga Tuvalu.  

Podle posledních statistik se koronavirová pandemie dotkla nejméně také tichomořského ostrova zvaného Anguilla. Jedná se o místo spadající pod Británii s autonomní správou.  

I Laos překvapil 

Když vypukla koronavirová pandemie, lidé měli pocit, že Laos bude jedním z nejvíce zasažených. Ovšem tato velká země ještě donedávna neevidovala žádný aktivní případ. Zbytek jihovýchodní Asie však nepatří do tentýž kategorie. Na mnoha místech v Asii napáchal nový typ koronaviru opravdu velké škody, na svých bedrech nese onemocnění i několik zemřelých.  

Amerika patří k nejvíce zasaženým státům. Některá místa však zdatně odolávají 

Zemí, kterou nový typ koronaviru opravdu nešetřil, je bezesporu Amerika, respektive Spojené státy americké, jež i nyní denně evidují rekordní množství nakažených. I když to ale na první pohled může vypadat v této zemi opravdu bledě, pravdou je, že některá místa spadající pod americkou správu zdatně odolávají panující nemoci.  

K TÉMATU  Ztratila se vám po příletu zavazadla? Nebojte se ozvat a řešte situaci hned. Jaké doklady potřebujete a kdy můžete žádat o odškodnění?

Jednou ze zemí je Grónsko, kde si s onemocněním opravdu hravě poradili. Nakazilo se zde jenom několik desítek osob, které se vyléčili. Za zmínku stojí i několik karibských ostrovů nebo Falklandy, kde se dlouhé měsíce neevidoval ani jeden nakažený.  

A co místa v Evropě? 

Nechce se vám cestovat tak daleko? Nechcete strávit hodiny v letadle? Pak zamiřte někam do Evropy! I když to i s Evropou vypadá poněkud bídně, najdou se místa, kde se s koronavirem lidé příliš nepotýkají.  

Třeba takové Faerské ostrovy lze označit za nejúspěšnějšího bojovníka proti koronaviru v Evropě. Během léta se zde evidovali jenom několik stovek nakažených, kteří se však z obávané nemoci už vyléčili. Důvodem toho, že se Faerské ostrovy chlubí tak skvělým skóre je především fakt, že došlo k včasnému zavedení velice přísných restrikcí.  

Ještě donedávna se s minimálním počtem nakažených nepotýkal ani Vatikán, který je nejmenším státem světa. Podobné to bylo i na Manu, kde se nakazilo taktéž jen několik desítek lidí.  

Maledivy jsou aktuálně hitem 

Možná jste zaregistrovali nyní obrovský trend letět na Maledivy. Právě sem míří jedna celebrita za druhou a člověka napadá, jestli je to opravdu země bezpečná. Pravdou je, že i Maledivy se potýkaly s koronavirem, ovšem od léta se plně otevřely turistům za několika podmínek.  

Sice se nemusí do karantény, ale negativní test je podmínkou. Souostroví se za to zavazuje turistům k tomu, že nabídne bezpečné prostředí, kde personál ve službách bude dodržovat hygienická opatření.  

Dalo by se říct, že Maledivy se rozhodly jít do risku, ovšem zatím to vypadá, že se to zemi vyplácí. Turistický ruch začíná ožívat a čísla nakažených zde nijak závažně nestoupají. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Kam letos míří Češi na dovolenou? Žádné moře, vede chalupa

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.
V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?

Nepřehlédněte

K získání krásné a zdravé pokožky bez nedokonalostí, silných vlasů a pěstěných nehtů nemusíte podstupovat žádné složité procedury. Tím správným receptem pro přirozenou krásu jsou vzácné přírodní oleje, které dokáží s vaším vzhledem učiněné zázraky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek