Středa , 17. 08. 2022

Petra

Vybíráme vysavač. Jaké nejčastější chyby děláme, čemu se raději vyhnout a jaké údaje sledovat?

Vysavač je nepostradatelný nástroj pro každou domácnost. Zbavit se prachu a nečistot je prostě nutnost. Jak vybrat správný vysavač? Do jakých kategorií se rozdělují a k jakým parametrům přihlížet?
Vybíráme vysavač. Čemu se raději vyhnout a jaké údaje sledovat?
zdroj: 123RF.com

26. 11. 2019

26. 11. 2019

Koukejte na energetický štítek vysavače

Každý vysavač má dnes energetický štítek, tak jako lednice, pračka nebo trouba. Evropská komise zavedla toto povinné označení i pro vysavače, ale zákazníci na to při jejich nákupu myslí méně, zatímco u ostatních spotřebičů to vnímají. Označení A znamená nejekonomičtější provoz, zatímco písmeno G představuje nejnižší možné požadavky pro splnění normy. Dalšími užitečnými údaji jsou příkon vysavače, jeho hlučnost v dB a sací výkon při vysávání koberců nebo tvrdé podlahy. Tato fakta jsou tedy důležitější, než samotná barva nebo design vysavače.

Vybíráme vysavač. Čemu se raději vyhnout a jaké údaje sledovat?
zdroj: provysavac.cz

Nesnažte se za každou cenu ušetřit

Snaha ušetřit nás dovede k tomu koupit ten nejlevnější spotřebič. Přitom očekáváme, že vydrží co nejdéle a bude fungovat jako po másle, což je zkrátka nesplnitelný rozpor. U vysavače platí, že čím levnější produkt je, tím vyšší je riziko poruchy. Levnější vysavače se mohou po určité době používání mnohem více přehřívat, nejsou ekonomické a v neposlední řadě se jednotlivé plastové komponenty snadno ochodí a mohou dokonce vypadávat. Jezdit po bytě s takovým vysavačem je o nervy, nehledě na to, že méně kvalitní HEPA filtr zanechává ve vzduchu spoušť a vy to všechno dýcháte.

Nevěřte reklamě. Dejte na uživatelské recenze

Reklama hraje při výběru zboží velkou roli. Týká se to i těch, kteří tvrdí, že to tak není. Výrobci o svých produktech mluví v superlativech a zákazník tak od vysavače očekává zázraky. Realita je pak často úplně jiná, což se ale ukáže až časem. Při zvažování nákupu vysavače se proto řiďte názory lidí, kteří výrobek zakoupili před vámi. Uživatelské recenze najdete na internetu, a aby si člověk udělal nějaký názor, je třeba jich projít víc, než jen ty první tři. Hodnocení bývá často subjektivní, ale pomůže vám najít určité jmenovatele, které o daném výrobku něco prozradí.

K TÉMATUTrendy kuchyňské baterie. Vládne jednoduchý a čistý design! Která se líbí vám?

Jaké jsou druhy vysavačů?

Robotický vysavač

 • Sbírá prach a nečistoty z tvrdé podlahy
 • Má malý sací výkon a je úsporný
 • Nezvládne vysávat těžší koberce

Ruční tyčový vysavač

 • Akumulátorový nebo s nabíjením ze sítě
 • Je třeba koukat na dostatečný výkon a výdrž baterie
 • Některé mohou mít rotační kartáče pro koberce
Vybíráme vysavač. Čemu se raději vyhnout a jaké údaje sledovat?
zdroj: 123RF.com

Suchý sáčkový vysavač

 • Mívá vysoký sací výkon
 • Vícestupňová kvalitní filtrace a těsnost
 • Nejlepší parametry s přihlédnutí k faktoru zdraví, vhodné pro alergiky
 • Bezpečná manipulace s plným sáčkem

Bezsáčkové vysavače

 • Kvalitní bezsáčkový vysavač může konkurovat sáčkovému
 • Pozor na nekvalitní výrobky kvůli netěsnostem
 • Absence sáčku neznamená ušetření, protože musíte často kupovat drahé filtry
 • Čistění vysavače po použití je pracnější
 • Nedoporučuje se pro alergiky

Víceúčelový vysavač

 • Umožňuje vysávat i vlhkost, vodu a hrubé nečistoty
 • Je vhodný na čistění koberců
 • Může být sáčkový i bezsáčkový
 • Může být vybaven šamponovací hubicí

Vysavač s vodní filtrací

 • Vysávaný vzduch protlačí skrz vodu, kde se zachytí většina nečistot
 • Těžší váha a velikost znamená horší manipulaci i skladování
 • Pracnější čistění vysavače po úklidu
 • Některé neobsahují HEPA filtr – na to si dejte pozor
Vybíráme vysavač. Čemu se raději vyhnout a jaké údaje sledovat?
zdroj: 123RF.com
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.

Nepřehlédněte

Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek