Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Adventní kalendář: odkud se vzal? Jak si vytvořit vlastní a co by v něm mělo nebo mohlo být ukryto? Vyberte si z našich tipů!

Nebojte se, nechceme vás nijak strašit, je už je čas na vánoční přípravy. Ale co si budeme povídat, doma vyrobený adventní kalendář zabere nějaký čas a v době, kdy bude aktuální, budete mít jistě dost jiné práce. Co si to tedy letos trochu ulehčit a připravit se. Užijete si i samotnou výrobu kalendáře třeba v rodinném kruhu.
adventni kalendar
Zdroj:123RF.com

Historie adventního kalendáře

Víte, že adventní kalendář se 24 okénky, ve kterých se skrývají drobná překvapení, vznikl už v roce 1851?  Možná vás to překvapí, ale nebyla v něm čokoláda ani žádné jiné pamlsky. Jeho cílem bylo přiblížit dětem křesťanské tradice, a proto obsahoval výjevy z bible.

První tištěný kalendář byl později

První tištěný kalendář s malými barevnými obrázky přilepenými na lepence vznikl mnohem později. V roce 1908 jej vyrobil mnichovský tiskař Gerhard Lang z Maulbronnu. Svůj vystřihovací kalendář nazval „V zemi Ježíškově“. Tento „Mnichovský vánoční kalendář” neměl ještě otevírací okénka, ale na počátku 20. století už Lang vydal první adventní kalendář s malými otevíracími dvířky.

A právě adventní kalendář si můžete zkusit vyrobit sami a naplnit ho vlastnoručně připravenými dobrotami nebo čímkoli, co vás nebo vaše děti potěší.:)

Láhev a kouzelné obálky

Chcete si rovnou udělat pěknou dekoraci na stůl? Pak si vytvořte lahev plnou dárečků. Oživte ji led světélky a kouzelná atmosféra je na světě. Čím vyplníte obálky, necháme na vás.

domácí adventní kalendář
Zdroj: Pinterest

 

Kalendář z pekáče

Děti jistě potěší adventní kalendář vyrobený z pekáčku. Nemusí nutně obsahovat jen dobroty. 🙂

domácí adventní kalendář

Nápaditá dekorace na zeď

Opravdu nádherně vypadá na zdi ozdobená větev, kterou můžete najít cestou při podzimní procházce. Stačí pár stužek a mašliček a dárky balené do čehokoli, co vás zrovna napadne. Čísla ani nejsou potřeba. Každý den se jednoduše rozbalí jeden dárek.

domácí adventní kalendář

Kalendář ze sirek

Máte doma krabičky od sirek? Pak není co řešit. Udělejte z nich řetěz a ozdobte je barevným papírem ve svátečních barvách. Budete se divit, co všechno se do takové krabičky vejde. A pokud vám nestačí, pořiďte krabičky větší. Na trhu je seženete za pár korun.

K TÉMATU  Jak pěstovat balkónovky aneb velký přehled pravidel

domácí adventní kalendář

 

Obálky a zase obálky

Proč ne, i do těch se dá vložit ledasco. Od obrázku až po zajímavý poukaz i nějaká ta dobrota se do nich vejde. Nazdobit je můžete podle vlastní fantazie. A barevná kombinace záleží jen na tom, kam svůj kalendář umístíte. Bílá se hodí všude.
domácí adventní kalendář

Pro taťku pivní kalendář

Má ten váš rád pivo? To byste se divily, kolik druhů na trhu je. Na jeden kalendář to ani nevystačí. Udělejte mu radost a naservírujte mu nápoj trochu jinak. Uvidíte, jak se bude blaženě tvářit.:)

domácí adventní kalendář

 

Máte nějaké vlastní nápady? Pošlete nám je do redakce. Rádi je uveřejníme.:) Krásný a barevný podzim!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
Mnoho žen, ale i mužů může trpět zvýšeným množstvím uloženého tuku v různých částech těla. Ženy si často stěžují na takzvaná „madla lásky“, která se vyskytují v oblasti boků, nebo jsou nevzhledné tukové zásoby v místech kolem podprsenky, či podpaždí.
Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek