Domů » Bydlení » Adventní kalendář: odkud se vzal? Jak si vytvořit vlastní a co by v něm mělo nebo mohlo být ukryto? Vyberte si z našich tipů!
Bydlení

Adventní kalendář: odkud se vzal? Jak si vytvořit vlastní a co by v něm mělo nebo mohlo být ukryto? Vyberte si z našich tipů!

adventni kalendar
Zdroj:123RF.com
Nebojte se, nechceme vás nijak strašit, je už je čas na vánoční přípravy. Ale co si budeme povídat, doma vyrobený adventní kalendář zabere nějaký čas a v době, kdy bude aktuální, budete mít jistě dost jiné práce. Co si to tedy letos trochu ulehčit a připravit se. Užijete si i samotnou výrobu kalendáře třeba v rodinném kruhu.

Historie adventního kalendáře

Víte, že adventní kalendář se 24 okénky, ve kterých se skrývají drobná překvapení, vznikl už v roce 1851?  Možná vás to překvapí, ale nebyla v něm čokoláda ani žádné jiné pamlsky. Jeho cílem bylo přiblížit dětem křesťanské tradice, a proto obsahoval výjevy z bible.

První tištěný kalendář byl později

První tištěný kalendář s malými barevnými obrázky přilepenými na lepence vznikl mnohem později. V roce 1908 jej vyrobil mnichovský tiskař Gerhard Lang z Maulbronnu. Svůj vystřihovací kalendář nazval „V zemi Ježíškově“. Tento „Mnichovský vánoční kalendář” neměl ještě otevírací okénka, ale na počátku 20. století už Lang vydal první adventní kalendář s malými otevíracími dvířky.

A právě adventní kalendář si můžete zkusit vyrobit sami a naplnit ho vlastnoručně připravenými dobrotami nebo čímkoli, co vás nebo vaše děti potěší.:)

Láhev a kouzelné obálky

Chcete si rovnou udělat pěknou dekoraci na stůl? Pak si vytvořte lahev plnou dárečků. Oživte ji led světélky a kouzelná atmosféra je na světě. Čím vyplníte obálky, necháme na vás.

domácí adventní kalendář
Zdroj: Pinterest

 

Kalendář z pekáče

Děti jistě potěší adventní kalendář vyrobený z pekáčku. Nemusí nutně obsahovat jen dobroty. :)

domácí adventní kalendář

Nápaditá dekorace na zeď

Opravdu nádherně vypadá na zdi ozdobená větev, kterou můžete najít cestou při podzimní procházce. Stačí pár stužek a mašliček a dárky balené do čehokoli, co vás zrovna napadne. Čísla ani nejsou potřeba. Každý den se jednoduše rozbalí jeden dárek.

domácí adventní kalendář

Kalendář ze sirek

Máte doma krabičky od sirek? Pak není co řešit. Udělejte z nich řetěz a ozdobte je barevným papírem ve svátečních barvách. Budete se divit, co všechno se do takové krabičky vejde. A pokud vám nestačí, pořiďte krabičky větší. Na trhu je seženete za pár korun.

domácí adventní kalendář

 

Obálky a zase obálky

Proč ne, i do těch se dá vložit ledasco. Od obrázku až po zajímavý poukaz i nějaká ta dobrota se do nich vejde. Nazdobit je můžete podle vlastní fantazie. A barevná kombinace záleží jen na tom, kam svůj kalendář umístíte. Bílá se hodí všude.
domácí adventní kalendář

Pro taťku pivní kalendář

Má ten váš rád pivo? To byste se divily, kolik druhů na trhu je. Na jeden kalendář to ani nevystačí. Udělejte mu radost a naservírujte mu nápoj trochu jinak. Uvidíte, jak se bude blaženě tvářit.:)

domácí adventní kalendář

 

Máte nějaké vlastní nápady? Pošlete nám je do redakce. Rádi je uveřejníme.:) Krásný a barevný podzim!

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře