Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Adventní kalendář: odkud se vzal? Jak si vytvořit vlastní a co by v něm mělo nebo mohlo být ukryto? Vyberte si z našich tipů!

Nebojte se, nechceme vás nijak strašit, je už je čas na vánoční přípravy. Ale co si budeme povídat, doma vyrobený adventní kalendář zabere nějaký čas a v době, kdy bude aktuální, budete mít jistě dost jiné práce. Co si to tedy letos trochu ulehčit a připravit se. Užijete si i samotnou výrobu kalendáře třeba v rodinném kruhu.
adventni kalendar
Zdroj:123RF.com

Historie adventního kalendáře

Víte, že adventní kalendář se 24 okénky, ve kterých se skrývají drobná překvapení, vznikl už v roce 1851?  Možná vás to překvapí, ale nebyla v něm čokoláda ani žádné jiné pamlsky. Jeho cílem bylo přiblížit dětem křesťanské tradice, a proto obsahoval výjevy z bible.

První tištěný kalendář byl později

První tištěný kalendář s malými barevnými obrázky přilepenými na lepence vznikl mnohem později. V roce 1908 jej vyrobil mnichovský tiskař Gerhard Lang z Maulbronnu. Svůj vystřihovací kalendář nazval „V zemi Ježíškově“. Tento „Mnichovský vánoční kalendář” neměl ještě otevírací okénka, ale na počátku 20. století už Lang vydal první adventní kalendář s malými otevíracími dvířky.

A právě adventní kalendář si můžete zkusit vyrobit sami a naplnit ho vlastnoručně připravenými dobrotami nebo čímkoli, co vás nebo vaše děti potěší.:)

Láhev a kouzelné obálky

Chcete si rovnou udělat pěknou dekoraci na stůl? Pak si vytvořte lahev plnou dárečků. Oživte ji led světélky a kouzelná atmosféra je na světě. Čím vyplníte obálky, necháme na vás.

domácí adventní kalendář
Zdroj: Pinterest

 

Kalendář z pekáče

Děti jistě potěší adventní kalendář vyrobený z pekáčku. Nemusí nutně obsahovat jen dobroty. 🙂

domácí adventní kalendář

Nápaditá dekorace na zeď

Opravdu nádherně vypadá na zdi ozdobená větev, kterou můžete najít cestou při podzimní procházce. Stačí pár stužek a mašliček a dárky balené do čehokoli, co vás zrovna napadne. Čísla ani nejsou potřeba. Každý den se jednoduše rozbalí jeden dárek.

domácí adventní kalendář

Kalendář ze sirek

Máte doma krabičky od sirek? Pak není co řešit. Udělejte z nich řetěz a ozdobte je barevným papírem ve svátečních barvách. Budete se divit, co všechno se do takové krabičky vejde. A pokud vám nestačí, pořiďte krabičky větší. Na trhu je seženete za pár korun.

K TÉMATUJaké jsou současné trendy podlahy? Pořiďte si to, co zrovna letí! Zkuste dřevo nebo jeho imitaci!

domácí adventní kalendář

 

Obálky a zase obálky

Proč ne, i do těch se dá vložit ledasco. Od obrázku až po zajímavý poukaz i nějaká ta dobrota se do nich vejde. Nazdobit je můžete podle vlastní fantazie. A barevná kombinace záleží jen na tom, kam svůj kalendář umístíte. Bílá se hodí všude.
domácí adventní kalendář

Pro taťku pivní kalendář

Má ten váš rád pivo? To byste se divily, kolik druhů na trhu je. Na jeden kalendář to ani nevystačí. Udělejte mu radost a naservírujte mu nápoj trochu jinak. Uvidíte, jak se bude blaženě tvářit.:)

domácí adventní kalendář

 

Máte nějaké vlastní nápady? Pošlete nám je do redakce. Rádi je uveřejníme.:) Krásný a barevný podzim!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.

Nepřehlédněte

Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek