Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Jak na uklízení rychle a efektivně. Držte se několika zásad

Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.
jak na uklízení
Začněte uklízet rychle a efektivně (Foto: 123RF)

03. 05. 2021

Postupujte podle tohoto průvodce krok za krokem a otázka “jak na uklízení” bude rázem zodpovězena. Průvodce je založen na letech těžce získaných zkušeností, abyste mohli co nejlépe využít svůj čas a rychle vyčistit dům.

Ukliďte celý dům, ne jednu místnost najednou

Úklid je mnohem efektivnější, pokud si vyberete jeden úkol (utírání prachu, vysávání, vytírání) a stejný úkol provedete v každé místnosti v domě, nikoli čištění kuchyně, koupelen a poté ložnic. Pokud to uděláte takto, nebudete mít pocit, že jste v nekonečném cyklu uklízení a začínáte znovu a znovu se stejným úkolem.

Shromážděte všechny své čisticí nástroje

Ať už se jedná o přepravku nebo kbelík, vše, co potřebujete k čištění na jednom přenosném místě usnadňuje práci. Při úklidu nebudete ztrácet čas hledáním přípravků a nemusíte se starat o jejich shromáždění před dalším uklízením.

Odstraňte nepořádek

Než začnete s úklidem, jděte do místnosti a ukliďte nepořádek. Při uklízení každé položky – časopisy, knihy, staré tenisky – zvažte, zda ji máte odložit, vyhodit nebo darovat.

Vyleštěte zrcadla a skla

K otření všech zrcadel a skleněných povrchů použijte vlhký hadřík z mikrovlákna a poté jeden suchý hadřík.

Jak efektivně umýt okna?

  1. Použijte čisticí prostředek na sklo, ale nestříkejte příliš mnoho, a otřete novinami.
  2. Vyčistěte velká a těžko dostupná okna kvalitní stěrkou.
  3. Vyčistěte okenní síta vyjmutím z rámu a vydrhnutím univerzálním čističem smíchaným s teplou vodou. Každou síť vydrhněte štětinovým kartáčem zvlášť, opláchněte venkovní hadicí a zasuňte zpět do okna, aby uschla.

Desinfikujte desky a povrchy

Projděte si dům a otřete tvrdé povrchy – od desek, spotřebičů a skříněk po kliky, vypínače, dálkové ovladače a telefony. Některé z těchto povrchů byste měli dezinfikovat, zejména ty, které by mohly lidem a prstům předávat bakterie. Připravte netoxický dezinfekční roztok smícháním jedné čtvrtiny až půl šálku bílého nebo jablečného octa s šálkem vody.

K TÉMATU  Děláte z domova? Pracovna je místo, kde se při práci můžete cítit stále jako doma, ale nenechat se rušit okolím

Zaměřte se na vany, umyvadla a toalety

Čistič nastříkejte na kuchyňský dřez a poté na umyvadla, vany a toalety. Nechte to několik minut působit, aby měl čistič čas na rozpuštění nečistot a skvrn. Pak se vraťte do kuchyně a začněte drhnout. Nezapomeňte otřít vnitřek mikrovlnné trouby. Toalety a odpadkové koše čistěte jako poslední.

Zameťte, vysajte, a poté vytřete

Zameťte podlahy v kuchyni a koupelně. Začněte vytírat z nejvzdálenějšího rohu místnosti a posunujte se dozadu směrem ke dveřím. Opláchněte mop pokaždé, když dokončíte plochu 4 x 4 metry.

Některé úkoly není třeba dělat každý týden. Patří mezi ně voskování nábytku, čištění oken a mytí koberců a rohoží.

Nezapomeňte si pravidelně umýt své čisticí nástroje

Často přehlíženou součástí úklidu domu je údržba vašich čisticích nástrojů. Použití špinavého mopu nebo vysavače s plným sáčkem je mnohem méně efektivní, a nakonec strávíte více času pokusem o úklid.

Udělejte z čištění skupinovou aktivitu

Vynaložení týmového úsilí je jedním z nejlepších způsobů, jak rychle uklízet dům. Naplánujte si čas předem s rodinou a přiřaďte úkoly každému jednotlivci. Společná práce může čištění přinést trochu zábavy a váš dům bude za okamžik zářivý.

Během čištění nezapomeňte zkontrolovat předměty pro domácí údržbu, například vadný dřez, který může způsobit poškození vodou.

Některé úkoly není třeba dělat každý týden. Patří mezi ně voskování nábytku, čištění oken a mytí koberců a rohoží.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Jsou pomocníci na úklid oken skutečně užiteční? Vyzkoušeli jsme

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
V domácnosti se mohou vyskytovat různí nepřátelé. Máme tím na mysli malé tvorečky, kteří jsou v přírodě velmi pilní a silní, i přesto, že jsou tak malí. Mezi ně patří i mravenci, co se mohou objevit jak v bytě, tak i domě nebo chalupě. Jak se jich zbavit?
V rámci svého F.A.M.E turné vystoupí latinsko-americký idol Maluma v prostorách Forum Karlín. Předprodej vstupenek začal již ve středu 30. 1. na ticketportal.cz. Na co se můžete těšit?
V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Podzim je tady, proto je čas obout se do teplejší a pevnější obuvi. Trendy pro podzim 2022 vás nadchnou. In je pohodlí a funkčnost. Mrkněte, jaké se letos budou nosit kozačky, kotníkové boty a boty na sníh. Pro každou ženu máme spoustu tipů, ze kterých si vyberete. Využijte podzimního Black Friday a nakupte nejlepší boty za zlevněné ceny. Boty si můžete pořídit i na další sezóny, proto volte kvalitní materiály a prověřené značky.
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.

Výběr článků

Léto je nejkrásnější období v roce. A přináší s sebou také zážitky, na které se nezapomíná. Jaké jsou výhody letního flirtu, a proč by jej měl alespoň jednou za život zkusit každý z nás? Letní románek je prostě nezapomenutelný!
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.

Nepřehlédněte

Komunikace je základ dobrého vztahu, ale existují některé výroky, které mají zbytečně negativní dopad. Tady jsou ty, které chlapovi raději neříkejte. Možná vám přijdou v pořádku, ale jejich použití může mít trochu jiný efekt, než očekáváte.
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek