Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Jaké výhody má horkovzdušná trouba? Předně ušetří čas i peníze

Každá hospodyňka potřebuje troubu, na kterou se může spolehnout. A každá hospodyňka ví, že každá trouba peče jinak, takže je třeba se s ní seznámit. Podle toho je nutné upravit dobu pečení a kolikrát i stupně.
horkovzdušná trouba
Horkovzdušná trouba má mnoho předností. Způsob pečení je jen jednou z nich.

19. 05. 2022

Hitem posledních let je takzvaná horkovzdušná trouba. Je třeba si ale předem říci, že je velký rozdíl mezi horkovzdušnou troubou a elektrickou troubou s ventilátorem. Jaký a proč je lepší mít opravdu horkovzdušnou troubu? Na to vše vám odpovíme.

Co je horkovzdušná trouba?

Dnešní elektrické trouby mají mnoho funkcí a k nim patří i funkce horkovzdušného pečení. V tom případě se ale nejedná o klasickou horkovzdušnou troubu. Pokud máte elektrickou troubu, můžete péct s pomocí ventilátoru, který rozhání horký vzduch po celé troubě.

Rozdíl je však v tom, že horkovzdušné trouby mají ve všech případech svůj vlastní zdroj tepla. Horkovzdušná trouba je také elektrickou troubou, ale má jinak zabudovanou cirkulaci vzduchu. Ne každá elektrická trouba je proto horkovzdušná.

Výhody horkovzdušné trouby

Mezi velkou výhodu opravdu horkovzdušné trouby patří to, že její ventilátor pouští horký vzduch do celé trouby velmi rovnoměrně. Tím se stává pečení efektivnější, rychlejší a jídlo v ní upečené je úplně jiné. Cokoliv, co do horkovzdušné trouby dáte, se upeče mnohem rychleji, rovnoměrně a bez nežádoucího připalování.

pečení
Můžete upéct najednou dvě jídla a obě se povedou.

Jelikož tu hraje roli již zmíněná rychlost, ušetříte tak svůj čas ale i peníze za energie. Kromě toho můžete v horkovzdušné troubě péct i dvě jídla najednou a obě jídla se upečou stejně dobře. Nemusíte už dělat žádné kompromisy, dejte do trouby maso i koláč zároveň. To se jistě v domácnosti hodí, zvláště pokud připravujete oběd pro celou rodinu a honíte každou minutu.

Jaké další funkce má horkovzdušná trouba?

Horkovzdušnou troubu dnes pořídíte v různém cenovém rozpětí, můžete mít troubu za pár tisíc korun, ale ty dražší, a obvykle vestavné trouby, pořídíte i za několik desítek tisíc korun.

I ty levnější pro vás ale mají několik dalších poměrně nezbytných funkcí, jako je například grilování, rozmrazování, kynutí těsta, infrapečení, parní ohřev, sušení nebo program pro pečení pizzy.

K TÉMATU  Vlašské ořechy a bílá čokoláda. Výsledkem je vanilkové nebe

V takovém spotřebiči pak můžete dělat vlastně úplně všechno, dokonce se i zcela obejít bez mikrovlnné trouby, protože všechny její funkce hravě zvládne trouba horkovzdušná. Můžete v ní tak třeba i usušit houby nebo ovoce, rozmrazovat maso, ohřívat polévky či omáčky a podobně. V troubě si můžete nechat i nakynout těsto nebo napařit zeleninu či ryby. Prostě cokoliv, na co si jen vzpomenete.

Funkce samočištění a ty další

Už teď to zní jako ideální pomocník, bez kterého se v kuchyni neobejdete, a to jsme s výčtem chytrých systémů neskončili. Můžete si třeba nastavit dobu pečení, stačí pak dát jen jídlo do trouby a čekat. Nemusíte ji obsluhovat, hlídat jídlo a kontrolovat, po skončení doby pečení vás signál jen upozorní na to, že máte hotovo.

kuchyně
Troubu vybírejte také podle velikosti. Pro kolik lidí budete vařit?

Novější trouby už mají také spořiče energie, a zvláště výhodné jsou samočistící systémy. Díky nim se už nebudete muset trápit zdlouhavým čištěním trouby sama, protože odstranění veškerého nežádoucího tuku uvnitř za vás vyčistí chytrý systém.

Až budete troubu pořizovat, všímejte si mimo jiné i toho, jak je velká, mluvíme konkrétně o objemu. Pokud vás je doma hodně, budete potřebovat větší, v ní pak snadno upečete nejen oběd, ale další pochoutky pro celou rodinu.

S horkovzdušnou troubou se skvěle peče, jídlo je dokonale připravené, a to někdy i za polovinu času, než je tomu u jejího běžného elektrického kolegy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mikrovlnná trouba nahradí několik spotřebičů najednou. Poradíme, jak vybrat tu NEJ

Praktické rozvržení kuchyně: Jak uspořádat zóny tak, aby dávaly smysl?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.

Nepřehlédněte

Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek