Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Jaké výhody má horkovzdušná trouba? Předně ušetří čas i peníze

Každá hospodyňka potřebuje troubu, na kterou se může spolehnout. A každá hospodyňka ví, že každá trouba peče jinak, takže je třeba se s ní seznámit. Podle toho je nutné upravit dobu pečení a kolikrát i stupně.
horkovzdušná trouba
Horkovzdušná trouba má mnoho předností. Způsob pečení je jen jednou z nich.

19. 05. 2022

Hitem posledních let je takzvaná horkovzdušná trouba. Je třeba si ale předem říci, že je velký rozdíl mezi horkovzdušnou troubou a elektrickou troubou s ventilátorem. Jaký a proč je lepší mít opravdu horkovzdušnou troubu? Na to vše vám odpovíme.

Co je horkovzdušná trouba?

Dnešní elektrické trouby mají mnoho funkcí a k nim patří i funkce horkovzdušného pečení. V tom případě se ale nejedná o klasickou horkovzdušnou troubu. Pokud máte elektrickou troubu, můžete péct s pomocí ventilátoru, který rozhání horký vzduch po celé troubě.

Rozdíl je však v tom, že horkovzdušné trouby mají ve všech případech svůj vlastní zdroj tepla. Horkovzdušná trouba je také elektrickou troubou, ale má jinak zabudovanou cirkulaci vzduchu. Ne každá elektrická trouba je proto horkovzdušná.

Výhody horkovzdušné trouby

Mezi velkou výhodu opravdu horkovzdušné trouby patří to, že její ventilátor pouští horký vzduch do celé trouby velmi rovnoměrně. Tím se stává pečení efektivnější, rychlejší a jídlo v ní upečené je úplně jiné. Cokoliv, co do horkovzdušné trouby dáte, se upeče mnohem rychleji, rovnoměrně a bez nežádoucího připalování.

pečení
Můžete upéct najednou dvě jídla a obě se povedou.

Jelikož tu hraje roli již zmíněná rychlost, ušetříte tak svůj čas ale i peníze za energie. Kromě toho můžete v horkovzdušné troubě péct i dvě jídla najednou a obě jídla se upečou stejně dobře. Nemusíte už dělat žádné kompromisy, dejte do trouby maso i koláč zároveň. To se jistě v domácnosti hodí, zvláště pokud připravujete oběd pro celou rodinu a honíte každou minutu.

Jaké další funkce má horkovzdušná trouba?

Horkovzdušnou troubu dnes pořídíte v různém cenovém rozpětí, můžete mít troubu za pár tisíc korun, ale ty dražší, a obvykle vestavné trouby, pořídíte i za několik desítek tisíc korun.

I ty levnější pro vás ale mají několik dalších poměrně nezbytných funkcí, jako je například grilování, rozmrazování, kynutí těsta, infrapečení, parní ohřev, sušení nebo program pro pečení pizzy.

K TÉMATU  Skleněné hvězdičky a žitné perníčky. Recepty na cukroví, kterým můžete ozdobit stůl i vánoční stromeček

V takovém spotřebiči pak můžete dělat vlastně úplně všechno, dokonce se i zcela obejít bez mikrovlnné trouby, protože všechny její funkce hravě zvládne trouba horkovzdušná. Můžete v ní tak třeba i usušit houby nebo ovoce, rozmrazovat maso, ohřívat polévky či omáčky a podobně. V troubě si můžete nechat i nakynout těsto nebo napařit zeleninu či ryby. Prostě cokoliv, na co si jen vzpomenete.

Funkce samočištění a ty další

Už teď to zní jako ideální pomocník, bez kterého se v kuchyni neobejdete, a to jsme s výčtem chytrých systémů neskončili. Můžete si třeba nastavit dobu pečení, stačí pak dát jen jídlo do trouby a čekat. Nemusíte ji obsluhovat, hlídat jídlo a kontrolovat, po skončení doby pečení vás signál jen upozorní na to, že máte hotovo.

kuchyně
Troubu vybírejte také podle velikosti. Pro kolik lidí budete vařit?

Novější trouby už mají také spořiče energie, a zvláště výhodné jsou samočistící systémy. Díky nim se už nebudete muset trápit zdlouhavým čištěním trouby sama, protože odstranění veškerého nežádoucího tuku uvnitř za vás vyčistí chytrý systém.

Až budete troubu pořizovat, všímejte si mimo jiné i toho, jak je velká, mluvíme konkrétně o objemu. Pokud vás je doma hodně, budete potřebovat větší, v ní pak snadno upečete nejen oběd, ale další pochoutky pro celou rodinu.

S horkovzdušnou troubou se skvěle peče, jídlo je dokonale připravené, a to někdy i za polovinu času, než je tomu u jejího běžného elektrického kolegy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mikrovlnná trouba nahradí několik spotřebičů najednou. Poradíme, jak vybrat tu NEJ

Praktické rozvržení kuchyně: Jak uspořádat zóny tak, aby dávaly smysl?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dopřejte svému partnerskému vztahu nové impulsy a uvidíte, že se na sebe budete opět těšit! Značka – máme tipy pro stydlíny i odvážné duše!
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
Každý z nás občas vytřídí nějaké oblečení ze skříně. Jenže nastává otázka, kam s ním? Obvykle chceme, aby se stále pěkné a zachované kousky dále využily, můžeme je tedy prodat, darovat nebo je hodit do kontejnerů na textil. Tato možnost je nejjednodušší, navíc lidé věří, že tohle oblečení dále využije charita a rozdá co nejvíce věcí potřebným. Je tomu ale skutečně tak? Kam doopravdy oblečení z kontejnerů na textil putuje?
Každoročně je v České republice diagnostikováno více než 7 200 nových případu onemocnění karcinomem prsu, což odpovídá více než 133 pacientům na 100 tisíc obyvatel. Jedná se o jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů. Jedinou možností boje je včasná diagnostika a úspěšná léčba. Mezi nejagresivnější formy patří zánětlivá rakovina prsu.
Dnes se připravte pomáhat, když to bude třeba. Budete za to odměněni! Co dalšího radí na pátek asrotroložka Naďa Šmídová?
Plavky neodmyslitelně patří k létu. Jelikož se plavková sezona blíží rychlostí blesku, mělo by se zmínit to, jaké plavky se nosily dříve, a jaké se budou nosit letos.
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
Že je to nemožné? Není, vážně ne. Běhat můžete i ráda bez toho, aniž byste cítila sebemenší odpor k teniskám, běžeckému úboru nebo k rannímu vstávání a potu. Nic z toho totiž běh obsahovat nemusí. Jen možná máte o běhání zkreslené představy.
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Šťastné a veselé Vánoce vám přeje i kýchající slon, který ozdobil stromeček svíčkami. Co se mu přihodilo ukáže krátký animovaný film, který zaručeně pobaví!

Výběr článků

Alternativní způsoby bydlení si lze představit různě, možností je skutečně celá řada. Nemusíte se přitom cítit nepohodlně nebo se vzdát svého komfortu. Alternativní bydlení ale dnes již nepředstavuje jen způsob, jak ušetřit finance. Jde také o udržitelný způsob bydlení, který šetří naši planetu.
Natáčení komedie 3Bobule z vinařského prostředí začalo v první polovině července sice překvapivě v Praze, ale po třech natáčecích dnech se filmaři přesunuli na jižní Moravu. Tady s přestávkami pracovali do poloviny srpna. Co si o filmu myslí sám režisér a hlavní protagonisté?
Ano, saláty jsou lehké, plné vitamínů a osvěží. Že vás ale nezasytí a máte po nich hlad? Prozradíme vám, jak to udělat, aby vám po salátu nekručelo v žaludku a ještě patřil do dietního jídelníčku. Pak vám hubnutí půjde samo. Zkuste to!

Nepřehlédněte

Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Léto skončilo a i když bývá na podzim chladno a zataženo, nemělo by vám to zkazit náladu. Raději přijměte období, které právě přichází, a inspirujte se nápady na kouzelné podzimní dekorace. S jejich pomocí můžete originálně vyzdobit váš domov uvnitř i zvenku a přizpůsobit atmosféru barvám za okny.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek