Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Co o vás prozradí barva vlasů?

Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
barva vlasů
Zrzka, blondýna nebo bruneta? Každá má něco do sebe.

27. 06. 2022

Blond barva vlasů

Celosvětově je blond barva vlasů poměrně vzácná, jelikož se vyskytuje přirozeně pouze v severní Evropě a v Americe. Nicméně v dřívějších dobách mělo blond vlasy až 10 % původních obyvatel Šalamounova ostrova v Pacifiku, kde mají lidé tmavou barvu pleti. Tato barva vlasů byla předávaná genovým tokem obchodníků a cestovatelů, kteří brázdili všechny kouty světa.

blondýna
Blondýnky jsou pro spoustu mužů víc přitažlivé než tmavovlásky.

Osobnostní rysy blond barvy vlasů

Ženy s blond vlasy jsou obecně náročnější „na údržbu“. Zajímavostí je průzkum, který prokázal, že blodýnky mají vyšší procento rozvodovosti. Blond barva vlasů je vnímaná jako ženská, mladistvá, naivní a poslušná, takže ano, pánové mají tendenci dávat přednost blondýnkám.

Hnědá barva vlasů

Přírodní brunetky se nachází převážně v Asii, Jižní Americe a Africe. Byl provedený „test“, kdy jedna dívka navštívila třikrát stejný noční klub – jednou s blond vlasy, podruhé jako zrzka, a nakonec jako bruneta. Většina mužů uvedla, že jako bruneta jim přišla tato dívka nejpřitažlivější, nejpřístupnější a do vztahu nejspolehlivější.

bruneta
V brunetách muži obecně vidí větší jistotu.

Osobnostní rysy hnědé barvy vlasů

Další zajímavostí je, že většina nositelů Nobelovy ceny má hnědou barvu vlasů. Jedná se tedy o pracovité lidi, kteří se hned tak nevzdávají a snaží se veškeré své snažení dotáhnout do cíle. Mají tendenci navazovat dlouhodobé vztahy a berou život opravdu vážně. Nicméně u této barvy vlasů je prokázaná vyšší pravděpodobnost plešatění, a dokonce i závislosti na nikotinu.

Zrzavá barva vlasů

Zrzavá barva vlasů je dána mutací genu 16. chromozomu. Zrzavé vlasy zvěčnil již Michelangelo na svých obrazech, kdy tyto osoby měly významné společenské postavení. Nejčastěji se „zrzci a zrzky“ rodí ve Skotsku a Anglii, nicméně také v Pákistánu, a dokonce i některých oblastech Asie.

Ale třeba v Německu je zrzavá barva vlasů považovaná za ďábelskou, dle německého folklóru byly zrzky se zelenýma očima brané jako démonické a zlé.

K TÉMATU  Rodina nebo práce? 5 rad, jak zvládnout vše!
zrzka
Zrzky jsou obecně temperamentní a vášnivé.

Osobnostní rysy zrzavé barvy vlasů

Tato barva je spojená s mnoha osobnostními rysy, jako je záhadnost, romantičnost, svůdnost, výbušnost, promiskuita a další. Tito jedinci mají zvýšenou míru vzrušení z důvodu nižší hladiny antistresových hormonů.

Černá barva vlasů

Stejně jako muži obecně dávají přednost blondýnám, je z průzkumů patrné, že ženy jsou přitahovány spíše muži s černými vlasy. Tento typ mužů jim totiž připadá vážnější, mnohdy až melancholický. Věděli jste ale například, že tmavší vlasy nahrávají pravděpodobnosti vzniku Non Hodgkinova lymfomu? Je to způsobené určitým kódováním DNA, které zvyšuje riziko tohoto onemocnění.

Osobnostní rysy černé barvy vlasů

Lidé s černými vlasy často tíhnou k náboženství a k duchovnu. Soustředí se sami na sebe, jsou vážní ve svém rozhodování, ale často také sami o sobě pochybují. Nicméně s jejich nastavením jsou skvělými terapeuty, psychology, psychiatry a další.

Je také vědecky prokázáno, že barva pleti a vlasů ovlivňuje dokonce i náš krevní tlak. A když si svou přirozenou barvu vlasů obarvíte do jiného odstínu, dokážete tak ovlivnit i své chování a po čase přijmete stereotypy s vaší novou barvou spojené.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Očima mužů: Jak pánové tvorstva vnímají ženy podle vlasů?

Oči jsou oknem do duše: co o vás říká barva očí?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Plavky již dlouho nejsou brány jen jako nutné zakrytí těla při pobytu o vody. Naopak, i toto oblečení provází vývoj a plavková móda snad nikdy nebyla tak různorodá, jako je právě teď. Jaké plavky tedy ale budou letošní sezonu in?
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Jestli jste si zamilovali žvýkání žvýkaček, máte je neustále v kabelce nebo na pracovním stole, jistě nyní čekáte jednoznačnou odpověď „Ano!“. Bohužel tak úplně jasné to není, dají se totiž najít pro i proti. Pojďme se na ně podívat.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Sehnat v obchodě kvalitní antibakteriální čistič, to je v posledních týdnech až nadlidský úkol. A pokud už seženete, tak je daný produkt astronomicky drahý. Co s tím? Poradíme vám.
Většina obyvatelstva spíše řeší naprostý opak, a to, jak zhubnout nebo minimálně, jak nepřibrat. Každý závidí těm, kteří nemají sklon k tloustnutí. Nicméně na vše existují dva pohledy a žádný extrém není dobrý. Co když opravdu potřebujete přibrat?
Bolesti zad mají mnoho podob. Mohou se lišit intenzitou a dobou trvání, a zejména příčinou. Vždy se jedná o problém, který je souborem individuálních, psychosomatických a pracovních stereotypů. Jednou z psychosomatických a častých příčin bolesti je stres.
Skáčou, plavou, dovádějí. Tučňáci jsou nelétaví ptáci, které v zoo nezapomene navštívit nikdo. Ve volné přírodě ale předvádějí větší kousky!
Tyhle luxusní zahrady slouží hlavně k odpočinku, nikoliv za účelem pěstování. Pokud má člověk dostatek prostředků, může si nechat vytvořit designérský skvost. Atmosféru udělá osvětlení nebo tekoucí voda. Co takhle skleněný stůl s vodopádem?
Pokud toužíte docílit mladistvého vzhledu a vypnuté pružné pleti bez nedokonalostí, není zapotřebí složitých kosmetických procedur. Stačí, když svému obličeji dopřejete pravidelný pohyb. Obličejová jóga dokáže s pletí hotové zázraky.
Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.

Výběr článků

Život není pokaždé procházka růžovým sadem a občas nastávají situace, do kterých se nikdo z nás nehrne. Hádka nebo nepříjemné životní situace, do kterých se dostaneme se sourozenci, pak obzvláště bolí.
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Rostliny nerozeznávají čtyři roční období jako my lidé, ale pouze dvě. Ovšem od podzimu až do jara mají pokojové rostliny období takzvaného vegetativního klidu. Je chladno a brzy se stmívá, proto rostlinky přestávají tak rychle růst a kvést a prožívají zimní spánek.

Nepřehlédněte

Každý z nás chceme, aby nám potraviny doma co nejdéle vydržely – a pokud možno v tom nejčerstvějším stavu. Obzvláště při nárůstu cen, který v poslední době zažíváme, nikdo nechce zbytečně plýtvat a vyhazovat rychle se kazící jídlo.
Herec Leonardo DiCaprio byl vždy znám svými sympatiemi ke krásným modelkám. Ovšem čím je starší, tím jsou jeho úlovky mladší. Cokoliv je nad hranici 25 let, do toho se nežene a nebo to pustí k vodě. Jak to tedy se slavným proutníkem ve skutečnosti je?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek