Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Co o vás prozradí barva vlasů?

Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
barva vlasů
Zrzka, blondýna nebo bruneta? Každá má něco do sebe.

27. 06. 2022

Blond barva vlasů

Celosvětově je blond barva vlasů poměrně vzácná, jelikož se vyskytuje přirozeně pouze v severní Evropě a v Americe. Nicméně v dřívějších dobách mělo blond vlasy až 10 % původních obyvatel Šalamounova ostrova v Pacifiku, kde mají lidé tmavou barvu pleti. Tato barva vlasů byla předávaná genovým tokem obchodníků a cestovatelů, kteří brázdili všechny kouty světa.

blondýna
Blondýnky jsou pro spoustu mužů víc přitažlivé než tmavovlásky.

Osobnostní rysy blond barvy vlasů

Ženy s blond vlasy jsou obecně náročnější „na údržbu“. Zajímavostí je průzkum, který prokázal, že blodýnky mají vyšší procento rozvodovosti. Blond barva vlasů je vnímaná jako ženská, mladistvá, naivní a poslušná, takže ano, pánové mají tendenci dávat přednost blondýnkám.

Hnědá barva vlasů

Přírodní brunetky se nachází převážně v Asii, Jižní Americe a Africe. Byl provedený „test“, kdy jedna dívka navštívila třikrát stejný noční klub – jednou s blond vlasy, podruhé jako zrzka, a nakonec jako bruneta. Většina mužů uvedla, že jako bruneta jim přišla tato dívka nejpřitažlivější, nejpřístupnější a do vztahu nejspolehlivější.

bruneta
V brunetách muži obecně vidí větší jistotu.

Osobnostní rysy hnědé barvy vlasů

Další zajímavostí je, že většina nositelů Nobelovy ceny má hnědou barvu vlasů. Jedná se tedy o pracovité lidi, kteří se hned tak nevzdávají a snaží se veškeré své snažení dotáhnout do cíle. Mají tendenci navazovat dlouhodobé vztahy a berou život opravdu vážně. Nicméně u této barvy vlasů je prokázaná vyšší pravděpodobnost plešatění, a dokonce i závislosti na nikotinu.

Zrzavá barva vlasů

Zrzavá barva vlasů je dána mutací genu 16. chromozomu. Zrzavé vlasy zvěčnil již Michelangelo na svých obrazech, kdy tyto osoby měly významné společenské postavení. Nejčastěji se „zrzci a zrzky“ rodí ve Skotsku a Anglii, nicméně také v Pákistánu, a dokonce i některých oblastech Asie.

Ale třeba v Německu je zrzavá barva vlasů považovaná za ďábelskou, dle německého folklóru byly zrzky se zelenýma očima brané jako démonické a zlé.

K TÉMATU  Jak si udržet svojí ideální váhu nebo něco málo ještě shodit? Zkuste naše tipy ostřílené redaktorky na zdravý životní styl!
zrzka
Zrzky jsou obecně temperamentní a vášnivé.

Osobnostní rysy zrzavé barvy vlasů

Tato barva je spojená s mnoha osobnostními rysy, jako je záhadnost, romantičnost, svůdnost, výbušnost, promiskuita a další. Tito jedinci mají zvýšenou míru vzrušení z důvodu nižší hladiny antistresových hormonů.

Černá barva vlasů

Stejně jako muži obecně dávají přednost blondýnám, je z průzkumů patrné, že ženy jsou přitahovány spíše muži s černými vlasy. Tento typ mužů jim totiž připadá vážnější, mnohdy až melancholický. Věděli jste ale například, že tmavší vlasy nahrávají pravděpodobnosti vzniku Non Hodgkinova lymfomu? Je to způsobené určitým kódováním DNA, které zvyšuje riziko tohoto onemocnění.

Osobnostní rysy černé barvy vlasů

Lidé s černými vlasy často tíhnou k náboženství a k duchovnu. Soustředí se sami na sebe, jsou vážní ve svém rozhodování, ale často také sami o sobě pochybují. Nicméně s jejich nastavením jsou skvělými terapeuty, psychology, psychiatry a další.

Je také vědecky prokázáno, že barva pleti a vlasů ovlivňuje dokonce i náš krevní tlak. A když si svou přirozenou barvu vlasů obarvíte do jiného odstínu, dokážete tak ovlivnit i své chování a po čase přijmete stereotypy s vaší novou barvou spojené.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Očima mužů: Jak pánové tvorstva vnímají ženy podle vlasů?

Oči jsou oknem do duše: co o vás říká barva očí?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.

Nepřehlédněte

Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek