Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Co o vás prozradí barva vlasů?

Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
barva vlasů
Zrzka, blondýna nebo bruneta? Každá má něco do sebe.

27. 06. 2022

Blond barva vlasů

Celosvětově je blond barva vlasů poměrně vzácná, jelikož se vyskytuje přirozeně pouze v severní Evropě a v Americe. Nicméně v dřívějších dobách mělo blond vlasy až 10 % původních obyvatel Šalamounova ostrova v Pacifiku, kde mají lidé tmavou barvu pleti. Tato barva vlasů byla předávaná genovým tokem obchodníků a cestovatelů, kteří brázdili všechny kouty světa.

blondýna
Blondýnky jsou pro spoustu mužů víc přitažlivé než tmavovlásky.

Osobnostní rysy blond barvy vlasů

Ženy s blond vlasy jsou obecně náročnější „na údržbu“. Zajímavostí je průzkum, který prokázal, že blodýnky mají vyšší procento rozvodovosti. Blond barva vlasů je vnímaná jako ženská, mladistvá, naivní a poslušná, takže ano, pánové mají tendenci dávat přednost blondýnkám.

Hnědá barva vlasů

Přírodní brunetky se nachází převážně v Asii, Jižní Americe a Africe. Byl provedený „test“, kdy jedna dívka navštívila třikrát stejný noční klub – jednou s blond vlasy, podruhé jako zrzka, a nakonec jako bruneta. Většina mužů uvedla, že jako bruneta jim přišla tato dívka nejpřitažlivější, nejpřístupnější a do vztahu nejspolehlivější.

bruneta
V brunetách muži obecně vidí větší jistotu.

Osobnostní rysy hnědé barvy vlasů

Další zajímavostí je, že většina nositelů Nobelovy ceny má hnědou barvu vlasů. Jedná se tedy o pracovité lidi, kteří se hned tak nevzdávají a snaží se veškeré své snažení dotáhnout do cíle. Mají tendenci navazovat dlouhodobé vztahy a berou život opravdu vážně. Nicméně u této barvy vlasů je prokázaná vyšší pravděpodobnost plešatění, a dokonce i závislosti na nikotinu.

Zrzavá barva vlasů

Zrzavá barva vlasů je dána mutací genu 16. chromozomu. Zrzavé vlasy zvěčnil již Michelangelo na svých obrazech, kdy tyto osoby měly významné společenské postavení. Nejčastěji se „zrzci a zrzky“ rodí ve Skotsku a Anglii, nicméně také v Pákistánu, a dokonce i některých oblastech Asie.

Ale třeba v Německu je zrzavá barva vlasů považovaná za ďábelskou, dle německého folklóru byly zrzky se zelenýma očima brané jako démonické a zlé.

K TÉMATU  Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?
zrzka
Zrzky jsou obecně temperamentní a vášnivé.

Osobnostní rysy zrzavé barvy vlasů

Tato barva je spojená s mnoha osobnostními rysy, jako je záhadnost, romantičnost, svůdnost, výbušnost, promiskuita a další. Tito jedinci mají zvýšenou míru vzrušení z důvodu nižší hladiny antistresových hormonů.

Černá barva vlasů

Stejně jako muži obecně dávají přednost blondýnám, je z průzkumů patrné, že ženy jsou přitahovány spíše muži s černými vlasy. Tento typ mužů jim totiž připadá vážnější, mnohdy až melancholický. Věděli jste ale například, že tmavší vlasy nahrávají pravděpodobnosti vzniku Non Hodgkinova lymfomu? Je to způsobené určitým kódováním DNA, které zvyšuje riziko tohoto onemocnění.

Osobnostní rysy černé barvy vlasů

Lidé s černými vlasy často tíhnou k náboženství a k duchovnu. Soustředí se sami na sebe, jsou vážní ve svém rozhodování, ale často také sami o sobě pochybují. Nicméně s jejich nastavením jsou skvělými terapeuty, psychology, psychiatry a další.

Je také vědecky prokázáno, že barva pleti a vlasů ovlivňuje dokonce i náš krevní tlak. A když si svou přirozenou barvu vlasů obarvíte do jiného odstínu, dokážete tak ovlivnit i své chování a po čase přijmete stereotypy s vaší novou barvou spojené.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Očima mužů: Jak pánové tvorstva vnímají ženy podle vlasů?

Oči jsou oknem do duše: co o vás říká barva očí?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Omrzely vás všechny ty stále dokola opakující se jídla, která si připravujete? Máte občas chuť odměnit vaše chuťové pohárky něčím netradičním – nebo něčím, co jste třeba ještě nikdy předtím neochutnali? V tom případě vám určitě uděláme chutě hned několika tipy na božská italská jídla, která zkrátka musíte ochutnat!
Léto doslova svádí k procházce do lesa, která má na naše tělo pozitivní vliv. Nejen, že jsme na čerstvém vzduchu, ale také jsme prakticky bez signálu čili si odpočineme od tíhy sociálních sítí a dalších hrozeb internetového světa. Navíc si můžeme nasbírat i naši večeři – stačí se poohlédnout po houbách. Které z nich mají pozitivní vliv na zdraví?
Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.

Nepřehlédněte

Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek