Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Co o vás prozradí barva vlasů?

Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
barva vlasů
Zrzka, blondýna nebo bruneta? Každá má něco do sebe.

27. 06. 2022

Blond barva vlasů

Celosvětově je blond barva vlasů poměrně vzácná, jelikož se vyskytuje přirozeně pouze v severní Evropě a v Americe. Nicméně v dřívějších dobách mělo blond vlasy až 10 % původních obyvatel Šalamounova ostrova v Pacifiku, kde mají lidé tmavou barvu pleti. Tato barva vlasů byla předávaná genovým tokem obchodníků a cestovatelů, kteří brázdili všechny kouty světa.

blondýna
Blondýnky jsou pro spoustu mužů víc přitažlivé než tmavovlásky.

Osobnostní rysy blond barvy vlasů

Ženy s blond vlasy jsou obecně náročnější „na údržbu“. Zajímavostí je průzkum, který prokázal, že blodýnky mají vyšší procento rozvodovosti. Blond barva vlasů je vnímaná jako ženská, mladistvá, naivní a poslušná, takže ano, pánové mají tendenci dávat přednost blondýnkám.

Hnědá barva vlasů

Přírodní brunetky se nachází převážně v Asii, Jižní Americe a Africe. Byl provedený „test“, kdy jedna dívka navštívila třikrát stejný noční klub – jednou s blond vlasy, podruhé jako zrzka, a nakonec jako bruneta. Většina mužů uvedla, že jako bruneta jim přišla tato dívka nejpřitažlivější, nejpřístupnější a do vztahu nejspolehlivější.

bruneta
V brunetách muži obecně vidí větší jistotu.

Osobnostní rysy hnědé barvy vlasů

Další zajímavostí je, že většina nositelů Nobelovy ceny má hnědou barvu vlasů. Jedná se tedy o pracovité lidi, kteří se hned tak nevzdávají a snaží se veškeré své snažení dotáhnout do cíle. Mají tendenci navazovat dlouhodobé vztahy a berou život opravdu vážně. Nicméně u této barvy vlasů je prokázaná vyšší pravděpodobnost plešatění, a dokonce i závislosti na nikotinu.

Zrzavá barva vlasů

Zrzavá barva vlasů je dána mutací genu 16. chromozomu. Zrzavé vlasy zvěčnil již Michelangelo na svých obrazech, kdy tyto osoby měly významné společenské postavení. Nejčastěji se „zrzci a zrzky“ rodí ve Skotsku a Anglii, nicméně také v Pákistánu, a dokonce i některých oblastech Asie.

Ale třeba v Německu je zrzavá barva vlasů považovaná za ďábelskou, dle německého folklóru byly zrzky se zelenýma očima brané jako démonické a zlé.

K TÉMATU  Skryjte svůj věk za dokonalý krátký účes. Budete in
zrzka
Zrzky jsou obecně temperamentní a vášnivé.

Osobnostní rysy zrzavé barvy vlasů

Tato barva je spojená s mnoha osobnostními rysy, jako je záhadnost, romantičnost, svůdnost, výbušnost, promiskuita a další. Tito jedinci mají zvýšenou míru vzrušení z důvodu nižší hladiny antistresových hormonů.

Černá barva vlasů

Stejně jako muži obecně dávají přednost blondýnám, je z průzkumů patrné, že ženy jsou přitahovány spíše muži s černými vlasy. Tento typ mužů jim totiž připadá vážnější, mnohdy až melancholický. Věděli jste ale například, že tmavší vlasy nahrávají pravděpodobnosti vzniku Non Hodgkinova lymfomu? Je to způsobené určitým kódováním DNA, které zvyšuje riziko tohoto onemocnění.

Osobnostní rysy černé barvy vlasů

Lidé s černými vlasy často tíhnou k náboženství a k duchovnu. Soustředí se sami na sebe, jsou vážní ve svém rozhodování, ale často také sami o sobě pochybují. Nicméně s jejich nastavením jsou skvělými terapeuty, psychology, psychiatry a další.

Je také vědecky prokázáno, že barva pleti a vlasů ovlivňuje dokonce i náš krevní tlak. A když si svou přirozenou barvu vlasů obarvíte do jiného odstínu, dokážete tak ovlivnit i své chování a po čase přijmete stereotypy s vaší novou barvou spojené.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Očima mužů: Jak pánové tvorstva vnímají ženy podle vlasů?

Oči jsou oknem do duše: co o vás říká barva očí?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Navíc opět začínají růst čísla nakažených koronavirem a na dveře klepe pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost! Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který naboostuje vaši imunitu.
Říká se, že každá žena je v podstatě krásná, jen je zapotřebí přijít na správný způsob, jak onu krásu vyzdvihnout.
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Po dokončení školy jsem se chtěla osamostatnit a odejít z domu, protože jsem toužila po nezávislosti. Vždycky jsem si přála bydlet sama a společně s mojí kamarádkou jsme si tohle plánovaly asi od třetí třídy na základní škole. Náš sen se splnil, ale idylka netrvala věčně. Kdybych to tušila, nikdy bych do toho nešla.
Výběr a nákup plavek je pro milovnice plážových slunných dnů jedna z nejoblíbenějších aktivit. Všelijaké barvy, kombinace, vzory a střihy vám umožní popustit uzdu své fantazii způsobem, k němuž se za celý rok nedostanete.
Úklidové práce jsou něčím, co nastupuje na scénu prakticky každý týden. Z posledních statistik vyplývá, že úklidem domácnosti stráví každý průměrný člověk až desetinu svého života. Abyste jednotlivými pracemi netrávili více času, než je skutečně nutné, začněte aplikovat několik zásad, jak důkladně uklidit byt. Prozradíme vám, na co hlavně nezapomenout (a na co se obvykle zapomíná).
Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Narodilo se vám miminko v zimě? A víte, kolik vrstev mu oblékat, aby mu nebylo příliš zima nebo naopak vedro? A kdy s ním můžete ven? Odpovíme vám na sedm nejdůležitějších otázek.
Víme všechny dobře, že s dítětem v letadle to není vždy úplně jednoduché. Není třeba se ale ničeho obávat, pokud jste na to připravené. Jak vše zvládnout, aby byl let klidný pro vás, vaše dítě, ale také pro ostatní cestující?
Počasí zatím nikdo poručit nedokáže a tak se zejména v jarních a podzimních měsících setkáváme s mnoha deštivými dny. Standardně jako ochranu před promoknutím jistě použijete deštník, nicméně na trhu jsou k dostání i velmi módní pláštěnky, které si postupně získávají na oblibě.

Výběr článků

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
Pohřeb je jedna z nejsmutnějších událostí v našem životě. Je tedy potřeba nic nezanedbat a rozloučit se s láskou a pokorou. Přirozenou součástí je čas na klid, truchlení a celkově zpracování této těžké události.

Nepřehlédněte

Médii v poslední době hýbou protichůdné zprávy o elektronických cigaretách. Amerika je dokonce oficiálně s ohledem na aktuální vysokou úmrtnost mládeže, v souvislosti s elektronickými cigaretami, zakazuje. Je vapování pro kuřáky spíše nebezpečím, nebo lepší alternativou? Ptali jsme se MUDr. Marka Dvořáka.
Také jste čekala na sluneční paprsky, až vám prozáří každý den? Konečně jaro! Ale jen do té doby, než sluníčko zasvítí přes zaprášená okna a vy najednou vidíte svůj byt v mnohem jasnějších konturách. Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned. Zvažte, jestli zapojit rodinu. Někdy si opravdu důkladně uklidíte jedině sama!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek