Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Jak proměnit ničím nezajímavý obývací pokoj v útulný společenský prostor?

Máte obývací pokoj vybavený podle posledních módních trendů, ale přijde vám nudný a zcela bez života? Chtěli byste mu dodat šmrnc nebo naopak tento prostor zútulnit a vykouzlit si tak harmonický domov? Tak se zkuste podívat na několik zajímavých typů, jak vykouzlit z vašeho obýváku opravdu útulný společenský prostor.
obývací pokoj
Váš vysněný obývací pokoj je nyní na dosah ruky!

Středem celého obýváku bývá konferenční stolek, tak se na něj zaměřte

Díky tomu, že je konferenční stolek přechodem mezi sedacím a úložným prostorem, se z něj stává velmi důležitý prvek každého obývacího pokoje. Velmi důležité je tak při jeho výběru zvážit hned několik aspektů.

Z pohledu praktičnosti jsou nejdůležitějšími parametry rozměr a tvar konferenčního stolku. Konferenční stolky by měli mít dostatečnou velikost, aby na nich mohlo být hostům podáváno občerstvení, ale zároveň nesmí být příliš velké, protože by se pak kolem nich k sedačce špatně procházelo. Důležitá je však i výška konferenčního stolku, příliš vysoké stolky mohou překážet k pohodlnému výhledu na televizi. Nízké konferenční stolky jsou pak nepraktické, protože se k nim vy i vaši hosté musíte nepříjemně sklánět.

Pokud už znáte rozměry, můžete se začít dívat po neotřelém kousku, jež by vašemu obýváku dodal to správné kouzlo. Nebojte se jít do různých tvarů, ale hlavně volte unikátní vzhled, jež na sebe strhne pozornost. S tím vám skvěle pomohou stolky z přírodních materiálů, jež se inspirují módním minimalismem, či asymetrické modely s industriálními prvky. Obojí se jistě stane středobodem obývacího pokoje, přesně jak to má být.

I v oblasti posezení můžete být kreativní, a přitom čerpat z módních trendů

Současným hitem jsou především sedací soupravy, jež jsou jednoduché a s ucelenými elegantními liniemi. To se může zdát mnohým lidem příliš fádní, tak proč nedoplnit tento kousek jedním či více módními křesly. Pokud si pohrajete s barvami, můžete dosáhnout i velmi zajímavých kontrastů, jež se těší vysoké oblíbenosti.

V současné době jsou v módě křesla, která jsou celočalouněná, ale i ty s dřevěnými či kovovými doplňky. Kreativitě se tak u nich meze nekladou.

Platí však pravidlo, že robustní vysoká křesla v tmavších odstínech krásně pasují především do větších obývacích pokojů. Do těch menších se pak hodí konstrukčně drobnější kousky v pastelových nebo neutrálních barvách. Díky správně zvoleným křeslům získáte do obývacího pokoje nejen zajímavý módní kousek, ale i pohodlné sezení pro vás či vaše hosty.

K TÉMATU  Anglický styl bydlení: prim hrají masivní zrcadla i krb

Kromě křesel je vhodné se zamyslet i nad několika taburety, které poskytnou více prostoru, když je potřeba usadit více lidí, ale mohou být i zajímavým módním doplňkem. Vybírat si můžete z robustních celočalouněných modelů, které sluší především tradičně vybaveným obývacím pokojům. Zvolit však můžete i vzdušnější verzi, která vypadá jako stolička či odkládací stolek a skvěle pasuje k módním interiérům.

Důležité jsou i dekorace

V žádném obývacím pokoji by nemělo chybět několik dekorací, které budou vypovídat o povaze hostitele. Obývací pokoj, který vypadá jak ze stránek katalogu, je sice krásný, ale chybí mu osobitost. Podívejte se na YourHomeStory co by se vám upřímně líbilo a nebojte se to zakomponovat do vašeho obývacího pokoje!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
Nebojte se, nechceme vás nijak strašit, je už je čas na vánoční přípravy. Ale co si budeme povídat, doma vyrobený adventní kalendář zabere nějaký čas a v době, kdy bude aktuální, budete mít jistě dost jiné práce. Co si to tedy letos trochu ulehčit a připravit se. Užijete si i samotnou výrobu kalendáře třeba v rodinném kruhu.
Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?

Nepřehlédněte

V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek