Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Jak proměnit ničím nezajímavý obývací pokoj v útulný společenský prostor?

Máte obývací pokoj vybavený podle posledních módních trendů, ale přijde vám nudný a zcela bez života? Chtěli byste mu dodat šmrnc nebo naopak tento prostor zútulnit a vykouzlit si tak harmonický domov? Tak se zkuste podívat na několik zajímavých typů, jak vykouzlit z vašeho obýváku opravdu útulný společenský prostor.
obývací pokoj
Váš vysněný obývací pokoj je nyní na dosah ruky!

Středem celého obýváku bývá konferenční stolek, tak se na něj zaměřte

Díky tomu, že je konferenční stolek přechodem mezi sedacím a úložným prostorem, se z něj stává velmi důležitý prvek každého obývacího pokoje. Velmi důležité je tak při jeho výběru zvážit hned několik aspektů.

Z pohledu praktičnosti jsou nejdůležitějšími parametry rozměr a tvar konferenčního stolku. Konferenční stolky by měli mít dostatečnou velikost, aby na nich mohlo být hostům podáváno občerstvení, ale zároveň nesmí být příliš velké, protože by se pak kolem nich k sedačce špatně procházelo. Důležitá je však i výška konferenčního stolku, příliš vysoké stolky mohou překážet k pohodlnému výhledu na televizi. Nízké konferenční stolky jsou pak nepraktické, protože se k nim vy i vaši hosté musíte nepříjemně sklánět.

Pokud už znáte rozměry, můžete se začít dívat po neotřelém kousku, jež by vašemu obýváku dodal to správné kouzlo. Nebojte se jít do různých tvarů, ale hlavně volte unikátní vzhled, jež na sebe strhne pozornost. S tím vám skvěle pomohou stolky z přírodních materiálů, jež se inspirují módním minimalismem, či asymetrické modely s industriálními prvky. Obojí se jistě stane středobodem obývacího pokoje, přesně jak to má být.

I v oblasti posezení můžete být kreativní, a přitom čerpat z módních trendů

Současným hitem jsou především sedací soupravy, jež jsou jednoduché a s ucelenými elegantními liniemi. To se může zdát mnohým lidem příliš fádní, tak proč nedoplnit tento kousek jedním či více módními křesly. Pokud si pohrajete s barvami, můžete dosáhnout i velmi zajímavých kontrastů, jež se těší vysoké oblíbenosti.

V současné době jsou v módě křesla, která jsou celočalouněná, ale i ty s dřevěnými či kovovými doplňky. Kreativitě se tak u nich meze nekladou.

Platí však pravidlo, že robustní vysoká křesla v tmavších odstínech krásně pasují především do větších obývacích pokojů. Do těch menších se pak hodí konstrukčně drobnější kousky v pastelových nebo neutrálních barvách. Díky správně zvoleným křeslům získáte do obývacího pokoje nejen zajímavý módní kousek, ale i pohodlné sezení pro vás či vaše hosty.

K TÉMATU  Luxusní horská chata ve ski resortu Méribel. Francouzské lyžování v královském stylu

Kromě křesel je vhodné se zamyslet i nad několika taburety, které poskytnou více prostoru, když je potřeba usadit více lidí, ale mohou být i zajímavým módním doplňkem. Vybírat si můžete z robustních celočalouněných modelů, které sluší především tradičně vybaveným obývacím pokojům. Zvolit však můžete i vzdušnější verzi, která vypadá jako stolička či odkládací stolek a skvěle pasuje k módním interiérům.

Důležité jsou i dekorace

V žádném obývacím pokoji by nemělo chybět několik dekorací, které budou vypovídat o povaze hostitele. Obývací pokoj, který vypadá jak ze stránek katalogu, je sice krásný, ale chybí mu osobitost. Podívejte se na YourHomeStory co by se vám upřímně líbilo a nebojte se to zakomponovat do vašeho obývacího pokoje!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Koberec, nebo lino? Tradiční otázka, kterou si pokládá každý při rekonstrukci, nebo stavbě nového bydlení. Podlahy mohou určovat charakter místnosti, pokud jsou tedy zvoleny správně. Jak koberec, tak lino mají své klady a zápory, takže stojí za to udělat nějaký průzkum a porovnat podlahy, abyste našli to nejlepší.
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
Váhy, jak již jejich zástupce napovídá, se ve svých životech neustále snaží nalézt rovnováhu a harmonii, a to ve všech oblastech. Váhy mívají vytříbený vkus, dokážou ocenit umění a osoby, které mají hluboké znalosti. Samy mají smysl pro tvořivost.
Mnozí lidé si neustále stěžují na nízké mzdy, avšak nejsou ochotni investovat do dalšího vzdělávání, což je pak limituje na trhu práce. Nemohou se uplatnit, případně dělají zaměstnání, které jim nepřináší zajímavé finanční ohodnocení. Nemluvě o tom, že jsou v práci často nešťastní, protože je zkrátka nebaví a stresuje. Přitom stačí relativně málo – najít si vhodný kurz. Za pár měsíců se pak lze ucházet o nové zaměstnání, které jim bude více vyhovovat.
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.

Nepřehlédněte

Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek