Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Jak proměnit ničím nezajímavý obývací pokoj v útulný společenský prostor?

Máte obývací pokoj vybavený podle posledních módních trendů, ale přijde vám nudný a zcela bez života? Chtěli byste mu dodat šmrnc nebo naopak tento prostor zútulnit a vykouzlit si tak harmonický domov? Tak se zkuste podívat na několik zajímavých typů, jak vykouzlit z vašeho obýváku opravdu útulný společenský prostor.
obývací pokoj
Váš vysněný obývací pokoj je nyní na dosah ruky!

Středem celého obýváku bývá konferenční stolek, tak se na něj zaměřte

Díky tomu, že je konferenční stolek přechodem mezi sedacím a úložným prostorem, se z něj stává velmi důležitý prvek každého obývacího pokoje. Velmi důležité je tak při jeho výběru zvážit hned několik aspektů.

Z pohledu praktičnosti jsou nejdůležitějšími parametry rozměr a tvar konferenčního stolku. Konferenční stolky by měli mít dostatečnou velikost, aby na nich mohlo být hostům podáváno občerstvení, ale zároveň nesmí být příliš velké, protože by se pak kolem nich k sedačce špatně procházelo. Důležitá je však i výška konferenčního stolku, příliš vysoké stolky mohou překážet k pohodlnému výhledu na televizi. Nízké konferenční stolky jsou pak nepraktické, protože se k nim vy i vaši hosté musíte nepříjemně sklánět.

Pokud už znáte rozměry, můžete se začít dívat po neotřelém kousku, jež by vašemu obýváku dodal to správné kouzlo. Nebojte se jít do různých tvarů, ale hlavně volte unikátní vzhled, jež na sebe strhne pozornost. S tím vám skvěle pomohou stolky z přírodních materiálů, jež se inspirují módním minimalismem, či asymetrické modely s industriálními prvky. Obojí se jistě stane středobodem obývacího pokoje, přesně jak to má být.

I v oblasti posezení můžete být kreativní, a přitom čerpat z módních trendů

Současným hitem jsou především sedací soupravy, jež jsou jednoduché a s ucelenými elegantními liniemi. To se může zdát mnohým lidem příliš fádní, tak proč nedoplnit tento kousek jedním či více módními křesly. Pokud si pohrajete s barvami, můžete dosáhnout i velmi zajímavých kontrastů, jež se těší vysoké oblíbenosti.

V současné době jsou v módě křesla, která jsou celočalouněná, ale i ty s dřevěnými či kovovými doplňky. Kreativitě se tak u nich meze nekladou.

Platí však pravidlo, že robustní vysoká křesla v tmavších odstínech krásně pasují především do větších obývacích pokojů. Do těch menších se pak hodí konstrukčně drobnější kousky v pastelových nebo neutrálních barvách. Díky správně zvoleným křeslům získáte do obývacího pokoje nejen zajímavý módní kousek, ale i pohodlné sezení pro vás či vaše hosty.

K TÉMATU  Váš průvodce teniskami: Vychytávky, které musíš mít: průvodce botami: Must-Have Styles

Kromě křesel je vhodné se zamyslet i nad několika taburety, které poskytnou více prostoru, když je potřeba usadit více lidí, ale mohou být i zajímavým módním doplňkem. Vybírat si můžete z robustních celočalouněných modelů, které sluší především tradičně vybaveným obývacím pokojům. Zvolit však můžete i vzdušnější verzi, která vypadá jako stolička či odkládací stolek a skvěle pasuje k módním interiérům.

Důležité jsou i dekorace

V žádném obývacím pokoji by nemělo chybět několik dekorací, které budou vypovídat o povaze hostitele. Obývací pokoj, který vypadá jak ze stránek katalogu, je sice krásný, ale chybí mu osobitost. Podívejte se na YourHomeStory co by se vám upřímně líbilo a nebojte se to zakomponovat do vašeho obývacího pokoje!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
Legíny – poměrně kontroverzní kousek oblečení, na který má každá žena svůj názor. Zatímco některé jsou na jedné straně barikády a striktně je odmítají, druhé je naprosto milují - doma, do práce i do města. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek, a především zjistit, jak legíny nosit, protože právě v tom bývá velmi často zakopaný pes oné nespokojenosti.

Nepřehlédněte

Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek