Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Nezbytnosti do prvního bytu

Našli jste byt, podepsali nájemní smlouvu, zaplatili nájem. Gratulujeme, nyní jste připraveni nastěhovat se do svého prvního bytu.
bytu
Co pořídit do nového bytu?

Bohužel, jen čtyři stěny obvykle nestačí. A i když se říká, že kdo má židli, ten bydlí, ani se samotnou židlí si nevystačíte. Co by tedy ve vašem prvním bytě nemělo chybět? Kompletně vybavený byt není levná záležitost, ale naštěstí můžete spoustu věcí získat z druhé ruky, nebo dokonce jen za odvoz. 

Vstupní prostor

První z věcí, které se vám budou hodit, je rohožka. Oceníte ji zejména za sychravých dní. A proč je důležitá – no minimálně proto, že pokud si otřete boty, nebudete muset tak často vytírat podlahu. Nástěnné háčky na bundy, klíče atd. se rozhodně také hodí. A pokud chcete, doplňte tuto oblasti i malou poličkou. Malý botník nebo lavice pro uložení bot je také užitečná věc. A pokud není u dveří jiný zdroj světla, nezapomeňte na lampu. 

Obývací pokoj

Základem je pohovka, židle nebo jiný nábytek k sezení. Tady oceníte všechny bazarové servery, kde se dá kvalitní nábytek pořídit za hubičku. A pokud chcete do svého prvního bytu nové sedací soupravy či křesla, i nové věci se dají pořídit doslova za pár korun. Další nezbytností je konferenční stolek, který oceníte ve chvíli, kdy potřebujete odložit pití, notebook, rozečtenou knihu, nebo krabici od pizzy. A logicky, neměla by vám v obývacím pokoji chybět ani lampa nebo lustr.. 

Kuchyně

I když nejste zrovna Zdeněk Pohlreich nebo Gordon Ramsey a vaše kuchařské umění se omezuje na kávu a míchaná vajíčka, přeci jen se bez kuchyňského vybavení neobejdete. Základem je úložný prostor, dřez, pracovní deska a lednička. Pak už stačí třeba jen plotýnkový sporák a můžete kouzlit. Úložný prostor oceníte ve chvíli, kdy budete řešit, kam s hrnci, pánvemi, příbory, skleničkami, talíři a dalším kuchyňským vybavením. A nezbývají-li vám prostředky na kuchyňský stůl a židle, nezoufejte. Najíst se dá i v obývacím pokoji. 

K TÉMATU  Kreativní DIY nápady, které povýší váš domov na nový level. Tohle budete chtít také!

Ložnice

Základem každé ložnice je postel s kvalitní matrací. Pokud se na něčem rozhodnete šetřit, vaše matrace by to být neměla. Raději do ní investujte více peněz a ošiďte třeba vybavení obývacího pokoje. Co se úložného prostoru týče, sáhněte po komodě nebo šatní skříni. Popustit uzdu fantazii můžete třeba na YourHomeStory, kde najdete hromadu inspirace a dostupného nábytku k vybavení bytu.

Koupelna

Koupelna už obvykle základní vybavení obsahuje, ale rozhodně nešlápnete vedle, pokud ji vybavíte v první řadě zrcadlem a regálem na kosmetické potřeby, ručníky a dalšími nezbytnostmi.

První byt vám dává obrovskou svobodu. Můžete být kreativní, odvážní a vybírat si i kousky, které k sobě zdánlivě neladí. Měl by to být prostor, ve kterém se budete cítit skvěle a na který budete i po dlouhých letech rádi vzpomínat. 

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Celulitida, známá také jako pomerančová kůže, je něco, co žádná žena nechce. Bohužel celulitidou trpí jen ženy a to téměř všechny.
Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.
V éře digitálních rande a sociálních sítí se naše cesty k lásce neustále vyvíjejí. Zjistěte, jak moderní technologie přetvářejí způsoby, jakými navazujeme a udržujeme vztahy, a co to znamená pro budoucnost romantiky.
Nespavost (insomnie) není v současné době nic výjimečného. Podle statistik poruchami spánku trpí až 40% populace. Příčin může být mnoho, od vedlejších účinků léků až po stres.
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Vlasy jsou pro ženy velice důležité. Zakládáme si na nich, bereme je jako pýchu, o kterou je potřeba se neustále starat. Někdy, i přes veškerou péči, se nevyhneme zničení a roztřepeným konečkům. Jak proti nim bojovat?
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Vpravo, vlevo nebo raději zůstat, kde jsem? Umíte se jasně rozhodovat, kudy se v životě vydat? Nebo občas tápete a zvažujete? Jak se naučit rozlišovat vlastní cestu a naslouchat svému srdci?

Výběr článků

Berete se z velké lásky. Vydrží možná rok, dva, tři. Pak nastane dlouholetá práce, v níž se vztah, který začal adrenalinovou reakcí, musí přerodit do fáze přátelství a spolupráce. Jestliže nezačnete na svém manželství včas tvrdě pracovat, rozpadne se vám pod rukama. Jak se z milenců stanou partneři a přátelé?
Už jste někdy zkoušeli vydržet co nejdéle bez mrknutí? Předpokládáme, že tento úkol je pro mnohé velmi obtížný, protože udržet oči bez mrknutí není jen tak. Prozradíme vám skutečné důvody toho, proč člověk mrká.
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  

Nepřehlédněte

Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
Už máte zkušenost s rybičkami? Nebo své první akvárko teprve zakládáte? Ani v jednom případě se nemusíte ničeho bát. Chovat krevetky mohou klidně i začátečníci. Navíc jsou doslova a do písmene pastvou pro oko.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek