Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Nezbytnosti do prvního bytu

Našli jste byt, podepsali nájemní smlouvu, zaplatili nájem. Gratulujeme, nyní jste připraveni nastěhovat se do svého prvního bytu.
bytu
Co pořídit do nového bytu?

Bohužel, jen čtyři stěny obvykle nestačí. A i když se říká, že kdo má židli, ten bydlí, ani se samotnou židlí si nevystačíte. Co by tedy ve vašem prvním bytě nemělo chybět? Kompletně vybavený byt není levná záležitost, ale naštěstí můžete spoustu věcí získat z druhé ruky, nebo dokonce jen za odvoz. 

Vstupní prostor

První z věcí, které se vám budou hodit, je rohožka. Oceníte ji zejména za sychravých dní. A proč je důležitá – no minimálně proto, že pokud si otřete boty, nebudete muset tak často vytírat podlahu. Nástěnné háčky na bundy, klíče atd. se rozhodně také hodí. A pokud chcete, doplňte tuto oblasti i malou poličkou. Malý botník nebo lavice pro uložení bot je také užitečná věc. A pokud není u dveří jiný zdroj světla, nezapomeňte na lampu. 

Obývací pokoj

Základem je pohovka, židle nebo jiný nábytek k sezení. Tady oceníte všechny bazarové servery, kde se dá kvalitní nábytek pořídit za hubičku. A pokud chcete do svého prvního bytu nové sedací soupravy či křesla, i nové věci se dají pořídit doslova za pár korun. Další nezbytností je konferenční stolek, který oceníte ve chvíli, kdy potřebujete odložit pití, notebook, rozečtenou knihu, nebo krabici od pizzy. A logicky, neměla by vám v obývacím pokoji chybět ani lampa nebo lustr.. 

Kuchyně

I když nejste zrovna Zdeněk Pohlreich nebo Gordon Ramsey a vaše kuchařské umění se omezuje na kávu a míchaná vajíčka, přeci jen se bez kuchyňského vybavení neobejdete. Základem je úložný prostor, dřez, pracovní deska a lednička. Pak už stačí třeba jen plotýnkový sporák a můžete kouzlit. Úložný prostor oceníte ve chvíli, kdy budete řešit, kam s hrnci, pánvemi, příbory, skleničkami, talíři a dalším kuchyňským vybavením. A nezbývají-li vám prostředky na kuchyňský stůl a židle, nezoufejte. Najíst se dá i v obývacím pokoji. 

K TÉMATU  Tenisky nevycházejí z módy – dámská móda pro různá roční období

Ložnice

Základem každé ložnice je postel s kvalitní matrací. Pokud se na něčem rozhodnete šetřit, vaše matrace by to být neměla. Raději do ní investujte více peněz a ošiďte třeba vybavení obývacího pokoje. Co se úložného prostoru týče, sáhněte po komodě nebo šatní skříni. Popustit uzdu fantazii můžete třeba na YourHomeStory, kde najdete hromadu inspirace a dostupného nábytku k vybavení bytu.

Koupelna

Koupelna už obvykle základní vybavení obsahuje, ale rozhodně nešlápnete vedle, pokud ji vybavíte v první řadě zrcadlem a regálem na kosmetické potřeby, ručníky a dalšími nezbytnostmi.

První byt vám dává obrovskou svobodu. Můžete být kreativní, odvážní a vybírat si i kousky, které k sobě zdánlivě neladí. Měl by to být prostor, ve kterém se budete cítit skvěle a na který budete i po dlouhých letech rádi vzpomínat. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek