Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Jak opravit toaletu

Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.
výměna záchodu
Plumber with rubber plunger in a bathroom.

Výměna záchodového sedátka

Nejjednodušším úkolem opravy toalety je výměna víka a sedadla. K dispozici je tolik stylů náhradních sedadel, že byste neměli mít problém najít takovou, která by se hodila k jakémukoli barevnému schématu nebo motivu koupelny. Většina moderních toalet se vyrábí ve dvou standardních velikostech a náhradní sedátka jsou vyráběna na míru.

Jakmile budete mít správnou velikost sedadla, odstraňte starou. Odstraňte dvě matice na pantu a zvedněte staré záchodové prkénko nahoru a ven. Častým problémem je, že matice zajišťující záchodové prkénko mohou být zrezivělé nebo zkorodované. Matice na některých záchodových prkýnkách jsou zapuštěné a prakticky nepřístupné, což práci ještě ztěžuje.

Vyčištění ucpané toalety

Ucpaný záchod můžete obecně vyčistit pístem. Ujistěte se, že je v záchodové míse dostatek vody, aby zakryla gumovou přísavku, a poté pohybujte rukojetí pístu nahoru a dolů. Pokud v misce není dostatek vody, nesplachujte záchod; spláchnutí ucpaného záchodu způsobí akorát přetečení mísy. Místo toho si přineste pánev nebo hrnec s vodou z jiného zdroje, abyste dodali vodu, kterou potřebujete k zakrytí plunžrového kalíšku. Existují dva typy pístů a ten s hlavicí žárovkového typu je zvláště účinný pro toalety. Některé typy mají výklopnou hlavu, která je určena pro použití na toaletě.

Pokud ani toto nezabere, může vám rychle a účinně pomoci instalatér z vmb-servis.cz. Pracovníci jsou k dispozici 24/7 a jsou na místě do hodiny. 

Problémy s toaletní nádrží

Ve srovnání s ucpaným záchodem se problémy s nádrží mohou zdát relativně nevýznamné. Přesto mohou být podivné zvuky nebo nepřetržitý proud vody více než otravné. Mohou vás také stát peníze v plýtvání vodou. Naštěstí většinu problémů s nádrží můžete odstranit rychle a snadno. Pokud vaše toaleta běží nepřetržitě, zkontrolujte vodicí a zvedací lanko, které zvedá a spouští kouli nádrže, abyste se ujistili, že jsou správně vyrovnány.

Oprava sestavy toaletního kohoutku

Sestava kulového kohoutu vypadá složitější, než ve skutečnosti je. Když zajdete do železářství nebo instalatérského obchodu a koupíte si novou sestavu kulového kohoutu, zjistíte, že jsou k dispozici plastové i kovové jednotky. Plast stojí méně a nekoroduje. Plastové sestavy však nejsou tak odolné jako kovové. Plastové jednotky navíc obvykle nelze opravit, protože mnoho z nich je utěsněno. Pokud je to možné, vezměte s sebou starou sestavu, když budete kupovat náhradní.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Že ocet se hodí tak akorát do salátu a tím to hasne? Ale jděte. Zbaví vás škytavky a bradavice. Také odpudí otravné komáry, kteří vás nenechají na pokoji. Dá se s ním i žehlit, což vám ušetří spoustu času!
Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Léto je čas dovolených a určitě využíváte každé volné chvíle, abyste ji strávila na sluníčku a čerstvém vzduchu. Kůže se může i v létě vysušit. Dlouhým pobytem na sluníčku, v bazénu, v moři. Udělejte si čas na relaxační rituál a domácí peeling.
Párů, kterým se nedaří otěhotnět „přirozeně“ je spousta. Dneska se nepodíváme co je příčinou, ale když už postupujete IVF, tak jak vše zvládnout co nejlépe.
Blíží se významný den vaší ženy, případně jsou za rohem Vánoce a vy ještě nemáte žádný dárek? Nepanikařte, stále vše můžete zachránit. Zapomeňte ale na kreativitu, raději vsaďte na jistotu.
Jméno Sofie Švejdová si dobře zapamatujte, protože o ní ještě hodně uslyšíte. Kdo to je, čemu se věnuje a co byste o ní měli vědět?
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.
Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?
Jak poznat u dětí, že se objevily neštovice? Jak se správně o pupínky na dětské pokožce postarat a co dělat, aby pupínky co nejrychleji zmizely, nejlépe bez pozdějších jizviček?
Bude se zastřihovat! Střední nebo krátká délka střihu znamená úplně nový účes, ale také rozhodnutí zbavit se své dlouhé okrasy. Možná se inspirujete!

Výběr článků

Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Máte zahradu? Pak by byla velká škoda, kdybyste na ní nepěstovali vlastní zeleninu a ovoce. Nejenže je úroda, kterou si sami vypipláte chutnější než ta z obchodu, nemusíte se obávat žádných chemických látek a postřiků, ale navíc i hodně ušetříte.
Medovina byla kdysi nápojem novomanželů, protože med je prý skvělé afrodiziakum. Samozřejmě, díky vysoké koncentraci cukrů totiž ničí v buňkách bakterie a navíc obsahuje minerály, pyly, proteiny, vitamíny a aminokyseliny, které jsou tělu velmi prospěšné. A takových potravin je mnohem víc. Opravdu vás nabudí na sex?

Nepřehlédněte

Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek