Sobota , 28. 01. 2023

Otýlie

Jak opravit toaletu

Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.
výměna záchodu
Plumber with rubber plunger in a bathroom.

Výměna záchodového sedátka

Nejjednodušším úkolem opravy toalety je výměna víka a sedadla. K dispozici je tolik stylů náhradních sedadel, že byste neměli mít problém najít takovou, která by se hodila k jakémukoli barevnému schématu nebo motivu koupelny. Většina moderních toalet se vyrábí ve dvou standardních velikostech a náhradní sedátka jsou vyráběna na míru.

Jakmile budete mít správnou velikost sedadla, odstraňte starou. Odstraňte dvě matice na pantu a zvedněte staré záchodové prkénko nahoru a ven. Častým problémem je, že matice zajišťující záchodové prkénko mohou být zrezivělé nebo zkorodované. Matice na některých záchodových prkýnkách jsou zapuštěné a prakticky nepřístupné, což práci ještě ztěžuje.

Vyčištění ucpané toalety

Ucpaný záchod můžete obecně vyčistit pístem. Ujistěte se, že je v záchodové míse dostatek vody, aby zakryla gumovou přísavku, a poté pohybujte rukojetí pístu nahoru a dolů. Pokud v misce není dostatek vody, nesplachujte záchod; spláchnutí ucpaného záchodu způsobí akorát přetečení mísy. Místo toho si přineste pánev nebo hrnec s vodou z jiného zdroje, abyste dodali vodu, kterou potřebujete k zakrytí plunžrového kalíšku. Existují dva typy pístů a ten s hlavicí žárovkového typu je zvláště účinný pro toalety. Některé typy mají výklopnou hlavu, která je určena pro použití na toaletě.

Pokud ani toto nezabere, může vám rychle a účinně pomoci instalatér z vmb-servis.cz. Pracovníci jsou k dispozici 24/7 a jsou na místě do hodiny. 

Problémy s toaletní nádrží

Ve srovnání s ucpaným záchodem se problémy s nádrží mohou zdát relativně nevýznamné. Přesto mohou být podivné zvuky nebo nepřetržitý proud vody více než otravné. Mohou vás také stát peníze v plýtvání vodou. Naštěstí většinu problémů s nádrží můžete odstranit rychle a snadno. Pokud vaše toaleta běží nepřetržitě, zkontrolujte vodicí a zvedací lanko, které zvedá a spouští kouli nádrže, abyste se ujistili, že jsou správně vyrovnány.

Oprava sestavy toaletního kohoutku

Sestava kulového kohoutu vypadá složitější, než ve skutečnosti je. Když zajdete do železářství nebo instalatérského obchodu a koupíte si novou sestavu kulového kohoutu, zjistíte, že jsou k dispozici plastové i kovové jednotky. Plast stojí méně a nekoroduje. Plastové sestavy však nejsou tak odolné jako kovové. Plastové jednotky navíc obvykle nelze opravit, protože mnoho z nich je utěsněno. Pokud je to možné, vezměte s sebou starou sestavu, když budete kupovat náhradní.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.

Nepřehlédněte

Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek