Domů » Reklama » Trendy roku 2021 byly navrženy tak, aby nám pomohly lépe zvládnout neutěšené nálady pandemie
Bydlení Interér Reklama

Trendy roku 2021 byly navrženy tak, aby nám pomohly lépe zvládnout neutěšené nálady pandemie

trend
Barvami roku 2021 jsou šedá a žlutá. (zdroj foto: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/collage-photos-gray-yellow-trendy-colors-1871847205)
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!

Začněme barvami

Trendy barvami pro rok 2021 jsou šedá a žlutá. Výjimečně společnost Pantone zvolila dvě barvy roku, které se mají vzájemně doplňovat. A jde jim to skvěle. Říkáte si, že se to s náladou teda moc nepovedlo, že šedá barva jen podtrhne už tak nudnou šeď současných jednotvárných covidových dní plných zákazů a obav?

Jste ovšem na omylu! Šedá barva je barvou síly, vytrvalosti, statečnosti. Je to barva neutrální, která se hodí naprosto ke všemu, co je zářivé a energické. Spousta lidí vnímá šedou barvu jako nudnou, ovšem opak je její podstatou. Šedá díky své síle podtrhne naději a energii, kterou vyzařují jasné barvy.

Typickou barvou naděje a energie je žlutá. Ano, právě proto zvolilo Pantone jako trend roku 2021 kombinaci barev šedé (Ultimate Grey) a žluté (Illuminating). Skvěle se obě barvy hodí nejen v interiéru jako doplňky nebo dokonce v podobě nábytku, ale také se do nich můžete s velkým úspěchem oblékat, i když třeba jen na online meetingy s kolegy.

Co inovovat v interiéru? Záleží na velikosti zásahu, který vám bude vyhovovat

Jak je to s trendy v bydlení na rok 2021, jsme vám již přiblížili v našem článku Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021. Dozvíte se tu o minimalismu, přírodních materiálech nebo technologiích, které využijete i v koupelně nebo v kombinaci s nábytkem. 

Podívejme se ještě i na rozložení šedé a žluté, jak je doporučují právě v Pantone a jak doporučení přebírají i bytoví architekti. Kombinací šedé a žluté totiž i u vás doma vytvoříte prostředí plné naděje a síly, budete si pochvalovat tento krok pro posílení psychické síly v boji s epidemií.

Vězte, že pokud se vrhnete do celkové rekonstrukce bytu, pak šedou barvu doporučují odborníci spíše na podlahu, na stěny nebo na nábytek. Kontrastní žlutou použijte také na stěny, ale spíše jen v malých bytech. Všude, do všech velikostí bytu se žlutá hodí jako dekorační doplněk, který váš byt dokonale oživí. 

Možná máte naspořeno na stavebku…

Jestli si myslíte, že rekonstruovat (svépomocí) v době covidové není dobrým nápadem z finančních důvodů, pak si vzpomeňte na stavební spoření. Možná na něm máte naspořeno dost na to, abyste si mohli vzít tak velký úvěr, jaký vám bude stačit na rekonstrukci i na vybavení nábytkem

Ano, čtete dobře! Nábytkem. Některé stavební spořitelny dokáží nabídnout úvěr dokonce i na nábytek, ale vždy jen v souvislosti s rekonstrukcí domu či bytu, nikoliv jako samostatnou spotřebitelskou půjčku. Detaily se dozvíte v článku finančního magazínu Hyperfinance.cz na této adrese: https://www.hyperfinance.cz/magazin/na-uver-ze-stavebniho-sporeni-muzete-vzit-nabytek-i-spotrebice/.

Jak se to letos má s trendy v odívání?

V roce 2021 všemu velí jednak vysoká kvalita materiálů a jednak co největší pohodlí. I módní značky berou v úvahu, že většinu roku 2021 ještě strávíme doma, proto se soustředí na over-sized velikosti a pohodlné střihy. 

Vedou mikiny, trika a tepláky, vše v takovém střihu, aby bylo možné se v tomto oblečení prezentovat i na online meetincích s kolegy. Možná jste slyšeli o japonském pyžamobleku, který začíná dobývat svět lidí pracujících v home office. Jde o set kalhot a saka, ve kterém se dá spát i pracovat. Nemačká se, je extrémně pohodlný a vypadá skvěle. 

Až budete objednávat jakékoliv oblečení, ať do klasické práce nebo i na home office, nezapomeňte na kombinaci šedé a žluté! Rozhodně nesklouzávejte k praxi, že unosíte oblečení, které se vám sice moc nelíbí, ale na pobyt doma stačí. Potřebujeme emocionální vzpruhu –  a tak si udělejme radost pohodlnými, ale i pěknými kousky do šatníku!

Co účesy a líčení?

Účesy letos budou preferovat přirozený vzhled, a to nejen v barvě, ale i ve střihu. Střih by měl být ležérní, autentický a podtrhovat váš obličej, ale též strukturu vlasů. Díky tomu se docílí flexibility účesu, ovšem při zachování maximální přirozenosti. 

Vám to pomůže s každodenní úpravou vlasů, kadeřníkům tento trend trochu komplikuje jejich práci, ale jen v tom, že musejí vlasům opravdu rozumět, nejprve si je důkladně zmapovat a dokázat v nich pak vytvořit ten nejlepší střih, který si zamilujete vy i vaše okolí. Hodně se v této souvislosti mluví o tzv. „bobku“ neboli krátkém mikádu.

V líčení se celkem očekávaně vracejí osmdesátky a s nimi i pestré barvy. Je jasné, že k tomu vedou roušky, s nimiž se rty moc ukazovat nedají. Takže vězte, že trendy budete například s kombinací čtyř barev na očích, a to jak v matné, tak v lesklé podobě. Jen to chce předem vymyslet kompozici jejich umístění, za poslední roky s tak pestrým líčením zkušenosti nemáme. A samozřejmě, že základní pravidla líčení očí podle jejich velikosti a tvaru platí pořád!

Trendy nám pomohou neklesat na mysli

Trendy roku 2021 nám mají usnadnit dlouhodobý boj se špatnou náladou i s nedostatkem energie, proto se letos do popředí dostává kombinace vytrvalé šedé a nadějí překypující žluté barvy. Dopřejme si tento kontrast. Nechme se uklidnit šedou sílou, nabít žlutou energií a rozveselit líčením ve stylu osmdesátých let!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Redakce DámskáLiga.cz

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor