Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Trendy roku 2021 byly navrženy tak, aby nám pomohly lépe zvládnout neutěšené nálady pandemie

Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
trend
Barvami roku 2021 jsou šedá a žlutá. (zdroj foto: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/collage-photos-gray-yellow-trendy-colors-1871847205)

Začněme barvami

Trendy barvami pro rok 2021 jsou šedá a žlutá. Výjimečně společnost Pantone zvolila dvě barvy roku, které se mají vzájemně doplňovat. A jde jim to skvěle. Říkáte si, že se to s náladou teda moc nepovedlo, že šedá barva jen podtrhne už tak nudnou šeď současných jednotvárných covidových dní plných zákazů a obav?

Jste ovšem na omylu! Šedá barva je barvou síly, vytrvalosti, statečnosti. Je to barva neutrální, která se hodí naprosto ke všemu, co je zářivé a energické. Spousta lidí vnímá šedou barvu jako nudnou, ovšem opak je její podstatou. Šedá díky své síle podtrhne naději a energii, kterou vyzařují jasné barvy.

Typickou barvou naděje a energie je žlutá. Ano, právě proto zvolilo Pantone jako trend roku 2021 kombinaci barev šedé (Ultimate Grey) a žluté (Illuminating). Skvěle se obě barvy hodí nejen v interiéru jako doplňky nebo dokonce v podobě nábytku, ale také se do nich můžete s velkým úspěchem oblékat, i když třeba jen na online meetingy s kolegy.

Co inovovat v interiéru? Záleží na velikosti zásahu, který vám bude vyhovovat

Jak je to s trendy v bydlení na rok 2021, jsme vám již přiblížili v našem článku Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021. Dozvíte se tu o minimalismu, přírodních materiálech nebo technologiích, které využijete i v koupelně nebo v kombinaci s nábytkem. 

Podívejme se ještě i na rozložení šedé a žluté, jak je doporučují právě v Pantone a jak doporučení přebírají i bytoví architekti. Kombinací šedé a žluté totiž i u vás doma vytvoříte prostředí plné naděje a síly, budete si pochvalovat tento krok pro posílení psychické síly v boji s epidemií.

Vězte, že pokud se vrhnete do celkové rekonstrukce bytu, pak šedou barvu doporučují odborníci spíše na podlahu, na stěny nebo na nábytek. Kontrastní žlutou použijte také na stěny, ale spíše jen v malých bytech. Všude, do všech velikostí bytu se žlutá hodí jako dekorační doplněk, který váš byt dokonale oživí. 

K TÉMATU  Jak na pěstování pokojového ibišku. Chce to teplo a vlhkost

Možná máte naspořeno na stavebku…

Jestli si myslíte, že rekonstruovat (svépomocí) v době covidové není dobrým nápadem z finančních důvodů, pak si vzpomeňte na stavební spoření. Možná na něm máte naspořeno dost na to, abyste si mohli vzít tak velký úvěr, jaký vám bude stačit na rekonstrukci i na vybavení nábytkem

Ano, čtete dobře! Nábytkem. Některé stavební spořitelny dokáží nabídnout úvěr dokonce i na nábytek, ale vždy jen v souvislosti s rekonstrukcí domu či bytu, nikoliv jako samostatnou spotřebitelskou půjčku. Detaily se dozvíte v článku finančního magazínu Hyperfinance.cz na této adrese: https://www.hyperfinance.cz/magazin/na-uver-ze-stavebniho-sporeni-muzete-vzit-nabytek-i-spotrebice/.

Jak se to letos má s trendy v odívání?

V roce 2021 všemu velí jednak vysoká kvalita materiálů a jednak co největší pohodlí. I módní značky berou v úvahu, že většinu roku 2021 ještě strávíme doma, proto se soustředí na over-sized velikosti a pohodlné střihy. 

Vedou mikiny, trika a tepláky, vše v takovém střihu, aby bylo možné se v tomto oblečení prezentovat i na online meetincích s kolegy. Možná jste slyšeli o japonském pyžamobleku, který začíná dobývat svět lidí pracujících v home office. Jde o set kalhot a saka, ve kterém se dá spát i pracovat. Nemačká se, je extrémně pohodlný a vypadá skvěle. 

Až budete objednávat jakékoliv oblečení, ať do klasické práce nebo i na home office, nezapomeňte na kombinaci šedé a žluté! Rozhodně nesklouzávejte k praxi, že unosíte oblečení, které se vám sice moc nelíbí, ale na pobyt doma stačí. Potřebujeme emocionální vzpruhu –  a tak si udělejme radost pohodlnými, ale i pěknými kousky do šatníku!

Co účesy a líčení?

Účesy letos budou preferovat přirozený vzhled, a to nejen v barvě, ale i ve střihu. Střih by měl být ležérní, autentický a podtrhovat váš obličej, ale též strukturu vlasů. Díky tomu se docílí flexibility účesu, ovšem při zachování maximální přirozenosti. 

K TÉMATU  Pánská pracovna. Jak ji zařídit a vytvořit dokonalou domácí kancelář

Vám to pomůže s každodenní úpravou vlasů, kadeřníkům tento trend trochu komplikuje jejich práci, ale jen v tom, že musejí vlasům opravdu rozumět, nejprve si je důkladně zmapovat a dokázat v nich pak vytvořit ten nejlepší střih, který si zamilujete vy i vaše okolí. Hodně se v této souvislosti mluví o tzv. „bobku“ neboli krátkém mikádu.

V líčení se celkem očekávaně vracejí osmdesátky a s nimi i pestré barvy. Je jasné, že k tomu vedou roušky, s nimiž se rty moc ukazovat nedají. Takže vězte, že trendy budete například s kombinací čtyř barev na očích, a to jak v matné, tak v lesklé podobě. Jen to chce předem vymyslet kompozici jejich umístění, za poslední roky s tak pestrým líčením zkušenosti nemáme. A samozřejmě, že základní pravidla líčení očí podle jejich velikosti a tvaru platí pořád!

Trendy nám pomohou neklesat na mysli

Trendy roku 2021 nám mají usnadnit dlouhodobý boj se špatnou náladou i s nedostatkem energie, proto se letos do popředí dostává kombinace vytrvalé šedé a nadějí překypující žluté barvy. Dopřejme si tento kontrast. Nechme se uklidnit šedou sílou, nabít žlutou energií a rozveselit líčením ve stylu osmdesátých let!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Blíží se narozeniny vašeho partnera a vy usilovně přemýšlíte o tom, co byste mu pořídila? Určitě ho chcete příjemně překvapit a ráda byste vsadila na maximálně praktický dárek, který využije. Kombinace těchto dvou aspektů ovšem není vůbec jednoduchá. Ne vždy se musíte zaručeně zavděčit. Právě proto pro vás máme hned několik tipů, jež se vám mohou hodit. zaměříme se právě na onen zmiňovaný praktický aspekt, jež je z hlediska dlouhodobého využití dárku velmi důležitý.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.

Nepřehlédněte

Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek