Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Trendy roku 2021 byly navrženy tak, aby nám pomohly lépe zvládnout neutěšené nálady pandemie

Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
trend
Barvami roku 2021 jsou šedá a žlutá. (zdroj foto: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/collage-photos-gray-yellow-trendy-colors-1871847205)

Začněme barvami

Trendy barvami pro rok 2021 jsou šedá a žlutá. Výjimečně společnost Pantone zvolila dvě barvy roku, které se mají vzájemně doplňovat. A jde jim to skvěle. Říkáte si, že se to s náladou teda moc nepovedlo, že šedá barva jen podtrhne už tak nudnou šeď současných jednotvárných covidových dní plných zákazů a obav?

Jste ovšem na omylu! Šedá barva je barvou síly, vytrvalosti, statečnosti. Je to barva neutrální, která se hodí naprosto ke všemu, co je zářivé a energické. Spousta lidí vnímá šedou barvu jako nudnou, ovšem opak je její podstatou. Šedá díky své síle podtrhne naději a energii, kterou vyzařují jasné barvy.

Typickou barvou naděje a energie je žlutá. Ano, právě proto zvolilo Pantone jako trend roku 2021 kombinaci barev šedé (Ultimate Grey) a žluté (Illuminating). Skvěle se obě barvy hodí nejen v interiéru jako doplňky nebo dokonce v podobě nábytku, ale také se do nich můžete s velkým úspěchem oblékat, i když třeba jen na online meetingy s kolegy.

Co inovovat v interiéru? Záleží na velikosti zásahu, který vám bude vyhovovat

Jak je to s trendy v bydlení na rok 2021, jsme vám již přiblížili v našem článku Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021. Dozvíte se tu o minimalismu, přírodních materiálech nebo technologiích, které využijete i v koupelně nebo v kombinaci s nábytkem. 

Podívejme se ještě i na rozložení šedé a žluté, jak je doporučují právě v Pantone a jak doporučení přebírají i bytoví architekti. Kombinací šedé a žluté totiž i u vás doma vytvoříte prostředí plné naděje a síly, budete si pochvalovat tento krok pro posílení psychické síly v boji s epidemií.

Vězte, že pokud se vrhnete do celkové rekonstrukce bytu, pak šedou barvu doporučují odborníci spíše na podlahu, na stěny nebo na nábytek. Kontrastní žlutou použijte také na stěny, ale spíše jen v malých bytech. Všude, do všech velikostí bytu se žlutá hodí jako dekorační doplněk, který váš byt dokonale oživí. 

K TÉMATU  Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021

Možná máte naspořeno na stavebku…

Jestli si myslíte, že rekonstruovat (svépomocí) v době covidové není dobrým nápadem z finančních důvodů, pak si vzpomeňte na stavební spoření. Možná na něm máte naspořeno dost na to, abyste si mohli vzít tak velký úvěr, jaký vám bude stačit na rekonstrukci i na vybavení nábytkem

Ano, čtete dobře! Nábytkem. Některé stavební spořitelny dokáží nabídnout úvěr dokonce i na nábytek, ale vždy jen v souvislosti s rekonstrukcí domu či bytu, nikoliv jako samostatnou spotřebitelskou půjčku. Detaily se dozvíte v článku finančního magazínu Hyperfinance.cz na této adrese: https://www.hyperfinance.cz/magazin/na-uver-ze-stavebniho-sporeni-muzete-vzit-nabytek-i-spotrebice/.

Jak se to letos má s trendy v odívání?

V roce 2021 všemu velí jednak vysoká kvalita materiálů a jednak co největší pohodlí. I módní značky berou v úvahu, že většinu roku 2021 ještě strávíme doma, proto se soustředí na over-sized velikosti a pohodlné střihy. 

Vedou mikiny, trika a tepláky, vše v takovém střihu, aby bylo možné se v tomto oblečení prezentovat i na online meetincích s kolegy. Možná jste slyšeli o japonském pyžamobleku, který začíná dobývat svět lidí pracujících v home office. Jde o set kalhot a saka, ve kterém se dá spát i pracovat. Nemačká se, je extrémně pohodlný a vypadá skvěle. 

Až budete objednávat jakékoliv oblečení, ať do klasické práce nebo i na home office, nezapomeňte na kombinaci šedé a žluté! Rozhodně nesklouzávejte k praxi, že unosíte oblečení, které se vám sice moc nelíbí, ale na pobyt doma stačí. Potřebujeme emocionální vzpruhu –  a tak si udělejme radost pohodlnými, ale i pěknými kousky do šatníku!

Co účesy a líčení?

Účesy letos budou preferovat přirozený vzhled, a to nejen v barvě, ale i ve střihu. Střih by měl být ležérní, autentický a podtrhovat váš obličej, ale též strukturu vlasů. Díky tomu se docílí flexibility účesu, ovšem při zachování maximální přirozenosti. 

K TÉMATU  Proč jsou sójové svíčky lepší než ty klasické?

Vám to pomůže s každodenní úpravou vlasů, kadeřníkům tento trend trochu komplikuje jejich práci, ale jen v tom, že musejí vlasům opravdu rozumět, nejprve si je důkladně zmapovat a dokázat v nich pak vytvořit ten nejlepší střih, který si zamilujete vy i vaše okolí. Hodně se v této souvislosti mluví o tzv. „bobku“ neboli krátkém mikádu.

V líčení se celkem očekávaně vracejí osmdesátky a s nimi i pestré barvy. Je jasné, že k tomu vedou roušky, s nimiž se rty moc ukazovat nedají. Takže vězte, že trendy budete například s kombinací čtyř barev na očích, a to jak v matné, tak v lesklé podobě. Jen to chce předem vymyslet kompozici jejich umístění, za poslední roky s tak pestrým líčením zkušenosti nemáme. A samozřejmě, že základní pravidla líčení očí podle jejich velikosti a tvaru platí pořád!

Trendy nám pomohou neklesat na mysli

Trendy roku 2021 nám mají usnadnit dlouhodobý boj se špatnou náladou i s nedostatkem energie, proto se letos do popředí dostává kombinace vytrvalé šedé a nadějí překypující žluté barvy. Dopřejme si tento kontrast. Nechme se uklidnit šedou sílou, nabít žlutou energií a rozveselit líčením ve stylu osmdesátých let!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.
Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.
Připravte se na příval roztomilosti. Rozpustilé kočičky si hrají, mazlí se a dovádějí, a vyvolají úsměv na tváři i u sebevětšího mrzouta. Proto milujeme domácí mazlíčky.
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Mít pupík přes léto je na jednu stranu zátěž, protože čelíte vysokým teplotám. Ale maminky, které si toto období v roce prožily těhotné, se shodují na jednom – dokonale se vyřádíte v módě!
Volné oblečení, neboli oversize, sluší prakticky všem. Také proto se drží již několik let na výsluní. Jen je třeba jednotlivé kousky správně kombinovat. Povíme si jak.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Česání vlasů nevypadá jako velká věda a na první pohled se zdá, že se na něm nedá nic zkazit. Opak je ale pravdou. To, zda správně používáte svůj hřeben, má vliv například na to, jak moc se vám vlasy mastí, ale i na jejich celkové zdraví a vzhled. Otázka je tedy nasnadě. Češete se správně?
Rodinné podnikání je na denním pořádku. Když pracujete s lidmi, s nimiž nežijete v jedné společné domácnosti, ještě to jde. Ale pracovat s partnerem? Být s ním 24 hodin denně? Jde to a vůbec nemusí vzniknout pověstná ponorková nemoc. Jen je třeba dodržovat určité zásady.
Tělo je božským nástrojem rozkoše. Máte-li však svádět druhé, musíte nejprve svést samu sebe. I když máte dobrý sex, autoerotika je jedním z nejdůležitějších klíčů pro prvotřídní sexualitu. Chcete znát důvody, proč autoerotiku praktikovat? Jaká vám přináší pozitiva?
Česká zpěvačka Michaela Nosková se rozhodla poprvé otevřeně promluvit o domácím násilí, které trvalo tři roky. Její expartner ji psychicky i fyzicky týral. Nyní svůj příběh sdělila veřejnosti a popsala své pocity.

Výběr článků

Koupelnové skříňky schovají všechna holítka, ušní vatičky, ručníky a další nezbytnosti, které nepotřebujeme mít vystavené na umyvadle. Inspirujte se v galerii krásného nábytku do koupelny!
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Pokud se chystáte na pohovor, mohou se vás zeptat, jaký si představujete měsíční plat. Odpoví jim to na skrytý dotaz, jak si ceníte svých znalostí a vědomostí. Jestliže pracujete na živnostenský list, často navrhujete klientovi cenu za svou práci, výrobek, službu. Podívejte se kolem sebe a nebojte se říct si o peníze.

Nepřehlédněte

Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek