Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Trendy roku 2021 byly navrženy tak, aby nám pomohly lépe zvládnout neutěšené nálady pandemie

Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
trend
Barvami roku 2021 jsou šedá a žlutá. (zdroj foto: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/collage-photos-gray-yellow-trendy-colors-1871847205)

Začněme barvami

Trendy barvami pro rok 2021 jsou šedá a žlutá. Výjimečně společnost Pantone zvolila dvě barvy roku, které se mají vzájemně doplňovat. A jde jim to skvěle. Říkáte si, že se to s náladou teda moc nepovedlo, že šedá barva jen podtrhne už tak nudnou šeď současných jednotvárných covidových dní plných zákazů a obav?

Jste ovšem na omylu! Šedá barva je barvou síly, vytrvalosti, statečnosti. Je to barva neutrální, která se hodí naprosto ke všemu, co je zářivé a energické. Spousta lidí vnímá šedou barvu jako nudnou, ovšem opak je její podstatou. Šedá díky své síle podtrhne naději a energii, kterou vyzařují jasné barvy.

Typickou barvou naděje a energie je žlutá. Ano, právě proto zvolilo Pantone jako trend roku 2021 kombinaci barev šedé (Ultimate Grey) a žluté (Illuminating). Skvěle se obě barvy hodí nejen v interiéru jako doplňky nebo dokonce v podobě nábytku, ale také se do nich můžete s velkým úspěchem oblékat, i když třeba jen na online meetingy s kolegy.

Co inovovat v interiéru? Záleží na velikosti zásahu, který vám bude vyhovovat

Jak je to s trendy v bydlení na rok 2021, jsme vám již přiblížili v našem článku Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021. Dozvíte se tu o minimalismu, přírodních materiálech nebo technologiích, které využijete i v koupelně nebo v kombinaci s nábytkem. 

Podívejme se ještě i na rozložení šedé a žluté, jak je doporučují právě v Pantone a jak doporučení přebírají i bytoví architekti. Kombinací šedé a žluté totiž i u vás doma vytvoříte prostředí plné naděje a síly, budete si pochvalovat tento krok pro posílení psychické síly v boji s epidemií.

Vězte, že pokud se vrhnete do celkové rekonstrukce bytu, pak šedou barvu doporučují odborníci spíše na podlahu, na stěny nebo na nábytek. Kontrastní žlutou použijte také na stěny, ale spíše jen v malých bytech. Všude, do všech velikostí bytu se žlutá hodí jako dekorační doplněk, který váš byt dokonale oživí. 

K TÉMATU  Jaké barvy ovládnou jaro 2021 a jak je využít v šatníku pro plnoštíhlé?

Možná máte naspořeno na stavebku…

Jestli si myslíte, že rekonstruovat (svépomocí) v době covidové není dobrým nápadem z finančních důvodů, pak si vzpomeňte na stavební spoření. Možná na něm máte naspořeno dost na to, abyste si mohli vzít tak velký úvěr, jaký vám bude stačit na rekonstrukci i na vybavení nábytkem

Ano, čtete dobře! Nábytkem. Některé stavební spořitelny dokáží nabídnout úvěr dokonce i na nábytek, ale vždy jen v souvislosti s rekonstrukcí domu či bytu, nikoliv jako samostatnou spotřebitelskou půjčku. Detaily se dozvíte v článku finančního magazínu Hyperfinance.cz na této adrese: https://www.hyperfinance.cz/magazin/na-uver-ze-stavebniho-sporeni-muzete-vzit-nabytek-i-spotrebice/.

Jak se to letos má s trendy v odívání?

V roce 2021 všemu velí jednak vysoká kvalita materiálů a jednak co největší pohodlí. I módní značky berou v úvahu, že většinu roku 2021 ještě strávíme doma, proto se soustředí na over-sized velikosti a pohodlné střihy. 

Vedou mikiny, trika a tepláky, vše v takovém střihu, aby bylo možné se v tomto oblečení prezentovat i na online meetincích s kolegy. Možná jste slyšeli o japonském pyžamobleku, který začíná dobývat svět lidí pracujících v home office. Jde o set kalhot a saka, ve kterém se dá spát i pracovat. Nemačká se, je extrémně pohodlný a vypadá skvěle. 

Až budete objednávat jakékoliv oblečení, ať do klasické práce nebo i na home office, nezapomeňte na kombinaci šedé a žluté! Rozhodně nesklouzávejte k praxi, že unosíte oblečení, které se vám sice moc nelíbí, ale na pobyt doma stačí. Potřebujeme emocionální vzpruhu –  a tak si udělejme radost pohodlnými, ale i pěknými kousky do šatníku!

Co účesy a líčení?

Účesy letos budou preferovat přirozený vzhled, a to nejen v barvě, ale i ve střihu. Střih by měl být ležérní, autentický a podtrhovat váš obličej, ale též strukturu vlasů. Díky tomu se docílí flexibility účesu, ovšem při zachování maximální přirozenosti. 

K TÉMATU  Vánoční výzdoba: Jak v 8 krocích vykouzlit tu pravou atmosféru

Vám to pomůže s každodenní úpravou vlasů, kadeřníkům tento trend trochu komplikuje jejich práci, ale jen v tom, že musejí vlasům opravdu rozumět, nejprve si je důkladně zmapovat a dokázat v nich pak vytvořit ten nejlepší střih, který si zamilujete vy i vaše okolí. Hodně se v této souvislosti mluví o tzv. „bobku“ neboli krátkém mikádu.

V líčení se celkem očekávaně vracejí osmdesátky a s nimi i pestré barvy. Je jasné, že k tomu vedou roušky, s nimiž se rty moc ukazovat nedají. Takže vězte, že trendy budete například s kombinací čtyř barev na očích, a to jak v matné, tak v lesklé podobě. Jen to chce předem vymyslet kompozici jejich umístění, za poslední roky s tak pestrým líčením zkušenosti nemáme. A samozřejmě, že základní pravidla líčení očí podle jejich velikosti a tvaru platí pořád!

Trendy nám pomohou neklesat na mysli

Trendy roku 2021 nám mají usnadnit dlouhodobý boj se špatnou náladou i s nedostatkem energie, proto se letos do popředí dostává kombinace vytrvalé šedé a nadějí překypující žluté barvy. Dopřejme si tento kontrast. Nechme se uklidnit šedou sílou, nabít žlutou energií a rozveselit líčením ve stylu osmdesátých let!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Zázvor je v podstatě všelék. Jakmile cítíme příznaky nachlazení, je dobré po něm sáhnout a uvařit si z něj čaj, zlepšuje také trávení a využívá se v orientální kuchyni, kde se cení zase jeho výrazná chuť. Snad všichni známe zázvor čerstvý, ale i sušený nebo ve formě koření. I když nám zcela jistě prospívá, nic se nemá přehánět, a i zázvor může být někdy nebezpečný. Kdo by si na něj měl dávat pozor a v jakých případech skutečně škodí?
Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek