Domů » Rodina » Na jaký film s dětmi o Vánocích do kina? Podívejte se na snímky, které se aktuálně promítají a které stojí za to!
Pat a Mat, Čertí brko, Vánoce a spol.
zdroj: facebook/Falcon
Rodina

Na jaký film s dětmi o Vánocích do kina? Podívejte se na snímky, které se aktuálně promítají a které stojí za to!

Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.

Pat a Mat: Zimní radovánky

Nestárnoucí kutilové Pat a Mat se vrací v dalším filmu, který je spíše sledem několika epizod, které se všechny odehrávají v zimním období. Pat a Mat se připravují na Štědrý den, a musí si poradit s vánoční výzdobou, světýlky i s vařením. Naše kutily zaskočí nebývalá sněhová nadílka, a je proto nutné vymyslet pořádný stroj na odklízení sněhu. A co rovnou postavit na zahradě saunu? Pro Pata a Mata neexistuje doma žádná překážka, do které by se nerozhodli okamžitě pustit. Zkrátka opravdoví kutilové.

Česko-slovenská pohádka Čertí brko

Co takhle do kina na pohádku? Čertí brko zrežíroval Marek Najbrt, a vypráví příběh z městečka Pytlov, kde jsou místní obyvatelé sledováni, a všechny jejich přestupky a hříchy zapisuje právě kouzelné čertí brko. Zničehonic ale přestane fungovat, a vládce pekel Lucifer vypraví k obci roztržitého čerta Bonifáce, aby tam doručil nové čertí brko. Bonifác je ale v Pytlově jen chvíli, když mu nové čertí brko ukradnou, a tím nastává pohroma. Místní vychytralí podvodníci se pokusí městečko ovládnout, a dokonce se jim podaří na chvíli uvěznit i samotného Lucifera. Bonifác musí vzít rozum i odvahu do hrsti, a celý Pytlov osvobodit. Jako vždy jde ale i o lásku, a mladý čert se v tom všem zmatku snaží získat srdce místní Markétky. V hlavní roli hraje Jan Cina, v roli Lucifera je Ondřej Vetchý, a dále v pohádce hrají Jan Budař, Jana Plodková nebo Tomáš Jeřábek.

Francouzská komedie Vánoce a spol.

Katastrofa o Vánocích! Tři dny před Štědrým dnem přestanou jít věci podle plánu. Všech 92 tisíc skřítků v Santově dílně zničehonic onemocní, a všichni se bezvládně hroutí k zemi. Co teď, když se všechna práce v dílně na přípravu dárků zastavila? Santa Claus se proto musí vypravit na Zem, aby sehnal nějaké léky. Během problematického letu se sáněmi přistává v Paříži, a když se snaží domluvit v lékárně, všechno se pokazí. Díky nedorozumění je zatčen a ocitá se na policejní stanici. Konfrontace s lidmi zkrátka není tak jednoduchá, jak to vypadalo. Santa se ale musí z průšvihu dostat za každou cenu, aby zachránil kouzlo Vánoc.

Autor: Eduard Havel

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář

Pin It on Pinterest