Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Na jaký film s dětmi o Vánocích do kina? Podívejte se na snímky, které se aktuálně promítají a které stojí za to!

Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.
Pat a Mat, Čertí brko, Vánoce a spol.
zdroj: facebook/Falcon

18. 12. 2018

18. 12. 2018

Pat a Mat: Zimní radovánky

Nestárnoucí kutilové Pat a Mat se vrací v dalším filmu, který je spíše sledem několika epizod, které se všechny odehrávají v zimním období. Pat a Mat se připravují na Štědrý den, a musí si poradit s vánoční výzdobou, světýlky i s vařením. Naše kutily zaskočí nebývalá sněhová nadílka, a je proto nutné vymyslet pořádný stroj na odklízení sněhu. A co rovnou postavit na zahradě saunu? Pro Pata a Mata neexistuje doma žádná překážka, do které by se nerozhodli okamžitě pustit. Zkrátka opravdoví kutilové.

Česko-slovenská pohádka Čertí brko

Co takhle do kina na pohádku? Čertí brko zrežíroval Marek Najbrt, a vypráví příběh z městečka Pytlov, kde jsou místní obyvatelé sledováni, a všechny jejich přestupky a hříchy zapisuje právě kouzelné čertí brko. Zničehonic ale přestane fungovat, a vládce pekel Lucifer vypraví k obci roztržitého čerta Bonifáce, aby tam doručil nové čertí brko. Bonifác je ale v Pytlově jen chvíli, když mu nové čertí brko ukradnou, a tím nastává pohroma. Místní vychytralí podvodníci se pokusí městečko ovládnout, a dokonce se jim podaří na chvíli uvěznit i samotného Lucifera. Bonifác musí vzít rozum i odvahu do hrsti, a celý Pytlov osvobodit. Jako vždy jde ale i o lásku, a mladý čert se v tom všem zmatku snaží získat srdce místní Markétky. V hlavní roli hraje Jan Cina, v roli Lucifera je Ondřej Vetchý, a dále v pohádce hrají Jan Budař, Jana Plodková nebo Tomáš Jeřábek.

Francouzská komedie Vánoce a spol.

Katastrofa o Vánocích! Tři dny před Štědrým dnem přestanou jít věci podle plánu. Všech 92 tisíc skřítků v Santově dílně zničehonic onemocní, a všichni se bezvládně hroutí k zemi. Co teď, když se všechna práce v dílně na přípravu dárků zastavila? Santa Claus se proto musí vypravit na Zem, aby sehnal nějaké léky. Během problematického letu se sáněmi přistává v Paříži, a když se snaží domluvit v lékárně, všechno se pokazí. Díky nedorozumění je zatčen a ocitá se na policejní stanici. Konfrontace s lidmi zkrátka není tak jednoduchá, jak to vypadalo. Santa se ale musí z průšvihu dostat za každou cenu, aby zachránil kouzlo Vánoc.

K TÉMATU  Kateřina (35): Zatajila jsem příteli těhotenství a rozhodla se podle sebe, začal mě ale drsně vydírat

Autor: Eduard Havel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.

Nepřehlédněte

Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek