Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Na jaký film s dětmi o Vánocích do kina? Podívejte se na snímky, které se aktuálně promítají a které stojí za to!

Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.
Pat a Mat, Čertí brko, Vánoce a spol.
zdroj: facebook/Falcon

18. 12. 2018

18. 12. 2018

Pat a Mat: Zimní radovánky

Nestárnoucí kutilové Pat a Mat se vrací v dalším filmu, který je spíše sledem několika epizod, které se všechny odehrávají v zimním období. Pat a Mat se připravují na Štědrý den, a musí si poradit s vánoční výzdobou, světýlky i s vařením. Naše kutily zaskočí nebývalá sněhová nadílka, a je proto nutné vymyslet pořádný stroj na odklízení sněhu. A co rovnou postavit na zahradě saunu? Pro Pata a Mata neexistuje doma žádná překážka, do které by se nerozhodli okamžitě pustit. Zkrátka opravdoví kutilové.

Česko-slovenská pohádka Čertí brko

Co takhle do kina na pohádku? Čertí brko zrežíroval Marek Najbrt, a vypráví příběh z městečka Pytlov, kde jsou místní obyvatelé sledováni, a všechny jejich přestupky a hříchy zapisuje právě kouzelné čertí brko. Zničehonic ale přestane fungovat, a vládce pekel Lucifer vypraví k obci roztržitého čerta Bonifáce, aby tam doručil nové čertí brko. Bonifác je ale v Pytlově jen chvíli, když mu nové čertí brko ukradnou, a tím nastává pohroma. Místní vychytralí podvodníci se pokusí městečko ovládnout, a dokonce se jim podaří na chvíli uvěznit i samotného Lucifera. Bonifác musí vzít rozum i odvahu do hrsti, a celý Pytlov osvobodit. Jako vždy jde ale i o lásku, a mladý čert se v tom všem zmatku snaží získat srdce místní Markétky. V hlavní roli hraje Jan Cina, v roli Lucifera je Ondřej Vetchý, a dále v pohádce hrají Jan Budař, Jana Plodková nebo Tomáš Jeřábek.

Francouzská komedie Vánoce a spol.

Katastrofa o Vánocích! Tři dny před Štědrým dnem přestanou jít věci podle plánu. Všech 92 tisíc skřítků v Santově dílně zničehonic onemocní, a všichni se bezvládně hroutí k zemi. Co teď, když se všechna práce v dílně na přípravu dárků zastavila? Santa Claus se proto musí vypravit na Zem, aby sehnal nějaké léky. Během problematického letu se sáněmi přistává v Paříži, a když se snaží domluvit v lékárně, všechno se pokazí. Díky nedorozumění je zatčen a ocitá se na policejní stanici. Konfrontace s lidmi zkrátka není tak jednoduchá, jak to vypadalo. Santa se ale musí z průšvihu dostat za každou cenu, aby zachránil kouzlo Vánoc.

K TÉMATURodičovský příspěvek čeká navýšení a proti neplatičům alimentů je ve hře zálohované výživné. Víme, co to bude znamenat v praxi

Autor: Eduard Havel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.

Nepřehlédněte

Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek